no to ladnie xD po roku lykania finasterydu, mowie dermatolog, ze no generalnie wlosy fajnie przestaly wypadac jak wczesniej, ale odrostow nie ma to czy wszystko git na pewno? i dodalem ze kiedys mialem tez bardziej gesty zarost a teraz jakies kropki bez zaorstu mam
to mi popatrzyla trichoskopem i stiwerdzila za mi grucholy czy tam pory czy cos z------y sie jakby lojem czy czyms tam i mam teraz lykac izotek 20mg co
@Estetykatopodstawa: Mylisz izotretynoine (izotek) z tretynoiną a to nie jest to samo. Izotek chyba nawet może powodować wypadanie włosów, ale z tego co kojarze nie jest to częste i zbyt mocne.
@jegertilbake: 20 mg co drugi dzień to zła dawka? to dość niska dawka, ewentualnie można kombinować z 10 mg na dzień lub 10 mg co drugi dzień.
I o ile izotek w niskich dawkach jest skuteczny to z tego co się orientuję trwałe efekty bardzo mocno zależą od przyjętej skumulowanej dawki. Dlatego często się bierze więcej niż jest potrzebne na tu i teraz.
@jegertilbake: Też wydaje mi się, że lepiej po prostu 10 mg dziennie, ale izotek ma duże działanie kumulujące. Czyli stosowanie 30 mg co trzeci dzień daje podobny efekt co 10 mg codziennie. Ten lek nie wypłukuje się po dobie, tylko działa znacznie dłużej.
Może to kwestia ekonomiczna i lekarz przepisał 20 mg co drugi dzień, choć obecnie izotek jest bardzo tani w takich dawkach.
Apropo afery z #lekarz100k może warto podnieść temat koszu mezoterapii dutasterydem. Konowaly wołają za to po 1000zl tymczasem realny koszt to 5zl za materiały (strzykawka i lek) i 100zl za robociznę (kilkadziesiąt zastrzyków podskórnych w skórę głowy). Chciwość konowalow nie ma granic #lysienie
@PoteznyMagWody: I gdzie Ty chcesz to podnieść? obecnie przeciętny lekarz specjalista bierze 300 zł za 10 minut rozmowy a wiedze mam taką, że więcej się dowiem z chatu gpt. Może 1 na 5 wie coś więcej niż mi powie AI. Jakość usług u lekarzy jest obecnie tragiczna.
Może jakieś mikronakłuwanie skóry głowy + miejscowy dut zadziałają podobnie. Ale to byś musiał wykombinować bardzo precyzyjną głebokość + odpowiednie stężenie duta +
@Mathas: Nie chodziło mi o wygrane, tylko ilość tak brutalnych walk. Zobacz sobie walki z Fergusonem, Chandlerem, Pimbletem i paroma innymi. Jest drugi zawodnik, który by miał tyle tak mocnych wojen w stójce?
@krzysssss: Nie, w walce z Gaethje Khabib poradził sobie akurat łatwo. Ciężką walke miał gdzieś na początku kariery z jakimś Tibao czy jakoś tak, który bronił wszystkich obaleń.
@Ritowel11: Styl robi walkę. Topuria prawie każdego nokautował a tu się okazało, że Gaethjego nie jest tak łatwo ubić, z kolegi Gaethje to mega brutalny stójkowicz a Topuria jest niski (i musi nacierać) i wciągnął go w rzeźnie w której jest lepszy. Zobacz też np walkę Justina z Fergusonem. Gaethe go nie znokautował, ale tak zmasakrował, że ten się sam poddał. To inny typ zawodnika niż Topuria, który bardzo ciężko
Najlepsi są polscy komentatorzy. Przez pierwsze dwie rundy w ogóle nie dopuszczali myśli, że Topuria ma spore problemy a już wtedy był porządnie rozcięty i wyłapał mnóstwo mocnych, czystych ciosów. #ufc
Pereira jakiś przygaszony dziś. W rewanżu z Ankalaevem to jeszcze zanim zadał jakikolwiek cios to było widać, że będzie ogień. Strasznie niestabilny jest pod względem formy. #ufc
#sztucznainteligencja #ai #gemini #chatgpt Zaznaczam, że słabo znam temat. Są strony typu openrouter, które oferują dostęp do ogromnej ilości modeli AI i płaci za "zużycie" zasobów a nie miesięczną subskrybcje. Bardzo ciekawa sprawa. Problem ma taki, że modele na tej stronie non stop sypią błędami i się zawieszają. Nawet te duże, typu chat gpt itp. Mam wybrany np chat GPT 5.5 pro i zaznaczonego
@fervi: Nie używam dużo i chciałbym potestować sobie różne, topowe modele. Właśnie szukałem czegoś typu openrouter, ale no ilość błędów mnie zniechęca. Albo błąd, że nie może wygenerować czegoś, albo wrzuca losowo chińskie znaczki, czasem na pytanie po polsku odpowiada po angielsku, przy dłuższych testach potrafi rozwalać tekst i zamiast "brakuje" piszę "brakbrakuje". Po prostu brakuje niezawodności. Obecnie chat gpt czy gemini z oficjalnej strony nie robi mi żadnych błędów
Gamrot wyrzucony z czerwonego smoka z jednej strony mam wrażenie, że Gamrot to straszna złotówa, z drugiej jak tam jakieś 30% to też chore stawki o ile dobrze pamiętam Gamrot nie chciał płacić Kościelskiemu, pozniej Kowalika pognal, zeby nie placic i chyba Jedrzejczyk mu kontrakt zalatwila za darmo, pozniej ATT, bo tam pewnie ma klub i trenera w jednym, wiec moze przyoszczedzic no medal ma dwie strony, bo jak taki Gamrot zaczynal
@Milegodniawszystkim: Trzeba by znać szczegóły, kwoty itp. Ale bierz pod uwagę, że dostaje jakąś kwote, od tego duże podatki, % dla trenera, % dla jednego klubu, % dla drugiego klubu, % dla menadżera, inne koszty treningów i przebywania w USA.
