Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 0
@dzangyl: przez stronę www (na kompie) - wchodzisz w aktywność, po prawej ikonka koła zębatego, zapisz jako kurs
- 1
@cult_of_luna: dziękuję.
Siema Mirasy i Mirabelki,
Szybkie pytanie - jaki zegarek / opaskę sportową polecacie która będzie mieć:
- GPSa najlepiej z możliwością podpięcia pod Stravę
- dobrą baterię - szczególnie zależy mi na długim czasie pracy przy włączonym śledzeniu z GPSa
Może
Szybkie pytanie - jaki zegarek / opaskę sportową polecacie która będzie mieć:
- GPSa najlepiej z możliwością podpięcia pod Stravę
- dobrą baterię - szczególnie zależy mi na długim czasie pracy przy włączonym śledzeniu z GPSa
Może
źródło: comment_1654437041c1WKfRNFscv4ThR5vPQpzN.jpg
Pobierz- 5
@kanapka_ze_smalczykiem: no to ten garmin instinct co wrzuciłeś to chyba najlepsza opcja ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@kanapka_ze_smalczykiem: Po wielu latach z Suunto kupilem Instincta Solara na amazonie za 650zl i to byl super zakup. Ma wszystko czego potrzebujesz.
- 0
Zastanawiam się nad kupnem #garmin z myślą o używaniu też na basenie. Czy ktoś testował, czy sprawdza się przyzwoicie? Do tej pory używałam tylko opasek sportowych i zdarzało się, że opór wody wyłączał mi trening ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@mirekwirek: @ode45: u mnie strasznie sobie nie radzi. Pewnie nie bez wpływu jest to, że pływam w basenie rekreacyjnym i z jednej strony nie mam ścianki, żeby się porządnie odbić. Tak samo zmiana stylu w trakcie to często jest dodatkowa długość.
@ode45 mój fenix tez wszystko bardzo ładnie zlicza. Problem zaczyna jak na przykład wpadniesz na kogoś kto płynie przed tobą, wtedy może naliczyć dodatkowa długość, ale da się to potem naprawić edytując trening przez specjalna stronkę
@butcher_borys: Data field, np. dla biegaczy: https://apps.garmin.com/pl-PL/apps/metaCategory/dataFieldsForRunners
- 0
@butcher_borys: ale i tak nie ma za wiele tych aplikacji. Poza tym jak potrzebujesz dodatkowe aplikacje to sprzedaj instincta i kup fenixa
Jak nie ma za wiele tych aplikacji, to po co sprzedawać ;)
Poza tym rozwiązaniem problemu by było zwiększenie pamięci do 10%.
Fenixa może i kupię, ale to chyba w przyszłości :) nie potrzebuje kolejnego zegarka, który będzie leżał nie odpakowany ;)
- 0
Mirki, czy taki uchyt na telefon pod gniazdo Garmina zdaje egzamin? Ktos uzywa? Boje się, że się odklei, albo uchwyt się złamie :)
Planuję na 2 tygodnie odstawić Garmin 530 i zastąpić go starym, poczciwym Locusem. Będę spotanicznie i turystycznie zwiedzał Trójmiasto, GArmin wiadomo - nie nadaje się :) Mam jeszcze uchwyt GUB, który mogę zamontować na główkę mostka, ale jeżeli się da, to wolę uniknąć dodatkowego szpeju.
#rower #
Planuję na 2 tygodnie odstawić Garmin 530 i zastąpić go starym, poczciwym Locusem. Będę spotanicznie i turystycznie zwiedzał Trójmiasto, GArmin wiadomo - nie nadaje się :) Mam jeszcze uchwyt GUB, który mogę zamontować na główkę mostka, ale jeżeli się da, to wolę uniknąć dodatkowego szpeju.
#rower #
źródło: comment_1654242654I5pfTN3WUHvf4RbfcBTW79.jpg
Pobierz@geszue: Może takie coś? Jakoś bardziej do mnie przemawia niż przyklejanie takiego kwadracika
https://www.aliexpress.com/item/1005004216483355.html
https://www.aliexpress.com/item/1005004216483355.html
źródło: comment_1654424021L5hRoiUvvKIhE1hcYVzYCR.jpg
Pobierz@geszue: Albo takie coś https://www.aliexpress.com/item/4000377204811.html
Gdzie poza przyklejeniem jest opcja dokręcenia uchwytu do pokrowca 4 śrubkami
Gdzie poza przyklejeniem jest opcja dokręcenia uchwytu do pokrowca 4 śrubkami
źródło: comment_1654424152IrBC8GQLhcEqbgTwIG19fj.jpg
PobierzWahoo ELMNT Bolt zawsze kosztował 1400? Bo wcześniej był polecany jako tańsza alternatywa dla Garmina 530. Tyle że Garmin kosztuje teraz 1000 zł, więc coś tu się ewidentnie pozmieniało.
W ogóle jest coś lepszego jeśli chodzi o stosunek cena/jakość niż Garmin 530?
#rower #garmin #wahoo #wahooligan
W ogóle jest coś lepszego jeśli chodzi o stosunek cena/jakość niż Garmin 530?
#rower #garmin #wahoo #wahooligan
- 4
@Paczek_w_masle: garmin 530 potrafi w promocji latać w okolicach 700zl na amazon, w takiej sytuacji ciezko o lepszy stosunek jakosc/cena, na olx sa pozostalosci po tamtej promocji w cenie 899zl (gwarancja liczona od listopad 2021)
@Paczek_w_masle: Kosztował 1279 potem 1379 a teraz jeszcze dołożyli do 1399 a jak tak dalej pójdzie z osłabianiem złotówki to będzie drożej bo cena zależy pewnie od kursu USD.
Wlasnie odkrylem, ze da sie do zegarkow #garmin dodac nieoficjalne mapy uzywajac stronki: https://garmin3.bbbike.org/ oraz instrukcji z https://www.dcrainmaker.com/2019/08/how-to-installing-free-maps-on-your-garmin-fenix-5-plus-forerunner-945-or-marq-series-watch.html
Mapy sie pokazuja na zegarku, nie testowalem jeszcze czy mozna ich uzywac do wyznaczania tras z poziomu zegarka.
Mapy sie pokazuja na zegarku, nie testowalem jeszcze czy mozna ich uzywac do wyznaczania tras z poziomu zegarka.
@nie_lubie_nowego_odtwarzacza
ŁoooPanie, lepiej późno niż wcale :)
Da się spokojnie wyznaczać trasę. Chcesz dobre na Polskę to OSMapaPL
ŁoooPanie, lepiej późno niż wcale :)
Da się spokojnie wyznaczać trasę. Chcesz dobre na Polskę to OSMapaPL
- 1
@nie_lubie_nowego_odtwarzacza: Oprócz wpomnianego przez @zybyzy https://garmin.osmapa.pl/, tutaj znajdziesz mapki przygotowane (i często odświeżane) dla innych części świata: http://osm.thkukuk.de/
A tutaj lista innych serwisów oferujących takie (najczęściej darmowe) mapki: https://wiki.openstreetmap.org/wiki/OSM_Map_On_Garmin/Download
A tutaj lista innych serwisów oferujących takie (najczęściej darmowe) mapki: https://wiki.openstreetmap.org/wiki/OSM_Map_On_Garmin/Download
- 0
Stało się. Mój Samsung Galaxy Watch Active 2 wyzionął ducha podczas pobytu na basenie. Wielokrotnie z niego korzystałem podczas pływania, ale tym razem nie dał rady. Zegarek dostałem od siostry z USA, czyli niestety gwarancja w Polsce nie obowiązuje. @Samsung_Polska, zgadza się?
Jako następcę wybrałem Garmin Venu 2. Wcześniej nie miałem do czynienia z tym producentem. Polegałem na opiniach i filmach w Internecie.
Dzisiaj odebrałem zegarek. I tu już pierwsze rozczarowania. Postaram
Jako następcę wybrałem Garmin Venu 2. Wcześniej nie miałem do czynienia z tym producentem. Polegałem na opiniach i filmach w Internecie.
Dzisiaj odebrałem zegarek. I tu już pierwsze rozczarowania. Postaram
źródło: comment_16540978871OVP5s0SWQN5y7OybiB4XP.jpg
PobierzA w sportwatchach to nie wyobrażam sobie innego sterowania jak poprzez przyciski. ;)
@mirekwirek: dotyk sie przydaje w mapach, jak na nowych Fenixach/Epix/955
I fajniej jest używać dotyku w glance'ach, można przewijać prawo lewo
@mirekwirek: Wiecej jest roznic. GPS, lepsza bateria, touchscreen, troche roznic w sofcie, wiecej pamieci. Mnie najbardziej wkurza jak slabo dziala GPS miedzy wiezowcami, to ze nie mozna palcem mapy ruszac i to ze mozna miec Topo mapy tylko w jedym regionie, a w F7 moze sobie dograc inne regiony. No i OLED w Epixie to moim zdaniem czad, zwiekszona widocznosc, szczegolnie pod woda.
Chcialbym, zeby nowy descent byl operaty o
Chcialbym, zeby nowy descent byl operaty o
- 0
Mirki da się jakoś ustawić Garmina (mam Edge 830), żeby po zjechaniu z kursu od razu obliczał nową trasę jak robi to Google Maps, a nie przez 2km krzyczał zawróć pomimo tego, że zjeżdżam w boczną uliczkę (widoczną w Garminie), żeby skrócić trasę?
#garmin
#garmin
Próbuje zaimportować gpx do #garmin Explore, mieli mieli i nie chce wczytać. Macie jakieś rozwiązanie?
- 0
@jaszczur78pl: wygenerowany z mapy turystycznej.pl, OSMAnd odpala normalnie, w kompie tez bez prbolemu
To dziwne, mapa turystyczna jest w porządku. Ja importuję PLUSEM w Explore lub w menadżerze Otwórz za pomocą, oczywiście w telefonie. Teraz jest jakaś aktualizacja dla Explore.
Pytanie Mireczki, co pokazuje/wskazuje pasek ze zdjęcia?
#garmin
#garmin
źródło: comment_1653907364dPkqCegcUI2ppTkQ6bCbNE.jpg
Pobierz- 1
@3wolny: @invisible_man dziękować ;)
konto usunięte via Rowerowy Równik Skrypt
- 50
331 084 + 117 + 8 = 331 209
Pytanie do teamu #garmin bo dziś mój Edge 530 po zjechaniu ze śladu zaczął świrować jak R2D2 po strzale z blastera na Tatooine w Nowej nadziei, to częsty objaw, czy raczej margines? Tak się biedak zapętlił, że musiałem go zresetować żeby przestał piszczeć.
W tym miesiącu: 1625 km
Total explorer tiles 1224 (50+)
Pytanie do teamu #garmin bo dziś mój Edge 530 po zjechaniu ze śladu zaczął świrować jak R2D2 po strzale z blastera na Tatooine w Nowej nadziei, to częsty objaw, czy raczej margines? Tak się biedak zapętlił, że musiałem go zresetować żeby przestał piszczeć.
W tym miesiącu: 1625 km
Total explorer tiles 1224 (50+)
źródło: comment_16538493389jCtIpgiHSC6XhY1VaZhuh.jpg
Pobierz@PrzekliniakCQ: 830 przy zbieraniu kwadratów takich typowo ogonkowych gdzie jedziesz i wracasz po 100-200 metrów tą samą drogą też się potrafi odpalić nie raz jeszcze przed dojechaniem do końca, pikanie o zejściu z kursu i czasem już od razu przelicza trasę i wysyła Cię najgorszymi u-----i, a czasem ogarnia, że jednak zawrócić to najlepsza opcja
Dziwnie mi się to pikanie kojarzy z:
https://streamable.com/8y9b9
Dziwnie mi się to pikanie kojarzy z:
https://streamable.com/8y9b9
- 2
@pawlos10rs: niom, dziwnie działają te algorytmy, mnie najbardziej rozwala ta z usilnym prowadzeniem do miejsca zejścia ze śladu, nawet jak wjedziesz w niego powiedzmy kilometr dalej i mógłbyś go kontynuować bez tego pominiętego kilometra. Może można to gdzieś ustawić, ale jak pisałem wcześniej jeszcze nie miałem na to czasu.
- 0
Epix 2, użytkuje ktoś? Minusy?
Wiem że bateria lepsza w Fenix, ale przesiadka z Suunto 9 Baro i i tak jest lepiej, a w S9B mi nigdy baterii nie zabrakło. A ładny ekran cieszy oko.
#garmin
Wiem że bateria lepsza w Fenix, ale przesiadka z Suunto 9 Baro i i tak jest lepiej, a w S9B mi nigdy baterii nie zabrakło. A ładny ekran cieszy oko.
#garmin
@kabzior: chyba słabsza niż w fenix. Tzn może lepsza, ale trzyma krócej niż fenix przez ekran właśnie.
- 0
@Pszesmiewca: wiem jak z baterią, pytam o wszystko inne, ale dzięki :)
@nastycanasta: mi działa
- 1
Faktycznie wstaly serwery. Nie działały dość długo, myślałem że będzie grubsza akcja, bo zazwyczaj się to nie zdarza
@nastycanasta: Bo tym razem mają już kwotę i numer konta ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- 4
- 3
@MisPalkis: Nie muszę robić złej prasy autoryzowanym serwisom KTM'a, oni już i tak mają kiepską opinię ¯\_(ツ)_/¯ Zresztą one nawet wychodząc z fabryki mają te kable źle poukładane. W 3 sztukach kable nie były wyprowadzone w miejscu w którym powinny być wg instrukcji.
W tym dodatkowo serwis zakładał grzane manetki i mógł to poprawić, ale jednak tego nie zrobił i założenie zasilania do nawi zamiast 20 minut zajęło mi trochę
W tym dodatkowo serwis zakładał grzane manetki i mógł to poprawić, ale jednak tego nie zrobił i założenie zasilania do nawi zamiast 20 minut zajęło mi trochę
@gangrena: coś takiego? Przy zakupie zegarka od razu mi założyli i jak na razie się sprawdza :) https://trigar.pl/pl/p/Folia-ochronna-na-ekran-Garmin-Venu-2-3mk-Watch-Protection-ARC-3-szt/4304
- 0
- 2
@bibsz: Mi się wydaje, że to nie podlega reklamacji i trzeba się pogodzić albo kupić sobie pas.
@bibsz : teraz wsiadłem w ramach przerwy na szybką jazdę trenażerem i opóźnienie pomiędzy pasem a nadgarstkiem nawet ponad 10 sek. Różnica w pomiarze od 5 do 20 uderzeń na minutę. Czym wyższe tętno na pasie tym większy błąd.




























Parę miesięcy wisi na olx, ale chyba przeszkadza brak pomiaru pulsu z nadgarstka, a pasa HR nie mam.
#garmin #bieganie