Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Wszystko
Najnowsze
Archiwum

arahooo
- 3

pesymistyk
via Android- 37
@arahooo próbowałeś korzystać z noża do kupy?

Catmmando
via Wykop- 6
@nalot_1: je dużo tłustego?
- 0
Czy ma ktoś IBS i specyficzny ból w jelitach? Mam takie wrazenie, jakby bolał mnie głównie jeden punkt w lewym dolnym kwadracie i trochę promieniował na lędźwia.
Wrażenie przez to jest takie, że ten punkt blokuje drogę pokarmu i przez to jestem po jedzeniu wydęty i obolały, a ból się zwiększa. Natomiast w weekend miałem tak, że na wydechu leżąc na plecach brzuch cały był bardzo bolesny, ale zazwyczaj czuję właśnie ten jeden
Wrażenie przez to jest takie, że ten punkt blokuje drogę pokarmu i przez to jestem po jedzeniu wydęty i obolały, a ból się zwiększa. Natomiast w weekend miałem tak, że na wydechu leżąc na plecach brzuch cały był bardzo bolesny, ale zazwyczaj czuję właśnie ten jeden
- 1
@mateo_olsztyn: właśnie u mnie problematyczne jest to, że mam nerwicę i ciężko mi być spokojnym w momencie, gdy są takie problemy z jelitami + raz na jakiś czas nocne poty, dwa dni temu wyskoczył mi węzeł na szyi (węzły w brzuchu i okolicach natomiast w porządku) i ten węzeł zgrał się z momentem kiedy zacząłem odczuwać wyżej wspomniany dyskomfort. Od razu myśli, że to jakaś poważniejsza choroba. Problemy jelitowe, czyli
@Mokin12: Niestety, ta oś mózgowo-jelitowa potrafi skutecznie uprzykrzyć życie, zwłaszcza gdy ktoś jest podatny na stres... Sam przed tymi wszystkimi badaniami czekałem jak na potwierdzenie jakiegoś nowotworu, co dodatkowo potęgowało wszystkie możliwe objawy. U Ciebie antybiotyki mogły wpłynąć negatywnie na florę jelitową, co może dawać różne dziwne objawy. Węzły chłonne szyi często są powiększone przy zwykłym przeziębieniu, infekcji w buzi, afcie, itp. Sam teraz mam mega bolesną aftę przy dziąśle
O dolegliwościach kiedyś pisałem, ogólnie fuzja objawów z tagów.
Since grudzien 2019
Powoli wracam do ogarniania swojego życia na nowo
Szukam jakiś protipów, Waszych rozwiązań na dolegliwości (od leków, po probiotyki, diety, zachowania whateva)
Nie
Since grudzien 2019
Powoli wracam do ogarniania swojego życia na nowo
Szukam jakiś protipów, Waszych rozwiązań na dolegliwości (od leków, po probiotyki, diety, zachowania whateva)
Nie
@oinczorniasty: W gorsze dni sprawdzam sobie w apce które produkty są fodmap, ile mają węgli i staram się ich unikać. A jak ból jest nie do zniesienia to metoda Wima Hofa - lodowaty prysznic i ćwiczenia oddechowe + pare pyralgin
@oinczorniasty mam IBS, do tego RLS- zespół niespokojnych nóg. Wspolny czynnikiem okazal sie niedobór żelaza. Jego brak zakłóca przesył sygnałów nerwowych w mięśniach nóg i też w jelitach. Dodatkowo biore magnez. Ich niedobór powoduje irytacje, stres, problemy ze snem
- 1
Czy
- zmiana barwy stolca na bardziej pomarańczowy,
- struktura stolca jakby taka gąbczasta, poszarpana
- ból delikatny brzucha, bardziej po lewej stronie na dole (zwłaszcza przed wypróżnieniem, gdy jelita pełne)
- częstsze oddawanie stolca,
- wrażliwość na pokarmy, zwłaszcza owoce i warzywa powodują biegunkę, skórki od pomidorow czy jakies nasiona się nie trawią i widać w kale,
- zmiana barwy stolca na bardziej pomarańczowy,
- struktura stolca jakby taka gąbczasta, poszarpana