Nie wiemy ile kto bierze, czy to jest procent, czy stała kwota, czy kwota zależna od ilości przebytych treningów, ale jeśli jest sytuacja że tam każdy chce od niego jakiś
#lysienie Mirki, 35 lat, Norwood między 3 a 4, genetyczne tendencje do łysienia. Byłem na to nastawiony i specjalnie się nie przejmowałem. Problem w tym, że w ostatnim roku wypadanie włosów mocno przyspieszyło, aż moja stała fryzjerka powiedziała, żeby udać się pilnie do trychologa. Jakoś specjalnie mnie nie boli, że wyłysieję, ale trochę głupio, że to tak szybko postępuje. Jestem zupełnie nie w temacie, wyczytałem tu, że wszyscy polecają Dr
@sean1_1: NW 3-4 to jedynie do czego się nadaje to ścięcie na łyso. Trycholog Ci nie pomoże z łysieniem androgenowym, ale są znani z tego, że naciągają ludzi.
Przy nw 3-4 sytuację może uratować bloker dht (finasteryd/dutasteryd) + ewentualnie minox miejscowy lub doustny i oczywiście przeszczep. Jak będziesz miał już nw5 i wyżej to z reguły już nic sensownego zrobić z tym się nie da.
Streamer apeluje do rządu i prezydenta o refundację terapii dla dzieci z DMD. Żadnej refundacji jednak nie będzie. Chodzi o amerykański lek Elevidys, który NIE został dopuszczony w Europie. Powód? Wykazano, że właściwie nie działa. Lek dla 1 dziecka kosztuje ok. 3 mln dolarów.
Mireczki Mam Norwooda 4 zrobilo mi sie gniazdo na przodzie ale nie mam jeszcze mnicha Biore finasteryd i Minax podjłem sie leczenia derma a po fina jakby mi włosy zczarniały i wrócił pigment. Czy to cos da czy zapózno i over i cxy moge zapuscic włosy i pokombinowac czy tylko przeszczep włosów ? #blackpill #zakola #lysienie #przegryw
@Geralt678: Przy nw4 w grę wchodzi tylko połączenie fin + przeszczep. Fin ma chronić to co jest i może dać drobny odrost, ale większy ubytki trzeba łatac przeszczepem. Fina i tak musisz brać bo jak się zrobi nw5-nw6 to przeszczep pewnie nie da sobie rady z takim ubytkiem.
Czemu Ci ludzie jadą środek jezdni a nawet przeciwległym pasem? tam połowa aut to pewnie trąbi, żeby przestali pod prąd jechać a nie żeby dopingować. #latwogang
#latwogang łykopki jak zwykle w formie, ktos coś robi to wszystko żle ale sami nawet palcem nie rusza żeby zrobic tak jakby chcieli żeby było, najlepeij zwalic na panśtwo bo poiwnno byc tak albo tak i huuj temat do zamknecia ale sami sobi takie państwo stworzyli na przestrzeni lat, wiaodmo ze sie napisze na wykopie to juz nic nie tzreba wiecej robić bo to i tak nic nie da. dobzre
@printcsreen: Ale rozumiesz, że sponsorowanie leków, które mają nikłą skuteczność i kosztują po 10 mln nawet nie tyle, że nie ma sensu co jest bardzo szkodliwe? Ludzie takimi akcjami jedynie co zrobią to to, że takich "cudownych" leków za 10 mln będzie jeszcze więcej a duże firmy zamiast wprowadzać ogólnodostępne terapie będą tylko windowały ceny - bo czemu by nie, skoro jest przyzwolenie społeczne na to.
to mi popatrzyla trichoskopem i stiwerdzila za mi grucholy czy tam pory czy cos z------y sie jakby lojem czy czyms tam i mam teraz lykac izotek 20mg co
I o ile izotek w niskich dawkach jest skuteczny to z tego co się orientuję trwałe efekty bardzo mocno zależą od przyjętej skumulowanej dawki. Dlatego często się bierze więcej niż jest potrzebne na tu i teraz.
Czyli stosowanie 30 mg co trzeci dzień daje podobny efekt co 10 mg codziennie. Ten lek nie wypłukuje się po dobie, tylko działa znacznie dłużej.
Może to kwestia ekonomiczna i lekarz przepisał 20 mg co drugi dzień, choć obecnie izotek jest bardzo tani w takich dawkach.
Witaminę D3 teoretycznie można brać raz