Wpis z mikrobloga

Ostatnio dziewczyna mojego kumpla zrobiła mu straszną aferę o to, że nie ma on studiów, ani nawet matury, podczas gdy ona kończy właśnie studia(zaoczne).

Cała afera była o to, że ona źle się z tym czuje, że ma faceta na "niższym" poziomie właśnie przez tą edukację.

A teraz krótko opiszmy jego i ją:

On:
- od małego pomagał ojcu w warsztacie samochodowym
- ukończył technikum mechaniczne bez pisania matury
- po kilku perypetiach na emigracji i w zakładach Januszy biznesu zaczął w wieku 20 lat pracować w poważanym serwisie samochodowym dosyć luksusowych marek.
- zarobki to 2.5 średniej krajowej czyli jakieś 7-8 tysięcy na rękę.
- własne mieszkanie (na kredyt) w wieku 24 lat.
- plany otworzenia własnego warsztatu

Ona:
- bez jakichś specjalnych zainteresowań w młodości wykraczających poza średnią dla wszystkich dzieci i młodzieży.
- liceum
- zaoczne studia na kierunku technicznym
- z którym wcale nie wiąże przyszłości i zdaje je dla papieru
- praca biurowa skupiająca się na wypełnianiu tabelek u Excelu
- zarobki to średnia krajowa
- mieszkanie na wynajem
- planuje dalej pracować w biurze.

No i teraz ona namawia tego mojego kumpla, żeby pisał maturę i szedł na studia, choć nawet gdyby je dobrze zdał, to i tak robiłby w tym samym zawodzie, za te same pieniądze, albo i mniejsze, bo mechanicy mają większy przerób niż mistrzowie.

Dla niej jednak to nie ma znaczenia, bo ona chce mieć faceta z wyższym wykształceniem, a nie po szkole średniej i co gorsza bez matury.

Gdy tego nie zrobi, to ona "będzie się z tym źle czuła" i "ich związek raczej tego nie przetrwa".

#rozowepaski czy to serio dla was tak istotna sprawa u faceta? Ja osobiście nie potrafię nawet sobie wyobrazić takiego podejścia do tematu u siebie.

Ten kumpel chyba naprawdę szykuje się do pisania matury, a ja go wyśmiewam od piesków bez godności, bo sam mówił, że jemu bardzo to nie pasuje, ale robi to dla niej.

#logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow #zwiazki #pracbaza #niebieskiepaski #kiciochpyta #edukacja
S.....i - Ostatnio dziewczyna mojego kumpla zrobiła mu straszną aferę o to, że nie ma...

źródło: comment_ISBbeorYJTRkHKSdM2bWXywpfUMFq60e.jpg

Pobierz
  • 164
@Strzelec_Kurpiowski: Niech robi dla siebie. Jeśli czuję potrzebę studiowania czy zdobycia papieru, niech idzie na studia. Jeśli nie czuje, niech wymieni dziewczynę. Może uda mu się znaleźć kogoś sensownego ;-) Nie mówię, że ambicje są złe (czasami kobiety naprawdę wyciągają nas z kłopotów), ale zbyt często kobiety chcą zmienić faceta tylko po to, żeby udowodnić, że mogą i go... porzucą. Jeśli ktoś już sugeruje, że związek nie przetrwa z powodu wykształcenia
trudno jest sobie kogoś znaleźć facetom. Może być samotny kilkanaście lat. Więc kilka lat poświęcenia nauce, żeby dalej pielęgnować związek to dobra decyzja. A jak się rozpadnie, to będzie miał papierek i studia zrobione


@TheOneWhoKnocks: on akurat trudności nie ma, bo nie jest przegrywem i wygląda bardzo dobrze, tylko jest bardzo naiwny w stosunku do kobiet i zazwyczaj za bardzo się dla nich poświęca.

Znam go kilka lat i często już
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 28
@Strzelec_Kurpiowski: dziwna laska. Nie, studia nie są ważne. Znam masę fajnych chłopaków, którzy nawet nie mają matury, ale są ogarnięci życiowo i to jest ich największy atut. A braku wykształcenia po nich nie widać i nigdy np. przeze mnie nie byli przez ten pryzmat oceniani.

Laska ewidentnie ma jakiś problem. I raczej jest z tych, które myślą schematami (studia, ślub, kredyt, dzieci).

Patrząc na opis, to ona powinna się ogarnąć i
@Strzelec_Kurpiowski: tak bardzo typowe, bezmyślny twór wypełniony w 50% serialami, w 50% pragnieniem bycia ksienżniczkom i żonkom i madkom, w mieszkaniu, którego będą zazdrościły koleżanki z biura. większość takich kobiet nie funkcjonuje jako jednostki samodzielne i logiczne. ona istnieje tylko według pewnych schematów społeczeństwa, które sobie odhacza: studniówka, chłopak ze studiami i samochodem, ślub i wesele, b0mbelek, mieszkano z meblami z IKEA, wakacje w Tunezji i finito. trochę zagmatwałem, ale chyba
Nie, studia nie są ważne. Znam masę fajnych chłopaków, którzy nawet nie mają matury, ale są ogarnięci życiowo i to jest ich największy atut. A braku wykształcenia po nich nie widać i nigdy np. przeze mnie nie byli przez ten pryzmat oceniani.


@czar_Pekla: on jest jednym z takich facetów, bo porozmawiać z nim można na dużo mądrzejsze tematy niż z większością studenciaków w Polsce.

Sam całe projekty inżynierskie robi, typu pełen
ona jest #!$%@?. Ten facet powinien przemyśleć czy warto być z kimś takim a nie, że będzie jej słuchać i pójdzie na studia mimo, że mu się to nie przyda, bo z opisu wynika, że dobrze sobie radzi

Ona powinna coś zrobić ze sobą, skoro po studiach jedyne co robi, to uzupełnia tabelki w excelu ¯\(ツ)/¯


@paulinnaa: jest w trakcie studiów, ale nawet po nich tabelki będzie wypełniać, bo w studiowanym
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@Strzelec_Kurpiowski:
Jeszcze to mi się rzuciło: "bo ona chce" - jak chce, to niech se poszuka ¯\_(ツ)_/¯ co to w ogóle za argument. Jak jest blondynem, a ona woli brunetów, to też kazać mu się będzie przefarbować?

Niech kolega się opamięta. Jeśli on nie chce tego robić i uważa, że nie jest mu to potrzebne, na dodatek jest to strata czasu, to nie powinien się na to godzić. To naprawdę powinna