Wpis z mikrobloga

Ktoś poradzi przy rozbudowie kompa (a w zasadzie budowie od zera)?

W styczniu albo w lutym planuję wydać trochę kasy na PCta, będzie on służył głównie do gier, planuję też zakup gogli VR, nie wiem czy będę ich faktycznie używał, ale na pewno chociaż przetestuję, więc pasowałoby żeby komp je uciągnął.

Zastanawiam się nad GeForce RTX 3060 i tutaj patrzę głównie na Gigabyte bo od nich mam kartę teraz i nie miałem z nią żadnych problemów, mają z tego co widzę
- 3060 EAGLE OC LHR 12GB GDDR6,
- 3060 GAMING OC LHR 12GB GDDR6,
- 3060 Ti EAGLE OC LHR 8GB GDDR6,
ale tak w praktyce nie wiem czym one się różnią, niby wszystkie to RTX 3060, ale różnica między najtańszą a najdroższą to 450 zł, tutaj mógłby mi ktoś doradzić? Ewentualnie może jakaś inna firma albo inne karty? Raczej jestem zwolennikiem Nvidii, nie znam kompletnie Radeona, nigdy ich nie używałem.

Nad prockiem zastanawiam się nad13600K i 13700K to około 500 zł różnicy warto dopłacać?

Nie mam też wybranej płyty głównej i zasilacza, bo nie znam się na tym, musiałbym opierać się jedynie na opiniach w Internecie więc jak ktoś ma jakieś sprawdzone to proszę o podrzucenie chętnie się zapoznam.

#komputery #gry #pcmasterrace #informatyka
  • 10
@voot ti to podkręcona wersja lepsza niż podstawowa od 15- 20% coś takiego, jeśli chcesz grać na ultra w 1440p to ti będzie lepszym wyborem. Ale zwykła 3060 będzie git na ultra 1080p i 1440p na średnio-wysokich.
Co do procka, chcesz się bawić w oc?
@voot no to imo nie warto brać procka z k na końcu, bo te właśnie są do podkręcania.
Zaś karta, no zależy jakie masz oczekiwania. Jednym 45fps na ultra w cyberpunku wystarczy, a inni będą krzyczeć że jak to nie 120?!
@Adolf_HODLer: Co konkretnie ma pooglądać na YT? Nie myślisz przypadkiem o RTX 3060 8 GB, która faktycznie jest wyraźnie słabsza od RTX 3060 12 GB.

ale tak w praktyce nie wiem czym one się różnią, niby wszystkie to RTX 3060, ale różnica między najtańszą a najdroższą to 450 zł, tutaj mógłby mi ktoś doradzić?


@voot: RTX 3060 a RTX 3060 Ti zupełnie różne karty. Teraz jeszcze doszedł RTX 3060
@Jan_K: do tej pory miałem wersję Gaming a nie Eagle, ale to brałem wtedy bo akurat ta Gaming miała więcej wejść hdmi, które były mi potrzebne, więc nawet się nie zastanawiałem czym poza tym różniła się od tańszej wersji.
Więc jak brać Gigabyte to Gaming i wersję 12GB? A karty innych firm takich lepszych jakościowo? Chciałbym za kartę dać do 3000 zł.
@voot: RTX 3060 Ti 8 GB jest lepszy od RTX 3060 12 GB, chyba że potrzebujesz konkretnie tego VRAMu (nie znam się na wymaganiach VR). Ba, do 3k to możesz upolować spokojnie RTX 3070, a może nawet Ti, ale promocji na nie ostatnio nie widziałem. Topem jest ASUS Strix, ale np. ASUS Tuf też są niezłe, MSI Gaming, z Gigabyte'a jest też AORUS i VISION. Tyle, że to tak z głowy,