Wpis z mikrobloga

Muszę kupić nowy okap, problem mam taki, że kuchenka nie jest centralnie pod otworem wentylacyjnym, jest o około 45 cm przesunięta. Do tej pory miałem okap podszafkowy i był podłączony giętką okrągłą rurą, z tym, że bardziej się o tłukło niż ciągnęło i jak pytałem w sklepie to sprzedawca mówił, że te podszafkowe faktycznie nie są zbyt wydajne i dla takiej samej wydajności dużo tańsze są okapy kominowe i te właśnie poleca, tylko powiedział że nie da się ich podłączyć jeśli otwór wentylacyjny jest przesunięty, że musi być zamontowany bezpośrednio pod otworem, prawda to? Myślałem zrobić po prostu dwa załamania 45 stopni, w sumie dlaczego miałoby to nie działać?
Tym bardziej że otwarłem sobie instrukcję pierwszego lepszego okapu kominowego na stronie pewnego sklepu agd i tam w instrukcji jest napisane "Montując rurę odprowadzającą powietrze należy zadbać, aby miała jak najmniej załamań. Największy dozwolony kąt załamania wynosi 90°" i "W poziomym odcinku rura powinna być nieco wygięta do góry (o około 10°)" więc chyba jednak można je tak zamontować?

Ma ktoś z Was tak zamontowany okap kominowy? Jaki według Was wziąć? Może ktoś poleci jakiś model? Kuchnia ma wymiary 300x430cm wysokość 260cm

#kuchnia #remontujzwykopem #remont #agd #stepujacybudowlaniec
  • 4
@voot: jakby okap miał być centralnie pod otworem wentylacyjnym, to praktycznie nikt by go nie mógł mieć, bo zazwyczaj przecież piony wentylacyjne w blokach są w kątach kuchni, a płyta rzadko kiedy jest tam instalowana i czasem trzeba przedłużać rurę nawet o kilka metrów. Normalna sprawa.
@goferek: czyli sprzedawca po prostu źle mnie poinformował, może to przez nazwę, kominowy może sugerować, że ma wchodzić bezpośrednio w komin ( ͡° ͜ʖ ͡°) sam też nigdy się tym nie interesowałem więc wolałem zapytać, a na wykop akurat można liczyć, bo już nie raz otrzymałem tutaj pomoc.

Jeszcze gdyby ktoś chciał się pochwalić, że ma zajebisty okap, warty polecenia, to proszę się chwalić, będę miał mniej
@voot ja mam okap kominowy, a otwór ok. 1 m z boku bez szafek. Sprawę załatwiłem prostokątnymi, cynkowanymi tunelami wentylacyjnymi. Dobrałem pod kątem przepustowości bo okap ma max wyciąg 670m3/h i tam mam chyba 20x9. Tunele pomalowałem na czarno jak okap i całość robi robotę.