Witajcie, wydałem pierwszą aktualizację, która w sumie jest tylko takim patchem :D
Changelog na dole, a teraz podzielę się planami na przyszłość.

EarthX uzbierało na tyle dużo kasy, że będę mógł spokojnie wynająć grafika. To co zostanie, zostanie przeznaczone na inwestycję w Steama i różne takie. Dziękuję z całego serca wszystkim, który kupili, pobrali lub nawet zaplusowali wpisy na temat gry :D

Teraz pracuję nad trochę większą aktualizacją, która wprowadzi nowe mechaniki do gry ( ͠°
denis-szwarc - Witajcie, wydałem pierwszą aktualizację, która w sumie jest tylko taki...

źródło: comment_d0R2RDNvhFfdhHd5k8BtcSZ7NSauoqZE.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Futhark: nie jestem pewien, czy mogę powiedzieć. Doświadczenia z życia dużo nie mam, ale zauważyłem, że nikt się nie dzieli swoimi zarobkami.. może jest jakiś powód? Na razie się wstrzymam :D
  • Odpowiedz
[https://pbs.twimg.com/media/DyJ_0e_XgAYKX9E.jpg:large](https://pbs.twimg.com/media/DyJ_0e_XgAYKX9E.jpg:large)
Jaki to rodzaj landscapu? Niby realistycznie ale jednak troche przefarbowane. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Szukam cos w tym rodzaju przyrody.
Robiac postac w ten sam desen jak valheim gra ma vikingow, jaki to typ?
#unity3d #unity #gamedev
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@n1troo: Dodam jeszcze że jak włączysz większość z tych efektów na mobile to fpsy spadną drastycznie bo większość z tych efektów jest bardzo kosztowna i mobile nie wyrabia
  • Odpowiedz
No to wylosowane, co prawda o godzinę się spóźniłem, bo nie było mnie w domu, ale się wyrobiłem!
Mam też niespodziankę, a mianowicie kod zniżkowy do kupna gry (-20%), który jest ważny do dziś 23:59! Opłaca się chyba :D

Kup grę z zniżką: https://devstudio.itch.io/ojaktanio (kupon ważny do dziś 23:59)
Poczytaj o grze więcej: https://devstudio.itch.io/earthx

Kto
denis-szwarc - No to wylosowane, co prawda o godzinę się spóźniłem, bo nie było mnie ...

źródło: comment_3O8VmiRFiW415Itmh7ausDLWSHgXTqZl.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej, piszę gre sieciowa unity. Sieć opieram o DarkRift2. Wydaje się świetny bo zostawia wszystko w moich rękach. Nie wiele dzieje się pod spodem bez mojej wiedzy i jestem z tego bardzo zadowolny.
Jednak z moim doświadczeniem troche boje się podejmowanych decyzji, które później może być piekielnie ciężko cofnąć bez przepisywania połowy gry dlatego szukam porady.
Jako, że nie chciałbym, żeby wszystko było client side liczone, a reszta graczy miałaby uwieżyc w
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Mattiopl: poczytaj jak to się robi w grach AAA. Szczególnie polecam gafferongames.com (artykuły o State synchronization i State interpolation) i dokumentację Source Valve'a.
  • Odpowiedz
Ten miesiąc był dla Godota okresem stabilizacji, gdyż przez ten czas zostały wydane 4 nowe testowe wersje. Stabilna wersja 3.1 zostanie najprawdopodobniej wydana w lutym, dlatego do tego czasu można pomóc twórcom, poprzez zgłaszanie wykrytych błędów.

Poradniki
Jak zrobić proceduralną wodę w 2D - https://youtu.be/uhMAHpV_cDg
Kompletny poradnik krok po kroku - https://devga.me/tutorials/godot2d/
Jak zrobić deszcz - https://youtu.be/KFDDiN2MD6g
q.....n - Ten miesiąc był dla Godota okresem stabilizacji, gdyż przez ten czas został...

