Wpis z mikrobloga

Choruje na astmę. Ostatnio leki mi się skończyły, ale i tak wyszedłem biegać. Zegarek garmina po treningu pokazuje jak moja wydolność spada w krótki 15 minutowym biegu. Czy to normalne czy właśnie widać jak astma powoli zaciska mi dostęp do tlenu?

Czy ktoś mógłby sprawdzić jak wygląda u nich poziom Przygotowania wydolnościowego? Czy to normalne że tak spada?

#bieganie #garmin #astma
qzder - Choruje na astmę. Ostatnio leki mi się skończyły, ale i tak wyszedłem biegać....

źródło: comment_1655797342u1vO3d7dmt1dKp1VaLKb0j.jpg

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
@qzder: Że zaczęło od tak wysokiego poziomu a potem spadło to bym zgadywał, że jednak ciut za szybko pobiegłeś jak na swoje możliwości ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A tak w ogóle jak to pomiar z ręki a nie z pasa to mogłeś się spocić bardziej niż zwykle albo było goręcej/wilgotniej więc jeden pies.
  • Odpowiedz
@cohontes: @niefilozuj: ok, czyli wykres u mnie jest całkiem normalny. o takie potwierdzenie mi chodzi. dziękuję wam.

im dluzej biegam/jade na rowerze tym coraz mocniej kaszlę, chrząkam co jest oznaką astmy.
  • Odpowiedz
@qzder: A to zależy. Jak jestem wypoczęty to może delikatnie rosnąć. Jak jestem zajechany wczorajszym treningiem to będzie spadać. Jak mam dziwny trening biegowy gdzie robię np. burpees w trakcie to Garmin zgłupieje i wywali pewnie mocno w dół.
  • Odpowiedz
@aukolb: właśnie takich mądrych komentarzy brakuje w necie. Ludzie jak prawdę objawioną podają te 180 bez zastanowienia. A potem widać takiego dryblasa 2m, co się męczy i drobi jak panienka. Nie każdy jest panem enronem (zawołam, coby nie było, że obgaduję @enron), który 190 to kręci przy rekreacyjnym skoku po bułki :)
  • Odpowiedz
Skoro już mnie @sz-n wywołał ( ͡° ͜ʖ ͡°) to tak patrzę u siebie - z reguły w ogóle nie patrzę na to "przygotowanie wydolnościowe" bo go nijak nie rozumiem (choć fakt, parę razy przy rekordowych biegach zegarek na początku biegu ogłaszał że przygotowanie jest na super poziomie). To znaczy rozumiem, ale tej skali nie ogarniam i ciężko stwierdzić właściwie co znaczy +4 a co -4 (-2 zegarek
enron - Skoro już mnie @sz-n wywołał ( ͡° ͜ʖ ͡°) to tak patrzę u siebie - z reguły w ...

źródło: comment_1655800985cIG1y0u4QqaPaeEbykouil.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@qzder: na Twoim miejscu generalnie tym "przygotowaniem" bym się nie przejmował, bardziej mnie zastanawia Twój puls. Rozumiem że młody jesteś, bo takie wartości wykręcić to staruszek jak ja by chyba tylko uciekając przed tygrysem wykręcił xD Ale generalnie taki wzrost pulsu sugeruje, że organizmowi brakowało tlenu i coraz mocniej pompował. Dorzucisz tu jeszcze wykres tempa i profil trasy? Może to coś wyjaśni
  • Odpowiedz
@enron: od zawsze jak biegałem miałem wysokie tętno. z takich moich ekstremów 'tętnowych' to luknij tutaj: https://connect.garmin.com/modern/activity/579121231
półmaraton ze średnią tętna 195, a doleciałem nawet do 205. ale to stare dzieje.
teraz mam 34 lat i od kilku lat mało biegam. niestety dopiero teraz zdiagnozowali mi astmę, a przez te ostatnie kilka lat nagle miałem spadek wydolności i w ogole nie byłem w stanie zbliżyć się do swojej formy nawet przy
  • Odpowiedz
@qzder: Faktycznie, tętno zacne. Jednak to było prawie 10 lat temu, dodatkowo półmaraton przy którym człowiek się wspina na szczyty wydolności - no chyba że olewa bieg, ale tu widać że nie olewałeś ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Teoretycznie HRmax się liczy odejmując wiek od 220 - wiadomo, milion teorii jak to się dokładnie liczy ale generalnie po 10 latach wyjazd tętna na 196 po 15 minutach treningu
  • Odpowiedz