- ból delikatny brzucha, bardziej po lewej stronie na dole (zwłaszcza przed wypróżnieniem, gdy jelita pełne)
- częstsze oddawanie stolca,
- wrażliwość na pokarmy, zwłaszcza owoce i warzywa powodują biegunkę, skórki od pomidorow czy jakies nasiona się nie trawią i widać w kale,
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
konto usunięte via Wykop
- 2
@Trucizna123: Nie brałem tego na razie biorę od nowa wszystko dopiero jakieś 3 tyg. tzn. sanprobi ibs + ibesan ulga (jak sie skończy zamienię na sanprobi super formuła) + l-glutamina. Póki co zero bóli, zero sraki i zero pierdów. Plus patrzę po czym objaw się pojawia i daję na "czerwoną" listę do ponownej weryfikacji i jeślli objaw się powtórzy to czarna lista. Póki co gazowane napoje i słodkie czarna, nabiał
konto usunięte via Wykop
- 3
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 1
@64757061: Problem polega na tym że mam problem z woreczkiem żółciowym a nie sibo - sibo wyszło ale jest skutkiem problemów z woreczkiem.
- 1
@kanbanos: Usg jamy brzusznej u bardzo dobrego radiologa, znalazł polipy na woreczku które blokują prawdłowy przepływ żółci, zrobił zdjęcia i mam skierowanie do chirurga, poprzedni radiolog je widział ale kazał "chodzić obserwować" ( ͡° ͜ʖ ͡°) a dość częstą przyczyną sibo jest zła praca woreczka żólciowego bo żółć naturalnie jest bakteriobójcza.
✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Czy ktoś z Was orientuje się co do stanu badań i obiecujących rozwiązań dotyczących tajemniczego klastra często współwystępujących chorób i dolegliwości, w których dużą rolę odgrywa psychosomatyczny komponent? Chodzi mi o: #fibromialgia, zespół chronicznego zmęczenia #cfs, różne formy #depresja i #nerwica, chroniczne formy #bol, mgła mózgowa (brain fog), #wypalenie, zespół jelita
Czy ktoś z Was orientuje się co do stanu badań i obiecujących rozwiązań dotyczących tajemniczego klastra często współwystępujących chorób i dolegliwości, w których dużą rolę odgrywa psychosomatyczny komponent? Chodzi mi o: #fibromialgia, zespół chronicznego zmęczenia #cfs, różne formy #depresja i #nerwica, chroniczne formy #bol, mgła mózgowa (brain fog), #wypalenie, zespół jelita
źródło: how-to-find-a-good-psychotherapist-when-you-need-help-with-treating-your-anxiety-disorder
PobierzMirki, jak się ma dieta do mikroflory jelitowej? Załóżmy że mam wymaganie na lowFODMAP. Czy krótko mówiąc, zamiast robić badanie wod-metanowe potem tą dietę i sprawdzać te produkty itp., wezmę zrobię jakiś kybercompact czy inne tego typu badanie mikrobiomu, naprawie go - to czy wtedy wszystko będzie ok bez diet i całego tego bawienia się?
Bo jak rozumiem potrzebuje specjalnie dobranego żywienia, bo mnie drażni (jelita)
#pytanie #gastrologia
Bo jak rozumiem potrzebuje specjalnie dobranego żywienia, bo mnie drażni (jelita)
#pytanie #gastrologia
@interpenetrate: Badania zrób , prześwietlenie też .
- 0
@KKlasykk: ale jakie badania i prześwietlenie?
#antydepresanty uwłaczają mojej godności jako jednostce rozumnej. Chyba już wolę się skręcać z bólu niż tkwić w stanie mentalnego warzywa.
#depresja #leki #nerwica #ibs
#depresja #leki #nerwica #ibs
- 2
@przegrywam_przez_miasto
No i git. :D
Personalnie mam same negatywne doświadczenia przy braniu, więc widocznie nie dla mnie tego typu "leczenie".
No i git. :D
Personalnie mam same negatywne doświadczenia przy braniu, więc widocznie nie dla mnie tego typu "leczenie".
konto usunięte via Wykop
- 2
Personalnie mam same negatywne doświadczenia przy braniu, więc widocznie nie dla mnie tego typu "leczenie".
@pijanycelowniczy: Miałem identycznie, nie pomógł ani escitalopram ani paroksetyna, paroksetyna to w ogóle zerowe działanie tylko czułem się jak przy lekkiej grypie z bólami wątroby i tak przez 2 miechy.
Niektórzy na efekcie placebo (bo np. trafili na psychiatrę który im się podoba, dużo jest możliwości) albo zmiana sytuacji życiowej i pozytywne skutki przypisują innej
Powie mi ktoś jak to ma prawo działać? https://allegro.pl/oferta/esencja-probiotyczna-165ml-bio-produkt-ekologiczny-9802236448 skoro bakterie giną w kwaśnym środowisku żołądka? #lekarz #pytanie #ibs #jelita #zespoljelitadrazliwego #medycyna
#nerwica #depresja #ibs #zdrowie #ssri #medycyna
Bóle brzucha utrzymujące się już 7 miesięcy. Zaczęło się od lewej strony pod żebrami, potem już cały brzuch, teraz zazwyczaj prawa strona pod żebrami. Robiłem już 3x USG (wyszedł jedynie polip w woreczku żółciowym do kontroli), kolonoskopię, gastroskopię (wyszło HP), TK jamy brzusznej z miednicą. Z badań: ast, alp, ggtp, alp, bilirubina, pasożyty x3,
Bóle brzucha utrzymujące się już 7 miesięcy. Zaczęło się od lewej strony pod żebrami, potem już cały brzuch, teraz zazwyczaj prawa strona pod żebrami. Robiłem już 3x USG (wyszedł jedynie polip w woreczku żółciowym do kontroli), kolonoskopię, gastroskopię (wyszło HP), TK jamy brzusznej z miednicą. Z badań: ast, alp, ggtp, alp, bilirubina, pasożyty x3,
@Kokoszka99: tylko ja np. pół roku temu dowiedziałem się, że nie mam celiaki, ale mam uczulenie na gluten, po którym mnie boli brzuch, a to jest co innego. Więc upewnij się :)
@Kokoszka99 heja, sorki za odkop,ale czy się uporales z tym może?
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
konto usunięte via iOS
- 0
@Kokoszka99 masz jakies objawy w sferze psychicznej typu natrętne mysli, obawy, walka jednych mysli z drugimi w głowie?
- 0
@piechock12: yes
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@Ynfluencer: ja jestem na końcówce redukcji i zjadłem dziś na oko 9k kcal XDD
- 0
@KartonZkartonu: No, niecałe, tak 87,5, ale mam jeszcze tydzień ostrej masówki to może na 89 wbije. W każdym razie to już za dużo i czuję się ocieżały. Optimum dla mnie to 81 kg gdzieś po wycince, no ale za to są wyniki na ciężarach.
konto usunięte via Wykop
- 0
Komentarz usunięty przez autora Wpisu
@Darthal: Wychodzi na to, że tak, ale nie taki miałem cel.
Wybierz sobie coś prostego i spróbuj.
Wybierz sobie coś prostego i spróbuj.
źródło: image_2023-04-09_143714147
PobierzCzy ma ktoś z was problemy z żołądkiem, refluksem? Mi się zrobiły niestety kilka lat temu i chciałem spytać, czy u was się pogarsza na wiosnę? Bo zazwyczaj nie jest tak źle, ale ostatnie dwa tygodnie to u mnie katorga, nie mogę spać, bo tak pali.
Generalnie to u mnie objawy o 90 procent łagodnieją jak nie piję kawy, ale nie mogę ostatnio odstawić, brakuje mi siły woli.
#refluks #
Generalnie to u mnie objawy o 90 procent łagodnieją jak nie piję kawy, ale nie mogę ostatnio odstawić, brakuje mi siły woli.
