#angielski
"The telescope hadn't been built yet, and here we were proposing to add something onto something that didn't exist."

Nie zagłębiając się w teorię angielskich czasów. Czy sformułowanie "The telescope hadn't been built yet." mam rozumieć jako "Teleskop nie został jeszcze (do tamtego momentu w przełości) zbudowany"?
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Sprawdzi mi ktoś na szybko list referencyjny po angielsku?
Chciałbym wysyłać jeszcze dzisiaj do prowadzącego, a nie chce jakiś obvoius byków mieć ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#angielski
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Szczerze> Ogladaj youtube'a z napisami, czytaj ksiazki, i za kazdym razem gdy czegos nie rozumiesz sprawdzaj co to znaczy. Na poczatku jest super ciezko, ale z czasem zauwazysz poprawe i to w znacznym stopniu. Dodatkowym plusem jest to ze skupiasz sie na slownictwie z branzy ktora Ciebie interesuje, a nie typowych konwersacjach typu "u lekarza" czy cos w ten desen.
  • Odpowiedz
Czy zdanie "I learn english" ma w ogóle sens w jakimś kontekście? Bo "I'm learning english" mówi o tym że jestem w trakcie nauki i jest to sytuacja tymczasowa - tak się chyba wyraża proces nauki po angielsku, w PC. Ale samo "I learn english" bez podania np: "every weekend" jakoś tak dziwnie brzmi. Jak myślicie?
#angielski
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@onlajf wiesz co, tak naprawdę to oba zwroty są zupełnie poprawne w tym kontekście w którym chcesz ich użyć. Ja osobiście użyłabym PS jeśli twój angielski nie jest jeszcze na pewnym poziomie, żeby uniknąć nieporozumienia. Jeśli natomiast jesteś już bardziej doświadczony, to... To wtedy o tym nawet nie myślisz tylko mówisz, to jest taka wprawa. Raz pasuje bardziej to, a raz tamto :)
  • Odpowiedz
Mireczki jaką aplikację na android polecicie do nauki języka angielskiego od totalnych podstaw? Żona chce się dokształcić ;) Duolingo fajne, ale jakieś życia, gwiazdki, kryształki. #angielski
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Uczę się od jakiegoś czasu #angielski od podstaw. Po skończonej edukacji mój poziom tego języka obcego jest na słabym poziomie - totalne podstawy podstaw. Znam dosyć dużo słówek, ale mam problemy z gramatyką, i ze " składaniem " zdań. Totalnie nie mam pojęcia jak się tego nauczyć - jakieś rady? (przykład w załączniku). Co takiego robię nie tak (poza tym, że szynka napisałem przez CH xD, ale to już mi
ActiZ - Uczę się od jakiegoś czasu #angielski od podstaw. Po skończonej edukacji mój ...

źródło: comment_1582649376v3mshRZCFiQe3DQGGOm86G.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ActiZ: Na początek naucz się swobodnie skladac zdania, nie przejmuj sie czasami czy poprawna gramatyka, mow plynnie tak zeby cie zrozumieli ludzie. Jak najszybciej sie nauczyc? Wyjechac na przynajmniej 3 miesiace i rozmawiac z ludzmi na "ulicy". A i nie tlumacz sobie zdan 1 do 1, bo to nie ma sensu.
  • Odpowiedz
@ActiZ: Mocno pomagają seriale i filmy oglądane z oryginalną ścieżką dźwiękową i angielskimi napisami. Polecam też książki np. „Mały książe” lub „Buszujący w zbożu”, prosty angielski, przyjemnie się czyta.
  • Odpowiedz
Co nie zmienia faktu, że nawet jeśli żyło się u nas inaczej, to pokolenia naszych wiedzą lepiej, jak mamy żyć.


@Del: To tym bardziej bullshit.
Jest wręcz przeciwnie. Ludzie z okresu komuny kiepsko sobie radzą w nowym świecie z nielicznymi wyjątkami. To młodzi ludzie przed 50 w PL są dynamiczni i zorganizowani.
Boomer to według definicji ludzie już po pięćdziesiątce.
A że starsi ludzie myślą że mają większą wiedzę o życiu
  • Odpowiedz