Wpis z mikrobloga

Oglądam od jakiegoś czasu filmy #marvel, to mój pierwszy raz, oglądam w takiej kolejności jak fazy na #disneyplus czyli w kolejności powstawania filmów i początkowo fajnie szło, pierwszy gorszy był Incredible Hulk (na disneyplus go nie ma, ale jest na #netflix), później już w miarę ok się oglądało, lekko nudził mnie Thor i Kapitan Ameryka, reszta ok.
Ogólnie takie proste kino, ale świat dość ciekawy, świetne efekty, jakoś to się całe spina do kupy, ale teraz jestem na Black Panther i nie mogę tego obejrzeć do końca bo mnie nudzi na tyle, że co jakiś czas zatrzymuję i robię coś innego, nawet oglądanie hinduskiej fabryki kasków za grosze (z głównej na wykopie) mnie bardziej wciągnęło :D
Aktorzy grają dobrze, im nie mam nic do zarzucenia, efekty są, walki są, ale fabuła tutaj nie istnieje, odnoszę wrażenie, że film robiony na odpierdziel, żeby tylko coś wydać.

Po co ten film w ogóle powstał, bo to jest pierwszy film z MCU, który według mnie w ogóle się nie łączy z tym światem, jest tak na doczepkę, nieśmieszne żarty, kompletnie niewytłumaczone jak Wakanda się rozwinęła, mają złoża najtwardszego metalu na świecie no i co z tego, jak go obrabiali bez narzędzi, bo widać, że to prosty lud, który nie rozwinął się społecznie, a jedynie technologicznie, jak zapewnił im elektryczność, napędy, hologramy, jak sprawia, że babka dotyka gości dzidą (akcja w jakimś klubie w pierwszej połowie filmu), a Ci odlatują jakby uderzył ich młot Thora, jest to możliwe w uniwersum Marvela, ale taki Mjolnir wytłumaczyli że był młotem boga piorunów, wykuty w sercu umierającej gwiazdy, więc ma boską moc, ogólnie wszystko w uniwersum było jakoś tłumaczone, a ta dzida nic, jest z Vibranium i tyle.
W ogóle trochę dziwne, że koleś chodzi w zbroi, nic go nie rusza, można w niego strzelać, nawalać granatami, nikt mu nic nie zrobi, a jeszcze przejmuje energię kinetyczną i może jej użyć przeciwko agresorowi, w takim stroju przecież w pojedynkę rozwaliłby cały świat łącznie ze wszystkimi Avengersami, a co stoi na przeszkodzie aby wyposażyli armię w takie stroje?

Tylko ja tak źle odbieram ten film? Kolejne też będą tak robione na odwal się, bo trochę mnie to zniechęciło do marvela.
  • 5
@krzywy_kanister: ja tu nie mówię o czytaniu komiksów, może w komiksach Wakanda ma jakiś sens, może tam ma to jakąś fabułę, wyjaśnienie, może to jakoś współistnieje z resztą komiksowego uniwersum, ja tutaj mówię tylko o filmach, Black Panther jest według mnie pierwszym filmem w MCU zupełnie oderwanym od MCU i jedynie na siłę tam wciskanym.
Widzę, że w fazie IV będzie jeszcze jeden film z Black Panther, może tamten będzie lepszy,