Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Wszystko
Najnowsze
Archiwum

ButtHurtAlert
via Android- 1

bukimi
- 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 52
Współczuję tak niedojrzałych ludzi w twoim otoczeniu. No strasznie śmieszne, że ktoś choruje i musi mieć przez to dietę (-‸ლ) Olej ich miras. Wiem, że pewnie ciężko, ale come on, naprawdę trzeba być prostaczkiem, żeby coś takiego wyśmiewać
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 5
Chcę Wam się czymś pochwalić. Ogółem gówniany temat ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Moim problemom jelitowym zaraz strzeli rok i z tej okazji postanowiłam spróbować u innego lekarza, który nie będzie wmawiac mi "pani, toż to ibs, nauczyć się z tym żyć i nara"
Stresik ogromny, bo kto lubi opowiadać o dupie, w dodatku podczas mojej wizyty W KÓŁKO przychodziły pielęgniarki z recepcji i przerywały w naszej dyskusji... Ale ok, śmieszki heheszki, lekarz
Moim problemom jelitowym zaraz strzeli rok i z tej okazji postanowiłam spróbować u innego lekarza, który nie będzie wmawiac mi "pani, toż to ibs, nauczyć się z tym żyć i nara"
Stresik ogromny, bo kto lubi opowiadać o dupie, w dodatku podczas mojej wizyty W KÓŁKO przychodziły pielęgniarki z recepcji i przerywały w naszej dyskusji... Ale ok, śmieszki heheszki, lekarz
@SVP1: Najgorzej jak siedze w kinie i jest cisza i ja burcze (╯°□°)╯︵ ┻━┻ na "cichym miejscu" to już myślałem, że sie ze wstydu spale.
Mama mi mówi ,że za dzieciaka stwierdzili mi zespół jelita wrażliwego ale dokumentów na to nie mam także ten.. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mama mi mówi ,że za dzieciaka stwierdzili mi zespół jelita wrażliwego ale dokumentów na to nie mam także ten.. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Coraz mniej ogarniam te polska służbę zdrowia, dostałem w przychodni skierowanie na gastroskopie, poszedłem do placówki przychodni gdzie mają pracownie endoskopii, mówię że mam skierowanie i się dowiaduje ze tylko prywatnie robią za 180zl, a publicznie to w szpitalu jedynie xD
Już mówię że dobra zapłacę, usg w tej samej sieci publicznych przychodni na NFZ - 2msc oczekiwania, też prywatnie poszedłem xD
Sprywatyzowac to wszystko w p---u jak czekasz 2msc albo prywatnie
Już mówię że dobra zapłacę, usg w tej samej sieci publicznych przychodni na NFZ - 2msc oczekiwania, też prywatnie poszedłem xD
Sprywatyzowac to wszystko w p---u jak czekasz 2msc albo prywatnie
@ButtHurtAlert: ja miałem przez nos, polecam. I też prywatnie. Tylko nie wszędzie mają takie endoskopy.
Mirki od dawna mam problem z wypróżnianiem, różnie bywa z regularnością, rozwolnienia, różne wzdęcia itd. Dużo wskazuje na to, że to zespół jelita drażliwego, no ale muszę najpierw wykluczyć inne możliwości. Do jakiego lekarza się z tym najlpiej udać? Jakie badania mogłyby być pomocne? Ktoś miał podobne problemy, orientuje się trochę w temacie? #medycyna #ibs #zespoljelitadrazliwego #lekarz
@mrnlkhlk: gastrolog
konto usunięte via Zakop
- 2
@mrnlkhlk: kup sobie najpierw naturalny błonnik w aptece, np. łuski babki jajowatej i jedz dziennie z dwie łyżki tego z jogurtem. Mi pomogło wyregulować te sprawy. No i pic dużo wody i mieć w miarę normalna dietę
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 1
@mietkomietko jem tam tak z raz w tygodniu, odstawienie to bardziej niepogarszanie samopoczucia niż polepszenie z tego co zauważyłem :D
@Wodkajakwodka dzięki, spróbuję
@SkrytyZolw pewnie powinienem porobić badania na alergię pokarmowe
@InterferonAlfa_STG raczej wzdęcia i luźne stolce xd
@Andi128 dziękuję pan lekarz
@RozowaZielonka byłem przecież, we wpisie jest info, tylko nie sprawdziłem wszystkiego. Poza tym to nie sraka na zasadzie wody tylko raczej coś typu miękka
@Wodkajakwodka dzięki, spróbuję
@SkrytyZolw pewnie powinienem porobić badania na alergię pokarmowe
@InterferonAlfa_STG raczej wzdęcia i luźne stolce xd
@Andi128 dziękuję pan lekarz
@RozowaZielonka byłem przecież, we wpisie jest info, tylko nie sprawdziłem wszystkiego. Poza tym to nie sraka na zasadzie wody tylko raczej coś typu miękka
- 1
@dziobnij2 Nic nie biorę, problemu się nie pozbyłem, ale jest trochę lepiej. Od miesiąca staram się trzymać kalorie więc jem dużo mniej śmieci, przestałem też siedzieć z laptopem na kanapie i siedzę na fotelu przy biurku, to chyba też pomaga. Brzuch mnie raczej nie boli, zgaga też zdarza się raczej rzadko, chyba że się położę krótko po jedzeniu. Wzdęcia już też nie męczą mnie aż tak bardzo, ale nadal występują. Sranie
Eh wstępnie podejrzewa lekarz u mnie #ibs - zespol jelita drażliwego.
Chociaz mam jeszcze nadzieję że to jakaś tymczasowa niesprawnosc bo się nagle 2 tyg temu pojawiła i się poprawia delikatnie stan mojego zdrowia.
Ale w każdym razie dzisiaj wziąłem triburetyne i teraz śmiesznie czuję mrowienie w ustach a brzuszek spokojny :)
Jakieś strony które warto odwiedzić dla początkującego w #zespojelitadrazliwego ?
Chociaz mam jeszcze nadzieję że to jakaś tymczasowa niesprawnosc bo się nagle 2 tyg temu pojawiła i się poprawia delikatnie stan mojego zdrowia.
Ale w każdym razie dzisiaj wziąłem triburetyne i teraz śmiesznie czuję mrowienie w ustach a brzuszek spokojny :)
Jakieś strony które warto odwiedzić dla początkującego w #zespojelitadrazliwego ?
@ButtHurtAlert: I z tych badań wyszło ci coś innego niż ibs?
- 1
@JanSkrzetuski zapalenie dwunastnicy, na te chwile w połowie terapii jesten, jest git ale muszę pilnować żeby mieć pełen żołądek
Jaki może być medyczny powód, przez który nie mogę przytyć? Jakaś choroba, bakterie czy coś? Całe życie mam niedowagę, od 2 lat doszedł mi jeszcze IBS (ZJD - Zespół Jelita Drażliwego) i ważę obecnie jakieś 53 kg, co jest mega nisko jak na faceta 183 cm. Ze względu na IBS przez ostatnie 2 lata stosowałem dużo różnych ograniczających diet, przez które straciłem wagę z 60 kg, natomiast od ostatnich paru tygodni nie
@JEST-SUPER: Zacznij liczyć, większość osób mówi że je dużo a gdy sobie policzą to są zdziwieni.
Tak więc policz ile jesz i zacznij dokładać aż waga będzie wzrastać.
Tak więc policz ile jesz i zacznij dokładać aż waga będzie wzrastać.
@JEST-SUPER: " medyczny powód, przez który nie mogę przytyć" "Ile kalorii dziennie dostarczasz?" "Kurczę nie liczyłem tego"
Zawsze to samo XD
Zawsze to samo XD
Poleciacie jakieś sposoby żeby kupsko łatwiej wychodziło? Muszę się nieźle namęczyć żeby sie dobrze wypróżnić bo zamiast raz a porządnie to guuuuuwno nadciąga małymi falami co kilka minut i tracę na sraczu 40 min życia
#srajzwykopem #zdrowie #ibs
#srajzwykopem #zdrowie #ibs
konto usunięte via Android
- 2
@Torondon te specjalne kosztują troche a krzesełko to po cichu z przedszkola wyniesiesz. Daj potem znać jak było
- 1
@Torondon: @Zarzutkakke: te specjalne można kupić za 20pln, więc nie rób scen i nie targaj krzesła do kibla. Polecam celować w dziecięce bo różnią się kolorem i cena tylko.
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@AnonimoweMirkoWyznania: kolonoskopia, nawet jeśli musiałbyś iść prywatnie. No i z doświadczenia "zdrowe" jedzenie (szczególnie to bezmięsne) nie koniecznie jest dobre dla jelit. Jak się boisz kolo (choć nie ma czego) spróbuj przez kilka dni jeść sam ryż/ziemniaki, marchewkę (bez groszku) i gotowane mięso (np z rosołu), sery, trochę pieczywa i dowolna ilość jajek. U mnie z Chronem taka dieta zawsze pomagała, a była jeszcze "akceptowalna" z punktu widzenia smaku .
@AnonimoweMirkoWyznania I idz do jakiegos dietetyka dobrego chociaz niech Ci nakresli problem bo gastrologowie w tym kraju to masakra mnie tez odsylali z kwitkiem i zaden mi nie pomogl
Miałem dzisiaj wolne, więc pomyślałem, że wyjdę na zakupy do galerii. To był błąd... Pierwsze dwa sklepy zaliczyłem bez problemów, ale po wyjściu z drugiego... Spędziłem następną godzinę w kiblu XD Ledwo wróciłem do mieszkania i tak będę lezał w pozycji embrionalnej i gapił się w sufit. Dziękuję Pan #ibs
Doceniajcie, że wasze układy trawienne są zdrowe i możecie jeść wszystko.
#ibs #jelita
Doceniajcie, że wasze układy trawienne są zdrowe i możecie jeść wszystko.
#ibs #jelita
- 3
@login-jest-zajety: "i bum sraka"
- 1
@login-jest-zajety: aaa XD
takie schorzenie układu pokarmowego, gdzie większości rzeczy nie możesz jeść, bo masz zaparcia, biegunkę, albo wszystko razem XD
w każdym razie, wysysa to z Ciebie energię życiową, której masz mało i powoli zamienia Twoje życie we wszystko, co najgorsze XD
jakbym miał ocenić, to daję 0/10, NIE POLECAM
takie schorzenie układu pokarmowego, gdzie większości rzeczy nie możesz jeść, bo masz zaparcia, biegunkę, albo wszystko razem XD
w każdym razie, wysysa to z Ciebie energię życiową, której masz mało i powoli zamienia Twoje życie we wszystko, co najgorsze XD
jakbym miał ocenić, to daję 0/10, NIE POLECAM
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
#anonimowemirkowyznania
Mieszkam na Śląsku i nie mam co ze sobą zrobić.
Mam problemy żołądkowe, nie wiadomo co, kolonoskopia nic nie wykazuje, a spędzam na kiblu prawie godzinę dziennie. Może to #ibs a może co innego. Nie wiem. Chciałbym pójść do pracy do kopalni, bo determinuje mnie do tego skonczona szkoła średnia i obrany kierunek studiów, jednak nie mogę tego zrobić z prostej przyczyny - tam nie ma toalety, a
Mieszkam na Śląsku i nie mam co ze sobą zrobić.
Mam problemy żołądkowe, nie wiadomo co, kolonoskopia nic nie wykazuje, a spędzam na kiblu prawie godzinę dziennie. Może to #ibs a może co innego. Nie wiem. Chciałbym pójść do pracy do kopalni, bo determinuje mnie do tego skonczona szkoła średnia i obrany kierunek studiów, jednak nie mogę tego zrobić z prostej przyczyny - tam nie ma toalety, a
konto usunięte via Android
- 3
@AnonimoweMirkoWyznania A co za różnica z kopalnia? Tam i tak walisz na węgiel. Nikt nie chodzi do kibla jak jest na dole.
- 3
Op: @Megawonsz_dziewienc: @SpawaczPolimeru: @siemawpadajdomejkuchni: @mrooczilla:
Ja na kiblu siedzę co rano 45 minut a to dlatego, że brzydzę się korzystać z toalet na uczelni + boję się że nie zdążę zrobić wszystkiego w ciągu jednej przerwy, więc czasem trzymam przez 10h... W pracy kible są w gorszym stanie, więc boję się jeszcze bardziej. A sranie na wiadro w kopalni to coś, po czym
Ja na kiblu siedzę co rano 45 minut a to dlatego, że brzydzę się korzystać z toalet na uczelni + boję się że nie zdążę zrobić wszystkiego w ciągu jednej przerwy, więc czasem trzymam przez 10h... W pracy kible są w gorszym stanie, więc boję się jeszcze bardziej. A sranie na wiadro w kopalni to coś, po czym
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 3
Idealnie to opisał - przewlekłe/chroniczne zmęczenie (m.in. przy chorobach autoimmunologicznych)
„I an nowhere near as bad but suffer from an AD. It’s incredible to me that this is new insight - fatigue is by super far the worst issue.
You always feel like your body has just gone through a major immune battle which took all the energy. Every day feels like walking up a mountain even if you sit at home watching Netflix.
„I an nowhere near as bad but suffer from an AD. It’s incredible to me that this is new insight - fatigue is by super far the worst issue.
You always feel like your body has just gone through a major immune battle which took all the energy. Every day feels like walking up a mountain even if you sit at home watching Netflix.
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Mirki, piszę to gdyż siedzę skulony i jeszcze dlugo nie zasnę. Trochę dla zabicia czasu i trochę z nadzieją że ktoś mi coś doradzi.
Od około 8 lat mam regularne bóle brzucha. Częstotliwość występowania to około raz na miesiąc. Przez długi czas myślałem że są to zrosty po operacji, tak też kiedyś powiedział mi lekarz, ponieważ mialem skręt jelit w wieku 2 lat i z tej okazji mam blizne z prawej strony
Od około 8 lat mam regularne bóle brzucha. Częstotliwość występowania to około raz na miesiąc. Przez długi czas myślałem że są to zrosty po operacji, tak też kiedyś powiedział mi lekarz, ponieważ mialem skręt jelit w wieku 2 lat i z tej okazji mam blizne z prawej strony
- 49
IBS / SIBO - KTÓRE SUPLEMENTY POMAGAJĄ?
=====================================================================================
█│
【❗️】UWAGA! Przed zastosowaniem jakiegokolwiek leczenia należy poradzić się swojego lekarza. Informacje zawarte w poradniku nie stanowią porady lekarskiej ani jej nie zastępują.
=====================================================================================
█│
- 4
Wygląda na to, że przekroczyłem limit znaków, więc musiałem uciąć końcówkę. Wklejam w komentarzu:
======================================================================
█│WARTE ROZWAŻENIA
======================================================================
║►│
======================================================================
█│WARTE ROZWAŻENIA
======================================================================
║►│
- 2
@luukasz1905: No widzisz, a w moim przypadku (SIBO), ziarna słonecznika są jak najbardziej bezpieczne - zawierają niewiele błonnika jak na ziarna, niskie w FODMAP. Wiórki kokosowe są szczególnie polecane, bo zawierają przeważającą część kwasów MCT (lekkostrawne, nie wymagają żółci do trawienia) + kwas laurynowy o właściwościach bakteriostatycznych. Ale każdy reaguje inaczej, a błonnik jest często problematyczny (szczególnie przy zapaleniach jelit). W przypadku zapaleń jelit proponuję właśnie dietę niskobłonnikową, szczególnie świetnie
- 1
Kolejny raz zamawiam huel i kolejny raz ratuje mi życie. Polecam jako zamiennik nudnych śniadań. :) #huel #nietolerancjapokarmowa #ibs
Kodzik na -50zł
https://huel.mention-me.com/m/ol/xg9hk-e58b08cb4c
Kodzik na -50zł
https://huel.mention-me.com/m/ol/xg9hk-e58b08cb4c
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@AnonimoweMirkoWyznania Jakiego stwierdzenia oczekujesz od lekarzy?
Może to być SIBO, stąd rada odnosnie probiotykow i Debutiru. Może tez byc wiele innych zaburzen czynnościowych, co do ktorych potrzeba czasu by wrociły do normy.
Gdy problem bedzie sie przewlekał, zapewne lekarz podejmie probę leczenia innymi lekami i rozszerzy diagnostykę.
Może to być SIBO, stąd rada odnosnie probiotykow i Debutiru. Może tez byc wiele innych zaburzen czynnościowych, co do ktorych potrzeba czasu by wrociły do normy.
Gdy problem bedzie sie przewlekał, zapewne lekarz podejmie probę leczenia innymi lekami i rozszerzy diagnostykę.
@AnonimoweMirkoWyznania duzo spaceruj, cwiczenia, rozciaganie, joga
- 10
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 6
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@JEST-SUPER: @Prozdrowotny: @Prozdrowotny: u mnie podobnie, lekarz stwierdził IBS. Pomaga mi eliminacja niektórych produktów. Wszystko co kiszone, wszystkie strączkowe, wszystko co z mleka, w tym jogurty. Innymi słowy trzeba w-----ć z diety wszystko co zdrowe.

























