Kolejny projekt wykonany przez młodego. Tym razem diodowe serducho.
Zaczęło się od projektu i obliczenia, że trzeba użyć 14 diód, żeby uzyskać rozsądny efekt.
1

Do lutowania takiej ilości diód z opornikami, kabelkami konieczne było wyposażenie naszego "warszatu" w uchwyt do lutowania (za bajeczne 3 dychy w Obi):
2
MalyTechnik - Kolejny projekt wykonany przez młodego. Tym razem diodowe serducho.
Za...

źródło: comment_15848954263DWit5TBQki5BxOsGUJXLk.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@sidhe: Ja z moim dużo książek czytam i raz mnie zapytał czy możemy kupić książkę o tym jak się robi roboty. Wytłumaczyłem, że roboty to gruby towar i powinniśmy zacząć od czegoś mniejszego i ogarnąć prąd. Oczy się zaświeciły, kupiliśmy małego elektronika i jakoś to się kręci :D
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
jak lekcje zdalne będą u mnie prowadzone przez MS Teams to nie będę uczestniczyła. ta aplikacja jest całkowicie zintegrowana przez Active Directory z eSzkołą. przez to nie mam możliwości nadpisania imienia z dokumentów, ustawienia pseudonimu czy cokolwiek, więc jeśli chcę wejść na takie lekcje, muszę to zrobić pod nieswoim imieniem. przyjazna szkoła bulwo.

#mayushiicontent #techbaza #edukacja #activedirectory #transblogasek #zalesie

pewnie
  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ustawienia pseudonimu czy cokolwiek, więc jeśli chcę wejść na takie lekcje, muszę to zrobić pod nieswoim imieniem. przyjazna szkoła bulwo.


@mayurishiina: I jaki w tym problem? Jak idziesz do szkoły to w dzienniku chyba masz swoje imię i nazwisko a nie pseudonim nie?
  • Odpowiedz
Takie małe podsumowanie "edukacji na odległość" po tygodniu siedzenia na #koronaferie z dziećmi.

Szkoła nie jest przygotowana. Wygląda jakby naprędce wdrożono pewne rozwiązania i.. tyle

Każdy uczeń dostał konto w office 365, nauczyciele wysyłają materiały na skrzynki w outlooku, część przez librusa. Część nauczycieli odsyła do e-podręcznika, część nagrywa swoje materiały, część prosi o "samodzielne lub z rodzicami" przerobienie podręcznika papierowego. Ktoś coś wrzuci na onedrive, ktoś na dysk google. Uczniowie wrzucają
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@NickciN: ja swoje opinie opieram na praktykach w 10+ szkołach alternatywnych i ~8 masowych, studiach, literaturze, badaniach, konferencjach,kontaktach z metodykami i neurologami, wychowaniu dziecka z SPE, - a Ty? Nawet jeśli opierasz się na jakimś skrawku rzeczywistości - serio uważasz, że trzeba siedzieć w szkole i uczyć się tego wszystkiego, co mówi podstawa programowa? :D
kultury cię w szkole nie nauczyli chyba jednak, co?
  • Odpowiedz
@Damasweger: ale szkoła uczy patologicznych zachowań i powoduje traumy. Dzieciaki, które nie chodzą do szkoły, socjalizuja się w innych miejscach - na podwórku, zajęciach dodatkowych itp. Edukacja domowa super działa na dzieciaki :}
  • Odpowiedz
Jak szkole skończyłem w 2015roku, to jak teraz(tzn w 2021r)podejsc do poprawy matury? Wiem że miało się na to 5lat na zasadzie zwykłego zapisania się w szkole, co po tych 5latach?
#szkola #edukacja #studia #matura no i #medycyna bo wiadomo po co poprawka xD
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@WZajac: normalnie drukujesz wniosek ze strony OKE i idziesz z nim do szkoły ¯\_(ツ)_/¯ jak to twoja macierzysta szkoła, to masz termin do lutego 2021 bodajże, a jak jakaś inna w Polsce, to do 31 grudnia 2020
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: wiadomo, fajnie by było być wykształconym korwinistą wśród hołoty - którą sami byście stworzyli przez sprywatyzowanie szkół. Ciekawe dlaczego zawsze mówią o tym bananki, i jeszcze inne pytanie - dlaczego nie piszesz tego na swoim koncie s---------o.
  • Odpowiedz
Tempa nauczycielka od polskiego nie ogarnie czegoś takiego, jak role itp. A można to tak skonfigurować, że nie proszony głosu nie dostanie.


@DrWhitness: Ja to się dziwię że ktoś w ogóle wpadł na pomysł lekcji przez discorda, który daje anonimowość gówniarzom xDDD Kurde, trochę żałuję że nie chodzę już do szkoły, pośmiałbym się xDDDDD
  • Odpowiedz
Rzuciłem temat Google Classroom rodzicom innych dzieci z klasy mojego syna. Myślicie że był entuzjazm? Po co to komu. A dlaczego?
Po co brać przykład z krajów skandynawskich. Jest Librus i zawsze można otrzymać zadanie w formie tekstowej bez możliwości odesłania pracy dziecka do nauczyciela. ¯\_(ツ)_/¯

#kwarantanna #koronawirus #eszkola #edukacja #google
L3stko - Rzuciłem temat Google Classroom rodzicom innych dzieci z klasy mojego syna. ...

źródło: comment_1584737123R60v3LCgWU1nWAjqw3BF1o.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@L3stko u mnie to wygląda tak, że dziecko dostaje informacje na edziennik od nauczyciela że na swoim mailu ma materiały lub zadania do zrobienia. W zależności od przedmiotu odsyłamy skan, tekst Word lub odpowiedź maila. Mieliśmy już emuzeum, z religii tele modlitwę, wiadomo z matmy zadania ćw i podr, wf zadania o sporcie tekstowe i pakiet ćwiczeń z yt do wykonania. Ogólnie spoko jednak wolałbym aby wszyscy siedzieli np od 8
  • Odpowiedz
@L3stko: Jak działą google classroom?
Możliwe ze bedziemy mieli egzamin inżynierski na tej platformie, a nigdy jeszcze tego nie uzywaliśmy. Mozesz powiedzieć coś więcej?
To może być zasadzie jakiejś dużej telekonferencji z obowiązkowymi kamerkami+mikrfonami plus jakiś test do wykonania? Czy jest jakaś możliwość robienia dłuższych form wypowiedzi?
Jestem cholernie ciekawy
  • Odpowiedz
MEN w telewizji: szkoły i nauczyciele są przygotowani na edukację zdalną. Zaczynamy.

MEN do kuratoriów: proszę zobowiązać dyrektorów szkół do wdrożenia systemu nauczania zdalnego. Za tydzień sprawozdanie.

Kuratoria do dyrektorów: proszę zapewnić uczniom zdalną edukację. Za 2 dni plany e-zajęć i pełne sprawozdanie.

Dyrektorzy
  • 43
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach