@leeaxe z jednej strony warto znać, z drugiej bardzo często dochodzi do patologii gdzie właśnie opis bigosu jest dla nauczycielki ważniejszy niż kontekst całego utworu
  • Odpowiedz
Z jakiej formy kursów/poradników najbardziej lubicie korzystać?

#ankieta #kursy #edukacja #szkola

Jaką formę przekazu treści edukacyjnych/poradnikowych uważasz za najbardziej efektywną?

  • Filmy np. na YouTube z gadającą głową 18.2% (6)
  • E-booki, blogi lub inna forma czytana ze zdjęciami 6.1% (2)
  • Filmy np. na Youtube bez gadających głów 21.2% (7)
  • Mieszana tekst + zdjęcia + animacje wyjasniające 39.4% (13)
  • Webinary na żywo lub stacjonarne zajęcia 15.2% (5)

Oddanych głosów: 33

  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@galgal: google ma teraz najlepsze szkolenia.

Czytanie, filmy yt, laborki gdzie dostajesz wirtualna maszyne z tym co potrzebne, takie gdzie prowadzi Cie skrypt za raczke i wyklikujesz, przeplatane z testami gdzie masz krótki tekst typu; jesteś nowym juniorem w firmie, wiesz to i to, dziś Twój szef wzial urlop ale zostawił Ci notatke co masz zrobić. Cześć musisz wydedukować, wszystko sam porobic
  • Odpowiedz
✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Zamartwiam się swoją przyszłością, karierą i obsesyjnie myślę, że nic nie osiągnę. Potrzebuję porady.

Nie wiem co chcę robić w życiu. Zacząłem studia na SGH. Myślałem, żeby iść w jakieś finansowe działki typu IB, ale mam wizję, że nikt nie weźmie mnie do roboty i nie wiem jak zacząć taką karierę. Całkiem dobrze umiem angielski i uczę się niemieckiego, może też pójdę dodatkowo na hiszpański. Ciągle jednak boję się,
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim: nie ma łatwego wyjścia z takiej sytuacji, masz właściwie tylko dwie opcje - albo podejmujesz wyzwanie (dopóki dwa kierunki studiów lubisz jednakowo, powinno się udać) i liczysz się z trudami takiej decyzji, albo odpuszczasz to, na czym Ci mniej zależy - w obu przypadkach będziesz czuł niedosyt "a co, gdybym jednak spróbował drugiej opcji" (ja sam mam taki niedosyt od kilkunastu lat, pracuję w IT, ale bardziej chciałem uczyć
  • Odpowiedz
✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Czy człowiek nauczony logicznego myślenia, uzdolniony matematycznie, umiejący rozwiązywać problemy - inżynier, programista, naukowiec w naukach ścisłych - to zupełnie inny, lepszy gatunek człowieka, który jest niedoścignionym wzorcem dla innych? Czy tylko on przeżywa życie w pełni, jest architektem tego świata, a reszta tłumu dryfuje nieświadomie po oceanie jego dokonań, bezrefleksyjnie żyje w rzeczywistości budowanej przez inteligentniejszych niż oni?

#pytanie #rozowepaski #niebieskiepaski #

Czy programista/inżynier/ścisłowiec ma większą wartość niż inny człowiek?

  • tak 39.6% (89)
  • nie 60.4% (136)

Oddanych głosów: 225

  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim: a gość po politologii, ekonomii czy innej humanistyczno-społecznej szkole będzie ci dyktował co masz jeść, czym jeździć i ile za co płacić podatku. A jak zalegniesz z jakąś groszową opłatą to pójdziesz się przed takiego człowieka jako wielki pan inżynier płaszczyć i wyrażać czynny żal, bo dobrze wiesz, że od widzimisię urzędasa może zależeć bardzo dużo.

Ostrożnie, bo upadek z wysokości własnego ego bywa bolesny po lekcji pokory jaką
  • Odpowiedz
lombard raczej jest zabezpieczony jakimś papierkiem typu


@nieocenzurowany88: nie jest. Jest paserstwo nieumyślne art. 292 k.k.; choć tu to pełną gębą da się art. 291 k.k. przywalić.
Do tego gdzie sprawca ma świadomość lub co najmniej przewiduje (oznaczenie obudowy), że rzecz pochodzi z czynu zabronionego i godzi się na to.

Przydałaby się pokazówka, to żaden lombard by tego nie przyjął i trochę by się ukróciło. Jedynie po cichu lub na
  • Odpowiedz