Czy jednym z postulatów nauczycieli jest zmniejszenie niepotrzebnej biurokracji, którą muszą produkować? Sprawozdania, konspekty i inne bezsensowne papierzyska? Czy tylko hajs do wypłaty, hajs na edukację, zmiany ścieżki awansu i dymisja minister?
#strajknauczycieli #strajk #edukacja #szkola
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
Witam wszystkich, przychodzę z pewnym pytaniem. Czy uczęszczał ktoś tutaj do szkoły mistrzostwa sportowego? Najlepiej o profilu piłka nożna, ale jeśli o innym- ok. Jeśli mamy tutaj takie osoby, zapraszam na pw, bo mam parę pytań :p

#szkola #edukacja #pytanie #sport
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Przeglądam sobie arkusz do testu gimnazjalnego i mam dziwne wrażenie że to co jest podane jako klucz do rozprawki powinno zasłużyć na pałę za nadkryterium (nie implementuje formy wypowiedzi).
Za moich czasów rozprawka wymagała przedstawienia argumentów za i przeciw a na koniec wyjaśnienia dlaczego ja opowiadam się za którymiś z nich mimo tych innych.
Klucz tego nie robi.

BTW cholernie ciężko było mi wymienić przykłady obrony własnych PRZEKONAŃ w literaturze.
Moim zdaniem podane w kluczu są
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 2
@wbielak jeśli taki temat się pojawił, to układający polecenia z pewnością myśleli o "Antygonie". Do lektur wprowadzono niedawno "Felixa, Neta i Nikę", tam można znaleźć nieco na ten temat. Poloniści często wybierają jako lekturę któryś z tomów "Jeżycjady", w niektórych M. Musierowicz pisała o obronie własnych przekonań.
Z lektur licealnych "Ludzie bezdomni" i "Przedwiośnie".
  • Odpowiedz
@everydayim: Nie powinno być problemów jeśli odpowiednio napisałaś tezę oraz zakończenie. Nie wiem jak jest teraz w gimnazjum, ale na maturze nauczyciel może się przyczepić, jeśli nie widać wyraźnie, co jest tezą. A teraz powodzenia, bo za "moich" czasów była spora przepaść między rozprawkami gimnazjalnymi, a licealnymi - już przemilczę sformułowania takie jak "Po pierwsze...", ale tu bardzo często stawiasz tezy typu "i tak i nie".
  • Odpowiedz
@jacekres: Racja - u mnie w maturalnej niektórzy mega przeżywają ten strajk xD też bym wolał napisać w maju, no ale najwyżej poleci się na roczek do jakiejś roboty, a dopiero potem studia ¯\_(ツ)_/¯ ale faktycznie komuś mogą puścić nerwy
  • Odpowiedz
@Raf_Alinski: przydałoby się porównanie tej proporcji do innych krajów. Tzn. czy w skali Europy, świata 98% średniej krajowej w edukacji to standard, dużo, czy mało? Słyszałem, że Irlandia jest najbardziej hojna dla swoich nauczycieli spośród rozwiniętych gospodarek.
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kjjbox: Zwykle nauczyciele dorabiają. To prawda, pilnowanie to żadna sztuka, a wiedza z przedmiotu + doskonałe ogarnięcie co do zasad oceniania to już trudniejsze ale mają znacznie więcej czasu by kogoś do tego znaleźć.
  • Odpowiedz
Mirki, mam problem. Chodzę do 8 klasy i za rok idę do szkoły średniej. Od wczoraj jest dostępna rekrutacja do liceów/techników/branżówek i gdy wypełniam swoje dane osobowe, to przy adresie zamieszkania mam wybrać z listy gminę, w której zamieszkuję. Problem w tym, że gdy rozwijam ten pasek, to nie pojawia mi się lista i przez to nie mogę dokończyć rejestracji. Proszę o pomoc
#podbaza #rekrutacja #pomocy
k.....5 - Mirki, mam problem. Chodzę do 8 klasy i za rok idę do szkoły średniej. Od w...

źródło: comment_QoCUeQWtJj3DRqKFApeS6p590jatXYHM.jpg

Pobierz
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach