via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@fajq: ściągnij sobie connect IQ i zobacz jakie tam są "aplikacje" potem porównaj sobie ilość aplikacji tarcz na normalnego smart watch typu samsung czy inny huawei albo Apple watch. wtedy zrozumiesz różnice.
  • Odpowiedz
W sumie to będzie mój pierwszy smartwach i jestem raczej zielony w temacie co można takim zegarkiem robić. Czy na takim zegarku można normalnie instalować aplikacje na jakieś dedykowane treningi? Interesuje mnie np trening pod wspinaczkę. Jestem bardzo aktywnym człowiekiem i czytałem że dla sportowych maniaków prędzej czy później robi najlepszy sprzęt.


@fajq: Idź do autoryzowanego punktu to Ci pokażą i doradzą. Mam venu kupione po taniości i wiem, że
  • Odpowiedz
via Rowerowy Równik Skrypt
  • 53
315 022 + 40 + 22 + 13 + 16 + 24 = 315 137

Zwiedzanie okolicy, błądzenie po lesie i pierwsze podróże z młodym ʕʔ
Przy okazji może ktoś mi podpowie co ustawić w Garminie/komoot żeby mi nawigacja co 30 sekund nie sugerowała dalszej jazdy prosto? Klient Edge 530.
Z kolei przed segmentami wywala mi problem z problemem z wyznaczeniem trasy, mimo że nawigacji uruchomionej
motyl1806 - 315 022 + 40 + 22 + 13 + 16 + 24 = 315 137

Zwiedzanie okolicy, błądzen...

źródło: comment_1653402615bubkVKYXq3uJNGVn5a31PP.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam #garmin Edge 530 i próbuję dostosować go pod siebie

1. Ustawiłem sobie alerty na dystans i czas, ale za każdym razem jak minie powiedzmy 20km to wyświetla się ten ekran z informacją o 20 km. Da się jakoś ustawić, aby alert był co 20 km, ale dystans pokazywało całkowity czyli kolejno: 20, 40, 60 itd. a nie zawsze 20km?

2. W jaki sposób mogę dodać do trasy obiekty do
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@xyz124:

1. To jest opcja treningowa i pokazuje jak on to nazywa okrążenia - ekrany o informacji nie można edytować więc zawsze będzie opokzywal długość przebytego okrazenia i jego czas. Ale - one mogą się różnić długością i możesz sobie zaplanować trening aby to wykorzystać.Czyli:
2. planujesz trening interwałowy i jeśli wiesz że pierwsza atrakcja jest na 24 km to ustawiasz pierwsze okrążenie na 23,5 , kolejna atrakcja będzie 15
  • Odpowiedz
2. W jaki sposób mogę dodać do trasy obiekty do odwiedzania podczas trasy? Często planuje sobie jakieś punkty do zobaczenia podczas jazdy na #rower i fajnie by było jakbym mógł zobaczyć ile dystansu pozostało do kolejnego i był alert jak będę obok albo się zbliżam, żeby nie przegapić przypadkiem. Da się to zrobić jakoś bezpośrednio, ewentualnie jest jakiś dodatek albo inna opcja?, doradźcie coś :)


@xyz124: Planując trasę
  • Odpowiedz
@Frohike: we wszystkich zegarkach stan wytrenowania/obciążenie to jest prosty algorytm co by małpa napisała xD Dlatego nie ma co na to patrzyć :D

Biorą jakiś okres, zazwyczaj 14dni i sprawdzają czy obciążenie spadło, utrzymało się, a może wzrosło i na podstawie tego głównie określają te wskaźniki, rocket science normalnie :D
Przy tapperingu do maratonu to zawsze ostatni tydzień to mam roztrenowanie według zegarka xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Gdzie można kupić takie coś żeby pasek do zegarka nie odstawał. I żeby wytrzymało dłużej niż pół roku? No i jakoś pasowało.
#zegarki #garmin
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Miraski, jakim #smartwatch polecacie się przyjrzeć dla #rozowepaski? Oprócz śledzenia amatorskich aktywności na rowerze, basenie, ćwiczeń, przydałyby się płatności zbliżeniowe. Wymaganie to mała tarcza na małe nadgarstki ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#sport #garmin
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Posiadam Garmina Forerunner 735XT. Ostatnio kupiłem na #szosa komputer Garmin Edge 530. Wcześniej jak jeździłem na rowerze to odpalałem tylko ten zegarek i później robiłem synchronizację z Connect. Jak to wygląda w przypadku dwóch urządzeń? Mam używać tylko jednego czy jest to jakoś rozsądnie rozwiązane?

