Mirki, mirabelki, pomoże ktoś? Potrzebuję zrobić funkcję, pewnie w oparciu o INDEX(), która wyciągnie mi korespondujące wartości z kilku kolumn, powiedzmy A, C, D, G, na podstawie wartości w kolumnie T -> dla wszystkich wartości innych niż "blank" Liczba wierszy do wyciągnięcia zliczone za pomocą COUNT() Innymi słowy, chcę wyciągnąć pewne korespondujące komórki dla wszystkich wierszy, które w kolumnie T mają wpisaną jakąkolwiek wartość #excel
@weegee: to w takim razie wszystko zależy od wersji Excela. Do wersji 2016 włącznie, aby taki efekt osiągnąć (przefiltrowana tabela w innym arkuszu z automatycznym odświeżaniem) potrzebne będzie VBA albo zestaw dość mało efektywnych formuł. W 365 już podobno są dostępne formuły dawno obecne w google sheets - zwracające zakres danych typu: FILTER, ale nie miałem jeszcze możliwości przetestowania.
#f1 przepraszam wszystkich za mclarena i potencjalne reperkusje dla GP Australii. Wczoraj wieczorem ustawiałem skład zespołu na f1 fantasy i jeszcze specjalnie w ostatniej chwili przykombinowałem, żeby zmieścić Sainza...( ͡°ʖ̯͡°)
Do 18 marca w sprzedaży jest zdrapka "Mega Pensja" która przejawia dodatni wskaźnik ROI. Sytuacja taka zdarza się bardzo rzadko i jest związana z tym, że prawie cały nakład w zdrapce został wyprzedany (zostało tylko 4% losów!), jednak jedna z głównych nagród nie została jeszcze wydrapana.
Czołem mirki, zastanawiam się nad zakupem starej polskiej myśli motoryzacyjnej do renowacji, np. Nyski. Ale mam absolutnie zero doświadczenia z renowacją aut. Zanim napiszecie, że w takim razie najlepiej, żebym się w ogóle za to nie brał, to gdzieś nauczyć się trzeba i liczę się z tym, że zapłacę frycowe za swoją niewiedzę i błędy ¯_(ツ)_/¯ Ale chciałbym, że to frycowe było możliwe jak najnmniejsze ( ͡°͜ʖ͡°)
@weegee: kup Corse A/B, VW Polo, Nissana Micre albo coś innego małego w hatchbacku i naucz się na tym. Potem pomyśl że przy Nysce robota będzie dwa razy gorsza bo każde wycięcie blachy pokaże nowe ogniska rdzy.
Czołem mirki, zastanawiam się nad zakupem starej polskiej myśli motoryzacyjnej do renowacji, np. Nyski. Ale mam absolutnie zero doświadczenia z renowacją aut. Zanim napiszecie, że w takim razie najlepiej, żebym się w ogóle za to nie brał, to gdzieś nauczyć się trzeba i liczę się z tym, że zapłacę frycowe za swoją niewiedzę i błędy ¯_(ツ)_/¯ Ale chciałbym, że to frycowe było możliwe jak najnmniejsze ( ͡°͜ʖ͡°)
@weegee Popatrz na jakieś bardziej popularne samochody, jeżeli dopiero zaczynasz przygodę z mechanikom. Zawsze będzie łatwiej znaleźć potrzebne części oraz fora lub grupy tematyczne, które są poświęcone danemu modelowi. Co do nauki, to była kiedyś seria książek 'Sam naprawiam', ale to już musiałbyś poszukać opinii o książce dla konkretnego modelu.
@weegee: Lepiej kup coś, do czego normalnie części są dostępne, nawet na szrotach (golf 4 chociażby, w tych samych pieniądzach), a nie auto, którego nie produkują od miliona lat i o części trudno i będziesz sztukować od nie wiadomo czego. Albo okaże się, że nawet nie ma z czego i będziesz, np. zakładał silnik od jakiegoś zupełnie innego auta, bo jakiegoś gówna do skrzyni biegów nie dostaniesz, a do innego
Pekin zaczął interesować się Afryką z chwilą, gdy pierwsze państwa Czarnego Lądu ogłosiły niepodległość. Na przełomie lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych XX w. pomiędzy Chinami a kilkoma państwami (Egipt, Gwinea, Somalia, Maroko, Sudan) podpisano pierwsze kontrakty handlowe.
@JSpeiz: z małą uwagą, że korzyści po stronie afrykańskiej są raczej krótkoterminowe i kończą się w momencie kiedy chińczycy zaczynają przejmować aktywa/ zasoby naturalne państw afrykańskich ( ͡°͜ʖ͡°)
@Erk700: "nie móc spłacić kredyt? Nie ma problemu, my być wasz przyjaciel, my nie pozwolić was zrujnować. Wy nie móc zapłacić to Wy nam tylko dać te i te złoża i nie ma problem. My Wam pomóc, my wasz przyjaciel"
@director: w sumie kilka mądrych punktów tu zaznaczyłeś, z którymi się zgadzam i jako taki właśnie przyjezdny słoik do warszawy (który dokładnie wynajmował mieszkanie na Woli ;)) to faktycznie myśląc o mieszkaniu raczej pomijam dzielnice dalekie od centrum. Przy czym, to co piszesz, że jak ostatnio jednak spojrzałem gdzieś dalej, no to własnie, ceny np. na obrzeżach Bemowa w okolicy II linii to mnie zabiły... A możesz coś więcej o
zacząłem oglądać od drugiego seta, póki co cieniutko, panowie nic ciekawego nie pokazują w tym secie. Jak dla mnie to w tym secie zdecydowanie nie jest to mecz na finał. #tenis
To koniec 60-letniej historii marki odzieżowej Warmia. Kojarzona przede wszystkim z szyciem damskich płaszczy, znika z rynku. Pracę straci 140 osób. Spółka Warmia istniała od 1959 roku. Do 2013 roku właścicielem spółki był Skarb Państwa, potem prywatny inwestor.
@Derowicz: Wszyscy przedłużają, Amazon w tym roku robi BF week, który zaczął się już w ostatni piątek, znam zagraniczne e-commersy, które robią nawet cały Black November, więc to nie jest jedynie domena polskiego rynku.
Jeśli ktoś chce kupić nowy szkielet autobusu elektrycznego, to w zaplanowanej na 19 listopada licytacji komorniczej w Lublinie do zlicytowania będą dwa. To ruchomości zajęte przez komornika w upadającej fabryce Ursus Busa. Do wzięcia są też m.in. baterie.
@Grzesion: Aha, to chyba Cię źle zrozumiałem. Domyślam się teraz, że chodzi Ci o to, że przyszli Słoweńcy i dali radę, a Polacy tylko wały (i nie chodzi Ci o spółki skarbu państwa, tylko ogólnie)?
Starters, competers, watchers. Netflix dzieli nas na 3 grupy i na podstawie ich zaangażowania podejmuje decyzję czy będzie kolejny sezon albo co nagrać.
W temacie wyjazdów na rajdy formuły 1, gdzie najlepiej kupować bilety? I kiedy jest "dobry" okres? (Tzn kiedy wchodzą do sprzedaży i są w miarę racjonalnie dostępne? Chodzi mi po głowie przede wszystkim Spa w przyszłym sezonie. Jeszcze jest o czym myśleć, czy już się spóźniłem? ( ͡°ʖ̯͡°) #f1
@weegee: w tym roku i poprzednim na monzę kupowaliśmy na gootickets, a jak chodzi o czas kupowania by były najlepsze miejsca z dobrymi zniżkami, to trzeba patrzeć bilety gdzieś w grudniu czy styczniu, kiedy zaczyna się sprzedaż
Robert strzelił trzy bramki, chociaż właściwie tak się złożyło, że we wszystkich sytuacjach strzelał do pustej. Mógł Grosicki strzelić trzy, ale nie chciał. Chciał robić prezent Robertowi – powiedział prezes PZPN.
buahaha, Grosicki mógł strzelić trzy xD Nie, nie mógł, bo nie potrafi. Było to doskonale widać przy trzecim golu i "asyście" Grosickiego, która w rzeczywistości była zupełnie chybionym strzałem
Zarząd Ursusa poinformował, że Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski złożył w ostatnich dniach września 2019 r. wniosek o ogłoszenie upadłości spółki. Ursus uznaje wniosek za bezzasadny.
Obserwujemy w Polsce boom na budowę mikroinstalacji fotowoltaicznych - powiedziała w czwartek minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz. W 2019 r. możemy uplasować się na czwartym miejscu w UE pod względem rocznych przyrostów nowych mocy fotowoltaicznych - prognozuje MPiT.
@Bios: @m4rc05: A możecie napisać coś więcej? Jakie koszty instalacji, jakie dotacje i jak to się Wam zwraca/ło? I co było kluczowe jeżeli chodzi zarówno o stronę kosztową (np. co ważne żeby zrobić, czego nie robić, bo to niepotrzebne koszty itp.) jak i o stronę przychodową (sprzedajecie energię do sieci?) Chodzi mi to po głowie od pewnego czasu, w internecie oczywiście milion opinii, artykułów i się człowiek gubi
8, 12, a nawet 16 zł - tak, tyle czasem trzeba zapłacić, żeby napić się piwa w Warszawie. Ale jest miejsce, gdzie serwowane jest piwo w cenie 3,5 zł. Za tyle można wypić 0.4 l oryginalnego, czeskiego piwa Kozel w restauracji Podwale 25 w Warszawie.
@PeterFile: No to może już do niej biec. A co jak ona mu teraz powie, że z miernotami ćwierćfinałowymi się nie spotyka? ( ͡°͜ʖ͡°) zwłaszcza z frajerami z tyloma podwójnymi błędami w najważniejszych momentach :P ¯_(ツ)_/¯