Cześć Mireczki, zbliżają się urodziny ojca i wymarzył sobie lampę której za cholerę nie mogę znaleźć nigdzie indziej niż w USA. Co więcej zapiera się że to musi być konkret ta, żadna inna.
https://www.wayfair.com/lighting/pdp/astoria-grand-queener-3-light-pool-table-linear-pendant-w001138682.html
Niestety firma nie transportuje poza USA i mówią żebym ogarnął sam przewoźnika który mi to załatwi, macie może kogoś do polecenia?
Jako że wartość zamówienia jest stosunkowo niska to chętnie pogadał bym z jakąś firmą, która mogłaby ten
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pingoui: najlepiej jakbyś miał kogoś znajomego w usa, ale nie masz bo tu pytasz.
Zadzwoń do firmy Doma Shipping albo Polamer, oni zajmują się wszelkimi przesyłkami, i może pomogą ogarnąć coś takiego. Zgoogluj sobie numer telefonu najlepiej w Chicago, i dzwoniąc możesz mówić po polsku
  • Odpowiedz
@TheGreatest: jak ostatnio przy tym siedziałem to o ile sam EORI nie jest problemem, o tyle trzeba podać agentowi celnemu opis każdego z produktów importowanych i ich przeznaczenie. Mogą tez zażądać takich informacji jak skład surowcowy… W dodatku zwróć tez uwagę na "WIT" - Wiążąca Informacja Taryfowa - decyzje urzędu celnego w sprawie określenia eksporterowi konkretnej pozycji taryfy celnej dla wywożonych przez niego towarów. No i jeszcze to zabójcze cło…
  • Odpowiedz
Mam firmę i NIP EU. Kupowałem dotychczas w Niemczech i Austrii, jest tam VAT 19%. Nigdy nie było problemu w sprzedaży towaru w cenie netto(cena brutto/1,19 i to im płaciłem). Tam kupowałem w cenie netto, mój zysk to była różnica między zakupem netto, a sprzedażą netto. Kupujący płacił mi w Polsce cenę brutto i VAT odprowadzałem do polskiego US. Teraz jeden Niemiec(duża firma) zasłania się, że jakieś prawo kompensowania podatku VAT się
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MEKORRO: Zgłoszę, zgłoszę. To mienie przesiedleńcze więc nie mam interesu w tym aby coś pomijać ;-)
@spokoromek: Wiem że mogę skorzystać z firm, ale nie chcę płacić dodatkowo za pakowanie. Mam łeb na karku, umiem czytać.
  • Odpowiedz
  • 0
Poleca ktoś tanią agencje celną? Mała paczka, w środku tabletki ziołowe na kamienie nerkowe.

Jak jest z czasem na odprawę celną? Trzymają dłużej paczkę niż 14 dni? Czy może czekają trochę dłużej?
#import
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@fulso: Prywatnie nie korzystałem z usług agencji, ale jak zamawiałem towar na firmę to szło przez ACP Global Forwarding - firmę, która jest częścią DPD. Dość sprawnie się uwijali. Kontakt mailowy też był w porządku. Czy są tani? Nie wiem, nie mam porównania.
  • Odpowiedz
Co mirki myślą o Hummer EV bo mi ostatnio z głowy nie może wyjść... Jak wygląda zakup nowego samochodu w USA i transport do Polski? Normalnie podatek 21% i cło 10%? Są jakieś tipy że np rozbiorę mu maskę siedzenia itd w stanach i wyślę jako uszkodzony? Leasing w ogole wchodź w grę?
#samochody #import #usa #podatki
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@The_Rainman: mówisz o tym Hummerze, na którego czas oczekiwania wynosi dwa lata? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Poza tym...

Są jakieś tipy że np rozbiorę mu maskę siedzenia itd w stanach i wyślę jako uszkodzony?

XDDD
  • Odpowiedz
Mirki jest inwestycja do ogarnięcia i będzie to częściowo ogarniać firma spoza UE. I wszystko fajnie tylko mają dwie koparki, które są w normie Tier 3 (amerykańska). Czy można je przywieźć do Polski i używać? A jeśli nie do końca czy jest coś takiego jak import tymczasowy czy coś w tym stylu, żeby je użyć do projektu? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#import
#budownictwo #
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Pracuję w laboratorium i chcielibyśmy zakupić stanowisko badawcze w #chiny
Mam kilka ofert, przesyłka jest dosyć droga, pytanie co z opłatami celnymi? #clo #vat to wszystko po naszej stronie? Wiecie może, gdzie szukac takich informacji?
Jedna oferta proponuje skorzystać z cif - wydaje mi sie to troche ryzykowne, co sądzicie?
#zakupyzchin #import #zakupy
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Najlepiej zapytać, firmy która zajmuje się importem z chin.

No i znaleźć agenta który to stanowisko sprawdzi bo rozumie że to nie mała kwota
  • Odpowiedz
@jonasz123 VAT musi być po waszej stronie, chyba że strona chińska posiada europejski NIP. Ktoś musi VAT rozliczyć. Cło nadawca opłaca tylko przy warunkach DDP. Warunki CIF bez podania miasta w sumie nic mi nie mówią. Może być CIF Warszawa, Gdańsk, Frankfurt. Ale może być też CIF shanghai np. po pierwsze ustal kod celny albo sam albo strona chińska niech Ci poda. Następnie wyszukiwarka Isztar. Wpisz kod celny i będziesz wiedział
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Pytanie do znawców:
chcę kupić suplementy diety w proszku i ekstrakty z roślin z Chin. Czy na granicy 1 kg takiego proszku przejdzie bez problemu? Jak to w praktyce wygląda? Każą płacić cło czy jakieś inne opłaty? Chcę kupić prywatnie, na własny użytek.

#aliexpress #prostozchin #alibaba #chiny #handel #import #suplementy #leki
Jasia--- - Pytanie do znawców:
chcę kupić suplementy diety w proszku i ekstrakty z r...

źródło: comment_1646728521ohyyyvjExsj4golw19ZXwA.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Jasia---: Nie boisz się, że gips czy talk dostaniesz zamiast towaru i nie będzie to zbyt zdrowe? Ja majfriendom nie wierze, sprzedadzą i podrobią wszystko. A jak na granicy będzie coś podejrzane to rozpakują i zrobią testy. A z cłem też bywa różnie, czasem się uda, prędzej vat doliczą 23 %. Mogą też zatrzymać jeżeli bedzie bez europejskich atestów
  • Odpowiedz
Zajmuje się importem z Chin w pewnej firmie. Mamy plan wejść na wyższy level i szukamy jakiegoś oprogramowania wspomagającego pracę. Fajnie byłoby, żeby program jak najbardziej zautomatyzował pracę i brał wiele zmiennych pod uwagę. Jest tu ktoś, kto może zna odpowiednie narzędzia albo chociaż może pokierować do ludzi tworzących takie narzędzia?
#import #zakupyzchin #biznes #ecommerce
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach