Wpis z mikrobloga

@echelon_: no jak #!$%@? nie potrafią zrobić zależności, że jak wykrył zegarek chodzenie u użytkownika to nie może spać, to tym bardziej nie potrafią wyliczyć vo2max xDD

Poza tym robiłem badania wydolnościowe i tak, vo2max w garminie to po prostu cygańskie losowanie xD
@echelon_: Kolejny przykłąd to garmin coach i proponowanie jakiegoś treningu koksa tempowego, jak wcześniej ktoś zrobił aktywność z siłowni i nawet zegarek wykrył robienie przysiadów xD

To jest poziom kodowania prosto z hinduskiego IT, 40 działów pracujących niezależnie nad featurami i potem to puszczają połączone xD
@aukolb: no masz tam 'obudzony'. Jak się np. obudzisz w nocy i idziesz do kibla a potem wracasz spać to co powinien pokazać? Że spałeś 2 razy? Że jak się przebudziłeś to skończyłeś spać i potem już nie liczyć? Czy zaliczać to jako sen z zaznaczonym na różowo 'obudzony'?
Po prostu może ty łaziłeś, siadłeś, faktycznie nie spałeś, ale zegarek nie wie czy wróciłeś spać czy nie wróciłeś. W innych przypadkach
@gokish: jak tylko polar wprowadzi płatności i muzykę to wracam, przecież ta firma to nieporozumienie i z każdym miesiącem nie rozumiem hype na nią xD

Albo spróbuje corosa bo pododobno gites
@szwe: 6:24 wstałem, poszedłem pod prysznicy, wyszedłem z domu i szedłem przez 16min co pokazuje wykres chodzenia, oddałem krew na badania i znowu wróciłem do domu, to chyba wystarczająco aktywności żeby ogarnąć że ktoś wstał xD
Ja tez coraz bardziej jestem niezadowolony z mojego garmina, ostatnio przez 5km biegu po lesie pokazywal takie glupoty, ze nie wiedzialem czy mam #!$%@? czy odpoczywac :) tez zerkam na corosa
@cube: teraz wprowadzili multibanda do nowych garminów i podobno w lesie jest teraz super. Kto wie czy w aktualizacjach coś nie pozmieniali, żeby ludzie popatrzyli łaskawie na nowe garminy xD #teoriespiskowe

No ja na gps nie narzekam bo biegam praktycznie prosto, mało zakrętów i na otwartym terenie. Ale zawsze kisne z tych algorytmów bo pod tym względem Polar >>> Garmin, chociaż dalej to gówno, a ludzie którzy w to ślepo wierzą
@aukolb: coros ma chyba dokładnie te same algorytmy kupione od firstbeat więc nie liczyłbym na nic innego niż tu. Polar ma swoje aczkolwiek opinie co do wyższości jednych nad drugimi są mocno podzielone więc z dużym prawdopodobieństwem działają tak samo źle. Jak dla mnie jedynym sensem tych cyferek jest motywacja ludzi, którzy lubią cyferki. Niektórym dużo łatwiej się zmotywować do wyjścia na trening jak widzą, że urosna im cyferki w zegarku,
Zaraaz Ci kolega @szwe: powie, że skąd mógł wiedzieć czy nie wrócisz zaraz do łóżka xD

@aukolb: nie napiszę, spokojnie. Faktycznie chodziłeś przez długi czas, i Garmin kiepsko to wykrył. W twoim przypadku wyszło słabo, ale ja się odnosiłem do tego co napisałeś, że jak chodziłeś to przecież nie spałeś. Mi też czasami zaznacza sen od 22 a naprawdę idę spać o 1 a po prostu siedzę spokojnie na kompie.
@ZdeformowanyKreciRyj: yup, tak jak pisałem polarm ma imo lepsze ale dalej to gówno pisane przez małpę. Bo tam np. jest obciążenie treningowe które po prostu sprawdza przedział 14dni i sprawdza obciążenie ale tylko w kilometrach. Więc jak ktoś 3-4 tygodnie wcześniej zrobił dużo spokojnych wybiegań, a w następnych tygodniach zszedł z kilometrażu i zrobił kilka dobrych akcentów tempowych, to dla polara to jest niedotrenowanie xd

Nie sądzę żeby ktoś używał tych
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@aukolb: miałem jakiegoś smartbanda Fitbit i wykresy snu były znacznie lepsze tak samo wykrywanie wybudzeń itp. w garminie to faktycznie lipa. Ale niestety mamy Instincta, i nie ma za bardzo zegarka który by tak dobrze trzymał na baterii i jednocześnie mógł trochę się ładować solarnie.