Napisałem w pythonie prosty kawałek kodu, który za mnie odczytuje pocztę na Librusie (edziennik) i zapisuje tematy, które przeczytał do pliku .txt i jako tako stara się zapisywać załączniki i je sortuje tematami ( ͡° ͜ʖ ͡°) co X czasu.
(w librusie nie można nawet zaznaczyć wszystkich tematów a trzeba ręcznie w nie klikać...)

Napisałem to, bo miałem dwa dni nieobecnosci w szkole dlatego że zapomniałem tego gówna odczytywać xD
i szach mat "nauczyciele"(
muskel - Napisałem w pythonie prosty kawałek kodu, który za mnie odczytuje pocztę na ...

źródło: comment_1586546043fMgEqg9hXOPTEXzI3j9NxM.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Orientuję się ktoś jak wyglada sprawa pobierania opłat za uczeszczanie do szkoly prywatnej dziecka z niepełnosparwnością?
Orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu umiarkowanym. Z tego co słyszalam, to takie działania są nielegalne, bo jest przepis, że nie można pobierać opłaty za takie dziecko (Panstwo placi na nie grube pieniadze).
Jeśli ktoś sie orientuje czy jest taki paragraf to proszę podesłać, bo szkoła obecnie straszy sądem i chcę zapłaty nawet za cały marzec i
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@NightChanges:
Jeśli chodzi o opłaty to tutaj jest porządny artykuł: KLIK

Z tego co słyszalam, to takie działania są nielegalne

Tu Ci niestety nie pomogę, ale mogę podpowiedzieć: regulacje dotyczące finansowania z gmin szkół prywatnych w tym w przypadku dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności zostały znowelizowane i weszły w życie od 1 stycznia 2019, więc może tu warto szukać odpowiedzi na Twoje pytanie. Była z tego afera na początku tamtego
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Odchodząc na sekundę od matur. Zastanawiał się ktoś, co z praktykami zawodowymi dla uczniów techników? Sama miałam mieć praktyki w maju. Praktycznie do końca kwietnia miały być ogranięte ocenki, poza jakimiś ostatnimi poprawami. Póki co nikt nic nie wie, czy się odbędą i kiedy. Podejrzewam, że w podobnej sytuacji jest parę tysięcy uczniów w kraju. Czyli w sumie nie dużo, ale odhaczenie praktyk teoretycznie jest wymagane do skończenia klasy. Jak to wygląda

Co z praktykami dla uczniów techników?

  • Będą w terminach 9.4% (3)
  • Przesuną na wakacje 18.8% (6)
  • Przesuną na przyszły rok 43.8% (14)
  • Odwołają 28.1% (9)

Oddanych głosów: 32

  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Austriacki rząd zapewni komputery uczniom, którzy nie mogą uczestniczyć w kształceniu na odległość. Wypożyczone mają być do końca roku szkolnego... Wygląda na to, że nauka z domu "trochę" się przedłuży.

Więcej, link do znaleziska: Austria zapewni uczniom komputery do nauki zdalnej

Ciekawe? Dziękuję Ci za wykop!

#austria #szkola #elearning #ciekawostki #europa #koronawirus #edukacja #nauka
yolantarutowicz - Austriacki rząd zapewni komputery uczniom, którzy nie mogą uczestni...

źródło: comment_1586437040or4ye5ZZu1Ran3yVjiAxJS.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Kalesony1939: to nie ma żadnego problemu, jak wystawi 2 na koniec roku prosisz o egzamin komisyjny, jak się uczyłeś to dostaniesz ocenę na jaką zasługujesz. Potem możesz złożyć skargę do kuratorium.

Kocham krewka młodzież xD.
  • Odpowiedz
Taki wieczorny luźny pomysł usprawnienia systemu edukacji: jak już wszystko się uspokoi, to systemem ankietowania wśród uczniów i rodziców oraz miarą wyników w klasach możnaby sklasyfikować nauczycieli - świetny test kompetencji i umiejętności adaptacji. Tych najlepszych obsypać złotem, a tym z drugiego końca dać do myślenia że to nie działa na zasadzie "mnie siem nalerzy". Barszo proste, bardzo uczciwe. Ale oczywiście nic z tego nie będzie.
#przemyslenia #edukacja
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ankietowania wśród uczniów


@Robercig: popieram jeżeli uczeń może zrezygnować z edukacji. Nie widzę obiektywnych ankiet wśród osób jakie mają wrażenie, że są zmuszane do edukacji przez rodziców czy "system". Ciekawe, który nauczyciel miałby lepsze wyniki: ten co wymaga od siebie i uczniów czy ten co przymyka oko na zasady i nie stawia wymagań?

W szkole nienawidziłem nauczycieli co wymagali ode mnie więcej niż sam im na to pozwoliłem ale nie
  • Odpowiedz
systemem ankietowania wśród uczniów i rodziców


@Robercig: jak to wygląda w praktyce? uczniowie się zgadają na nauczyciela, żeby wystawiać najniższe oceny, to nauczyciel taką dostanie - nie ważne jak się starał i przygotowywał. Niektórzy uczniowie do liceum poszli jakby za karę, mimo że sami się na to zdecydowali, a nie mówię już o innych rodzajach szkół. A rodzice będą bronić swoich bombelków, jak zainteresują się dopiero zagrożeniem na koniec semestru.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
@Jozuhve_z_PL: polaki nawet nie wpadliby na pomysł żeby zdalne lekcje nagrywać tam, gdzie wszystkie pomoce naukowe są na miejscu, czyli w klasie xD
  • Odpowiedz
Dlaczego ministerstwo edukacji nie zrobi ebook z każdego przedmiotu dostępny za darmo dla każdego ucznia a z programu 500+ nie sfinansuje tabletów (zrobienie zamówienia na jednego dla każdego ucznia napewno by dało spora zniżkę)?
Myślę że sam taki pomysł z marszu przewyższa wszystkie decyzję MEN.
#edukacja #takaprawda
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Raul_Duke: oczywiście że trzeba kupować od wydawnictw. Nauczyciele to co przygotowało ministerstwo traktują jako materiały uzupełniające.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Raul_Duke: dzieci i ich tablety nie glosuja, a patologia, dla ktorej 500 zl to darmowy talon na nowe tv, wodeczke, grille, paznokcie, papieroski - juz tak. A jakby minister edukacji wprowadzil ebooki zamiast fizycznych ksiazek to by go zaraz odwolali prezesi wydawnictw.
  • Odpowiedz