@Staryale: tak, kilka osób znam co tak zrobiły, ale miej świadomość że studia trwają 6 lat i za bardzo nie ma możliwości podjąć pracy w ich trakcie. Później staż za minimalną (albo i mniej) i kolejne 3-5 lat pracy za niewiele lepszą pensję. Jeśli masz środki na coś takiego, czemu nie ( ͡° ͜ʖ ͡°). Poszły i dawały radę. Ale nie wiem czy się opłaca zaczynać
  • Odpowiedz
Pytanie do ekspertów etymologi
Skąd włąciwie wzieła się nazwa "parzystośc" na wikipedii znalazłem że to od francuskiego słowa parite, jednak nie mogę dostrzec sensu dlaczego liczby podzielne przez 2 nazwali parzystymi, a te niepodzielne nieparzystymi
Czy w tym że liczba ma parę jak mówi tvp, jest jakis głębszy sens którego ja nie moge dostrzec, oni zresztą też ?
#szkola #tvpis #edukacja #nauka #heheszki
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

jeżeli w rekrutacjach do liceów/na studia będą się teraz liczyć oceny, a jest to jedna z rozważanych możliwości, to mega współczuję wszystkim uczniom. nawet jeżeli będzie to średnia z dwóch lat (a nawet i z 8) to i tak słabo - nie zmienia się zasad gry w trakcie gry. jakby ktoś na początku szkoły mi powiedział, że oceny będą się liczyć, to może bym się nad nimi zastanowiła. wiadomo, że każdy "zdolny,
  • 92
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@windamirinda: Do tego jest to niesamowicie nieuczciwe bo najważniejszym czynnikiem wpływającym na oceny jest to jakim s--------m jest nauczyciel. Są tacy nauczyciele gdzie czwórka jest praktycznie za darmo i są tacy gdzie wyciągnięcie trójki jest wyzwaniem. I wtedy ten z wyluzowanym nauczycielem będzie podwójnym wygrywem.
  • Odpowiedz
@windamirinda: i te roczniki z elitarnych liceów, gdzie nauczyciele gnoili dwójami i trójkami byleby maturę dobrze napisał a tu cyk, licealista z jedynego w powiecie liceum, w którym nauczyciele byli w miarę normalni i stawiali oceny jakie stawiali dostaje się przed nim na studia. Zmiana reguł w trakcie gry - to będzie w-------y rocznik.
  • Odpowiedz
Mirki polonistyczne, ratunku, czy gramatyka polska już tak bardzo wyewoluowała od czasu, gdy sam się tego uczyłem, czy też ktoś tu na własny cymbał upadł (nie wykluczam, że ja, siedząc wraz z czwartoklasistą nad jego lekcjami chwilami mam takie przeświadczenie mocno).

Poniższy obrazek pochodzi z epodręcznika z Platformy Edukacyjnej Ministerstwa Edukacji Narodowej i przedstawia poprawne odpowiedzi. Forma "kopowałom" pojawia się w "poprawnych odpowiedziach jeszcze kilkakrotnie, więc nie jest to literówka.

#edukacja
Jarek_P - Mirki polonistyczne, ratunku, czy gramatyka polska już tak bardzo wyewoluow...

źródło: comment_1586206444FR0YSRUi1uP4DKR3rjXeki.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

czy gramatyka polska już tak bardzo wyewoluowała od czasu


@Jarek_P: Nie, status tych form (podobnie jak status tysięcy innych słów skłaniających rzesze internautów do bajdurzenia o ewolucji języka) nie uległ zmianie w ostatnich stuleciach.

kto tak mówi, może nawet kto, świadomie, w ciągu ostatnich 50 lat choć raz takiej formy użył.


Zapewne głównie skrabliści. Czasem trafi się też jakiś poeta, bajkopisarz albo inny kabareciarz. Nie bez powodu formy potencjalne nazywane
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@gorzki99: nie możesz oceniać całości filmu nie oglądając go do końca, ale jak widzę jest to dla ciebie zbyt trudne do zrozumienia eot
  • Odpowiedz