#nieruchomosci #inflacja
Ostatnio kumpel przyjechał i powiedział że sąsiad się powiesił. Myślałem że przez babę bo podobno się ostatnio kłócili, teraz wyszło że ten debil ( bo inaczej nie można chłopa nazwać) wziął ostatnio 600 tys kredytu, żeby dwójce dzieci domy powystawiać. Chłop małorolny, głosował na PiS, ziemi nie obrabiał, pracował z żoną w piekarni ¯_(ツ)_/¯ jako piekarz czy pomocnik i ostatnio go chyba zwolnili. Ktoś powie że
  • 97
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kurczak2022: jejku rozumiem ze będąc tak przewidującym wiedziałeś co się stanie z inflacją że będą musieli podnieść, w 19 roku wziąłeś kredo na dwa kwadraty a na poczatku 22 sprzedałeś jeden i drugi masz za darmo?
  • Odpowiedz
Dzisiaj zrozumiałem, że w Polsce scenariusz turecki jest jak najbardziej możliwy. Nie wiem czy to późno czy wcześnie, pewnie bardziej doświadczeni inwestorzy mieli to na od dawna na uwadzę. Z drugiej strony większość ludzi jeszcze długo albo nigdy nie zrozumie o co dokładnie w tym chodzi i będzie co najwyżej powtarzać proste hasła, które usłyszeli z mediów lub od polityków.

Złotówka traci do dolara i inwestorzy nie chcą trzymać polskich obligacji, bo lepiej
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Gdyby chcieli, to w 2 miesiące można by to naprawić.. U----ć zero i jego "reformy", przyjąć KPO, zablokować wszystkie obecne programy socjalne, podnieść na pokaz stanowczo stopy procentowe o 200pkt. Ale wolą utopić ten kraj niż się oderwać od koryta.
  • Odpowiedz
Jakiś czas temu w #lidl naszło mnie na ogórki konserwowe, słoik był po 5 zł. Stwierdziłem jednak, że wezmę jutro bo i tak już mam za ciężko. Na następny dzień patrzę a cena 6 złotych. Myślałem, ze coś mi się p------o i źle pamiętam, ale cena według masy po odsączeniu wzrosła z 11 coś na 13 coś. Dzisiaj patrzę na te ogórki a tam cena 7,50 zł i 18 coś
JaktologinniepoprawnyWTF - Jakiś czas temu w #lidl naszło mnie na ogórki konserwowe, ...

źródło: comment_1666640063sSBmbb4zVhh6WC4XcvthJr.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam 90k które zamierzam wrzucić w obligacje EDO 10 letnie, warto zrobić to teraz czy poczekać co przyniesie listopad? Warto też wjechać all-in w obligacje? Czytałem, że opłaca się wrzucić w 10-letnie nawet na 4 lata. Nie mam zamiaru ruszać tych pieniędzy, chciałbym je tylko po części uchronić przed inflacją. Może lepiej pójść w inną stronę i przewalutować PLN w USD/EUR?

#obligacje #finanse #obligacjeskarbowe #pytaniedoeksperta
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@iMarket: pytanie teraz, czy jest sens tak szybko spłacać obecnie i czy się to nie zdewaluuje xD ja przeszedłem na stałe w 1q, i w sumie miałem nadpłacać, ale chyba jednak się nie opłaca xD idziemy scenariusz turecki
  • Odpowiedz
@SzycheU: W osiedlowym u mnie Coca-Cola 0,5 litra stoi za 4,99 złotych. Czasem jak jakaś ochota na drinka mnie bierze to ją kupują. Kiedyś za 4,99 złotych kupowało się 2 litry i nie była jakaś to super cena, bo w Kauflandzie w 2020 roku chyba była w promocji 2 litry za 3,49 złotych, więc hot-dog za 20 zeta jest coraz bardziej realny. A 40 zeta no cóż oby nie;)
  • Odpowiedz