#programista15k #programowanie #it #pracait

Za ile więcej % podwyżki chciałoby sie wam wracać do pracy po weekendzie? Wczoraj byłem w biurze jednego z klientów i min. połowa ziomków z którymi pracuje mówiło że nie ma takiego procenta. Bo nie nawidzą pracy w it i kropka. I luz. Ale pracując z nimi wgl tego nie można zobaczyć.

Pytam, bo ja mam odwrotnie. Tzn conajmniej tygodniowo
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@JamesJoyce: To ja mam dokładnie odwrotnie, zastanawiam się za ile wróciłbym do biznesu i klepał kod dla klienta, który najczęściej ma problem w stylu "w tym tygodniu ikonka ma być różowa, ale w kolejnym żółta", a największym wyzwaniem jest zaokrąglanie liczbym w przewalutowaniach. Za to na uczelni muszę się mierzyć ze studentami, którzy przyszli tylko po zaliczenie, ale jeżeli się uda wyłowić kogoś obiecujacego to w sumie sky is the
  • Odpowiedz
@JamesJoyce: trik polega na tym żeby zrobić i się nie zmęczyć. W dłuższej perspektywie nikogo tak naprawdę nie obchodzi co zrobiłeś, a podwyżkę i tak dostaniesz większa zmieniając firme ;)
  • Odpowiedz
Właśnie pobrałem sobie ruskiego wirusa (specjalnie, na testowym sprzęcie, na wirtualce). Dostałem dziesiątki powiadomień z Windows Defender. Teraz, jako osoba, która zajmują się zawodowo security i nie chwaląc się „jakieś tam” wykształcenie mam w tym kierunku zastanawiam się - czemu za dzieciaka instalowaliśmy Avast! Czemu każdy go miał? Największy scam dzieciństwa xdddd

Dla domowych użytkowow Defender wystarczy w 100%, jeśli ktoś się nie zgadza, to zapraszam do dyskusji (
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

PAJETY... kilka dekad temu piersze dorwali sie jak malpy do ULTRA SONOGRAFU, i mordowali plody dziewczynek, tworzac fale nadwyzki chlopow w swoim gowno kraju, a teraz Dorwali sie komputera i klawiatury i mecza inne narody!

Dosłownie zalali cały internet. Wszystkie fora anglojęzyczne, które kiedyś służyły pomocą, czy nawet były jedynie formą rozrywki zostały przejęte przez nich. Rage baity, engagement baity, AI slop na social mediach i materiały stworzone w celu monetyzacji najtańszym
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@adamsowaanon: Syfu na social mediach jest faktycznie od nich sporo, ale z forami to już nie wiem. Zależy jakie masz na myśli, boardy typu 4chan to zawsze było smietnisko rage baitingu i trollingu, jeety dolały trochę gówna więc jest więcej low effort baitingu, ale jak pisałem, poziom nigdy nie był wysoki ani nawet średni ( ͡° ͜ʖ ͡°) (no może poza japońskimi chanami ale to Japonia),
  • Odpowiedz
Źródło: https://www.onet.pl/biznes/forbes/start-up-tequipy-zaopatruje-w-laptopy-prawie-caly-swiat-moze-zainwestowac-w-nich/v3gl9ps,1f375b38

KORPORACYJNA BAJKA O LAPTOPACH. JAK SPRZEDAĆ ZWYKŁY OUTSOURCING W PAPIERKU Z NAPISEM "AI"

Artykuł to klasyczna laurka z Forbesa o polskim biznesie, który rzekomo "zaopatruje w laptopy prawie cały świat", a w domyśle – ustawiły się już do niego kolejki inwestorów z Amazona. Pod tą warstwą technologicznej rewolucji kryje się jednak dobrze opakowany, rzemieślniczy biznes i zręczny PR, idealnie skrojony pod domknięcie kolejnej wielkiej rundy finansowania.

1.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

✨️ Jak wykorzystać wolny czas na rozwój osobisty?
Co można zrobić z nadmiarem czasu wolnego? W kontekście nauki lub jakieś hobby/zainteresowania.
Generalnie jestem #przegryw ale mam korzystniejsze warunki na to niż większość - mieszkam z matką, mam mnóstwo wolnego czasu, robota zdalna gdzie mało co robię. Mimo to i tak nie potrafię nic produktywnego zrobić i nie wiem ile lat zmarnowałem na doomscrolling i chlanie przed kompem. Nawet nie mam jakiś
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via mirko.proBOT
  • 0
odważny-racjonalista-12:

Co można zrobić z nadmiarem czasu wolnego? W kontekście nauki lub jakieś hobby/zainteresowania.


Proponuję sport. Zawsze spoko opcja. Ewentualnie oglądanie ciekawych filmów na YT, jest tego spora masa.
  • Odpowiedz
@GAJEWSKY: jeśli motłoch, który naganiał na IT teraz nagania na budowlankę, to jest to sygnał, że należy s--------ć jak najdalej, bo zaraz będzie milion specjalistów od wykończeniówki xD

Koleś sam mówi, że próg wejścia to obejrzenie 3 filmików xD
  • Odpowiedz
@GAJEWSKY: Jak byłem Juniorem, to starsi koledzy też mogli zrobić 3x szybciej robotę, którą mi zlecali, ale tego nie robili z prostego powodu - wiedzieli, że ja, jako kumaty młody chłopak po jakimś czasie robienia tych zadań zacznę kumać system na tyle, że będzie mnie można zostawić z nim "samego" i chociażby iść na urlop. Firma może mieć seniora, który dzięki AI robi robotę seniora + 3 juniorów. Tylko, jeśli
  • Odpowiedz
Wnerwia mnie to że wszystko musi mieć aplikacje, i z każdej strony tylko nagabują żeby coś aktualizować, odkładać kolejną aplikację,

A w wypizdzac z tą technologią, OUT,
Tylko najbardziej niezbędna w reszta wypad.
Zero powiadomień, Święty spokój,
Nawet tego geja z filmu poniekąd rozumiem
adamsowaanon - Wnerwia mnie to że wszystko musi mieć aplikacje, i z każdej strony tyl...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
teraz na dodatek wszędzie w----------ą AI I boty na czacie, boty na infolinii


@Catmmando: ja KATEGORYCZNIE odmawiam rozmowy z błotem, mówię mu dawaj mi człowieka, tylko nie hindusa z Indii b--ń boże
  • Odpowiedz
Widzę, że mitomani się odpalili odnośnie zarobków w tym mitycznym ociekającym miodem IT, a więc jak to wygląda od kuchni?

Rynek IT Anno Domini 2026:

Większość robi na stawce z ~2024 w pozytywnym scenariuszu.
W bazowym robi na stawce 10-20% niższej.
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@haha123: zanim się ktoś przekwalifikuje na takiego lekarza to ewentualna matura + studia + te specjalności to równie dobrze za te 10 lat może być sytuacja z końcówkami jak w Austrii xd. Ciężko zakładać, że dalej tam będzie takiego eldorado. Takie trochę wróżenie z fusów jak z pokoleniem naszych starych którzy mówili "idź na studia i będziesz miał super pracę". Za ich czasów tak było.
  • Odpowiedz
Jak chcecie dobrze zarabiać to ostatnią ostoją dobrych zarobków, chronionych zresztą prawnie i gwarantowaną przez państwo, są zawody lekarskie.


@haha123: to samo mówiono o IT jeszcze bagatela... 5 lat temu?

Żyjemy w p--------h czasach i lepiej do tego przywyknąć, że nic nie jest pewne. Dzisiaj jesteś milionerem, jutro czyścisz buty.
To wszystko przez to, że cały świat stoi na kredycie. Kredytami sterują banki. A bankami - to właściwie
  • Odpowiedz
zresztą ogłoszenia pracy temu przeczą


@ropuchapodkamieniem: A byłeś na jakichkolwiek rozmowa o prace czy tylko tak p--------z? Na stanowiska zdalne masz np. po kilka tysięcy osób na jedno miejsce w takim revolutcie, przy hybrydzie jest lepiej, ale wciąż jest dużo osób na jedno miejsce. To że ktoś zarobi stawkę 30+ nie oznacza że każdy taką znajdzie. U mnie szukali właśnie gościa w tych stawkach i po 4 miesiącach zamknęli wakat,
  • Odpowiedz