Pytanie do ludzi o większej wiedzy ekonomicznej- czy odwołanie emisji obligacji przez BGK i dzisiejszy spadek rentowności polskich dziesięciolatków mogą mieć ze sobą coś wspólnego?
https://www.wykop.pl/link/6873195/co-oznacza-dla-nas-odwolany-przetarg-na-obligacje-bgk/
#gospodarka #ekonomia #polska #obligacje #finanse #inflacja
inko-gnito - Pytanie do ludzi o większej wiedzy ekonomicznej- czy odwołanie emisji ob...

źródło: comment_1666607638yYcXnorzTy1ZIf2o1ojKS5.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ewolucja pocieszania samego siebie przez wyznawców nieruchów:

1. Buahahaha, wybijcie sobie spadki z głowy będą dalej wzrosty, najsilniejsze w tym roku.
2.Nie ma żadnej bańki.
3.Moze się zatrzymało, ale to tylko na chwilę bo Ukraińcy.
4.Mieszkajcie dalej z mamusią, lokatorzy spłaca nam te kredyty (lokatorzy w mieszkaniach kupionych dla siebie, hahaha)
  • 34
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Ynfluencer: 9. Nadal drożej niż po Potopie Szwedzkim. Mój przodek odkupił zamek w 1660 do generalnego remontu i teraz jest warty tyle, że ja nie. A w tym miejscu się już nic nie wybuduje, no i zamków na rynku brakuje.
  • Odpowiedz
Pracuję z zajebistymi ludźmi. Zdecydowana większość, to kredyciarze. Zeszło się dziś trzech (dwóch złotówkowych i frankowicz) i dyskutują: "ta cała inflacja, to przez pińcetplusy, trzynastki i czternastki. Zaraz podniosą stopy i to spłacający kredyty najbardziej dostaną po dupie(...)".
#nieruchomosci #kredythipoteczny #inflacja #rpp
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@inko-gnito w Polsce mamy jedne z najdroższych jak nie najdroższe kredyty hipoteczne w UE.

Jakim cudem to głównie kredyciarze winni gdy mają wyżej oprocentowane kredyty niż ich koledzy z innych krajów UE? ( ͡ ͜ʖ ͡) Możesz mi powiedzieć jaki udział w inflacji mają hipoteki a jaki dodruk kasy podczas Covid i transfery socjalne? ( ͡ ͜ʖ ͡)

Czytając tag mam
  • Odpowiedz
@inko-gnito: to tak:

1. Wzrost gospodarczy z ostatnich lat i ogólny dobrobyt został napędzony głównie tanim pieniądzem. Większość co pootwierała firmy/kupiła nieruchy zwyczajnie nie powinno ich być na to stać
2. To samo tyczy się wszystkich socjalnych gówien, teraz narzekają ale pewnie sami wnioseczki składali xD 500+ i inne były możliwie dzięki taniemu pieniążkowi.

Podnoszenie stóp to jedyny mechanizm który może ograniczyć inflację która jest niekorzystna dla wszystkich. Generalnie, ludzie
  • Odpowiedz
@Wychwalany: Oni to wiedza i maja w dupie, bo wino rotuje im w miarę szybko. OP mówi że to zapasy wiec pewnie będą leżały tam długo to nie zaszkodzi ich położyć jeśli jest taka możliwość.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Wychwalany:

jak sie zapasy skoncza to dostaniesz mocne p-----------e, a jakbys kupowal na biezaco to przeszedl bys ja łagodnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Ale ja kupuję na bieżąco, to wszystko sobie powoli schodzi, nie są to zapasy w razie W. :p
  • Odpowiedz