#garmin #kolarstwo
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Igielny: Physio TrueUp, czyli zarejestrujesz na jednym i potem w Connect będzie wszystko widoczne, a drugie urządzenie będzie miało w historii aktywność
  • Odpowiedz
Hej Mirki! Biegam obecnie 3x w tyg po 5-10 km, ćwiczę siłowo/kalistenicznie również 3x w tygodniu. Używam polara m400 z pasem H7, do biegania, ale sprzęt ma już swoje lata plus coraz większe problemy z synchronizacją. Zastanawiam się nad przesiadka na forerunnera 245 lub 745 i zastanawiam się czy odniosę jakieś korzyści z przesiadki z polara? Chciałbym móc dodatkowo w jednej aplikacji monitorować bieganie i treningi. Zamierzam powoli zwiększać ilość biegania, ale
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@EloBaza: żadne urządzenie na nadgarstek nie liczy krokow jeśli nie ruszasz nadgarstkiem skąd niby ma to wiedzieć? Jak ci zależy to kup foot poda i zliczy kroki
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mam problem z #garmin 645 Music. Rozłącza mnie jeśli tylko zamknę aplikację Garmin Connect. Jeśli aplikacja jest włączona to połączenie jest. Co może być przyczyną? Resetowałem telefon i zegarek. Usunąłem aplikację i zainstalowałem raz jeszcze. Sparowałem ponownie urządzenia...
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej , juz dlugo zastawiam sie nad wyborem zegarka. Potrzebuję go glównie do pływania w basenie oraz jazd MTB po lasach. Zastanawiam sie nad Fenix 6/6pro lub Venu 2 Plus. Stad pytanie w który wybrać gdy sie jest amatorem ? Potrzebuje go do liczenia kcal, tetna , poprawnych tras po gps , fajnie jakby byla nawigacja, czujnik wysokosciowy #garmin
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@RodzynR: a to koniecznie musi byc fenix albo venu?

Zegarek spoko, tylko:

1. Jak wyobrazasz sobie smiganie na mtb po lasach, gdzie musisz byc skupiony, trzymac kierunek caly czas dwoma rekoma, jednoczesnie kontrolujac trase i sprawdzajc dane na zegarku umieszczonym na nadgarstku. No mozna, tylko na ile jest to wygodne? Zwlaszcza jesli chcesz nawigowac po
  • Odpowiedz
@RodzynR: Ja w przekorze do @PurpleHaze powiem, że dla mnie zaleta Fenixa to dużo lepsza bateria (nie musisz też od razu brać wersji X, ale w moim X bateria starcza na 10 dni), dużo więcej obsługiwanych sportów, obsługuje trenażer (może w celu poprawy treningów w przyszłości się zdecydujesz).

I 2x w tygodniu jestem na basenie i tych blisko 100 gram nie czuję.

Inna sprawa, że możesz dojść do tego
  • Odpowiedz
#strava wliczy mi czas tej przerwy do czasu segmentu?


@Parseval: Strava patrzy na różnicę czasu pomiędzy startem i metą segmentu, czyli elapsed, a nie active. Są segmenty które mają po kilka kilometrów i trasę przez pół miasta, na których KoMy są poniżej 30kmh, bo się na światłach czeka :)
  • Odpowiedz
Robił ktoś może doktorat niedawno z cen/promocji na Garmin 830? Widzę że aktualnie najlepsza cena jest w decathlonie via allegro 1440. Widzę w archiwum peppera że niedawno dało się go kupić w UK za ciut ponad 1300.

Brać to co jest przez allegro, czy uważacie że warto poczekać i jest spora szansa na lepszy deal powiedzmy w ciągu kolejnego miesiąca? Dłużej nie chce specjalnie czekać bo chciałbym jeszcze latem trochę z nim
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

a co jest złego w Garmin Connect?


@mirekwirek: absolutnie nic

Bo nie ma dotykowego ekranu, fajnie pracującą baterię, nie ma obrzydliwego dodatkowego oprogramowania (tak jak garmin connect xD), jest konfigurowalne w całości z telefonu i ma świetny
  • Odpowiedz