Mireczki dopadla mnie bezsennosc odkad wrocilem z wakacji (1.5 tygodnia) klade sie spac i nie moge zasnac, ciagle sie wierce, staram sie zachowac higiene snu. Spie moze z 2-3h. Poszedlem do lekarza i przepisal mi #trittico CR na sen. Stosuje od 4 dni. Mialem zaczac od dawki 50mg, ale kompletnie na mnie nie dziala. Po 1szym dniu mialem tylko lekkie zamulenie. Po konsultacji kazano mo wziac wieksza dawke 75mg. Jestem
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@PiersiowkaPelnaZiol: Gdybyś znał ceny dobrych pianek, porządnych pokrowców, klejów i materiałów o realnej funkcjonalności, to wiedziałbyś, że w tej kwocie trudno jest zbudować naprawdę wysokiej jakości materac 160x200, a nie tylko produkt dobrze opisany marketingowo. Ale w rozmiarze 90x200 już jest lepiej :)

Samo hasło "materac na chory kręgosłup" traktowałbym ostrożnie. Przy dyskopatii ważniejsze jest stabilne, elastyczne podparcie, brak zapadania się i możliwość realnego przetestowania materaca w domu, a nie
  • Odpowiedz
@przemekgse: OSB pod materac to bardzo słaba rada. Zabijasz wentylację od spodu, robisz z łóżka deskę i możesz tylko pogorszyć problem z naciskiem na barki, biodra i odcinek lędźwiowy.

Kokos też nie jest żadną magiczną warstwą na kręgosłup. To sztywna mata, która głównie utwardza materac, ale nie daje sensownej elastyczności punktowej. Przy bólu kręgosłupa nie chodzi o to, żeby spać na betonie, tylko żeby ciało miało stabilne, ale elastyczne podparcie.
  • Odpowiedz
#sen #sny Dzisiaj mi sie przyśnił ratownik plażowy do którego podszedłem i se rozmawialiśmy i bardzo mi sie podobało jego ciało i sie nazywał Rafał Woż
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

✨️ Dziwne sny mamy – co z nimi zrobić?
Moją mamę "odwiedzają" we śnie jakieś dziwne postacie. Dzieje się to nad ranem i strasznie źle wpływa na jej psychikę. Widzę po niej że jest smutna i rozdrażniona. Na pewno sobie tego nie zmyśla bo i po co miałaby to robić. Dwa razy była to jakaś istota człekopodobna (ta sama), potem jej zmarły członek rodziny, a dzisiaj jakaś obca kobieta. Z jej relacji
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim: Nie wiem jakie twoja mama ma podejście do snów, sny są "WYNIKIEM" naszych przeżyć oraz przemyśleń, nie ma w nich żadnej metafizycznej "mocy". Prawdopodobnie twoja mama jest czymś zmartwiona, zdenerwowana i to ją męczy, tak jak niestety 75% reszty społeczeństwa.
  • Odpowiedz
Czy ktoś ma materac z firmy inova materace? szukam jakiegoś materaca dla pary, żona ma endometrioze, więc trudno dobrać odpowiedni materac, już kilka przerabialiśmy i zawsze po dłuższym czasie bolą ją plecy.
Szukam jakieś opcji gdzie dłużej w domu można przetestować i ewentualnie zwrócić jak nie podpasuje, jakoś nie przemawia do mnie leżenie w salonie bo w naszym przypadku się to nie sprawdza.
Według strony inova, można zwrócić do 100 dni, ale
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@boryg0: nie na temat trochę, nie chcę być bezczelny i poruszać waszych intymnych spraw, ale kiedyś spotykałem się z kobitą która miała endometrioze i dwa, trzy orgazmy przez minetke na początku zmieniają całą późniejszą wersję wydarzeń..
  • Odpowiedz
@boryg0: Endometrioza to temat medyczny, więc tutaj ostrożnie - materac oczywiście nie leczy przyczyny bólu, ale przy takich problemach ma ogromne znaczenie, czy ciało w nocy dostaje stabilne, równomierne podparcie i czy nie powstają dodatkowe punkty nacisku na miednicę, lędźwie, biodra i barki.

Przy parze szukałbym przede wszystkim materaca, który nie jest ani betonem, ani miękką gąbką. Zbyt twardy materac potrafi dobijać biodra i barki, szczególnie przy spaniu na boku. Zbyt
  • Odpowiedz
Po dłuższej przerwie znów zainteresowałem się LD. Poczytałem kilka ostatnich wpisów na tagu i pyk za pierwszym razem dwa LD'ki tej samej nocy. Możliwe że mam ku temu predyspozycje ale problem jak zwykle z utrzymaniem świadomości i wyrazistością snów i to mnie zniechęca. Tym bardziej że dzisiaj weszły LD z normalnych snów, bez żadnych technik - czyli powinny być bardziej stabilne i głębsze. Testowałem jakieś techniki z uważnością typu ADA ale nie
Karmengulo - Po dłuższej przerwie znów zainteresowałem się LD. Poczytałem kilka ostat...

źródło: 1213

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Śniło mi się dzisiaj, że nawiązałem relację towarzyską z osobą płci żeńskiej, jak to w snach osobą mi nie znaną. Relacja ta nie miała żadnego podtekstu erotycznego, przypominam, że to sen. W tym śnie poprosiłem ją o numer telefonu, odrzekła, że mi nie da numeru ale żebym jej podał swój numer, jak się zastanowi to oddzwoni. I teraz pytanie: jak myślicie, oddzwoni?
#sen #pytanie trochę #heheszki
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

od paru miesiecy biore tritico, zeby ulatwic zasypianie. na pewno jest lepiej, ale czasami dzialanie jest troche za slabe (waze ponad 90 kg, a przyjmuje 75mg).

czasami od partnerki podbieram ketrel. to mnie faktycznie zwala z nog, ale z wyspaniem sie po tym to tak 50/50 - jezeli nie bede sie budzil zeby np pojsc sie odlac to nawet sie w miare wyspie, ale jezeli sie zbudze to kaplica i caly dzien
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dzisiaj śniło mi się, że byłem na wczasach i będąc w tej miejscowości takim must have było odwiedzić takie jedno miejsce, cały sen był o tym, że chciałem się tam dostać i za każdym razem błądziłem. Suma summarum nie dotarłem do tej atrakcji. Najgorzej.
#sen
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#pytanienasniadanie #sen #sny Dzisiaj mi sie śniło że ten Pan stał na jakimś chodniku i chyba miał prysznic nad sobą i kręcił sie w kułko na jednej nodze i ten Pan był cały goły podkreślam - cały goły i kamera go pokazywała ze wszystkich stron całego na golasa
Lawsonik - #pytanienasniadanie #sen #sny Dzisiaj mi sie śniło że ten Pan stał na jaki...

źródło: Pan

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach