Dobry, od niedawna wpadłem w wir programowania ( ͡° ͜ʖ ͡°). Efektem tego było wydanie mojej pierwszej gierki na sklep play. Gra początkowo była robiona wyłącznie w celach edukacyjnych, aczkolwiek szkoda było mi porzucić ten pomysł, więc zdecydowałem się go opublikować. Giereczka, jest clickerem o tematyce Youtubeowej, tak jak w każdym zbierasz, wydajesz itp, aczkolwiek wzbogaciłem ją o otwieranie skrzynek, z których może wylecieć ponad 50 unikatowych przedmiotów.
kippo - Dobry, od niedawna wpadłem w wir programowania ( ͡° ͜ʖ ͡°). Efektem tego było...

źródło: comment_ZNWCtF13PgrJMneK10aH2PxYU17ljDVg.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@kippo na wykopie to najpierw budujesz hype, z kazdego etapu produkcji cos wstawiasz (gifa, screena, cokolwiek), w miedzyczasie gdzies mireczkow pytasz o zdanie np. jaki kolor tła czy cos xD

Potem wydajesz gre, robisz konkursy, jakies itemy rozdajesz za free mireczkom i masz sporo ludzi juz na rozruch ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
Właśnie zakończył się Godot Wild Jam odbywający się już drugi raz, w którym każdy mógł pokazać innym swoje umiejętności w tworzeniu gier za pomocą programu Godot Engine.
Tematem tego Jamu było "Hidden Within".

Każdy z tych projektów można za darmo pobrać i pograć sobie w wolnym czasie.

Według mnie najciekawszy projekt to What's Inside(https://cwook.itch.io/whats-inside
q.....n - Właśnie zakończył się Godot Wild Jam odbywający się już drugi raz, w którym...
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@applicattura: Bo jest opensource, łatwo można sobie modyfikowac silnik, jest prosty a nie przeładowany mnóstwem opcji, bo ma Ciekawy język skryptowy podobny do pythona (a nie C#), bo jest inny niż kombajny pokroju Unity/Unreal. Mnie przekonał przede wszystkim prostotą, ale dającą mnóstwo możliwości i frajdy.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@applicattura: Dla mnie tworzenie gry w 2D jest łatwiejsze w Godocie niż w Unity.
3D póki co trochę kuleje ale szybko to się zmienia.
Plusem dla Godota jest licencja, która zezwala na dowolne rozpowszechnianie gry.
Z racji tego, że moje projekty są raczej niewielkie to dla nich w zupełności wystarcza Godot, jeślibym miał tworzyć większą grę z innymi osobami to stawiałbym wtedy raczej na Unity.
  • Odpowiedz
Dzień dobry :)
Wiele osób pisało w komentarzach i na PW jak radzi sobie gra na Steamie. No więc odpowiedź załączona na zdjęciu ;)
I teraz taka mała ciekawostka. Jak widzicie udało mi się dostać do popularnych nowości na Steamie. To jednak, że moja gra "trenduje" oznacza, że będę mógł szczerze powiedzieć, że wpadło mi za nią kilka tysięcy złotych (nie kilkanaście ani nawet kilkadziesiąt), gdzie wciąż jest to jeden z lepszych wyników wśród
itharius - Dzień dobry :)
Wiele osób pisało w komentarzach i na PW jak radzi sobie g...

źródło: comment_UbUngDEbKnaFLdUsP3wHdkOjxkhkB0sL.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, od dłuższego czasu pracujemy nad projektem przygodowej gry terenowej wykorzystującej AR (coś jak ingress czy pokemony). Na razie mamy wersję beta i chciałem zebrać feedback plus uwagi co można usprawnić i jakie jeszcze motywy mogą być wykorzystane.

Na razie jest bardzo uboga jeśli chodzi o UX/UI więc rzeczy w stylu "JEŻU ALE BRZYTKIE" mówię sam do programisty i nad nimi płaczę ( ͡° ͜ʖ ͡
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki po 1,5 roku pracy wchodzi właśnie moja gra Mysterious Realms RPG, która od dzisiaj dostępna jest na Steam. Z tej okazji robię wielkie rozajo! Do wygrania jest karta podarunkowa o wartości 100 zł do wykorzystania na platformie Steam (lub innym serwisie). Proszę również o wykopywanie tego znaleziska związanego z premierą mojej gry, jeżeli uznacie je za wartościowe.

Wybaczcie, że wołam wszystkich plusujących moje poprzednie wpisy (niektórych drugi raz w przeciągu ostatnich
itharius - Mirki po 1,5 roku pracy wchodzi właśnie moja gra Mysterious Realms RPG, kt...

źródło: comment_pkYRSXFBQFVou1RqjwrYeCN2Xr7L5vKD.jpg

Pobierz
  • 136
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kozak_Lkr: po odliczeniu działki Steama (30%) i podatków wyjdzie mi tego ok. 45% z ceny kopii. Czyli z jednej szt. kupionej za 9,47 dostanę około 4,26 zł. No szału nie robi, ale na ten moment nie ma nic lepszego nie ma od Steama.
  • Odpowiedz
Hej. Chcialbym zapytac czy moze ktos chcialby sprawdzic sie jako Beta Tester naszych aplikacji. Z wiekszym wsparciem projekty moga byc jeszcze lepsze a Wy mozecie otrzymywac darmowe tytuly. Chodzi o nowoczesne animowane tapety 3D czyli bez przechodzenia leveli, wszystkich watkow itd. Wystarczy jak odpalisz, sprawdzisz funkcje i ocenisz projekt. Moze wyjdzie jakis bug a moze bedziesz mial ciekawy pomysl na nowy mechanizm?

Ostatnio wydalismy na Steama https://store.steampowered.com/app/927730/3D_Earth_Time_Lapse_PC_Live_Wallpaper/
co oczywiscie tez bedzie do wgladu
3DMLiveWallpapers - Hej. Chcialbym zapytac czy moze ktos chcialby sprawdzic sie jako ...

źródło: comment_FTo4M04U5H9GehdYsciwPOIeIXBL9ExU.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@huzarius: dzięki! korzystaliśmy z jakiegoś odpłatnego serwisu do tłumaczeń online. Dało się tam zaznaczyć, że to gra i dodatkowo zapłaciliśmy za review. Mogę poszukać konkretnej nazwy jak jesteś zainteresowany :)
  • Odpowiedz
Mam do was ciekawe pytanie ,czy za stworzenie cholernie poku**ionej gry można dostać się do paki albo mieć z tego jakieś problemy w przyszłości ?
#gamedev #gry
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@powaznyczlowiek: Kolega napisał o sytuacji, gdzie gra zawiera treści zakazane.
W GTA brutalność nie jest chyba aż tak p------a i bezzasadna jak w Hatred, no ale tu nie zamierzam stopniować brutalności. OP musiałby konkretnie powiedzieć, o co mu chodzi : )
  • Odpowiedz
@Matejlipton:
Panie, czasami zdarzają mi się mocne pomysły na gry, ale z nich rezygnuje. Na 90% bym wyłapał zawiasy + grzywnę. Więc tak, za niektóre gry można dostać karę, opcjonalnie zrzuci się na nas fala hejtu pewnych osób.
Pozdrawiam Pana i życzę miłego dnia :}
  • Odpowiedz
Cześć, chciałbym podzielić się z wami naszym projektem gry komputerowej, nad którą aktualnie pracujemy. Gierka nosi tytuł Disturbing Forest natomiast nasze amatorskie „studio” zwie się PanTrojan :D. Nasza produkcja jest pierwszoosobową grą przygodową charakteryzującą się mrocznym klimatem fantasy. Gra miejscami nawiązuje do mitologi słowiańskiej oraz nordyckiej. Disturbing Forest duży nacisk stawia na opowiadaną historię. Podstawowym narzędziem pozwalającym na zagłębienie się w świat gry jest tzw. Tryb Detektywistyczny. Ważnym aspektem produkcji są misje
PanTrojan01 - Cześć, chciałbym podzielić się z wami naszym projektem gry komputerowej...

źródło: comment_PrK7lTtRa9pGPplrEqc2IZ5RpIKCAARj.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@PanTrojan_01:

nasze amatorskie „studio” zwie się PanTrojan

który każdy może sobie pobraćz tej stronki

No cóż, jakoś ten link nie budzi mojego zaufania( ͡° ͜ʖ ͡°). Oczywiście żartuje, życzę powodzenia w dalszym tworzeniu i wydawaniu gry :-}
  • Odpowiedz
Mirki i Mirabelki z #gamedev i #gry - pomóżcie. Mam zgłoszenie, że demko mojej gry nie odpala się na GeForce 660 TI - a ni diabła nie mam takiego sprzętu, by sprawdzić. W/g specyfikacji wydaje się, że powinien dać radę (potrzebuję OpenGL 3.3 / OpenGL ES 3.0 dla #godot 3.1).

Mógłby ktoś z takim sprzętem spróbować uruchomić demko? Wystarczy uruchomić, jeśli pojawi się tytuł, to
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Konkretnie tylko o ten model karty graficznej się rozchodzi? Bo na moim GTX 650 się uruchomiło menu. Samej gry nie sprawdzałem bo już dzisiaj czasu nie mam.
  • Odpowiedz
@Zsan: Uznaliśmy, że dodanie kategorii Family game jako tej dodatkowej po "puzzle" jest najbardziej odpowiednie bo to spokojna gra dla każdego, dzieciaki mogą pograć, a rodzic będzie miał poczucie, że gra jakoś rozwija. Kategoria "Strategy" byłaby myląca przez grafiki jakie mamy ludzie myśleli, że to RTS.

@Mooops123: Te kody są na cały świat
  • Odpowiedz
Czy są tutaj osoby które z #gamedev przerzuciły się na #programowanie niezwiązane z grami? Ciekawi mnie powód. Czy było to z powodu wypalenia, praca nie była przyjemna czy może chęć zarabiania więcej. Wydaje mi się że gamedev to jest dla osób których to kręci ale nie znam się ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Taka rozkmina ponieważ premierę ma niedługo rdr2 i było głośno o crunchu
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@DoubleWu: nadgodziny/crunche + przez fakt, ze programisci chca robic gry to mozna im przez to mniej placic (bo i tak przyjda). Wynikowo pracujesz dluzej, ciezej i za mniejsze pieniadze niz przy tym "zlym biznesie". Jak sie okazalo rzeczywistosc nie jest taka, jak ja opisywali ludzie z gamedevu, ze to tylko kolejna formatka/crud i raport bo nadal mozna miec w "tym zlym biznesie" frajde z kodowania. No i nie niszczysz sobie
  • Odpowiedz