Wpis z mikrobloga

Patrze sobie na te pylony z cenami na stacjach paliw i po prostu kisnę z posiadaczy aut w "dizlu" xD. Przez lata wpajali nam że to najlepsze i najtańsze paliwo - "Panie, ropa po PINĆ złoty, taniej jezdzić się nie da, jak dobrze popytasz to i za CZTERY kupi, idz na parking i pogadaj z kierowcami tirów, jak nie to teściu ci troche z ciągnika spuści, na upartego to i rzepakowego wlejesz, taki dizelek to ci wszystko przepali, hehe"..

Nie minął nawet rok a cena ropy jest już prawie o 2 zlote większa od ceny benzyny. Z pięciu złotych zrobiło się 8,50. XD Teraz weźmy sobie przykładowy samochód w gnojowicy, niech będzie to kultowy już Passat b5 z niezawodnym 1.9tdi i policzmy ile kosztuje nas jazda w przeliczeniu na 100 kilometrów.

Książka mówi o 6 litrach na sto, co jest oczywistą bujdą na resorach, w rzeczywistości to coś bliżej ośmiu, dla poprawnego wyniku zaokrąglijmy do 9-ciu, idzie zima a więc wiadomo - spalanie większe xD wychodzi nam jakies 80 ZŁOTYCH za 100 kilometrów xD kurła, taniej byłoby pojechać taksówką albo uberem, do tego te sypiące się turbiny i problemy z odpalaniem na mrozie xD

Powiedzcie mi, kto w 2022 roku, poza rolnikami biorącymi dopłaty jeszcze kupuje dizla? XD chyba jacyś masochiści. Dobrze że mam instalacje LPG, tankuje po 3 zlote, przy spalaniu rzędu 8 litrów, kosztuje mnie to 24 zlote, czyli tyle co nic. W dodatku czyściutko i ekologicznie, z zachowaniem wysokiej kultury pracy jednostki napędowej, która nie wyje jak pompa od szamba mająca za chwilę wyzionąć ducha xD

#motoryzacja #samochody #bekazpodludzi #mechanikasamochodowa #inflacja #gospodarka #ekonomia
h.....4 - Patrze sobie na te pylony z cenami na stacjach paliw i po prostu kisnę z po...

źródło: comment_1666592014Nbj6FQcjiRzlvjYzsNsoqj.jpg

Pobierz
  • 273
@heterodewiant44: Ja jeżdżę na LPG 10l/100 więc wedle Twojego zdjęcia mam 32,70zł/100km (benzyny nie liczę, chcoiaż w zimie faktycznie trochę jej idzie, za to w lato nadrabiam).
W czasach kiedy nam to wpajano, czyli za czasów właśnie passata w gnoju, to faktycznie było lepsze rozwiązanie. Taki pastuch o jakim piszesz, faktycznie pali w okolicach 6-7 litrów. Ja nie wiem skąd Ty te 9l wziąłeś, jak 3 litrowe, 200KM diesle palą 8
@heterodewiant44 jeżdżę na lpg już prawie dekadę, jak passat b5 1.9 tdi (kolega akurat ma i czasem używam) spali osiem litrów gnojówki to niestety ale w takich samych warunkach moja astra 1.6 pociągnie koło jedenastu litrów lpg, nie ma co naciągać. A passat przy tym sporo mocniejszy. Jak samochód pali za mało lpg to znaczy że ma rozregulowana instalacje albo w ogóle za mały reduktor/wtryski i nie dość że ma mało mocy