Wpis z mikrobloga

Mam pytanie o #filmy z serii #marvel w życiu oglądałem tylko x-men kilka części, nie wiem czy wszystkie i deadpoola, a w sumie obejrzałbym sobie coś z tego universum, jednak jak wbiłem na #disneyplus to jest tam tego od zaje*ania, nie mam pojęcia czy to jest wszystko jakoś powiązane? Jest tam jakaś chronologia? Bo nie wiem czy odpalić sobie pierwszy lepszy #film który mi się spodoba czy pasuje zacząć od części pierwszej tego wszystkiego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 12
kolejność premier filmów i seriali, powodzenia


@Zgubilem_Login: a czy to było wydawane chronologicznie jeśli chodzi o przedstawianą historię? Bo z tego co pamiętam to już sam x-men był pomieszany chronologicznie i wydarzenia ze starszych części miały miejsce po tych wydanych później.

Więc to nie jest chyba aż tak łatwe ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale poszukam sobie gdzieś jakiejś listy chronologicznej, myślałem, że jest tutaj jakiś fan i
dobra lecę z x-men bo tego chronologię znalazłem, a z tego co czytam to nie jest jedno universum, w ogóle chyba tylko niektóre filmy są ze sobą powiązane, więc zaczynam od x-men, a później znajdę jakąś inną listę i na koniec zobaczę co mi zostanie nieobejrzane i już sobie to jakoś polecę chyba w losowej kolejności :D
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@voot: x-meni jeszcze nie są oficjalną częścią mcu, dlatego są na liście legacy movies, czyli filmy przed mcu.

Oglądając mcu idź według dat premier filmów i seriali, a nie chronologicznie według wydarzeń na linii czasowej - unikniesz spoilerów.
@voot: Jak chcesz oglądać X-Men to równie dobrze możesz zacząć oglądać wszystkie Spidermany zaczynając od tych z Tobim Mcguire, bo już bardziej te filmy mają jakiś związek z MCU
@Rafaello91: ale to mi nie chodziło konkretnie o MCU tylko po prostu wszystkie produkcje z bohaterami Marvela, nie znam w ogóle tego świata, dlatego nie wiedziałem że x-men nie są w MCU, myślałem, że wszystkie są w jakiś sposób powiązane, teraz dopiero doczytałem, że filmy od 20th Century Fox i Sony Pictures nie są w universum.