Czy ma ktoś IBS i specyficzny ból w jelitach? Mam takie wrazenie, jakby bolał mnie głównie jeden punkt w lewym dolnym kwadracie i trochę promieniował na lędźwia.
Wrażenie przez to jest takie, że ten punkt blokuje drogę pokarmu i przez to jestem po jedzeniu wydęty i obolały, a ból się zwiększa. Natomiast w weekend miałem tak, że na wydechu leżąc na plecach brzuch cały był bardzo bolesny, ale zazwyczaj czuję właśnie ten jeden
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@mateo_olsztyn: właśnie u mnie problematyczne jest to, że mam nerwicę i ciężko mi być spokojnym w momencie, gdy są takie problemy z jelitami + raz na jakiś czas nocne poty, dwa dni temu wyskoczył mi węzeł na szyi (węzły w brzuchu i okolicach natomiast w porządku) i ten węzeł zgrał się z momentem kiedy zacząłem odczuwać wyżej wspomniany dyskomfort. Od razu myśli, że to jakaś poważniejsza choroba. Problemy jelitowe, czyli
  • Odpowiedz
@Mokin12: Niestety, ta oś mózgowo-jelitowa potrafi skutecznie uprzykrzyć życie, zwłaszcza gdy ktoś jest podatny na stres... Sam przed tymi wszystkimi badaniami czekałem jak na potwierdzenie jakiegoś nowotworu, co dodatkowo potęgowało wszystkie możliwe objawy. U Ciebie antybiotyki mogły wpłynąć negatywnie na florę jelitową, co może dawać różne dziwne objawy. Węzły chłonne szyi często są powiększone przy zwykłym przeziębieniu, infekcji w buzi, afcie, itp. Sam teraz mam mega bolesną aftę przy dziąśle
  • Odpowiedz
O dolegliwościach kiedyś pisałem, ogólnie fuzja objawów z tagów.
Since grudzien 2019

Powoli wracam do ogarniania swojego życia na nowo
Szukam jakiś protipów, Waszych rozwiązań na dolegliwości (od leków, po probiotyki, diety, zachowania whateva)

Nie
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@oinczorniasty: W gorsze dni sprawdzam sobie w apce które produkty są fodmap, ile mają węgli i staram się ich unikać. A jak ból jest nie do zniesienia to metoda Wima Hofa - lodowaty prysznic i ćwiczenia oddechowe + pare pyralgin
  • Odpowiedz
  • 0
@oinczorniasty mam IBS, do tego RLS- zespół niespokojnych nóg. Wspolny czynnikiem okazal sie niedobór żelaza. Jego brak zakłóca przesył sygnałów nerwowych w mięśniach nóg i też w jelitach. Dodatkowo biore magnez. Ich niedobór powoduje irytacje, stres, problemy ze snem
  • Odpowiedz
Czy
- zmiana barwy stolca na bardziej pomarańczowy,
- struktura stolca jakby taka gąbczasta, poszarpana
- ból delikatny brzucha, bardziej po lewej stronie na dole (zwłaszcza przed wypróżnieniem, gdy jelita pełne)
- częstsze oddawanie stolca,
- wrażliwość na pokarmy, zwłaszcza owoce i warzywa powodują biegunkę, skórki od pomidorow czy jakies nasiona się nie trawią i widać w kale,
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Trucizna123: Nie brałem tego na razie biorę od nowa wszystko dopiero jakieś 3 tyg. tzn. sanprobi ibs + ibesan ulga (jak sie skończy zamienię na sanprobi super formuła) + l-glutamina. Póki co zero bóli, zero sraki i zero pierdów. Plus patrzę po czym objaw się pojawia i daję na "czerwoną" listę do ponownej weryfikacji i jeślli objaw się powtórzy to czarna lista. Póki co gazowane napoje i słodkie czarna, nabiał
  • Odpowiedz
Mam do sprzedania allicynę (allicin max - 180 mg w 1 kaps) sprowadzana z UK oraz Neem firmy Aurospirul. Obydwa preparaty do leczenia sibo metanowego. #sibo #ibs
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kanbanos: Usg jamy brzusznej u bardzo dobrego radiologa, znalazł polipy na woreczku które blokują prawdłowy przepływ żółci, zrobił zdjęcia i mam skierowanie do chirurga, poprzedni radiolog je widział ale kazał "chodzić obserwować" ( ͡° ͜ʖ ͡°) a dość częstą przyczyną sibo jest zła praca woreczka żólciowego bo żółć naturalnie jest bakteriobójcza.
  • Odpowiedz
✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Czy ktoś z Was orientuje się co do stanu badań i obiecujących rozwiązań dotyczących tajemniczego klastra często współwystępujących chorób i dolegliwości, w których dużą rolę odgrywa psychosomatyczny komponent? Chodzi mi o: #fibromialgia, zespół chronicznego zmęczenia #cfs, różne formy #depresja i #nerwica, chroniczne formy #bol, mgła mózgowa (brain fog), #wypalenie, zespół jelita
mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Czy ktoś z Was orientuje się co do stanu bada...

źródło: how-to-find-a-good-psychotherapist-when-you-need-help-with-treating-your-anxiety-disorder

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, jak się ma dieta do mikroflory jelitowej? Załóżmy że mam wymaganie na lowFODMAP. Czy krótko mówiąc, zamiast robić badanie wod-metanowe potem tą dietę i sprawdzać te produkty itp., wezmę zrobię jakiś kybercompact czy inne tego typu badanie mikrobiomu, naprawie go - to czy wtedy wszystko będzie ok bez diet i całego tego bawienia się?
Bo jak rozumiem potrzebuje specjalnie dobranego żywienia, bo mnie drażni (jelita)
#pytanie #gastrologia
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Personalnie mam same negatywne doświadczenia przy braniu, więc widocznie nie dla mnie tego typu "leczenie".


@pijanycelowniczy: Miałem identycznie, nie pomógł ani escitalopram ani paroksetyna, paroksetyna to w ogóle zerowe działanie tylko czułem się jak przy lekkiej grypie z bólami wątroby i tak przez 2 miechy.

Niektórzy na efekcie placebo (bo np. trafili na psychiatrę który im się podoba, dużo jest możliwości) albo zmiana sytuacji życiowej i pozytywne skutki przypisują innej
  • Odpowiedz
#nerwica #depresja #ibs #zdrowie #ssri #medycyna

Bóle brzucha utrzymujące się już 7 miesięcy. Zaczęło się od lewej strony pod żebrami, potem już cały brzuch, teraz zazwyczaj prawa strona pod żebrami. Robiłem już 3x USG (wyszedł jedynie polip w woreczku żółciowym do kontroli), kolonoskopię, gastroskopię (wyszło HP), TK jamy brzusznej z miednicą. Z badań: ast, alp, ggtp, alp, bilirubina, pasożyty x3,
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kokoszka99: tylko ja np. pół roku temu dowiedziałem się, że nie mam celiaki, ale mam uczulenie na gluten, po którym mnie boli brzuch, a to jest co innego. Więc upewnij się :)
  • Odpowiedz
@KartonZkartonu: No, niecałe, tak 87,5, ale mam jeszcze tydzień ostrej masówki to może na 89 wbije. W każdym razie to już za dużo i czuję się ocieżały. Optimum dla mnie to 81 kg gdzieś po wycince, no ale za to są wyniki na ciężarach.
  • Odpowiedz
Czy ma ktoś z was problemy z żołądkiem, refluksem? Mi się zrobiły niestety kilka lat temu i chciałem spytać, czy u was się pogarsza na wiosnę? Bo zazwyczaj nie jest tak źle, ale ostatnie dwa tygodnie to u mnie katorga, nie mogę spać, bo tak pali.

Generalnie to u mnie objawy o 90 procent łagodnieją jak nie piję kawy, ale nie mogę ostatnio odstawić, brakuje mi siły woli.

#refluks #
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Ynfluencer: Nadwagi nie mam, ale mam bardzo stresujący tryb zycia. U mnie gastroskopia w normie. Trzeba ją zrobić żeby wykluczyć większe problemy. Tylko nie idź bez znieczulenia! (Może być tylko "głupi Jas", nie musi być ogólne).
  • Odpowiedz
Da się te wyniki powiązać jakoś z bólami brzucha głównie w górnej srodkowej części albo lekko po prawej stronie pod żebrem i postępującą utratą masy ciała mimo normalnego regularnego jedzenia? Do tego częste uczucie zimna i czasem drżenie ciała w nocy (trwa to kilkanaście minut i przechodzi). Gastroskopia, kolonoskopia, tomografia miednicy mniejszej, usg brzucha, tarczyca OK. Wedlug lekarza zespół gilberta i refluks/ibs. No i tak chodzę sobie i chudnę. Schudlem z 83
heez - Da się te wyniki powiązać jakoś z bólami brzucha głównie w górnej srodkowej cz...

źródło: temp_file.png7777796029164577614

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@heez: Niby faktycznie wątroba się burzy (leki, coś złego w diecie, brakuje czegoś, lub jest za dużo), co do refluksu, to ważne aby nie mieszać napojów z jedzeniem, bo wtedy trawienie stałego pokarmu jest mocno zakłócone.
  • Odpowiedz
@heez: Mnie wątroba bolała jak piłem zbyt dużo soku z marchwi, zamiast 1 litra na dwa dni piłem dwa dziennie i się robił problem, z drugiej strony obecnie wypijam nawet 5kg soku z marchwi tygodniowo (raczej sporo więcej niż przeciętna osoba), co tworzy lekko żółtawy odcień skóry, białka oczu mam białe.
To nie muszą być oczywiste rzecze, które szkodzą, mięso bardzo obciążą organizm i ja tego jem mało, z drugiej
  • Odpowiedz
Mam potwierdzone sibo metanowe, i to bardzo duży przerost. Dostałem xifaxan i neomycynę. Jako że xifaxanu się nie obawiam tak neomycyny i to bardzo. Naczytałem się na reddicie w dziale sibo że ten antybiotyk może spowodować trwała utratę słuchu, brał go ktoś z was? Mam przepisane 1000 mg dziennie na 10 dni. #ibs #sibo #jelita #medycyna #lekarz #lekarze #zdrowie
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Darthal: generalnie neomycyna należy do grupy aminoglikozydów, a te antybiotyki bardzo słabo wchłaniają się z przewodu pokarmowego i działają głównie w świetle jelita (dlatego właśnie stosuje się je m.in. w SIBO). Przy podaniu doustnym ryzyko uszkodzenia słuchu jest dość nikłe, bo lek przenika do krążenia ogólnego w zbyt niskim stężeniu, by wywoływać znaczące działanie na cały organizm. Co innego, gdyby był podawany dożylnie. Podsumowując jakieś ryzyko zawsze jest, ale na
  • Odpowiedz