Musk niczym nie różni się od Forda i tak samo zostanie zapomniany przez przyszłe pokolenia. Jest jedynie producentem rydwanów.
Nikt nie pamięta producentów rydwanów z roku 26 ne w Rzymie i Muska też nikt pamiętać nie będzie.

#tesla #spacex
  • 36
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Akurat forda i rewolucje w przemyśle które wprowadził pamiętać się będzie zawsze. Ford to nie tylko auta, to metody wytwórcze. Tak samo toyota, niby auta ale to kaizen jest dziedzictwem.
  • Odpowiedz
@PopeLeon: nie masz racji, jest producentem latających rydwanów rakietowych które same lądują. To jest ten sam poziom w historii ludzkości co Edison albo Tesla.
  • Odpowiedz
Znany fan Muzga i #tesla przytacza kłamliwą opowieść z X jakoby to Tesla zawiozła gościa który doznał zawału do szpitala. Jest to czysta manipulacja a wręcz kłamstwo. Wszyscy wiedzą że FSD w USA monitoruje kierowcę jeżeli ten przez 15 sekund spuści oczy z drogi samochod zjeżdża na pobocze.
Łykanie taki manipulacji i jeszcze wrzucanie ich na wypok jest szyczytem debilizmu.

#bekazpodludzi #wzruszylamnietwahistoria
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@PopeLeon: PopeLeon szczeka, a karawana jedzie dalej. Może nie na czas, ale do celu.
Pęknie Ci żyłka jak dopuszczą warunkowo fsd w Polsce, tak jak w innych europejskich krajach. Przekręcisz się chłopie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@anonimowy_programista: Gdyby nie zadzwonił do syna, to dojechałby do domu martwy. To też jest możliwy scenariusz z autonomicznymi samochodami. Czy w takich sytuacjach nie dzwoni się na 112? Czy w USA jest za drogo wzywać karetkę więc się tego nie robi?
  • Odpowiedz
Tesla FSD staje się coraz trudniejsza do odróżnienia od autonomicznego auta. Najnowsza wersja FSD Tesli, v14.3.3, sprawia wrażenie bardziej autonomicznego systemu ADAS na poziomie 4 niż poprzednie wersje FSD. Spośród wszystkich producentów samochodów obecnie rozwijających zaawansowane systemy ADAS, Tesla jest daleko z przodu. Bardzo daleko.


Właśnie zakończyłem testowanie Toyoty bZ z 2026 roku z wersją systemu ADAS Toyoty. To bardzo podstawowa technologia utrzymywania pasa ruchu. A to od największego producenta samochodów na
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Od takiego systemu trzeba wymagać niezawodności, a producent musi wziąć za to odpowiedzialność. Czego żaden nie będzie chciał zrobić, a musk nie zrobi na pewno.


@niegwynebleid: Tesla już bierze odpowiedzialność za swoje Robotaxi.

Dodatkowo, mają Tesla Insurance w stanach, które na to pozwalają (starają się rozszerzyć na całe USA). Wszędzie tam Tesla bez problemu może wziąć winę na
  • Odpowiedz
  • 2
@majk3l: zarobią na tym tak, że klienci nie będą kalkulować w większości. Mają inne taryfy, gdzie płacisz 0.08€/kWh (wcześniej było 0.05€),
Wbrew pozorom, żeby ta oferta się opłacała, trzeba dużo lądować na mieście plus dużo jeździć.
Jeśli ładujesz tylko na Powerdot to spoko, od ~600 km miesięcznie nic już nie placisz za ładowanie.
Jeśli tylko w domu w innej ich taryfie już 2400 km miesięcznie
No i pewnie zarabiają na
  • Odpowiedz
  • 4
@iron_fox2: eee tam, straszą, straszą, że tkwię słabe sieci, a jakoś ciągle przyrasta liczba BEV, 400kW punkty powstają obficie i nic się nie zawaliło.
  • Odpowiedz
  • 11
@DoktorMorela: lewacy tego nie rozumieją. Jednych aktywów nie przekonwertuje aż na p--o dla nich.

Identycznie lewacy mówili że Elon zmarnował 44mld$ jak kupił Twittera, zamiast wydać je. Oni myślą że te pieniądze zniknęły, że zmarnował ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Lewactwo nie rozumie podstaw ekonomii, czym są pieniądze, aktywa i dobra kondumenckie
  • Odpowiedz
  • 4
@xz2580: wszystkie wygody w twoim nędznym życiu to zasługa miliarderów i milionerów. Wielkich firm produkcyjnych, logistycznych którzy cały czas optymalizują procesy produkcji żebyś miał jak najtańsze dobrał które bezmyślnie konsumujesz. I ten komputer na którym piszesz swoje tępe wysrywy jest zasługą firm za którymi stoją miliarderzy, bo kogo innego? Może twoją albo rządu? 🤣

Powinniście jełopy codziennie dziękować miliarderów za zorganizowanie tak łatwego życia.
  • Odpowiedz
a co mi po majątku, z którego nie mogę skorzystać?


@levzor: to prawda, Musk zazwyczaj śpi w siedzibie swoich firm, gdzie akurat pracuje, bo nie stać go na zakup mieszkania, a bank nie chciał mu udzielić kredytu, bo nie miał na wkład własny.
  • Odpowiedz
Komu Melon sprzeda akcje #tesla po udanym debiucie #spacex ?

#gielda

Komu sprzeda?

  • Chińczykom 19.0% (11)
  • Niemcom 1.7% (1)
  • Frajerom z wypoka 79.3% (46)

Oddanych głosów: 58

  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wiele osób mnie prosiło (z racji mojej dużej pozycji w akcjach Tesli), o podzielenie się moimi predykcjami na temat ceny akcji SpaceX #spcx, po pierwszym dniu od IPO, po pierwszym tygodniu, po miesiącu czy po roku. Postanowiłem więc poświęcić kilka wieczorów, by przygotować szczegółową analizę, popartą konkretnymi wyliczeniami, by ułatwić wszystkim podejmowanie decyzji.


Moi stali subskrybencie dostali tę analizę już wczoraj. Te osoby, proszę o napisanie kilku słów, czy według
anonimowy_programista - Wiele osób mnie prosiło (z racji mojej dużej pozycji w akcjac...

źródło: 16fb3374399300d5539aa14658261c118019ae90e13688bdf20cced554909295

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach