Wpis z mikrobloga

Czołem wszystkim z #niemcy #holandia #emigracja
W te wakacje chcę się wybrać za granicę zarobić trochę $$$$, bo sobie przeliczyłem, że za 3 miesiące w PL to nawet 10k nie odłożę XD Co polecicie studentowi 21 lat? Może macie jakieś fajne oferty pracy?
Mam takie plany:
A) Holandia-pewnie jakiś magazyn, praca jako order picker, może coś na produkcji
B) Niemcy - zbieranie ogórków, znajomy i znajoma byli rok temu, podobno można odłożyć spokojnie 7k/miesiąc. Znajoma była od lipca do września i za rekrutację płaciła 200 zł, znajomy do końca sierpnia i płacił 500, z tym, że dzięki temu, że więcej zapłacił miał więcej godzin pracy w co znajoma w analogicznym okresie
Mój cel to odłożone minimum 15k za 3 miesiące pracy
  • 12
  • Odpowiedz
@Pepu323 w Niemczech na kelnerce wyciągałem 2800 z napiwkami mając umowę na legalu i wyżywienie, 300e szło na chate, praca po 12h i 6 dni w tygodniu
  • Odpowiedz
@Drezv: Tak, byłem 3 razy po 3 miesiące, zwracają 30c za km przy dojazach do pracy, stawki okej, czasami można nawet dostać całe mieszkanie na parę, mało patologii. Jeszcze dwóch znajomych było z tą firmą i też sobie chwalą. W żadnej innej agencji, a obdzwoniłem wiele, nie dostałem takich stawek jak u nich.
  • Odpowiedz