Mirki z #holandia, czy jest u Was jakiś sklep komputerowy co bezproblemowo wysyła przedmioty do Polski?
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak to jest z edukacją w #holandia czy #niemcy? Dwunastolatkowie na koniec podstawówki (czy jej odpowiednika) piszą specjalny test, który decyduję o ich przyszłości? To ktoś za nich wybiera? Najniższy wynik oznacza niski szczebel - niższa zawodówka. Czyli dzieci imigrantów są na to skazane? Jest jakiś wybór na zachodzie? I w przypadku Holandii, jak to się ma z potencjalnym zdobywaniem wykształcenia (może i nawet wyższego, zaocznie) przez
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@1_2_3-45 @fajnypierozek Masakra, facet zadaje normalne pytanie a zlatuja sie jakies trole i patusy...

@DarthKenobi: Tak dokladnie tak jest. Pod koniec szkoly podstawowej jest CITO po ktorym wydawana zostaje opinia do jakiej szkoly sredniej dziecko powinno uczeszczac aczkolwiek z tego co wiem to chyba nie jest on 100% wiazacy ale jednak najczesciej jest jednak decydujacy. To jednak nic nie znaczy o przyszlosci bo jak dziecko dobrze sobie radzi
  • Odpowiedz
Wie ktoś może jak wygląda teraz sytuacja w Holandii jeśli chodzi o przyjazdy? Mój brat 20 lutego będzie jechał do roboty, pytanie czy trzeba robić jakieś testy na koronę i czy jest obowiązkowa kwarantanna? Jeśli chodzi o transport to jedzie albo busem z firmy typu GTV, lub blablacar.
Przy okazji, jest tu ktoś kto mógłby go zameldować? Oczywiście nie za darmo, trochę się obawia naszych kochanych urzędów skarbowych po wprowadzeniu prawa o
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@patryk747: rozumiem goscia ze sie boi skoro ma mieszkanie socjalne. Gdyby sie dowiedzieli ze podnajmuje to moglby je stracic.

Co do kwarantanny to jest ona obowiazkowa, choc z tego co slyszalem nie jest to jakos szczegolnie kontrolowane.
  • Odpowiedz
@toniemultikontojakco:
Taki pro tip, jak auto nie jest starsze niż X lat (musisz sprawdzić bo to się co roku zmienia) i zgłaszasz, że na export to sprzedający może zgłosić się o zwrot BPM więc cena trochę spadnie.

@literaki:
Zależy, auta w dobrej kondycji są droższe, ale masz przykładowo Jetcars w Rotterdamie gdzie przyjeżdżali Polacy/Bułgarzy/Litwini biorąc pięć aut + jedno gratis typowo na podpicowanie i sprzedaż w swoim kraju
  • Odpowiedz
Cześć.

Dostałem opcję wyjazdu do pracy w Jumbo Raalte. Z grubsza wiem co i jak, jednak to co mnie ciekawi, a nie tak łatwo uzyskać taką informację w biurze, to jak warunki na kwaterach pracowniczych?
Jest tu może jakiś Mirek bądź Mirabelka, którzy pracują na miejscu?
Nie chciałbym trafić na lokację, z której zaraz będę musiał dawać dyla. Do tej pory na kilka wyjazdów do NL, z reguły było co najmniej okej,
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Z ciekawości sprawdzam holenderskie media czy jest coś wspomniane o proteście mediów w Polsce. Nie udało mi się na razie niczego znaleźć, a jest już 10:30. Na głównych stronach nos.nl nu.nl telegraaf i AD jest cisza, nawet w zakładce "zagranica" nic nie wspominają XD Oficjalnie Polska jest już w strefie brązowej/zielonej XD

Zrobię jeszcze przegląd wieczorem, żeby sprawdzić czy nic się nie zmieniło.


#heheszki #media #mediabezwyboru
geuze - Z ciekawości sprawdzam holenderskie media czy jest coś wspomniane o proteście...

źródło: comment_1612949539I20g7zAPAJynYpGrUN8mzP.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@geuze: Nie zgadzam się z twoją retoryką, ale jak już śmieszkujemy to pewnie w Reutersie i innych agencjach musieli zablokować wszystkie numery telefonów z Polski, aby kolejni atencyjni dziennikarze nie dzwonili pochwalić się "a wiecie, że w Polsce mamy protest?".
  • Odpowiedz
Dzisiaj może ciut mniej klasycznie, bo 2006r, ale to już 15 lat! Panny urodzone w tym roku można już legalnie dukać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Znowu Tiësto na tapecie, ale 15 lat temu Tiësto wymiatał. A tutaj utwór charytatywny - Dance4Life to fundacja Tiësto nt. virusa HIV
Tiësto feat Maxi Jazz - Dance4Life (2006).
A pan Maxi Jazz jest szerzej znany jako wokalista Faithless, innego zasłużonego zespołu
SebaD86 - Dzisiaj może ciut mniej klasycznie, bo 2006r, ale to już 15 lat! Panny urod...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach