Wszystko
Najnowsze
Archiwum
konto usunięte via Android
- 1
@jarnunvosk: https://garmin.osmapa.pl :) wgrałem na 530 "bez ogonków" bo z ogonkami były krzaki. W sumie git mapa, tylko garmin nie umi na niej zrobić reroute-ingu twierdząc że map error bo brak jakiś rutingow.
- 4
@jarnunvosk: dziala znakomicie, bez problemu, Strava chyba tez na OSM jest. Polecam OSM, bo duzo wiecej szczegolow. Ale na poczatek mozesz jednak sprobowac aktualizowac mapy, ktore obecnie posaidasz w urzadzeniu (aktualizacja softu urzadzenai to nei to smao co aktualizacja map). W tym celu instaluejsz apke Garmin Express na kompie i za jej pomoca mozesz zaktualizwoac mapy. Co w sumie i tak powinienes zrobic poniewaz tej mapy bazowej od garmina nie
#polar #garmin #elektronika #bieganie
Hej, mam pytanko czy jeśli mam czujnik tętna w formie paska na pierś z Polara, to czy będzie on współpracował z zegarkiem Garmina np Fenix 6 pro? Pasek mam sprzed paru lat, póki co używam go z apka Polara na androida i działa ok. Z góry dzięki za pomoc ( ͡º ͜ʖ͡º)
Hej, mam pytanko czy jeśli mam czujnik tętna w formie paska na pierś z Polara, to czy będzie on współpracował z zegarkiem Garmina np Fenix 6 pro? Pasek mam sprzed paru lat, póki co używam go z apka Polara na androida i działa ok. Z góry dzięki za pomoc ( ͡º ͜ʖ͡º)
- 2
@k0ndzi0: Jak dowód anegdotyczny również wspomnę ze paruję czujnik Suunto z Garminem i działa :)
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Da radę zwiększyć głośność dźwięku powiadomienia w fenix 7?
#garmin
#garmin
@jadepobiegac: do czego ci ten zegarek, bo to jest podstawowe pytanie.
Jak bujasz sie po asfalcie, rower bieganie, nie potrzebujesz ultra dokladnych wskazan i miliona wspolczynnikow. To noze sie okazac ze 7 to nie jest gra warta swieczki.
Bo roznice orzeznaczysz na inny szpej, albo na jakies starty.
A moze jak ktos tu juz wspolmnial lepiej isc w fr955, ale to tez kwestia wygladu i potrzeb.
No i nie wiem
Jak bujasz sie po asfalcie, rower bieganie, nie potrzebujesz ultra dokladnych wskazan i miliona wspolczynnikow. To noze sie okazac ze 7 to nie jest gra warta swieczki.
Bo roznice orzeznaczysz na inny szpej, albo na jakies starty.
A moze jak ktos tu juz wspolmnial lepiej isc w fr955, ale to tez kwestia wygladu i potrzeb.
No i nie wiem
@bibsz: Używam pół roku i jeszcze nie wymieniałem baterii.
Witam szanowych użytkowników zegarków gramin, od 2 dni mam problem z zegarkiem, garmin enduro, mianowicie zegarek mimo ze czekam na złapanie fixa przed startem, to pokazuje w złym miejscu start i przez pierwsze 2-3km pokazuje błędną trase, a po tym czasie wszystko jest juz w porządku i rysuje idealnie, graficzne wyjasnienie w załączniku(czerwona linia jak faktycznie biegłem, niebieska slad garmina), czy miał ktos podobny problem, albo pomysł co zrobic zeby to poprawic?
źródło: comment_1656447258koLXTTDkzXCbWkYuxSIdWg.jpg
Pobierz@Stormweaver: Była jakoś tydzień temu. Ale poprzednie 3 biegi mimo tego były OK. Dopiero ten czwarty wczoraj coś się rozjechał.
@Stormweaver: @ShortyLookMean: @ulises: podobno ostatnio zwiększyła się aktywność na Słoneczku i sporo osób zgłasza problemy z GPS i nie tylko na Garminach.
https://www.spaceweatherlive.com/pl/aktywnosc-sloneczna.html
https://www.spaceweatherlive.com/pl/aktywnosc-sloneczna.html
Korzystaliście z supportu? Macie z nim dobre wspomnienia?
Ja już od ponad miesiaca walczę z nimi, aby cokolwiek się dowiedzieć.
Praktycznie w każdej wiadomości proszą mnie o linki do treningów, mimo że wysyłam im je dostępne dla każdego + w pierwszej wiadomości podawałem swój numer zegarka + link do profilu.
Odpowiadają raz na tydzień i w zasadzie zero rozwiązania mojego problemu.
Dokładnie
Ja już od ponad miesiaca walczę z nimi, aby cokolwiek się dowiedzieć.
Praktycznie w każdej wiadomości proszą mnie o linki do treningów, mimo że wysyłam im je dostępne dla każdego + w pierwszej wiadomości podawałem swój numer zegarka + link do profilu.
Odpowiadają raz na tydzień i w zasadzie zero rozwiązania mojego problemu.
Dokładnie
- 1
@kaczmarejloooo: mi tok temu brz problemu wymienili zegarek, jak przestał wykrywać sieci wifi.
A a propos problemu, to obejściem może być włączenie opcji korekty wysokości. Jak się zalogujesz do Garmin Connect na www, to po wejściu na aktywność na dole jest opcia skorygowania wysokości na podstawie mapy, to powinno pomóc. Niestety trzeba to robić dla każdej aktywności osobno. Oczywiście to tylko maskowanie problemu, gdyby Ci zależało na poprawnych statystykach.
A a propos problemu, to obejściem może być włączenie opcji korekty wysokości. Jak się zalogujesz do Garmin Connect na www, to po wejściu na aktywność na dole jest opcia skorygowania wysokości na podstawie mapy, to powinno pomóc. Niestety trzeba to robić dla każdej aktywności osobno. Oczywiście to tylko maskowanie problemu, gdyby Ci zależało na poprawnych statystykach.
źródło: comment_16564438926WA63xqzVVT610dQeRmYd6.jpg
Pobierz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Panowie oraz Panie z tagów #strava #garmin #rower #szosa używał ktoś może Strava Beacon z zegarkiem Garmina? Rozchodzi mi się o to czy podczas udostępniania lokalizacji trzeba mieć włączoną nawigację w telefonie czy wystarczy mieć sparowany zegarek z telefonem który oczywiście będzie miał połączenie z internetem, ale bez włączonego GPS który żre baterie jak głupi.
- 0
@andrzej9000 , @geszue dzięki za odpowiedź, trochę mi to rozjaśniło sytuację, ale jeszcze napisałem do supportu Garmina żeby rozwali moje wątpliwości
@Tasior_Jr: na strava jest artykuł na ten temat. Wszystko z tego co kojarzę że szczegółami opisali
Poleci ktoś dobrej jakości i wygodny pasek 26mm do #garmin Fenix 6x pro? Ten ori mi nie podchodzi.
- 1
@dwa_koty_kastrowane: ano nie ma. Z plusów ten pasek jest zauważalnie lżejszy od silikonowego, a do tego delikatnie rozciągliwy, co dodaje mu wygody. Z minusów jak zamoknie to relatywnie długo pozostaje mokry.
- 1
@dwa_koty_kastrowane: ja też polecam nylonowe paski, mam jeden oryginalny od Garmina i jeden jakiś tani z allegro, oba sprawiają się doskonale (ten z allegro jest tylko trochę, za krótki i ciężko się wkłada, ale daje rade)
z minusów, to jak @Rain_Dog napisał, pozostaje mokry, a do tego nie jest to najlepszy wybór na plaże - słona woda - sól będzie wychodzić, krem do opalania - plamy, naturalnie da się
z minusów, to jak @Rain_Dog napisał, pozostaje mokry, a do tego nie jest to najlepszy wybór na plaże - słona woda - sól będzie wychodzić, krem do opalania - plamy, naturalnie da się
- 0
Hej, mam od około dwóch lat #garmin fenix 6 pro.
Zaczął mi się resetować podczas treningu, pierwszy raz było to rok temu, a teraz zdarza się coraz częściej.
Zwykle jest to podczas zmiany piosenki ale bywa, że nic nie robie i też się resetuje. Uruchamia się ponownie, wczytuje mapy a potem przywraca trening.
Jest to troszkę wkurzające na sprzęcie za tyle pieniędzy ( ͡º ͜ʖ͡º)
Zaczął mi się resetować podczas treningu, pierwszy raz było to rok temu, a teraz zdarza się coraz częściej.
Zwykle jest to podczas zmiany piosenki ale bywa, że nic nie robie i też się resetuje. Uruchamia się ponownie, wczytuje mapy a potem przywraca trening.
Jest to troszkę wkurzające na sprzęcie za tyle pieniędzy ( ͡º ͜ʖ͡º)
Myślicie, że reset ustawień fabrycznych pomoże, czy od razu pisać do supportu w tej sprawie?
@yifizi: Jak bym już pomyślał tak, to bym od razu zresetował i zobaczył. Jeśli by to nie pomogło to gwarancja póki jest.
Nie, nie mam takich problemów.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 0
- 1
@elektryk_niskich_napiec: najlepiej korzystać z oryginalnych map garmin, to też jest openstreet tylko z małym opóźnieniem. Dodac do tego szlaki z https://garmin.osmapa.pl/ i nie powinno się wieszać. Używam w takiej konfiguracji 830 i nigdy mi się nie zawiesił.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 0
#garmin
#fenix
#femix7
#fenix7solar
Każdemu użytkownikowi używającemu fenixa to treningów na siłowni polecam spróbować samemu ustawić program treningu.
#fenix
#femix7
#fenix7solar
Każdemu użytkownikowi używającemu fenixa to treningów na siłowni polecam spróbować samemu ustawić program treningu.
źródło: comment_1656317630QKfx1zOTb0v1Kq6eegW1J9.jpg
Pobierz- 3
@last_of_us: Dla mnie magią jest jak on w aktywności Siła rozpoznaje takie rzeczy i zlicza powtórzenia w pompkach czy pociąganiu na drążku. Przecież zegarek jest praktycznie bez ruchu.
- 1
@ekjrwhrkjew:
Z tym ci nie pomogę, trenowanie boksu jest niestety dla mnie obce, a szkoda :/.
Jeśli byś walił w worek czy robił jakieś kocie ruchy w powietrzu to chyba możesz mieć zegarek, gorzej w sparingu.
Są czujniki tętna zewnętrzne na pasku na klatę i łącza się z zegarkiem i są cenione za dokładność ale jak rozwiązać żeby mieć na sobie jakoś zegarek to nie wiem.
Fenix ma wersję z
Z tym ci nie pomogę, trenowanie boksu jest niestety dla mnie obce, a szkoda :/.
Jeśli byś walił w worek czy robił jakieś kocie ruchy w powietrzu to chyba możesz mieć zegarek, gorzej w sparingu.
Są czujniki tętna zewnętrzne na pasku na klatę i łącza się z zegarkiem i są cenione za dokładność ale jak rozwiązać żeby mieć na sobie jakoś zegarek to nie wiem.
Fenix ma wersję z
Siema Mirki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mam do was pytanie, bo wy się znacie: czy odkąd biegasz to masz więcej energii w życiu codziennym?
Dla przykładu, robota biurowa, po robocie zakupy i nabite 3km. Po robocie zmęczanie. Zacząłeś biegać, robisz dyszkę załóżmy w 50 minut.
Czy odkąd biegasz to taki zwykły dzień w którym przejdziesz z 3-4km jest
Mam do was pytanie, bo wy się znacie: czy odkąd biegasz to masz więcej energii w życiu codziennym?
Dla przykładu, robota biurowa, po robocie zakupy i nabite 3km. Po robocie zmęczanie. Zacząłeś biegać, robisz dyszkę załóżmy w 50 minut.
Czy odkąd biegasz to taki zwykły dzień w którym przejdziesz z 3-4km jest
Czy odkąd biegasz to taki zwykły dzień w którym przejdziesz z 3-4km jest dla Ciebie mniej męczący?
- tak - mam więcej energii do życia 54.2% (26)
- w sumie tak samo, dalej po robocie zmęczenie xD 29.2% (14)
- nie - mam mniej energii do życia 16.7% (8)
@Zimny-jak-lod: zdecydowanie jestem bardziej "napędzony" do działania. Natomiast praca + treningi = niewiele czasu na inne rzeczy, dzień jest wówczas mega krótki. Trochę chodzę jak motorek w tygodniu roboczym a później odsypiam w weekend. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Zimny-jak-lod: Nie biegam, ale często wracam z pracy spacerem. To 5 km. Po dotarciu do domu, mam zdecydowanie więcej energii niż gdybym wracał samochodem. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Marcin_933: To sprzęt turystyczny, a nie rowerowy. Napisałbym do supportu Garmina podając numer seryjny. Jak jest dodany do Connecta to wiedzą czyj jest.
@pawlos10rs: No właśnie ogłosił na jednej z grup - wykop.pl
#garmin wiadomo kiedy wejdzie 955 do regularnej sprzedazy?
- 2
@hardkorowymoksu: O patrz jaki zbieg okoliczności - też się przesiadam z 935.
A sprzedaję bo w lipcu lecę Runmageddon Ultra i mój 2,5 letni 935 nie pociągnie tyle czasu na baterii albo byłby na styk ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A sprzedaję bo w lipcu lecę Runmageddon Ultra i mój 2,5 letni 935 nie pociągnie tyle czasu na baterii albo byłby na styk ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@hardkorowymoksu: na eazymucie wczoraj oglądałem i był normalnie do kupna. Niby jest jakaś grafika, że przedsprzedaż ale jak się wejdzie w zegarek to jest info, że w magazynie i wysyłają. Ja chcę przejść z 645m
Czy to jest nowy zegarek? Bo cena bardzo niska jak na ten model #garmin forerunner 245
https://www.amazon.pl/Garmin-Forerunner-Smartwatch-Biegania-Szary/dp/B07RCJV4PT?th=1&psc=1
Szukałem forerunner 45 albę chyba warto dopłacić 120zl do tego. #amazon #smartwatch
https://www.amazon.pl/Garmin-Forerunner-Smartwatch-Biegania-Szary/dp/B07RCJV4PT?th=1&psc=1
Szukałem forerunner 45 albę chyba warto dopłacić 120zl do tego. #amazon #smartwatch
@Spiderr: tak, zobacz sobie komentarze na pepperze.
jak ktoś chce kupić jakiegoś garmina, to polecam przeglądać peppera i samemu amazona, bo fajne obniżki są
#garmin
#garmin
- 0
Przybliżam sobie mapę w garmin instinct tactical aby iść po śladzie. Lecz po około 10 sekundach oddala się. Jak zapisać żeby była ciągle przybliżona na maxa?
#garmin
#garmin
@Bartisss: Może auto zoom wyłączyć? Strzelam z głowy.
- 1
@mirekwirek jest coś takiego jak automatyczne przybliżanie. Wyłączyłem to, muszę sprawdzić czy będzie oddalało. Pozdrawiam
siemka, są tu jacyś developerzy, co ogarniają budowanie apek na zegarki garmina? miałbym kilka pytań dotyczących developerki, jakieś dodatkowe źródła wiedzy poza oficjalną dokumentacją? Jakieś tutoriale, coś?
#garmin #programowanie #monkeyc #programista15k
#garmin #programowanie #monkeyc #programista15k
- 0
@Sainti: no wiem, nawet są jakieś sample sprzed 4 lat ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale ogólnie taki reverse engeneering jest ciężki w nauce, wolałbym coś gdzie jest coś wyjaśnione bardziej. Przyzwyczaiłem się do czasów, gdzie tutoriale są fajnie interaktywnie zrobione i nauka z suchej dokumentacji niczym 15 lat temu mnie trochę zniechęca :)
@kefas_safek ja kiedyś coś tam pisałem, pytaj


























źródło: comment_1656747267GXedEd2a8y3CRl3pQJrQTV.jpg
Pobierzźródło: comment_1656747691F5KwE6WGSlBYMj9SLCvbLt.jpg
Pobierz