@daftie123: taki kanał na yt "prawiepro" jakiś czas temu porównał garminy do innej marki i ogólnie mocny rant na złodziejskiego garmina, ze słabym softem i zacinającym hardware. Myślę podobnie, że garminowi chyba tylko zegarki się udały a wszystko inne to przepłacony szajs. Może jeszcze nie za późno i zdecydujesz się na jakiegoś wahoo czy coś - podobno można je sparować do ekosystemu garmina. Osobiście mam chinola za 100zł - ładnie
  • Odpowiedz
Czy w którymś z obecnych zegarków Garmina istnieje możliwość modyfikowania pól danych wyświetlanych na ekranie aktualnego kroku treningu biegowego? Dołączam zdjęcie z netu o który ekran mi chodzi.

Obecnie mam Garmina Forerunner 935 i tworzę sobie np. trening podczas którego mam biec dany odcinek w danym tempie. No i na poniższym ekranie poza średnim tempem danego kroku chciałbym jeszcze widzieć tempo w danym momencie. Da się to skonfigurować w którymś z nowszych
h.....2 - Czy w którymś z obecnych zegarków Garmina istnieje możliwość modyfikowania ...

źródło: garmin

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@hodge2 możesz zrobić dodatkowy ekran, który oprócz tempa chwilowego będzie też zawierał dane z treningu, typu tempo etapu lub pozostałe serie.
  • Odpowiedz
Polar Verity Sense


@Wilson2231: Czym optyczny czujnik w takim pasku różni się od tego w zegarku? Przesunięcie w czasie to tam walić ale przy optycznych to cadence lock jest problemem a nie sekunda w tą czy 2bpm w tamtą bo to potrafi cały interwał przegapić.
  • Odpowiedz
Wczoraj w nocy zauważyłem, że ekran w moim #garmin jest cały czas włączony, tzn. delikatnie podświetlony. Bardzo delikatnie, ale w nocy to widać bardzo dobrze. Ciężko zrobić zdjęcie ale udało mi się zrobić.

Jak ekran się wyłącza, jest ok, a po kilku sekundach od góry ekran zaczyna się rozjaśniać, i powoli „zalewa” cały ekran.

Zegarek zresetowany do ustawień fabrycznych, nie pomogło.

Czy
patrol798 - Wczoraj w nocy zauważyłem, że ekran w moim #garmin jest cały czas włączon...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

O ty ch.... bobrze, znaczy #garminconnect.

Dzisiaj, po cichu wyssał sobie ponad 1GB danych mobilnych.
By go krew nagła zalała.
Najgorsze, że jak włączę mobilny to znowu zaczyna siorbać coś tam w tle. I tylko on wie co.
Gdyby nie skonfigurowane w systemie powiadomienie o zbliżaniu się do granicy w pakiecie zorientowałbym się gdy byłoby już za
kekacz - O ty ch.... bobrze, znaczy #garminconnect.

Dzisiaj, po cichu wyssał sobie p...

źródło: temp_file8045127134327424030

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kekacz: mi przez ostatnie 4 miesiące w tle pobrał całe 104 B. Ale nie dziwi mnie, że coś dziwnego ciągnie. Ich aplikacja windowsowa np. nie kasowała starej wersji, tylko instalowała nową obok. Miałem kilkadziesiąt GB różnych wersji.
  • Odpowiedz
Panowie, polećcie proszę jakiś sprawdzony smartwatch, który będzie współgrał z ios. Coś co przede wszystkim ma rozbudowane bądź zaawansowane funkcje zdrowotne, ale także coś co sprawdzi się w terenie, czyt. wyprawa w Karkonosze. Cena do 2000 zł.
#smartwatch #applewatch #technologia #zegarki #elektronika #garmin #apple #2000keszy #zdrowie #gory #karkonosze #sport
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Szukam smartwatcha. Z tego co się orientuję, to najbardziej zależy mi na dokładnym GNSS (dwuzakresowy) oraz czujniku tętna podczas biegu. Wytypowałem Garmin Forerunner 255 (zwykły, bez s i bez muzyki) i Huawei GT 5 (46mm). W podobnym zakresie cenowym jest jeszcze OnePlus Watch 2 czy Amazfit T-Rex 3.
Skłaniam się ku Garminowi, ale zastanawia mnie pozornie dużo słabszy wyświetlacz niż w Huaweiu (260x260mip vs 466x466amoled), choć nie porównywałem ich na żywo, może
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Utopiusz: Garmin to ekran MIPS, pozostale sikory to AMOLED, czyli takie jak w kazdym w miare nowym telefonie. Zobacz sobie porownania na YT, a najlepiej wybierz sie do jakiegos sklepu i zobacz to na zywo. To jest serio jedna z najwazniejszych cech jesli chcesz kupic garmina, bo dla wielu osob mips czyli oldchoolowy ekran moze byc nieakceptowalny, a z zalozenia nosisz ten zegarek 24/7.

Zegarek ma wbudowany GPS, ktory dziala
  • Odpowiedz
@Utopiusz generalnie garminowy ekranik nie bije po oczach pięknymi kolorami, za to jest zawsze widoczny i nie masz na nadgarstku smutnego jak piz*a zegarka z martwym, czarnym ekranem ( ͡º ͜ʖ͡º) No i działa tydzień-dwa na ładowaniu, a nie dzień-półtora ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
Mirki, zamierzam kupić Garmina. Widziałem w podobnej cenie Fenix 7X i Instinct 3 (wersja Amoled lub Solar). Między tymi dwoma modelami są jakieś wielkie różnice oprócz daty produkcji? #garmin
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kiupik: no największa to chyba brak map w instinctach, no i nie wiem czy Fenix 7 jest już dotykowy bo instinct nie... Sam miałem pierwszego instincta, teraz zmieniłem na amoled... i jak zobaczyłem cenę fenixa7 to nie wiem czy nie zrobiłem źle...
  • Odpowiedz
#garmin Mirki mam vivosmarta 4 i zauważyłem, że jeśli się zrobi jakiś trening powyżej pół godziny to szanse, że się szczęśliwie zapisze i zuploaduje do connecta wynoszą 50%. Raz się uda, raz się nie uda. Miał ktoś z was taki problem? Da się coś poradzić? Myślałem naiwnie, że garmin to takie trochę smartwatchowe apple - po prostu działa, ale chyba się myliłem ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@echelon_: widzę, że cię trochę ubodło. niepotrzebnie. gościu, to tylko firemka, która liczy sobie za podstawowy smartband prawie 600 zł (patrzę na vivosmart 5 teraz). 4 potrafi się przyciąć przy liczeniu powtórzeń xD nie warte to ani tych pieniędzy, ani bronienia korpo na forum ze śmiesznymi obrazkami.

pomijając powyższe, to muszę ci podziękować, bo nie wiedziałem, że można zawartość tego modelu przeglądać na komputerze. wprawdzie folder z treningami był pusty,
  • Odpowiedz
bo nie wiedziałem, że można zawartość tego modelu przeglądać na komputerze. wprawdzie folder z treningami był pusty, więc przepadły, ale następnym razem spróbuję od razu ręcznie je skopiować i wgrać


@MichalBialkovWyludzaNumeryTel: Nie, nie. Nie musisz aż tak. Podpinasz zegarek do kompa, odpalasz Garmin Express, klikasz synchronizację i Express powinien sam to przerzucić.
  • Odpowiedz
Co myślicie o takim Samsungu? Mam kod do ME więc kosztowałby mnie tylko 300zł
Potrzebuję smartwatcha do tego żeby pokazywał mi statki podczas gierki na orliku, trase podczas jazdy rowerem itd
I oczywiście żeby ładnie fitował na ręce
Gdzieś przeczytałem że aplikacja od Galaxy działa tylko na tel samsunga xd
Prawda to?
Czy lepiej dopłacić 100 i wziąć Garmina Venu 2
#garmin #samsung #smartwatch #zegarki
Cosipi - Co myślicie o takim Samsungu? Mam kod do ME więc kosztowałby mnie tylko 300z...

źródło: Screenshot 2025-02-12 20-28-18

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Cosipi: jeżeli chcesz dobrą integrację z telefonem z androidem, bierz samsunga.
Na tel. samsunga lepiej działa synchronizacja trybów i motywów, reszta na każdym fonie pójdzie, tylko apkę samsunga musisz zainstalować.

Garmin bedzie bardziej samodzielny i nastaiony na staty sportowe, z dłuższą baterią
  • Odpowiedz
Szukam smartwatcha, który dobrze sprawdzi się przy aktywnościach sportowych, głównie bieganie + siłownia. Zależy mi też na funkcjach smart, czyli np. powiadomieniach z telefonu (wibracja przy połączeniach i wiadomościach).

Do tej pory korzystałem z Samsunga Galaxy Watch i byłem zadowolony, ale po 5 latach zaczyna umierać. Rozważam coś nowego – może Garmin? Albo macie inne propozycje godne uwagi? Budżet – powiedzmy rozsądny, ale za jakość zapłacę.

Co polecacie? Dzięki za wszelkie sugestie!
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Bobokkk: samsung do garmina pod względem opcji sportowych to porażka, może i ładnie wygląda , może i dobry dobry ekran i sporo funkcji ale co z tego jak przy długich treningach i dużej ilości potu gubił mi puls a nawet nie gubił tylko tracił, trzymał jeden dzień co wykluczało jakiekolwiek górskie wycieczki na wielogodzinnym GPSie, Garmin fenix 7 a teraz 945 ładuje nawet nie wiem co ile 7- 10 dni
  • Odpowiedz
Czy jest jakaś opcja posiadania widgetów na ekranie telefonu z wynikami #garmin? Garmin connect tego nie oferuje ale zastanawiam się czy jest jakaś opcja (synchro z inną apką) żeby pokazywało np. liczbę kroków, spalone kalorie itp?
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@matka19002: a nie przekroczyłeś czasem limitu kursów w urządzeniu? Raz tylko miałem taki problem i okazało się wtedy ze można maksymalnie 100 kursów załadować, po skasowaniu starych problem minął xD
  • Odpowiedz
@Nanuno: Nigdy nie używałem Polara, ale wygląda spoko, bo masz moc biegową w standardzie. Zależy na czym Ci zależy tak naprawdę. Chcesz sobie wrzucać ślad GPS na stravę, żeby ludzie lajkowali czy trenować. Jak trenować to Garmin ma bardzo fajne opcje treningowe, korzystam i widać progres.
  • Odpowiedz
@d601: Zmieniasz lokalizację w profilu na stronie GC i spoofujesz GPS w telefonie tak aby myślał że jesteś w USA. W apce GC pojawi się opcja konfiguracji EKG, robisz to raz i już zostaje, możesz wtedy normalnie przywrócić lokalizację.
  • Odpowiedz
Czy #garmin Instinct 2 ma taki sam problem z GPS jak wersja pierwsza? Czasami pomimo bycia na zewnątrz, bez drzew wokół ani budynków w ogóle nie łapie sygnału :(
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Gdzie mogę naprawić Fenixa 5? Nie jestem w stanie go naładować - wyrobiło się idiotycznie zrobione gniazdo ładowania. Dzwoniłem do serwisu pogwarancyjnego Garmina i oczywiście nie mogą, bo za stary jest, powinienem kupić nowy xD Z zegarkiem jest wszystko ok poza tym i nie zamierzam od nich niczego więcej nigdy kupować za takie podejście. Miał ktoś podobnie? #garmin #rower #naprawa #sport #trening
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@skinny_pete mam w domu 4 ładowarki, też myślałem że gniazdo się wyrobiło a tylko piny nie łączyły. Na jednej ładowarce piny nie wysuwają się do końca i czy złapie to ruletka, na innych łapie lepiej ale też nie zawsze.
Wyczyść gniazdo, piny i powinno złapać.
Moim zdaniem uszkodzone jest gniazdo po stronie ładowarki, przy zegarku tylko wyczyść
  • Odpowiedz