Mirki i mirabelki, musimy doceniać to co mamy.
Chciałbym Wam opowiedzieć o zakończeniu szkoły u mojej córki. W klasie miała bliźniaki -chłopak i dziewczyna, od początku było wiadomo, że to bardzo skromnie żyjąca rodzina, albo nazwijmy to po imieniu biedna. W ostatnim tygodniu szkoły na grupie poszła informacja, że w szkole będą robione zdjęcia do tablo i, że należy przyjść w stroju galowym - minimum koszula. Odpowiedź matki bliźniaków, że dziewczynka będzie
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nigdy nie zrozumiem tej chorej potrzeby wrzucania świadectw swoich dzieci do internetu. Gratulacje dla dzieciaka, że dobrze się uczył, ale po co robić z tego publiczny spektakl? Kogo to interesuje poza rodzicami i może najbliższą rodziną? Po c--j wystawiać dzieciaki na pośmiewisko, bo starym mózg się skończył i potrzebują uznania obcych ludzi?

Mam wrażenie, że w wielu przypadkach to już nie jest duma z dziecka, tylko zwykłe łowienie atencji. "Patrzcie, jakie moje dziecko
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@tomwick55: ja też nie, raz mi z ocen wychodził ale dali mi zachowanie naganne, bo było nadanie imienia szkole, JPII oczywiście, i po apelu jak nauczyciele poszli pić wódke w pokoju nauczycielskim to rzucaliśmy się różami z bukietu spod tablicy pamiątkowej która odsłaniali wtedy.
  • Odpowiedz
gówniarze w wieku 7-18 lat

dwumiesięczne wakacje pełne beztroski i zabawy
a nam co zostało , ekscytowanie się że janusz z łaską da nam dwa pełne 2 tygodnie płatnego urlopu i musisz z wyprzedzeniem zaplanować by inni tez mogli ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Lukardio - gówniarze w wieku 7-18 lat

dwumiesięczne wakacje pełne beztroski i zabawy...

źródło: Bez tytułu

Pobierz

Wolisz miec 2 miesiące wakacje (mała kasa i niezależność) czy 2 tyg urlopu (większa kasa i ....)

  • zdecydowanie wakacje 38.0% (30)
  • no raczej wakacje 16.5% (13)
  • ani wakacje ani urlop 2.5% (2)
  • ja będe pracował w wakacje 6.3% (5)
  • raczej urlop 6.3% (5)
  • zdecydowanie urlop 15.2% (12)
  • ee tam, bezrobocie wybieram 7.6% (6)
  • jestem na zasiłku, wali mnie to 2.5% (2)
  • nie wiem / nie mam zdania 5.1% (4)

Oddanych głosów: 79

  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć poradzicie pomysłem jak mogę się odwdzięczyć nauczycielce wychowawczyni za pomoc w pierwszej klasie podstawowej dla syna lat 7?
Syn poszedł do szkoły z licznymi problemami o ktorych nie mielismy pojecia (przedszkole olało temat) i dzięki szybkiej reakcji, indywidualizmu od niej i pomocy w diagnozie i wyjściu na prostą (mimo że kosztowało nas to dużo pieniędzy) chcemy się odwdzięczyć bo poczuliśmy się jakby była 3 rodzicem.
Dziecko miało indywidualizm prawie caly rok szkolny na
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

W ostatnich miesiącach żyjemy w takimgromnym postępie rzeczy związanych z AI. Nie chodzi o same modele, ale cała otoczkę, powstaje wiele integracji. Oczywiście wiele z nich to wielkie gowno, ale inne? Są naprawdę spoko.

Najlepsze jest to, że nie jesteśmy w ogóle nawet na początku tego co się będzie działo w następnych latach.

Taka rada do wszystkich co chodzą do szkoły jeszcze, liceum czy technikum.

Że
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

że nie jesteśmy w ogóle nawet na początku tego co się będzie działo w następnych latach.


@robert1252464: Najlepsze to jest to, że nikt niewie jak będzie, ale wielu totalnie z d zakłada, ze będzie się działo wuj wie co, choć to już 3 rok jak AI miało zastąpić 90% programistów, tylko ze świecą trzeba szukać tego naprawdę zastąpionego i coraz więcej wskazuje na to, że LLM-y osiągają limity swojej skalowalności
  • Odpowiedz
@robert1252464: ja uważam że jesteśmy wręcz pod koniec tego, inwestorzy zaczną zadawać pytania jak zwalnianie tłuszczy po nadmiarze covidowym przestanie być widoczne w słupkach excelowych a koszta tych narzędzi w-----e w komos.
  • Odpowiedz
Jak wyglądałaby edukacja, gdyby działała jak #lekarz100k

Dyrekcja ogłasza
Od dziś szkoły nie dostają budżetu. Dostają pieniądze za wykonane procedury edukacyjne. Nauczyciel jest kluczowym generatorem przychodu.

Od teraz każda lekcja to procedura, a każda procedura ma wycenę. Im więcej procedur wykonacie, tym więcej zarobi szkoła. Potem szkoła wystawia fakturę Ministerstwu Edukacji i MEN opłaca faktury z pieniędzy
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Niech już będzie ten piątek i koniec roku. Niech ten terror się skończy. Terror wstawania wcześnie i szybkich śniadań. To będą trudne wakacje, bo nie będę mogła zdalnie cały tydzień

#szkola #zakonczenieroku
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Chuop znalazł przy okazji usterki domowej swoje stare buty w worku z gimnazjum. Nie są zniszczone. Zdziwiłem się, że je jeszcze mam. Obie pary są dobre rozmiarowo. Te Pumy będą bardzo fajne na co dzień. Nie miałem tej marki od dawna. A te białe Adidasy, to bardziej są do piłki z wfu w szkole. Też w Adidasie dawno nie chodziłem. Jestem zadowolony, będę miał jakieś nowe bez potrzeby kupowania

#pilkanozna
tomwick55 - Chuop znalazł przy okazji usterki domowej swoje stare buty w worku z gimn...

źródło: 1000033174

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dlaczego w polskiej (i nie tylko) szkole uczy się, że ten człowiek widniejący na obrazie (Ferdynand Magellan) jako pierwszy opłynął ziemię? Przecież to wierutne kłamstwo. Ba! Jestem pewien, że jeśli padłoby pytanie w #1z10 o pierwszego człowieka który opłynął ziemię, to Magellan byłby poprawną odpowiedzią. Nie! Ferdynand Magellan nawet się nie zbliżył do opłynięcia ziemi. Przestańcie okłamywać dzieci! (jak mnie naście lat temu) #historia #szkola
fornson23 - Dlaczego w polskiej (i nie tylko) szkole uczy się, że ten człowiek widnie...

źródło: images

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach