Wpis z mikrobloga

Słyszeliście o takiej usłudze UPS, że można wysłać do kogoś kuriera z kasą w gotówce i #kurier przekaże te pieniądze nadawcy przed odbiorem paczki? Bo taką procedurę opisuje mi na olx jakiś Ukrainiec, a osobiście jeszcze nie spotkałem się z tym, żeby kurier płacił przed odebraniem paczki.

To jest stary sprzęt agd za parę groszy, więc i tak dopisałem gościowi że nie chce mi się bawić w pakowanie i jedynie odbiór osobisty, ale jakoś mi to tak scamem zalatuje, tylko na czym by tu można oszukać? W sumie dawno już nie wbijałem na #niebezpiecznik i może nie jestem na bieżąco z takimi technikami? :D

#handel #olx #allegro
  • 14
@yhbgrobdoivbvwamsv: @beer_man: Ja tu raczej myślałem że podeśle mi jakąś stronkę w barwach UPS, gdzie miałbym podać dane i później zalogować się na fakeową stronę banku aby coś tam potwierdzić przelewem na jakąś symboliczną kwotę. Odpisałem mu już że nie chce mi się bawić w wysyłki kurierem, a w sumie mogłem to trochę pociągnąć.

@bb-8: no właśnie łamana polszczyzna była dla mnie podejrzana jeszcze zanim opisał procedurę odbioru sprzętu,
@beer_man: sprzęt uszkodzony, wystawiony za 200 zł, wystawiłem bo i tak muszę czekać na odbiór śmieci gabarytowych do przyszłego roku, ale nie nastawiałem się że ktoś kupi w całości, wystawiłem z myślą, że może ktoś jakieś części z tego będzie potrzebował, jak tak np, kupiłem podświetlenie matrycy do TV od gościa, który wystawił uszkodzony telewizor :)
@voot:
Żaden kurier nie ma w ofercie takiej usługi. Owszem możesz spakować kasę w kopertę i komuś wysłać, ale formalnie przesyłanie gotówki jest zabronione (do tego celu są dedykowane usługi).