Założę koszulkę z napisem : Widzieliście tego piwniczaka LOTOSA? Zapewniał, że tym razem matka go puści na PGA ( ͡ ͜ʖ ͡) hehe

Powodzenia:)
  • Odpowiedz
@Netheos: Woda jest super! Ale zdecydowanie brakuje przesuwania vertexów w górę i dół żeby dać wrażenie fali na plaży bo teraz trochę brakuje połączenia wody z lądem
Animacje budynków też super miodne. Fajnie to w całości wygląda
  • Odpowiedz
@tlustywalec: taki podstawowy zarys, budujesz budynki produkcyjne, one generują jakieś towary (drewno, kamień, złoto, jedzenie itp) pracownicy noszą je do marketu w którym możesz je sprzedać. Dodatkowo, możesz koloniozlwac sąsiednie wyspy, które mogą się różnić diametralnie surowcami i grafika etc. Na ten moment tyle
  • Odpowiedz
Yay jeszcze chwila i rzucam gierkę na androidowy sklep (ʘʘ) ( "tylko" zrobić opis i screeny (,) ), skleciłem mały filmik pokazujący kilka rzeczy z gry którego użyje jeszcze jako ten co ukazuje się użytkownikowi w sklepie. Co myślicie?

#gamedev #androiddev #unity3d
moje_bagno - Yay jeszcze chwila i rzucam gierkę na androidowy sklep (ʘ‿ʘ) ( "tylko" z...
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Moi drodzy jeden z ostatnich testów przed premierą mojej piłkarskiej gry - dodałem możliwość tworzenia drużyny i rozgrywek ligowych. Na razie jest jedna globalna liga, ale jak przybędzie graczy będą różne mniejsze ligi ze swoimi unikatowymi pucharami do zdobycia. Zapraszam do testów

#rezogry #gamedev #javascript #pilkanozna #gry
rezoner - Moi drodzy jeden z ostatnich testów przed premierą mojej piłkarskiej gry - ...

źródło: comment_yZ7r0rgSm2NNfe3jgQcjAKSPa6zv8CJE.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Film dla wszystkich osób, które były na SpreadIT 2018 :)

Czym jest SpreadIT?

elektryk91 - Film dla wszystkich osób, które były na SpreadIT 2018 :)

Czym jest Sp...
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak Wybrać Pomysł Na Grę – Który Będzie Najlepszy?

Masz pełno pomysłów na grę ale nie wiesz, który powinieneś wybrać? Zastanawiasz się czym cechują się skazane na sukces projekty? A może właśnie brakuje ci świeżych pomysłów?

Nowy wpis na blogu #jakrobicgry tym razem poruszający mega istotną kwestię wyboru optymalnego pomysłu na grę. W środku też kilka sposobów na wymyślanie nowych pomysłów oraz mega przydatny tool (czyli arkusz google ( ͡° ͜ʖ ͡°
Anteuke - Jak Wybrać Pomysł Na Grę – Który Będzie Najlepszy?

Masz pełno pomysłów n...

źródło: comment_SJD8duKobnRd0hGJPwODSJ1BXmhKMXQV.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Anteuke: teraz to ja nie mam pomysłów na grę. Gdy nie umiałem kodować to miałem ich full a teraz pustka w głowie, pewnie przez to ze boje się zaczynać coś bo wiem ile to pracy i wysyłku napisać cokolwiek wieć jak już zacznę to zeby było to coś czego jestem pewnien :P
  • Odpowiedz
@n1troo: we wpisie znalazło się właśnie trochę porad jak generować nowe pomysły no i check-lista (subiektywna) którą można wykorzystać do oceny pomysłu - żeby być go pewnym. Może ci się akurat coś z tego przyda
  • Odpowiedz
#visherdev nie śpi! Czasem postępy widać tylko pod maską, co trudno jest mi ukazać. W tym przypadku jednak nie będzie to problemem, bo postanowiłem zająć się HUDem.

Choć tu z kolei kwestia jest taka, że jego też nie powinno być widać - wychodzę z założenia, że szpeci scenerię, a zatem trzeba go ograniczyć do minimum wynikającego z potrzeby i użyteczności. To, co widzicie na screenie pod postem, to wyjściowa sytuacja zaraz
Visher - #visherdev nie śpi! Czasem postępy widać tylko pod maską, co trudno jest mi ...

źródło: comment_tuGSiYmDyguhOzHQePyB6eUfZU1gL7LE.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#gamedev #unity #unity3d #bordogamedev

Siemka. Wczoraj zapostowałem link do wyzwania #10minutegame, którego niestety nie udało mi się ukończyć przed czasem. Jednakże, w 14 minut powstała mechanika gry, pozostałe 15 spędziłem nad lekkim i podstawowym szlifem. Gra to prosty infinite runner, niestety jestem dzbanem i pozapominałem kilka funkcji i się nieco wydłużyło, ale jakoś doszło do końca. Chciałem dodać jeszcze jedną mechanikę,
TymRazemNieBedeBordo - #gamedev #unity #unity3d #bordogamedev

Siemka. Wczoraj zapo...
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Z racji tego że 11 - 13 października odbywa się w Poznaniu GIC(Game Industry Conference), chciałbym was zainteresować wydarzeniem, które będzie się odbywało w tym samym miejscu, ale nieco wcześniej czyli 10-11 października, a mianowicie GodotCon.

Jest to wydarzenie przyciągające ludzi tworzących swoje gry/aplikacje w otwartym silniku Godot Engine.

Będzie tam wiele ciekawych osób, oto niektórzy z nich wraz tematami ich prezentacji:
Juan Linietsky - współtwórca Godota i główny deweloper - "Showcase and
q.....n - Z racji tego że 11 - 13 października odbywa się w Poznaniu GIC(Game Industr...

źródło: comment_IQJ04vui2xeTULgMkgqGQRLPSrAXDcHG.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@qarmin: Ze mną będzie jeszcze warsztat z robienia map normalnych dla sprite2D w Blenderze i trochę zabawy shaderami od map normalnych w Godocie.

A "The many ways to contribute to Godot" będzie opowiadał Rémi Verschelde (Akien)
  • Odpowiedz