#refluks #
@Ynfluencer: Nadwagi nie mam, ale mam bardzo stresujący tryb zycia. U mnie gastroskopia w normie. Trzeba ją zrobić żeby wykluczyć większe problemy. Tylko nie idź bez znieczulenia! (Może być tylko "głupi Jas", nie musi być ogólne).
- 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 0
Da się te wyniki powiązać jakoś z bólami brzucha głównie w górnej srodkowej części albo lekko po prawej stronie pod żebrem i postępującą utratą masy ciała mimo normalnego regularnego jedzenia? Do tego częste uczucie zimna i czasem drżenie ciała w nocy (trwa to kilkanaście minut i przechodzi). Gastroskopia, kolonoskopia, tomografia miednicy mniejszej, usg brzucha, tarczyca OK. Wedlug lekarza zespół gilberta i refluks/ibs. No i tak chodzę sobie i chudnę. Schudlem z 83
źródło: temp_file.png7777796029164577614
Pobierz@heez: Niby faktycznie wątroba się burzy (leki, coś złego w diecie, brakuje czegoś, lub jest za dużo), co do refluksu, to ważne aby nie mieszać napojów z jedzeniem, bo wtedy trawienie stałego pokarmu jest mocno zakłócone.
@heez: Mnie wątroba bolała jak piłem zbyt dużo soku z marchwi, zamiast 1 litra na dwa dni piłem dwa dziennie i się robił problem, z drugiej strony obecnie wypijam nawet 5kg soku z marchwi tygodniowo (raczej sporo więcej niż przeciętna osoba), co tworzy lekko żółtawy odcień skóry, białka oczu mam białe.
To nie muszą być oczywiste rzecze, które szkodzą, mięso bardzo obciążą organizm i ja tego jem mało, z drugiej
To nie muszą być oczywiste rzecze, które szkodzą, mięso bardzo obciążą organizm i ja tego jem mało, z drugiej
Mam potwierdzone sibo metanowe, i to bardzo duży przerost. Dostałem xifaxan i neomycynę. Jako że xifaxanu się nie obawiam tak neomycyny i to bardzo. Naczytałem się na reddicie w dziale sibo że ten antybiotyk może spowodować trwała utratę słuchu, brał go ktoś z was? Mam przepisane 1000 mg dziennie na 10 dni. #ibs #sibo #jelita #medycyna #lekarz #lekarze #zdrowie
@Darthal: generalnie neomycyna należy do grupy aminoglikozydów, a te antybiotyki bardzo słabo wchłaniają się z przewodu pokarmowego i działają głównie w świetle jelita (dlatego właśnie stosuje się je m.in. w SIBO). Przy podaniu doustnym ryzyko uszkodzenia słuchu jest dość nikłe, bo lek przenika do krążenia ogólnego w zbyt niskim stężeniu, by wywoływać znaczące działanie na cały organizm. Co innego, gdyby był podawany dożylnie. Podsumowując jakieś ryzyko zawsze jest, ale na
@Darthal: i jak tam udało się coś zdziałać?
Czy są tutaj jakieś osoby cierpiące na IBS-D?
Co jecie w pracy?
Praca zdalna przyzwyczaiła mnie do tego, że mogę jeść co chcę i teraz gdy muszę pracować z biura boję się jeść cokolwiek, bo nie chcę co chwilę biegać do łazienki :/
#ibs #zjd #zespoljelitadrazliwego #pracbaza #praca
Co jecie w pracy?
Praca zdalna przyzwyczaiła mnie do tego, że mogę jeść co chcę i teraz gdy muszę pracować z biura boję się jeść cokolwiek, bo nie chcę co chwilę biegać do łazienki :/
#ibs #zjd #zespoljelitadrazliwego #pracbaza #praca
@damienbudzik: ja na szczęście nawroty mam nieczęsto więc dietę mam wtedy. Unikam nabiału i rzeczy wzdymających. Pijam porost islandzki i takie tam
- 18






