źródło: comment_0YxbJsnvjC4cpSYFbSA5t2FAzmZvTG3Y.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#anonimowemirkowyznania
Mirki, poradźcie młodszemu koledze gdzie szukać inwestorów.
Sprawa wygląda tak: Ponad rok temu wpadłem na pomysł gry, którą wkrótce później zacząłem realizować. Na początku było to zajęcie czysto hobbistyczne, ale tak mi się spodobało widząc potencjał w grze, że przeszedłem na pół etatu, a chwilę później wziąłem półroczny urlop bezpłatny. Na chwilę obecną muszę wrócić do pracy bo mi się kończą oszczędności. W grę wpakowałem 100k+ PLN (duży odsetek poszedł
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnonimoweMirkoWyznania: Nie wiem co koledzy napiszą na priv, ale na pewno warto mieć chociażby filmik demo na yt. Kickstarter i tego typu portale do rozważenia. Są też Anioły Biznesu, nie wiem jak wyglada z ich inwestycjami w rynek gier, ale może ktoś się zainteresuje - czasami są tego typu spotkania w Warszawie. Jest też https://poland.wolvessummit.com/pl/ , być może warto wejśc do strefy startupowej, zrobić networking i po prostu cały dzień
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@AnonimoweMirkoWyznania: A mi się wydaje po l krótkim opisie że własnie splajtowałes swój pierwszy startup
Wypierdzieliles 100k PLN i na oko gra jest skończona w 80% A wiesz ze jest taka zasada 80/20 i wg niej na ostatnie 20% wydasz 80% zasobów
Ale masz cały czas szansę to uratować Zanim znajdziesz inwestora poczytaj o MVP i koniecznie zrób dobry realny plan biznesowy
  • Odpowiedz
Nadszedł ten dzień, gdzie wypuszczam w świat pierwszą wersję mojej małej hobby gierki. Co tu dużo mówić, gra kosztuje skromne 3€ (mam nadzieję, że nie za dużo xD), w przyszłości dam kilka kodów.

O czym jest gra?
EarthX to gra, w której możemy projektować, budować a następnie wystartować rakiety. Masz możliwość nazwania swojej działalności, rozwoju technologii rakietowych oraz oglądania widowiskowych startów i lądowań rakiet.

[Zanim kupisz, weź pod uwagę, że gra ma trochę mało
denis-szwarc - Nadszedł ten dzień, gdzie wypuszczam w świat pierwszą wersję mojej mał...

źródło: comment_kUPYPxYHmkM7Xkl2F0FTSmiu7UxzSDcA.jpg

Pobierz
  • 92
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć!
Przez ostatnie dni pracowałem trochę ciężej nad EX, aby w końcu dokończyć pierwszą publiczną wersję (z Early Access ofc.). No i mi się udało. Mam do naprawienia jeszcze 2 znalezione bugi, przetłumaczyć grę na Polski i Niemiecki oraz posiedzieć chwilkę nad balansem gry, bo jak na razie jest to spieprzone po całości :D
Ale jakoś tak leci. W między czasie zrobiłem nowe logo (w komentarzu dam), oraz nagrałem start rakiety dla
denis-szwarc - Cześć!
Przez ostatnie dni pracowałem trochę ciężej nad EX, aby w końc...
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej #gamedev!

Jeśli jesteście z okolic #lublin to koniecznie wpadajcie DZISIAJ na naszą lokalną edycję Global Game Jam - LubJam.

Jeśli nie robiliście jeszcze gier, a umiecie w grafikę, programowanie, udźwiękowienie lub cokolwiek innego co może się przydać to nie ma czego się obawiać, każdy się przyda
jasiek13 - Hej #gamedev!

Jeśli jesteście z okolic #lublin to koniecznie wpadajcie ...

źródło: comment_WntdMe6cPuHCEJpiAlZXsO4NQeh8RmwR.gif

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach