Wpis z mikrobloga

Dużo się spekuluje o Vettelu i roszadach w Ferrari, ale serio jak to sobie wyobrażacie? Kto miałby zastąpić Vettela w SF? Ogurazzi? Proszę Was... Raikkonen? Już nie te lata, on już jeździ hobbistycznie ( ͡° ͜ʖ ͡°) poza tym w SF był wolniejszy od Vettela.
Przecież nie wezmą nikogo z juniorów, nawet jak niektórzy z nich się bardzo dobrze zapowiadają (Shwartzman). Nie ruszą też teraz domina roszad zaplanowanych na sezon '21 - to jest nierealne.
Zatem kto? Jakie scenariusze są Waszym zdaniem realne i miałyby sens?
Najprędzej realny scenariusz to chyba byłby Ogurazzi, tyle że tu sensu brak...
Póki co ja sobie nie wyobrażam odejścia Spinmastera w trakcie sezonu w żadnym realnym i sensownym dla SF scenariuszu ¯\_(ツ)_/¯

#f1
  • 10
@Ksiaze_Iktorn: no tak, i nawet wspomniałem o tym, że nie wyobrażam sobie, aby te roszady (Sainz, Ricciardo, Alonso) mogły się zadziać w trakcie tego sezonu. Ja pytam o scenariusze odejścia Vettela w trakcie aktualnego sezonu, bo ja takich nie widzę, ale może po prostu brak mi wyobraźni ¯\_(ツ)_/¯
@weegee: Jedyna opcja jest taka, że Vettel sam będzie chciał odejść. Ferrari nie ma żadnego interesu żeby robić jakieś roszady z kierowcami Alfy, które za kilka miesięcy trzeba będzie odkręcać zwłaszcza że sezon krótki i już na starcie przegrany.
@crespo: Też tak sądzę, ale nie wygląda mi na to, że Vettel chce odchodzić, myślę, że jest sfrustrowany i ma tego wszystkiego dość, ale z drugiej strony lubi ten sport i chciałby jeszcze w tym sezonie pokazać na co go stać, pomimo wszystkich przeciwności.

@SVP1: No tak ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Vegetan: Ale że jak? Na pół roku do Ferrari, żeby za pół roku iść
@weegee: To co Ty na to, jak Ci powiem, że Alonso w 2009 kontaktował się z Red Bullem, aby wskoczyć na miejsce Vettela w połowie sezonu? Mając już kontrakt na 2010 z Ferrari, obiecywał Hornerowi zdobycie mistrza Red Bullem jeszcze w 2009.

Nie widzę żadnego problemu, jeśli obowiązki Alonso jako kierowcy Renault zaczynają się od 2021 roku.