via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Nie chce ktoś kupić używanego, sprawnego Forerunnera 230?
Parę miesięcy wisi na olx, ale chyba przeszkadza brak pomiaru pulsu z nadgarstka, a pasa HR nie mam.

#garmin #bieganie
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@clas: może liczyć kroki bez aktywności. Ile wytryma na baterii - ciężko powiedzieć bo nigdy go tak nie używałem, strzelam że koło tygodnia. No tylko jest duży i brzydki, więc nie wiem czy to jest target :P bardziej do samego biegania się nadaje
  • Odpowiedz
Zastanawiam się nad kupnem #garmin z myślą o używaniu też na basenie. Czy ktoś testował, czy sprawdza się przyzwoicie? Do tej pory używałam tylko opasek sportowych i zdarzało się, że opór wody wyłączał mi trening ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ode45 mój fenix tez wszystko bardzo ładnie zlicza. Problem zaczyna jak na przykład wpadniesz na kogoś kto płynie przed tobą, wtedy może naliczyć dodatkowa długość, ale da się to potem naprawić edytując trening przez specjalna stronkę
  • Odpowiedz
#garmin #instinct

Mam Garmin Instinct 2 Solar, który ma możliwość instalacji aplikacji z Connect IQ.
Problem jest taki, że ma tylko 512KB miejsca na to.
Czy poprzednik miał tyle samo?

Tak ilość miejsca nie pozwala na zbyt dużo.
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@butcher_borys: ale i tak nie ma za wiele tych aplikacji. Poza tym jak potrzebujesz dodatkowe aplikacje to sprzedaj instincta i kup fenixa


Jak nie ma za wiele tych aplikacji, to po co sprzedawać ;)

Poza tym rozwiązaniem problemu by było zwiększenie pamięci do 10%.
Fenixa może i kupię, ale to chyba w przyszłości :) nie potrzebuje kolejnego zegarka, który będzie leżał nie odpakowany ;)
  • Odpowiedz
Mirki, czy taki uchyt na telefon pod gniazdo Garmina zdaje egzamin? Ktos uzywa? Boje się, że się odklei, albo uchwyt się złamie :)

Planuję na 2 tygodnie odstawić Garmin 530 i zastąpić go starym, poczciwym Locusem. Będę spotanicznie i turystycznie zwiedzał Trójmiasto, GArmin wiadomo - nie nadaje się :) Mam jeszcze uchwyt GUB, który mogę zamontować na główkę mostka, ale jeżeli się da, to wolę uniknąć dodatkowego szpeju.

#rower #
geszue - Mirki, czy taki uchyt na telefon pod gniazdo Garmina zdaje egzamin? Ktos uzy...

źródło: comment_1654242654I5pfTN3WUHvf4RbfcBTW79.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wahoo ELMNT Bolt zawsze kosztował 1400? Bo wcześniej był polecany jako tańsza alternatywa dla Garmina 530. Tyle że Garmin kosztuje teraz 1000 zł, więc coś tu się ewidentnie pozmieniało.

W ogóle jest coś lepszego jeśli chodzi o stosunek cena/jakość niż Garmin 530?

#rower #garmin #wahoo #wahooligan
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Paczek_w_masle: garmin 530 potrafi w promocji latać w okolicach 700zl na amazon, w takiej sytuacji ciezko o lepszy stosunek jakosc/cena, na olx sa pozostalosci po tamtej promocji w cenie 899zl (gwarancja liczona od listopad 2021)
  • Odpowiedz
Wlasnie odkrylem, ze da sie do zegarkow #garmin dodac nieoficjalne mapy uzywajac stronki: https://garmin3.bbbike.org/ oraz instrukcji z https://www.dcrainmaker.com/2019/08/how-to-installing-free-maps-on-your-garmin-fenix-5-plus-forerunner-945-or-marq-series-watch.html
Mapy sie pokazuja na zegarku, nie testowalem jeszcze czy mozna ich uzywac do wyznaczania tras z poziomu zegarka.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Stało się. Mój Samsung Galaxy Watch Active 2 wyzionął ducha podczas pobytu na basenie. Wielokrotnie z niego korzystałem podczas pływania, ale tym razem nie dał rady. Zegarek dostałem od siostry z USA, czyli niestety gwarancja w Polsce nie obowiązuje. @Samsung_Polska, zgadza się?

Jako następcę wybrałem Garmin Venu 2. Wcześniej nie miałem do czynienia z tym producentem. Polegałem na opiniach i filmach w Internecie.

Dzisiaj odebrałem zegarek. I tu już pierwsze rozczarowania. Postaram
mrhahn - Stało się. Mój Samsung Galaxy Watch Active 2 wyzionął ducha podczas pobytu n...

źródło: comment_16540978871OVP5s0SWQN5y7OybiB4XP.jpg

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirekwirek: Wiecej jest roznic. GPS, lepsza bateria, touchscreen, troche roznic w sofcie, wiecej pamieci. Mnie najbardziej wkurza jak slabo dziala GPS miedzy wiezowcami, to ze nie mozna palcem mapy ruszac i to ze mozna miec Topo mapy tylko w jedym regionie, a w F7 moze sobie dograc inne regiony. No i OLED w Epixie to moim zdaniem czad, zwiekszona widocznosc, szczegolnie pod woda.
Chcialbym, zeby nowy descent byl operaty o
  • Odpowiedz
Mirki da się jakoś ustawić Garmina (mam Edge 830), żeby po zjechaniu z kursu od razu obliczał nową trasę jak robi to Google Maps, a nie przez 2km krzyczał zawróć pomimo tego, że zjeżdżam w boczną uliczkę (widoczną w Garminie), żeby skrócić trasę?

#garmin
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Próbuje zaimportować gpx do #garmin Explore, mieli mieli i nie chce wczytać. Macie jakieś rozwiązanie?
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

To dziwne, mapa turystyczna jest w porządku. Ja importuję PLUSEM w Explore lub w menadżerze Otwórz za pomocą, oczywiście w telefonie. Teraz jest jakaś aktualizacja dla Explore.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Rowerowy Równik Skrypt
  • 50
331 084 + 117 + 8 = 331 209

Pytanie do teamu #garmin bo dziś mój Edge 530 po zjechaniu ze śladu zaczął świrować jak R2D2 po strzale z blastera na Tatooine w Nowej nadziei, to częsty objaw, czy raczej margines? Tak się biedak zapętlił, że musiałem go zresetować żeby przestał piszczeć.
W tym miesiącu: 1625 km

Total explorer tiles 1224 (50+)
P.....Q - 331 084 + 117 + 8 = 331 209

Pytanie do teamu #garmin bo dziś mój Edge 53...

źródło: comment_16538493389jCtIpgiHSC6XhY1VaZhuh.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@PrzekliniakCQ: 830 przy zbieraniu kwadratów takich typowo ogonkowych gdzie jedziesz i wracasz po 100-200 metrów tą samą drogą też się potrafi odpalić nie raz jeszcze przed dojechaniem do końca, pikanie o zejściu z kursu i czasem już od razu przelicza trasę i wysyła Cię najgorszymi u-----i, a czasem ogarnia, że jednak zawrócić to najlepsza opcja
Dziwnie mi się to pikanie kojarzy z:
https://streamable.com/8y9b9
  • Odpowiedz
@pawlos10rs: niom, dziwnie działają te algorytmy, mnie najbardziej rozwala ta z usilnym prowadzeniem do miejsca zejścia ze śladu, nawet jak wjedziesz w niego powiedzmy kilometr dalej i mógłbyś go kontynuować bez tego pominiętego kilometra. Może można to gdzieś ustawić, ale jak pisałem wcześniej jeszcze nie miałem na to czasu.
  • Odpowiedz
Epix 2, użytkuje ktoś? Minusy?
Wiem że bateria lepsza w Fenix, ale przesiadka z Suunto 9 Baro i i tak jest lepiej, a w S9B mi nigdy baterii nie zabrakło. A ładny ekran cieszy oko.
#garmin
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Faktycznie wstaly serwery. Nie działały dość długo, myślałem że będzie grubsza akcja, bo zazwyczaj się to nie zdarza


@nastycanasta: Bo tym razem mają już kwotę i numer konta ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Siema jestem posiadaczem #garmin #instinct i nie umiem znaleźć opcji żeby nie dostawać powiadomień i alertów na zegarek podczas gdy nie mam go na ręce. Z technicznego punktu widzenia to łatwizna do zaprogramowania bo wystarczy użyć czujnika tętna, jakieś rady?
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MisPalkis: Nie muszę robić złej prasy autoryzowanym serwisom KTM'a, oni już i tak mają kiepską opinię ¯\_(ツ)_/¯ Zresztą one nawet wychodząc z fabryki mają te kable źle poukładane. W 3 sztukach kable nie były wyprowadzone w miejscu w którym powinny być wg instrukcji.
W tym dodatkowo serwis zakładał grzane manetki i mógł to poprawić, ale jednak tego nie zrobił i założenie zasilania do nawi zamiast 20 minut zajęło mi trochę
  • Odpowiedz
@bibsz : teraz wsiadłem w ramach przerwy na szybką jazdę trenażerem i opóźnienie pomiędzy pasem a nadgarstkiem nawet ponad 10 sek. Różnica w pomiarze od 5 do 20 uderzeń na minutę. Czym wyższe tętno na pasie tym większy błąd.
  • Odpowiedz