@AstroBoy: niebo a ziemia. Przynajmniej porównując moja szkołę do szkoły córek. Szkoła dobrze wyposażona, nauczyciele pomocni i z pasją. Piękny budynek i nie przypominam sobie, aby kiedykolwiek dzieciaki czuły strach przed szkołą.
  • Odpowiedz
@Yukio_Mishima: pewnie masz rację. Tak czy inaczej, nie ma szans, aby publiczna szkoła była tak wyposażona jak prywatna i zapewniła taki rozwój dzieciakom jak szkoła prywatna. I tak niewiarygodne jest, że bywają szkoły publiczne o wysokich standardach nauczania pomimo, że wiadomo jakie pieniądze dostają z budżetu.
  • Odpowiedz
Tak mnie wzięło na flashbacki z czasów gimnazjum. Uświadamiam sobie, jacy moi nauczyciele wtedy byli po prostu głupi i niedouczeni. Nawet kilka przykładów mi się przypomniało. Nauczycielka geografii na ten przykład. Po egzaminie gimnazjalnym podeszliśmy do niej, bo nie znaliśmy odpowiedzi na jakieś tam pytanie gdzie leży jakaś równina czy tam inna wyżyna w Polsce. Nie wiedziała. Poza tym notorycznie, jak przerabialiśmy Afrykę, myliła Tanzanię z Tasmanią. Pomijając fakt, że zamiast prowadzić
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

tylko że to nie jest wina nauczycieli ze system z-----y


@vipuser: w ogóle tak nie twierdzę. Aczkolwiek uważam, że w idealnym modelu, to dobrze opłacany nauczyciel powinien być też po części odpowiedzialny za kształtowanie systemu (przynajmniej na poziomie rekomendacji).
  • Odpowiedz
@panbartosz: smutne jest to, ze mlodzi polacy przejeli mentalnosc swoich rodzicow i jeszcze dlugo pozostanie wlasnie tak jak napisales, kielkuja juz wasy na mlodych polaczkowych gebach
  • Odpowiedz
W sumie jak tak patrzę na to jaki kibel teraz dzieje się w polskiej edukacji na szczeblu szkoła średnia i niżej to cieszę się, że mam już ten etap za sobą i nie muszę bać się o to, że przez jakiś strajk nie odbędzie się egzamin od którego zależy moja dalsza edukacja.

#szkola #strajknauczycieli #edukacja #nauczyciele #strajk #techbaza #licbaza
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Tak mnie skłania ten cały #strajknauczycieli do różnych przemyśleń.

Parę lat temu nasz kochany PiS stwierdził że likwidujemy gimnazjum. Przyznam, że była to jedna z lepszych rzeczy którą PiS mógł zrobić. Tylko, że...

Ciągle byłem przekonany, że skoro likwidujemy gimnazjum i redukujemy to do klasy 7 i 8, to liceum zaczynamy w tak jakby "klasie 9" i do liceum chodzimy 3 lata, do technikum 4.
Po jaką cholerę wydłużyli to do 4
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kondziorakrobata: No wyobraź sobie, że kiedyś tak to działało i tak to działa w niektórych krajach :)
może zamiast opóźniać ten proces, lepiej zrobić go szybciej to same dzieciaki by szybciej dojrzały. Ja w wieku 16 lat wiedziałem co chcę robić.
  • Odpowiedz
Wiecie, dlaczego strajk nauczycieli wywołuje takie emocje? Bo każdy z nas był kiedyś w szkole i wie jak wygląda praca nauczyciela ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A tak na serio. Boli mnie, że jeżeli wywalczą podwyżkę, to dostaną ją wszyscy nauczyciele i ci, którzy naprawdę się starają, zostają po lekcjach wyjaśniać, przygotowują do konkursów, olimpiad, będą zarabiać tyle samo co nauczyciel, który powie ,,otwórzcie podręcznik na stronie 78 i
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@PanFizyk: Nauczyciel wf to najgorszy sort po awf xD część idzie w kariere naukową z przedmiotow biologicznych o wysiłku, treningu, historii kultury fizycznej etc, część zostaje trenerami/instruktorami, mniejszy procent redaktorami sportowymi po podyplomowkach dziennikarskich, reszta wojsko, policja,jeszcze inni zmieniają branże

A do szkoły idą albo ciecie, albo ludzie z powołania co po 10 latach i tsk się wypalą jak nie dostaną pracy w SMS i pokrewnych (szkola mistrzostwa sportowego)
  • Odpowiedz
@ZaplutyKarzelReakcji: Przecież to jest do przewidzenia, że gdyby dali podwyżkę tylko najlepszym (jakkolwiek by wybrać tych najlepszych) to zaraz byłby hurr śmiecie jak śmiecie durr. Bo próchno się wkurzy, że na podwyżkę to trzeba się postarać i robić coś więcej niż sprawdzić obecność i podyktować coś do zeszytu.
  • Odpowiedz
W USA w maju są 3 dniowe testy, przechodzi je każde dziecko, w każdej szkole, państwowej czy prywatnej. Testy odbywają się w szkole, są przesyłane dalej do komisji stanowej, tam sprawdzane, a wyniki indywidualne i dane zbiorcze wysyłane do rodziców w kopercie, z pominięciem szkoły.

Dzięki temu można kontrolować poziom wiedzy, wyznaczyć słabe punkty. Można porównać edukacje w miastach i na wsiach, miedzy stanami, miedzy szkołami publicznymi i prywatnymi. Dzieci się nie
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@stresS: no coś Ty. kto normalny by strajkował kasując 80 zł/1.5h (i to często taki cash leci do kieszeni, bo mało kto rzeczywiście płaci od tego podatki xD)
  • Odpowiedz
@stresS: Odpowiedzialność największa jest w momencie kiedy nauczyciel próbuje się powstrzymywać od wydarcia się na te dzieciaki. To jest dopiero odpowiedzialność, ja nie wiem jak oni się powstrzymywali ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz