Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bigger: nie ma takiej strony ale mam Google więc i tak sobie znalazłem przepis. Chodziło mi o sprawdzony bo pewnie op robił go wielokrotnie.
  • Odpowiedz
@BajerOp
@1950M
Nigdy nie gotuję wg przepisu zawsze na czuja ale napisze jak to mniej więcej wygląda.
Nakladany syr czyli ten słój po lewej, jest to wersja bardziej łagodna w smaku.
Biorę jakieś sery żółte i podobne. (ja tym razem użyłem goudy, jakiegoś wędzonego typu rolada ustrzycka, cheddara i kaszubskiego, ale to bez znaczenia ważne żeby sery były w miarę twarde. Gorgonzola czy mozzarella się nie nadają. W sumie wystarczy
  • Odpowiedz
@BajerOp
@1950M
Przepis na nakladany hermelin czyli ser pleśniowy. Jest to opcja "dla smakoszy". Używam jakichkolwiek camambertow, dziś były serki na grilla z mlekowity bo one są mniejsze i łatwiej wchodzą do słoja. Podobnie jak w podlinkowanym przepisie, kroje serki płasko na pół i obsypije w środku grubo przyprawami, każdy innymi zależnie co mam. Dziś weszła papryka słodka, rozmaryn, mieszanka toskanska, tymianek, czosnek niedźwiedzi i płatki chilli. Składam potem serek
  • Odpowiedz
@1950M nie wiem, sądzę że żółty długo postoi (nie bałbym się chyba jeść takowego przez jakieś 3 miesiące) ale u mnie zawsze znikał w max 1 miesiąc. Jeśli chodzi o pleśniowy to zawsze szybciej go zjadam ale myślę że 5-6 tygodni to max. Oczywiście jeśli od razu wstawisz do lodówki to cały proces będzie trwał wolniej, ja jako, że jestem niecierpliwy to nawet kładłem na 2 dni na parapet do słońca,
  • Odpowiedz