Wszystko
Najnowsze
Archiwum
@Nizax kolego, jestem po ciężkim Covidzie, hospitalizacja w szpitalu itd. Przełyk piecze mnie od samego początku, kłucie w klatce też się często zdarza. Lekarze właśnie zaczęli iść w kierunku, że to nie pozostałości po zapaleniu płuc a właśnie zgaga/refluks. Co dalej, się zobaczy
@Nizax: dziwna sprawa bo byłem przeziębiony, test negatywny, w święta sie n-------m i myślałem ze przez to mam dyskomfort w żołądku ale tak miałem 3 dni xD zastanawiam sie w ogóle czy tego całego omikrona test może nie wykryć xD bo objawy miałem lekkie typu ból gardła, katar i podwyższona temperatura 37,5 max
#ibs
będzie jakieś 6-7 lat odkąd to się zaczęło. W krótkim czasie przeszło do ostrego przebiegu z wizytą w toalecie co 0,5h-1h. Gastro, kolono, leki. Udało się wyhamować, przez moment nawet choroba przeszła w drugą skrajność. Ostawiłem leki i powiedzmy, że teraz jest w miarę normalnie. 1 - 2 razy dziennie max chyba, że się zagapię i zjem coś z czarnej listy. W moim przypadku to mleko, które uwielbiałem, śmietana,
będzie jakieś 6-7 lat odkąd to się zaczęło. W krótkim czasie przeszło do ostrego przebiegu z wizytą w toalecie co 0,5h-1h. Gastro, kolono, leki. Udało się wyhamować, przez moment nawet choroba przeszła w drugą skrajność. Ostawiłem leki i powiedzmy, że teraz jest w miarę normalnie. 1 - 2 razy dziennie max chyba, że się zagapię i zjem coś z czarnej listy. W moim przypadku to mleko, które uwielbiałem, śmietana,
- 0
@qandaornot: ja sama nie wiem od czego się nasila. Bardzo długi czas było ok i parę dni temu wróciło. Znowu żyć się odechciewa, 2 dni mogłam posiedzieć w domu a od jutra trzeba wracać do pracy i już mnie skręca na samą myśl.
- 0
Poleci ktoś jakiegoś gastrologa w Poznaniu?
Mam problemy ala IBS, jeden zlecił kolonoskopie, nic nie wyszło to przypisał od razu coś na IBS co nie działało. Drugi podszedł bardziej profesjonalnie i zlecił badanie SIBO, Helicobacter, Giardia lamblia, Kalprotektyna i pasożyty ale też nic nie wyszło. Przypisał inne leki (kreon, tributron i tribux) - jest mała poprawa ale raczej bez rewelacji. Także szukam teraz jakiegoś innego lekarza czy jeszcze jakichś innych badań, leków
Mam problemy ala IBS, jeden zlecił kolonoskopie, nic nie wyszło to przypisał od razu coś na IBS co nie działało. Drugi podszedł bardziej profesjonalnie i zlecił badanie SIBO, Helicobacter, Giardia lamblia, Kalprotektyna i pasożyty ale też nic nie wyszło. Przypisał inne leki (kreon, tributron i tribux) - jest mała poprawa ale raczej bez rewelacji. Także szukam teraz jakiegoś innego lekarza czy jeszcze jakichś innych badań, leków
- 1
Ja polecam narine probiotyk + witamina D 10 000 z k2mk7, odstawienie mleka i kawy na jakiś czas. Chleb ewentualnie graham. Wiem co mówię, Wyleczyłam to gowno :)
- 1
@Bartek4175: rozumiem, fajnie ze się udało coś znalezc. Mi gastrolodzy póki co odradzali takie testy na nietolerancję ale może muszę się tym zainteresować
konto usunięte via iOS
- 0
- 0
tutaj gość dodaje w kroplach ale reakcja nie jest zbyt szybka:
https://www.youtube.com/watch?v=wYyqZWWU9GU&t=99s
oczywiście proszek z tabletki rozpuszcza się gorzej niż krople, więc chyba jednak lepiej wziąć tabletkę :D
https://www.youtube.com/watch?v=wYyqZWWU9GU&t=99s
oczywiście proszek z tabletki rozpuszcza się gorzej niż krople, więc chyba jednak lepiej wziąć tabletkę :D
@sakkull tylko musisz zwrócić uwagę w jakim pH i jakiej temp laktaza jest aktywna bo może się okazać że w szklance reakcja nie zajdzie lub będzie miała gorsza wydajność
- 0
Hej mirki z #ibs . Jak tam u was tolerancja gazowanych napoi ? Dostałem od znajomego paczkę japońskich przekąsek w tym kilka gazowanych zielonych herbat i nie wiem czy bezpieczne to czy nie. Od czasu diagnozy nie tknąłem nic gazowanego jeszcze...
#pytanie #pytaniedoeksperta #dieta
#pytanie #pytaniedoeksperta #dieta
@Bazooka Moje flaki to nawet niegazowana woda wypita w nieodpowiednim momencie drażni, więc xDD
Masakra. Znowu pobudka krótko po zaśnięciu i szybka podróż do toalety. Okropne uczucie. Za długo to trwa. Psychika siada. Już nigdy więcej tej j-----j zupy z grzybami na śmietanie. Najpierw mega wzdęcia i gazy potem burzenie się w nocy. Dramat
#ibs
#ibs
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 0
Siemka, stosował ktoś z Was berberynę przy IBS? Pomaga zredukować objawy, głównie chodzi mi o wzdęty brzuch? Widziałem jedne badania, że niby pomaga, ale może ktoś z własnego doświadczenia się wypowie.
#mirkokoksy #mikrokoksy #dieta #ibs #zdrowie
#mirkokoksy #mikrokoksy #dieta #ibs #zdrowie
- 0
Hej mirki z #ibs. Mam wstępną diagnozę tego dziadostwa. Da się z tym żyć?
@Bazooka: nie da się. Ibs rządzi moim życiem
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
co pomaga na sraczkę na zepsole jelita drażliwego? max 2-3 arzy dziennie ale za każdym razem na rzadko.
#zespoljelitadrazliwego #ibs #zdrowie
#zespoljelitadrazliwego #ibs #zdrowie
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@oinczorniasty: tez wegetuje przez ibs :/ nic nie pomaga, wszystkie plany na życie poszły w odstawkę, też mnie bierze szlag, jak widzę, jak inni sobie fajnie żyją, podróżują itd
- 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Witam, od paru miesiecy mam tak, ze jak zjem np ryz z kurczakiem, czasem tez tortilla z kurczakiem, pizza wlasna robiona czy nalesniki z dzemem to czuje, ze sobie pojadłem ale po paru minutach czuje, ze ten posiłek zszedł i czuje sie luzny a po około godzinie czuje sie głodny, az boli mnie brzuch z głodu. Nie mam tak np przy ziemniakach z kotletem. Wie ktos o co moze chodzic? Też w
Komentarz usunięty przez autora
@Mocarz888: Dopchnij chlebem, bez chleba się nie najesz.
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Komentarz usunięty przez autora Wpisu
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 0
Komentarz usunięty przez autora Wpisu
@karolinkaaa2001: mam podobnie - wychowywała mnie na spółkę z rodzicami babcia i jak to człowiek starej daty ktory pamięta biedę i czasy, jak opuscila rok szkoły(do której chodziła pieszo 7km w jedną stronę) bo nie było kasy na przybory, nie wyrzucała nigdy żarcia i miała podejście "to się jeszcze zje" więc siłą rzeczy trafiało mi się czasem jakieś podejrzane żarcie i do tej pory mam tak, że jak mi np
Komentarz usunięty przez autora
Sluchajcie bo dzisiaj bylam w #northfish i wzielam 2 kanapki, jeden wrap i akurat frytki bo dzis byl dzien frytek za 1PLN i jednego zjadlam na miejscu. Zamowione bylo o 18:10. Potem bylam na spacerze i dwie rzeczy byly w plecaku. Dzis bylo 30C. Teraz wrocilam i zjadlam jedna rzecz i chce zjesc druga tez. To jeszce jest dobre mimo upalu, nie?
PS. Trollujace odpowiedzi zostana usuniete a autorzy wpisani
PS. Trollujace odpowiedzi zostana usuniete a autorzy wpisani
konto usunięte via Android
- 1
@karolinkaaa2001 jeśli pachnie ok to jak najbardziej :) zepsuta ryba ma bardzo mocny zapach, więc jeśli jesteś w stanie wytrzymać obok tego żarcia to powinno być ok.
konto usunięte via Android
- 1
@karolinkaaa2001 smacznego :)
@karolinkaaa2001: najgorzej, spróbuj sanprobi ibs może i ogranicz słodycze, cukier
- 1
@Nizax: mam Iberogast. Słodyczy nie jem w ogóle oprócz batoników Oshee proteinowych. Zamiast cukru używam miodu
@karolinkaaa2001: @sabuliga czy to twoja siostra?
- 0
dobra p------e zjadlam troche i reszte wyjebuje
Komentarz usunięty przez autora Wpisu
@karolinkaaa2001: Proszę Pani, nie jestem za bardzo w temacie niedojedzonych tortilli, ale zgaduję, że tak. Pozdrawiam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
siema
nie pijam piwa od lat. wczesniej nie chcialam, potem byl okres gdy bylam muzulmanka
teraz by sie mozna bylo napic bo za niedlugo wracam do starych na chate i nie bedzie jak
problem w tym
boje sie, ze #ibs mi zrobi problem i bede miala rewolucje zoladkowo-jelitowe
nie pijam piwa od lat. wczesniej nie chcialam, potem byl okres gdy bylam muzulmanka
teraz by sie mozna bylo napic bo za niedlugo wracam do starych na chate i nie bedzie jak
problem w tym
boje sie, ze #ibs mi zrobi problem i bede miala rewolucje zoladkowo-jelitowe
@karolinkaaa2001: niech ktoś zbanuje ta kretynke, zapłacę 21,37 zl
- 2
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Jak dlugo pomarancze kupione w siatce ze sklepu zachowuja swiezosc? Mam juz swoje grubo ponad tydzien, dopiero otworzylam i smaku za bardzo nie ma. Da sie zjesc, ale juz sa miekkie. Jesc czy wyrzucac? Nie moge sie zatruc bo zwiariuje.
#zdrowie #polska #leki #medycyna #dieta #jedzenie #zatrucie #ibs #studbaza
#zdrowie #polska #leki #medycyna #dieta #jedzenie #zatrucie #ibs #studbaza
- 1
@karolinkaaa2001: jak nie ma smaku, to nie było go od początku. Póki nie ma pleśni, to można jeść.
@karolinkaaa2001: To chowaj do lodówki, ja zawsze kupuję, leżą tam ze dwa tygodnie albo i dłużej i potem w--------m takie bez smaku i tak w kółko bo o nich zapominam. XD



















Mój typowy dzień to rano 2 kanapki z czekoladą, na obiad frytki i na wieczór dwie kanapki z czymś lekkim znów.
A przydałoby się coś pobilansować.
- Czy znacie jakieś słodycze, które można kupić w necie
Komentarz usunięty przez autora
Komentarz usunięty przez autora