hej. Mam wieczny problem z dietą. Przez to, że rodzice w dzieciństwie na siłę kazali mi jeść niedobre rzeczy, to teraz istnieje może z 7 potraw, które lubię, inne odpadają ;p wolę głodować, jak nie ma tego co lubię.
Mój typowy dzień to rano 2 kanapki z czekoladą, na obiad frytki i na wieczór dwie kanapki z czymś lekkim znów.

A przydałoby się coś pobilansować.
- Czy znacie jakieś słodycze, które można kupić w necie
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@Nizax kolego, jestem po ciężkim Covidzie, hospitalizacja w szpitalu itd. Przełyk piecze mnie od samego początku, kłucie w klatce też się często zdarza. Lekarze właśnie zaczęli iść w kierunku, że to nie pozostałości po zapaleniu płuc a właśnie zgaga/refluks. Co dalej, się zobaczy
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Nizax: dziwna sprawa bo byłem przeziębiony, test negatywny, w święta sie n-------m i myślałem ze przez to mam dyskomfort w żołądku ale tak miałem 3 dni xD zastanawiam sie w ogóle czy tego całego omikrona test może nie wykryć xD bo objawy miałem lekkie typu ból gardła, katar i podwyższona temperatura 37,5 max
  • Odpowiedz
#ibs
będzie jakieś 6-7 lat odkąd to się zaczęło. W krótkim czasie przeszło do ostrego przebiegu z wizytą w toalecie co 0,5h-1h. Gastro, kolono, leki. Udało się wyhamować, przez moment nawet choroba przeszła w drugą skrajność. Ostawiłem leki i powiedzmy, że teraz jest w miarę normalnie. 1 - 2 razy dziennie max chyba, że się zagapię i zjem coś z czarnej listy. W moim przypadku to mleko, które uwielbiałem, śmietana,
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@qandaornot: ja sama nie wiem od czego się nasila. Bardzo długi czas było ok i parę dni temu wróciło. Znowu żyć się odechciewa, 2 dni mogłam posiedzieć w domu a od jutra trzeba wracać do pracy i już mnie skręca na samą myśl.
  • Odpowiedz
Poleci ktoś jakiegoś gastrologa w Poznaniu?
Mam problemy ala IBS, jeden zlecił kolonoskopie, nic nie wyszło to przypisał od razu coś na IBS co nie działało. Drugi podszedł bardziej profesjonalnie i zlecił badanie SIBO, Helicobacter, Giardia lamblia, Kalprotektyna i pasożyty ale też nic nie wyszło. Przypisał inne leki (kreon, tributron i tribux) - jest mała poprawa ale raczej bez rewelacji. Także szukam teraz jakiegoś innego lekarza czy jeszcze jakichś innych badań, leków
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ja polecam narine probiotyk + witamina D 10 000 z k2mk7, odstawienie mleka i kawy na jakiś czas. Chleb ewentualnie graham. Wiem co mówię, Wyleczyłam to gowno :)
  • Odpowiedz
@Bartek4175: rozumiem, fajnie ze się udało coś znalezc. Mi gastrolodzy póki co odradzali takie testy na nietolerancję ale może muszę się tym zainteresować
  • Odpowiedz
@sakkull tylko musisz zwrócić uwagę w jakim pH i jakiej temp laktaza jest aktywna bo może się okazać że w szklance reakcja nie zajdzie lub będzie miała gorsza wydajność
  • Odpowiedz
Hej mirki z #ibs . Jak tam u was tolerancja gazowanych napoi ? Dostałem od znajomego paczkę japońskich przekąsek w tym kilka gazowanych zielonych herbat i nie wiem czy bezpieczne to czy nie. Od czasu diagnozy nie tknąłem nic gazowanego jeszcze...

#pytanie #pytaniedoeksperta #dieta
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Masakra. Znowu pobudka krótko po zaśnięciu i szybka podróż do toalety. Okropne uczucie. Za długo to trwa. Psychika siada. Już nigdy więcej tej j-----j zupy z grzybami na śmietanie. Najpierw mega wzdęcia i gazy potem burzenie się w nocy. Dramat
#ibs
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Siemka, stosował ktoś z Was berberynę przy IBS? Pomaga zredukować objawy, głównie chodzi mi o wzdęty brzuch? Widziałem jedne badania, że niby pomaga, ale może ktoś z własnego doświadczenia się wypowie.

#mirkokoksy #mikrokoksy #dieta #ibs #zdrowie
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Poemat: a polecasz jakiejś konkretnej firmy? Zastanawiam się nad ostrovitem lub sfd, chociaż co do sfd nie jestem za bardzo przekonany, ze względy na afery ze składami ich produktów
  • Odpowiedz
Witam, od paru miesiecy mam tak, ze jak zjem np ryz z kurczakiem, czasem tez tortilla z kurczakiem, pizza wlasna robiona czy nalesniki z dzemem to czuje, ze sobie pojadłem ale po paru minutach czuje, ze ten posiłek zszedł i czuje sie luzny a po około godzinie czuje sie głodny, az boli mnie brzuch z głodu. Nie mam tak np przy ziemniakach z kotletem. Wie ktos o co moze chodzic? Też w
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@karolinkaaa2001: mam podobnie - wychowywała mnie na spółkę z rodzicami babcia i jak to człowiek starej daty ktory pamięta biedę i czasy, jak opuscila rok szkoły(do której chodziła pieszo 7km w jedną stronę) bo nie było kasy na przybory, nie wyrzucała nigdy żarcia i miała podejście "to się jeszcze zje" więc siłą rzeczy trafiało mi się czasem jakieś podejrzane żarcie i do tej pory mam tak, że jak mi np
  • Odpowiedz
Sluchajcie bo dzisiaj bylam w #northfish i wzielam 2 kanapki, jeden wrap i akurat frytki bo dzis byl dzien frytek za 1PLN i jednego zjadlam na miejscu. Zamowione bylo o 18:10. Potem bylam na spacerze i dwie rzeczy byly w plecaku. Dzis bylo 30C. Teraz wrocilam i zjadlam jedna rzecz i chce zjesc druga tez. To jeszce jest dobre mimo upalu, nie?
PS. Trollujace odpowiedzi zostana usuniete a autorzy wpisani
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

siema
nie pijam piwa od lat. wczesniej nie chcialam, potem byl okres gdy bylam muzulmanka
teraz by sie mozna bylo napic bo za niedlugo wracam do starych na chate i nie bedzie jak
problem w tym
boje sie, ze #ibs mi zrobi problem i bede miala rewolucje zoladkowo-jelitowe
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach