Wpis z mikrobloga

Ewolucja pocieszania samego siebie przez wyznawców nieruchów:

1. Buahahaha, wybijcie sobie spadki z głowy będą dalej wzrosty, najsilniejsze w tym roku.
2.Nie ma żadnej bańki.
3.Moze się zatrzymało, ale to tylko na chwilę bo Ukraińcy.
4.Mieszkajcie dalej z mamusią, lokatorzy spłaca nam te kredyty (lokatorzy w mieszkaniach kupionych dla siebie, hahaha)
5.Ceny się tylko zatrzymają w dużych miastach pozostają niezmienione, bo Fundusze inwestycyjne.
6.Ojoj, spadek o 1,8 procent, a wy się cieszycie.
7.Moze i spada, ale wy i tak nie kupicie.
8(Etap obecny):Cieszcie się wykopki, te spadki długo nie potrwają. Myślicie, że to to samo co w 2008.
9(Etap następny): Pozostawiam wam pole do pomysłów.

#nieruchomosci #kredythipoteczny #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #gielda #inwestowanie #inwestycje #stopyprocentowe #inflacja
  • 34
@Ynfluencer ale ja mam stale i kasę na lokatach więc mi to chyba na rękę? ( ͡° ʖ̯ ͡°)

I sam obstawiałem wzrost stopek we wrześniu więc dlaczego kłamiesz i mówisz że my obstawiamy? No skoro ja stawiałem inaczej to o kim mówiłeś? Co do nich też się mylisz?
@Ynfluencer odkąd mam kredyt płacę za kredyt mniej niż wynosi koszt wynajmu czegoś podobnego w mojej okolicy. Zqostało mi 13 lat do spłaty a teraz w ogóle nie płacę bo wakacje kredytowe. Nawet przy dzisiejszym WIBOR mam zdolność na nieruchomość która spłacam a koszt kredytu w tym i przyszłym roku mam mniejszy niż 15 procent dochodów.

Kasę z różnicy między kredytem a wynajmem mogę wrzucić w poduszkę lub nadpłaty.a

W przypadku kryzysu
@Ynfluencer mój przypadek nie różni się zbytnio od przypadków ludzi biorących kredyt w 2020 i wcześniej. Kilkadziesiąt tysięcy kredyciarzy w samym PKO przeszło na stałe w pierwszej połowie roku.

Umiejętności? Sprawdziłem koszt wynajmu do kosztu kredytu i koszt wynajmu był wyższy nie było to trudne. Dodając do tego że po kilkunastu latach obciążenie kredytem jest mniej odczuwalne a koszty wynajmu rosną regularnie to jaką decyzję należało podjąć? Liczyć na spadki cen wynajmu