Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko128
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
RM_PL

RM_PL

Dołączył 8 lat i 4 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 18756
  • Znaleziska 1571
  • Mikroblog 17185
  • Obserwujący 6
  • Obserwowane 32
SHOGOKI
SHOGOKI
8 godz. i 10 min temu
  • 178
Ten kraj musi wprowadzić egzamin uprawniający do korzystania z czynnych i biernych praw wyborczych.

Nie może być tak żeby ktoś kto myśli że "inflacja powoduje wzrost cen" albo że rozwiązaniem albo przyczyną każdego problemu jest "rząd dał / nie dał pieniądzy" zabierał głos w sprawach o których nie ma pojęcia.

Żeby jeździć głupim skuterem musisz zdać prawo jazdy AM,ale żeby współdecydować o losach milionów ludzi to należy się z tytułu ukończonych 18 lat.

No
  • 95
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

RM_PL
RM_PL 3 godz. i 26 min temu via Wykop
  • 0
@SHOGOKI: Pomysł może i okej no ale w praktyce to ciężka sprawa, ponieważ to uderza w coś takiego jak "zasada powszechności wyborów", która jest podstawą obecnej demokracji. Tak samo byłoby mnóstwo tarć i walk politycznych w stylu "ten egzamin jest ustawiony pod <tu wstaw dowolną partię>"
Ja np. postulowałbym, żeby ludzie którzy przez obecną kadencję żyli na garnuszku społeczeństwa (tzn. dostali więcej niż zapłacili w podatkach) nie powinni móc głosować
  • Odpowiedz

51

Poznańskie Muzeum Gier i Komputerów. Retro, arcade i klasyczne komputery

Poznańskie Muzeum Gier i Komputerów. Retro, arcade i klasyczne komputery

W centrum Poznania działa Poznańskie Muzeum Gier i Komputerów. To miejsce dla fanów retro, automatów arcade i historii k

Technoziom
z
tekknological.pl
dodany: przedwczoraj, 13:28:19
  • 5
  • #
    retrogaming
  • #
    gry
  • #
    poznan
  • #
    wielkopolska
RM_PL
RM_PL 17 godz. i 16 min temu via Wykop
  • 1
@real_scoria: Tak samo sam ekran CRT zupełnie inaczej oddaje wrażenia.
Ja jeszcze pamiętam taki mój stary monitor CRT w którym był dedykowany przycisk żeby rozmagnetyzować ekran oraz taka nakładka przyciemniająca żeby oczy nie bolały :)
RMPL - @realscoria: Tak samo sam ekran CRT zupełnie inaczej oddaje wrażenia.
Ja jeszc...

źródło: 5jndrr4suci91

Pobierz
KIaudik
KIaudik
wczoraj, 09:28:42
  • 63
Antek czekał 2 lata na odebranie swojego świadectwa, misja zakończona sukcesem!

Niech to będzie świadectwo na to, że ten kraj zamieni się w republikę bananową za kilka lat po wygranej patoprawicy.

#bekazprawakow #bekazpisu #polityka #heheszki #nawrocki
KIaudik - Antek czekał 2 lata na odebranie swojego świadectwa, misja zakończona sukce...

źródło: anteknawrocki

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

RM_PL
RM_PL 17 godz. i 31 min temu via Wykop
  • 0
CSI Wykop w wykonaniu "nowoczesnych" i "światłych" ludzi. To nie ten paskudny ciemnogród, nie?

Nie ma to jak puścić niewyraźne zdjęcie i...

Niech to będzie świadectwo na to, że ten kraj zamieni się w republikę bananową za kilka lat po wygranej patoprawicy.

Fanatycznie wpierniczać polityczne idiotyzmy, no bo wiadomo że "Batyr to zło". W tym tempie to papierek po cukierku będzie niepodważalnym śladem na branie snusów.
  • Odpowiedz

68

Krzysztof Stanowski (@K_Stanowski) w serwisie X

Krzysztof Stanowski (@K_Stanowski) w serwisie X

NA TAKIE PROWOKACJE TO SIĘ NIE DAMY. W KSeF pojawiła się faktura na ponad 4 miliony złotych łącząca nas ze @SlawomirMent

hager
z
x.com
dodany: przedwczoraj, 14:56:05
  • 38
  • #
    stanowski
  • #
    polityka
  • #
    polska
  • #
    bekazlewactwa
RM_PL
RM_PL wczoraj, 13:32:40 via Wykop
  • 2
Co to jest logistyka nowoczesnego systemu transportu lądowego z usługą transportową? XD

@J3BACZ3000: Ot po prostu wrzucone jak najbardziej niejednoznaczne określenie towaru lub usługi. Coś jak te faktury Kijowskiego za bodajże "usługi informatyczne" w Komitecie Obrony Demokracji.

58

Tak Donald Tusk wychodził z politycznych opresji.

Tak Donald Tusk wychodził z politycznych opresji.

Afera szpitalna to największa afera od zmiany władzy w 2023 roku. Jednak sam Donald Tusk nie raz mierzył się już z politycznymi kryzysami. Jacek Prusinowski sprawdził jak na przestrzeni lat zmieniała się taktyka premiera kiedy próbował minimalizować skutki afer wybuchających w jego obozie.

XeNinja
z
youtube.com
dodany: przedwczoraj, 16:24:09
  • 10
  • #
    afera
  • #
    polityka
  • #
    sejm
  • #
    kanalzero
RM_PL
RM_PL wczoraj, 12:56:18 via Wykop
  • 0
Dlaczego dziennikarz wyborczej nie korzysta z polskiego układu klawiatury? Znak "ò" nie jest używany w języku polskim ¯\(ツ)/¯

@Khorne_: W sumie jedyne logiczne wytłumaczenie to, że pisał używając klawiatury ekranowej (np. z telefonu/tabletu) i zamiast używać np. metody "swype" czy słownika to po prostu przytrzymał dłużej "o" i wybrał "ò" a nie "ó".

309

Krzysztof Bosak o KO: Quasi-mafijna kultura

Partia Donalda Tuska jest w dużej mierze wydmuszką, wehikułem medialno-wyborczym, z którego uleciały wszelkie standardy uważa Krzysztof Bosak.

cogitos
z
wnet.fm
dodany: przedwczoraj, 09:38:53
  • 146
  • #
    4konserwy
  • #
    konfederacja
  • #
    polityka
  • #
    polska
RM_PL
RM_PL wczoraj, 08:57:03 via Wykop
  • 5
Fanem Tuska nie jestem, tylko co ta ruska onuca się będzie odzywać?

Ciekawe kto tak zdecydowanie sprzeciwiał się budowaniu zapory kiedy Rosja wraz z Białorusią prowadzili operację "Śluza" czyli ściąganie migrantów i pchanie ich pod nasze granice?
https://tvn24.pl/polska/donald-tusk-klub-ko-bedzie-przeciw-ustawie-w-sprawie-budowy-zabezpieczenia-na-polsko-bialoruskiej-granicy-st5451150
RM_PL - >Fanem Tuska nie jestem, tylko co ta ruska onuca się będzie odzywać?
Ciekawe ...

źródło: GrZQh4bWMAAk0Fa

Pobierz
RM_PL
RM_PL wczoraj, 09:08:50 via Wykop
  • 1
Ale co jest niezgodne z faktami jeśli chodzi o obrazek który wstawiłeś? Przecież ci ludzie zostali zrobieni w c---a przez Łukaszenkę i Putina.

@Marco_Inaros: Bo to nie są i nie byli "biedni ludzie" tylko płacili za transport na Białoruś (no jak tak patrzę na mapę to Afryka jest dość daleko więc pieszo nie przyszli) z obietnicą "że jakoś przejdą do Polski a potem to już łatwa sprawa". Przede wszystkim to
RM_PL
RM_PL wczoraj, 09:24:37 via Wykop
  • 1
To jest dokładnie nasza sprawa bo nie jesteśmy takimi zwyrolami i dzikusami

@Marco_Inaros: No tak, nie ma to jak wykorzystywanie naszych wartości przeciwko nam. Gratulacje właśnie jesteś idealnym "pożytecznym idiotą" według Putina i Łukaszenki oraz trybikiem w operacji "Śluza".
To nie jest nasza sprawa. Białoruś/Rosja ich ściągnęła to niech Białoruś/Rosja się nimi opiekuje, zapewnia im żarcie i wodę oraz ogarnie zakwaterowanie albo odeśle z powrotem - to ich migranci i
RM_PL
RM_PL wczoraj, 09:34:12 via Wykop
  • 1
Ale ty wyznajesz zasadę że cel uświęca środki więc do onucy pasujesz jak ulał.

@Marco_Inaros: O kurna, ale argument... Weź może jeszcze nazwij mnie faszystą bo oddycham powietrzem jak faszyści xD
RM_PL
RM_PL wczoraj, 09:49:33 via Wykop
  • 2
Wolę fakty od bujania w obłokach i bardziej pasuje "pożyteczny idiota" który zareagowałby dokładnie tak jak tego oczekiiwali Łukaszenka i Putin.

@Marco_Inaros: Fakty:
1) Ci ludzie są leganie na terenie Białorusi - ściągani umyślnie w ramach operacji przeciwko naszemu państwu
2) Ci ludzie chcą nielegalnie dostać się na teren Polski i białoruska strona im w tym pomaga
3) Ci ludzie atakują zaporę oraz naszych funkcjonariuszy i nawet udało im się
RM_PL
RM_PL wczoraj, 10:41:49 via Wykop
  • 1
Ty najzwyczajniej w świecie jesteś tępy. Tak się zachowują ludzie którzy zostali postawieni w sytuacji bez wyjścia i po obu stronach mają ludzi z karabinami którzy grają nimi niczym piłką

@Marco_Inaros: Jeśli dla Ciebie atakowanie i zabijanie żołnierzy na granicy, którą chcesz nielegalnie przekroczyć to normalne lub w jakiś sposób usprawiedliwione zachowanie to kto tutaj jest tępy? I właśnie ludzi z takim mentalem chcesz wpuszczać do naszego kraju.

Masz typowe
RM_PL
RM_PL wczoraj, 11:46:16 via Wykop
  • 2
Tylko potwierdzasz to co napisałem w poście na który doniosłeś.

@Marco_Inaros: Jaki miałbym interes w donoszeniu na Twoje posty? Zresztą przecież je cytuję, więc tym bardziej jest to bez sensu. Weź się już nie kompromituj.
RM_PL
RM_PL wczoraj, 12:04:59 via Wykop
  • 2
To nie ja się tu kompromituję tylko ty ze swoimi wąskimi horyzontami i zero-jedynkowym myśleniem. NIe umiesz sensownie uargumentować kompletnie nic.

@Marco_Inaros: Twoje "argumenty":

zwyrolami i dzikusami jak ty brauniarzu.

więc do onucy pasujesz jak

8

Microsoft podnosi ceny Xboxów. Granie na konsoli przestaje być tanim wyborem

Microsoft podnosi ceny Xboxów. Granie na konsoli przestaje być tanim wyborem

Microsoft od 1 sierpnia podnosi ceny Xboxów na całym świecie. Firma tłumaczy to kryzysem pamięci i storageu, ale dla graczy zostaje proste pytanie: jeśli konsole przestają być tanie, to czy zamknięty ekosystem nadal ma sens?

BigBadDice
z
bigbaddice.pl
dodany: przedwczoraj, 06:49:07
  • 29
  • #
    xbox
  • #
    microsoft
  • #
    gry
  • #
    konsole
  • #
    pcmasterrace
  • #
    technologia
RM_PL
RM_PL przedwczoraj, 12:43:00 via Wykop
  • 4
@OkruszekBojowy: To niestety prawda. Złożenie PCta do gier zwłaszcza w tym czasie to ciężka sprawa żeby zamknąć się w jakiś sensownych pieniądzach.
PC w stosunku do konsoli ma jednak kilka zalet: można go rozbudować/modyfikować w dość szerokim zakresie, ma szerszy zakres funkcji (można na nim nie tylko grać) oraz nie musisz płacić subskrypcji żeby producent łaskawie pozwolił Tobie na skorzystanie ze wszystkich możliwości Twojego sprzętu (głównie chodzi o granie w

1102

Radny KO Konrad Wcisło kłamał. Nie ma i nigdy nie miał karty inwalidzkiej

Radny KO Konrad Wcisło kłamał. Nie ma i nigdy nie miał karty inwalidzkiej

Nowe fakty ws. radnego KO z Lublina, który zajął niebieską kopertę. Konrad Wcisło twierdził, że posłużył się kartą ojca przez pomyłkę, bo ma własną. Śledztwo Jawnego Lublina wykazało, że polityk kłamał. Nie posiada takiego dokumentu, a wniosek o niego złożył dopiero... 10 dni po wybuchu afery.

jawnylublin
z
jawnylublin.pl
dodany: 25.06.2026, 08:41:07
  • 78
  • #
    lublin
  • #
    polityka
  • #
    patologiazmiasta
  • #
    afera
  • #
    samochody
  • #
    polska
RM_PL
RM_PL 25.06.2026, 11:02:05 via Wykop
  • 4
Każda odpowiedź na wszystko przeciętnego tuskobota jak im przypomnisz ile już rządzi ten rząd to jest ''bo pis'' i rozmawiaj z idiotami.

@Cztero0404: Nic mnie właśnie bardziej nie bawi jak tłumaczenie się "a bo PiS" jakby dalej PiS był u władzy albo oni rządzą dopiero od niedawna (a wybory były ponad dwa i pół roku temu). No ale nie przetłumaczysz tylko fanatyczne "PiS", "PiS", no i ewentualnie "PiS".

PiS przyjdzie

1118

Tusk: chciałbym, żeby szpitale były zupełnie wolne od tych partyjnych aktywistów

Ale co on może? W końcu jest tylko premierem z większością w parlamencie.

Pandamix
z
300polityka.pl
dodany: 24.06.2026, 16:35:40
  • 140
  • #
    polska
  • #
    lekarz
  • #
    afera
  • #
    lekarz100k
  • #
    polityka
RM_PL
RM_PL 24.06.2026, 18:22:14 via Wykop
  • 14
No tak, także jak odsuniemy się ten podły PiS od władzy... chwila moment...
On na serio myśli, że ludzie zapomnieli o pewnym dość istotnym fakcie: on jest premierem już ponad dwa i pół roku?
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

RM_PL
RM_PL 24.06.2026, 20:50:28 via Wykop
  • 10
100 konkretow nadal nie zrealizowane?

@ruonim: Jakie 100 konkretów? Przecież potem się tłumaczył, że skoro jego partia dostała 31% poparcia to zrobił 1/3 tego co obiecał i wszystko jest okej - także można się rozejść i nie było tematu.
RM_PL - >100 konkretow nadal nie zrealizowane?
@ruonim: Jakie 100 konkretów? Przecież...

źródło: 203b869aa3db100caf91860cad28eb983cdce6785997b473159b6168b29ca9af

Pobierz

1861

"Prawo po naszej stronie, a nic nie możemy". Polska firma walczy o miliony w Ukr

"Prawo po naszej stronie, a nic nie możemy". Polska firma walczy o miliony w Ukr

Miasto Lwów odsunęło polską spółkę Control Process od budowy, 40 milionów wydane, nie ma komu płacić.

Chuopijak
z
money.pl
dodany: 24.06.2026, 14:16:28
  • 172
  • #
    ukraina
  • #
    biznes
RM_PL
RM_PL 24.06.2026, 16:05:02 via Wykop
  • 111
@malkontent: Podejście typowo makiaweliczne - Ukraina skorzystała z tego, że wspieraliśmy ich praktycznie za darmo a nawet wręcz sami wychodziliśmy z własną inicjatywą. Teraz obrośli w piórka i uważają się za "wyższą ligę" więc zaczęli mieć nas gdzieś - ta cała chryja z nadaniem imienia "Bohaterów UPA" a potem zwracanie orderów to moim zdaniem była zaplanowana akcja Ukraińców aby wysondować właśnie czy w końcu jako kraj zrobimy cokolwiek aby się
RM_PL
RM_PL 24.06.2026, 18:00:26 via Wykop
  • 5
Gdyby jeszcze polikwidowali spec ustawy, dające uprawnienia ukraińcom, to może ruszyłoby coś w lepszym kierunku dla Polski

@oOobywatel: Może i coś się ruszy w tej kwestii. Jedyne co "broni" PiS w tej sytuacji to fakt, że na początku tej wojny była zupełnie inna sytuacja (tzn. Ukraińcy nie byli tak silni a ruscy tak w dupie) i sam liczyłem na to, że faktycznie nasza pomoc (m.in. wysyłanie broni czy przyjęcie uchodźców)
RM_PL
RM_PL 24.06.2026, 19:16:01 via Wykop
  • 10
moim zdaniem również zaplanowana akcja, ale po to, aby się specjalnie skłócić i mieć powód do tego, aby w żaden sposób z nami nie współpracować i niczego nie oddawać :)

@Saber_ssj2: No tak. Znając też życie będą nas jeszcze potem oskarżać, że dawaliśmy za mało i przez to utracili takie albo inne terytoria. Ale przede wszystkim będziemy dla nich wrogiem ideologicznym/historycznym bo siłą rzeczy nasz naród psuje im narrację "bohaterów

352

K. Nawrocki: przemysł zbrojeniowy będzie się rozwijał za sprawą kredytu z UE.

K. Nawrocki: przemysł zbrojeniowy będzie się rozwijał za sprawą kredytu z UE.

Prezydent Karol Nawrocki podczas wystąpienia na konferencji Poland Future Summit '26 w dniu 22.06.26: "Dzisiaj ten przemysł zbrojeniowy będzie się rozwijał, między innymi za sprawą kredytu, który trafił do Polski z UE". Co za fikołek! A jednak rozwój! :)

tombeczka
z
x.com
dodany: 23.06.2026, 11:36:25
  • 76
  • #
    nawrocki
  • #
    safe
  • #
    zbrojenia
  • #
    uniaeuropejska
  • #
    polityka
  • #
    bekazpisu
RM_PL
RM_PL 23.06.2026, 19:27:47 via Wykop
  • 3
"Dzisiaj ten przemysł zbrojeniowy będzie się rozwijał, między innymi za sprawą kredytu, który trafił do Polski z UE". Co za fikołek! A jednak rozwój! :)

Fajnie, a dlaczego nie podasz pełnej wypowiedzi tylko wycinek? Do innych oglądających - warto czasami wziąć na wstrzymanie, poświęcić 1-2 minuty na wyszukanie pełnego przemówienia i obejrzenia go samodzielnie. To na serio nie boli.

Źródło: https://youtu.be/mJQVpIVL4Xk?si=6A22d0gm4hcmaqEO&t=260
Jeśli komuś nie chce się oglądać/słuchać:
"Dzisiaj ten przemysł zbrojeniowy będzie się rozwijał, między innymi
RMPL - >"Dzisiaj ten przemysł zbrojeniowy będzie się rozwijał, między innymi za spraw...
  • 24
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

RM_PL
RM_PL 23.06.2026, 19:35:42 via Wykop
  • -1
@niesepomoc: Ciii, nie psuj wykopkom narracji. Przecież 10 sekund wyciętej wypowiedzi zupełnie wystarcza żeby przepchnąć swoją retorykę.
RM_PL
RM_PL 23.06.2026, 20:49:41 via Wykop
  • -3
@niesepomoc: Oczywiście. Ucinasz/redagujesz co trzeba i puszczasz w świat a fanatycy zrobią resztę. Bo przecież komu chce się usiąść, znaleźć oryginał i samodzielnie posłuchać? Jak ktoś nie lubi Nawrockiego/PiSu/prawicy/itp. to od razu da plusika i może napisze jakiś "trafny" komentarz i pójdzie dalej bo przecież podano mu na tacy pasującą mu retorykę.
Przecież nie tak dawno była tutaj podobna akcja z wypowiedzią Nawrockiego o UPA z 2023 roku, gdzie wycięli
RM_PL
RM_PL 24.06.2026, 06:57:31 via Wykop
  • -2
i co z nim? Bo temat jakoś ucichł. Może przez to, że nbp ma żadnego przychodu?

@uciuuu:
W maju tego roku Władysław Kosiniak-Kamysz ogłosił, że "Trwają rozmowy w koalicji" na temat ich poprawionej wersji prezydenckiego projektu SAFE 0 %.
Źródło:https://www.money.pl/gospodarka/co-dalej-z-projektem-psl-ws-safe-0-proc-szef-mon-odpowiada-7283651271555136a.html

Tymczasem
RM_PL
RM_PL 24.06.2026, 07:32:35 via Wykop
  • -1
xD pisowskie przygłupy

@uciuuu:
Źródło: https://www.bankier.pl/wiadomosc/Co-z-SAFE-0-proc-autorstwa-PSL-Szef-BBN-Ciesze-sie-ze-ten-projekt-jest-procedowany-9153230.html

"Wiceprezes PSL, minister infrastruktury Dariusz Klimczak zapytany w środę w programie publicystycznym dziennika „Super Express” o losy projektu PSL, powiedział, że z jego wtorkowej rozmowy z szefem PSL, wicepremierem Kosiniakiem-Kamyszem wynika, że uzgodnienia są już przeprowadzone zarówno z marszałkiem Sejmu, liderem Nowej Lewicy Włodzimierzem Czarzastym, jak i z premierem Donaldem Tuskiem."
RM_PL
RM_PL 24.06.2026, 07:59:31 via Wykop
  • -2
nie ma czegoś takiego jak kredyt 0%. Nie istnieje. Chyba, że pożyczka trwa 2 sekundy. Słyszałeś o inflacji?

@uciuuu: Oho, już zmieniamy temat bo dopiero co było czy w ogóle ten SAFE 0% jeszcze istnieje a potem "źli PiSowcy"

Tak, słyszałem o czymś takim jak "inflacja" i może to Ciebie zdziwić ale ona ma wpływ na wszystkie przepływy pieniężne, od rat, chwilówek czy nawet na ten unijny SAFE (w którym
RM_PL
RM_PL 24.06.2026, 10:15:12 via Wykop
  • -2
a teraz te pieniądze same na siebie zarabiają. Stracimy zysk większy niż te odsetki.

@uciuuu: A skąd wiesz, że zysk będzie większy niż odsetki? Poproszę o jakieś dane/źródła bo na serio nie słyszałem o tym.
Polski SAFE 0% miał być alternatywą do unijnego SAFE ergo: poświęcenie zysków w zamian za uniknięcie odsetek i zobowiązań względem UE i wszystko zostaje w kraju. Przypominam też o tym, że pieniądze z SAFE są
RM_PL
RM_PL 24.06.2026, 11:08:58 via Wykop
  • 0
no nie spodziewam się, że użyjesz rozumu i wyszukiwarki.


@uciuuu: Oho, argumentum ad personam. Przypominam, że komuś tutaj (nie będę wskazywać palcem) nie chciało się wcześniej wyszukać czy koncepcja polskiego SAFE 0% dalej jest procedowana albo z kim są prowadzone uzgodnienia odnośnie tego programu. O ironio...
Taki mój protip - podawaj źródła od razu kiedy piszesz o czymś zwłaszcza jeśli warto podać liczby. To naprawdę pomaga.
I okej - przyznaję Ci rację bo
RM_PL
RM_PL 24.06.2026, 11:54:41 via Wykop
  • 0
że co? Mam ci podać link do cen złota? To przekracza twoje możliwości? Zalosne.

@uciuuu: Oho, teraz mamy obrażanie, już zresztą wcześniej zostałem przypisany do "pisowców". Świetnie pokazujesz swój poziom jako dyskutant (uwaga: to sarkazm).
Podajesz liczby, porównania, itp. to poprzyj to jakimś źródłem albo podaj te liczby. To ja mam szukać źródeł na Twoje argumenty? Może jeszcze kawę zaparzyć?

dobra, teraz odnieś się do ceny złota, która idzie jak szalona do góry.

Dobrze,
RM_PL
RM_PL 24.06.2026, 14:48:03 via Wykop
  • 0
Masz 13 lat?

@uciuuu: Wincyj komentarzy, wincyj inwektyw, wincyj emocji bo przecież to najlepsze metody na dyskusję, prawda? „Hue, hue ZAORAŁEM TYPA!”

Weź usiądź na spokojnie i napisz jedną odpowiedź. Może do dla Ciebie zaskakujące ale nie prowadzimy tutaj dyskusji „face to face” więc masz tyle czasu ile potrzebujesz na to wszystko. Ten słowotok ma jakoś podkreślić wartość argumentów?

I to ja mam niby mieć te 13 lat?

318

Czy Miodowe Lata miały na celu utrzymać porządek społeczny? (Nie)poważna analiza

Czy Miodowe Lata miały na celu utrzymać porządek społeczny? (Nie)poważna analiza

Miodowe lata pokazują klasę pracującą, która marzy o awansie ekonomicznym, ale serial regularnie unieważnia te marzenia, po czym przywraca bohaterów do bezpiecznego porządku. W ten sposób serial uczy, że prawdziwe szczęście nie polega na zmianie pozycji społecznej, lecz pogodzeniu się ze swoją rolą.

Zbychu222
z
x.com
dodany: 23.06.2026, 21:40:56
  • 110
  • #
    ciekawostki
  • #
    seriale
  • #
    filmy
  • #
    heheszki
  • #
    gimbynieznajo
  • #
    nostalgia
RM_PL
RM_PL 24.06.2026, 11:21:37 via Wykop
  • 93
@mocoloco: Dobrym przykładem jest Świat Według Kiepskich, gdzie ich świat nie miał wiele trwałych zmian (głównie kwestie zniknięcia lub pojawienia się danej postaci). Brak takiego ciągu wydarzeń ma też ten plus, że można w sumie obejrzeć losowy odcinek z danego sezonu i znajomość jego fabuły nie ma praktycznego wpływu na inne odcinki - to dość istotne w przypadku sitcomów, które z założenia miały być emitowane w telewizji a widz mógł
RM_PL
RM_PL 24.06.2026, 12:05:38 via Wykop
  • -1
no ale oni prawie wszyscy poumierali wiec wiele sie zmieniło

@ZolniezMordoru: Słuszna uwaga, ale to działo się praktycznie pod koniec ŚWK (aczkolwiek szczerze pisząc ostatnich sezonów praktycznie nie oglądałem), który oficjalnie skończył się bodajże w 2022 roku, Kotys zmarł w 2021, Kipiel-Sztuka w 2024 a Gnatowski w 2020, itp. było także odejście a potem powrót Żukowskiego, itp.
Ale dalej rdzeń świata tego serialu się nie zmienił - wszyscy robili to
RM_PL
RM_PL 24.06.2026, 12:39:28 via Wykop
  • 4
@Prawak_Fikolarz_Borys_Jelcyn_Drugi: Zgadza się. Ale z tego co czytam na Wikipedii to jest rozróżnienie właśnie na "Serial właściwy" czyli coś co ma sztywny ciąg fabularny oraz właśnie na "Serię" lub "Serial epizodyczny" czyli właśnie produkcja w której fabuła jest zamknięta w ramach konkretnego odcinka.
Co jeszcze warto wspomnieć to w anime często można spotkać "fillery" czyli (często niekanoniczna względem materiału źródłowego) poboczna seria zawarta w jakimś punkcie fabuły świata serialu właściwego.
gbsh
gbsh
23.06.2026, 12:39:02
  • 340
Krzysiu szybko zmontował roleczke o posłance z KO która sobie skróciła wizytę po znajomości. Teraz na pewno będzie o mateckim i procesie o lewe zatrudnienie i wyłudzanie hajsu z funduszu za rządów pisu. Przecież to nowa jakość mediów ( ͡° ͜ʖ ͡°) # polityka #bekazkanaluzero #bekazpisu
gbsh - Krzysiu szybko zmontował roleczke o posłance z KO która sobie skróciła wizytę ...

źródło: IMG_1148

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

RM_PL
RM_PL 23.06.2026, 22:27:35 via Wykop
  • 1
@szmichal: A kacprzyk, giertych, arłukowaicz, tusk, wołoszański, trzaskowski to też kobiety? Padły te nazwiska w tym odcinku pomimo innej bohaterki


@Latarenko: Daj spokój. Takim "asom" nawet nie chce się spojrzeć na tytuł filmiku o którym mowa a co dopiero go obejrzeć
RM_PL - >@szmichal: A kacprzyk, giertych, arłukowaicz, tusk, wołoszański, trzaskowski...

źródło: Clipboard_06-24-2026_01

Pobierz
  • Odpowiedz
CipakKrulRzycia
CipakKrulRzycia
22.06.2026, 10:24:29
  • 372
#ukraina #polska #bekazpisu #codziennynawrocki
ciekawie się robi (źródło Onet) #polityka
CipakKrulRzycia - #ukraina #polska #bekazpisu #codziennynawrocki
ciekawie się robi (ź...

źródło: 1000000916

Pobierz
  • 41
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

RM_PL
RM_PL 22.06.2026, 20:49:59 via Wykop
  • 1
@CipakKrulRzycia: Na razie to takie "źródło: trust me, bro" bo Zełeński tak oświadczył.
Natomiast według Marcina Przydacza to właśnie strona ukraińska nie była skora do rozmów tylko grała na czas (źródło: https://tvn24.pl/polska/marcin-przydacz-strona-ukrainska-wycofala-sie-z-ustalonego-spotkania-karola-nawrockiego-i-wolodymyra-zelenskiego-st9108633)

Zełeński to zawsze bidny i dialogu szuka, dlatego bez kontrasygnaty Tuska (ergo: bez oficjalnego odebrania tego orderu) on i jego przydupasy odesłali polskie odznaczenia - no szuka konsensusu jak wuj. Przypominam: ta cała chryja to pomysł Ukrainy, bo to oni
RM_PL - @CipakKrulRzycia: Na razie to takie "źródło: trust me, bro" bo Zełeński tak o...

źródło: Clipboard_06-22-2026_01

Pobierz
  • Odpowiedz

407

Jacek Bartosiak na temat podsycania nastrojów antyukraińskich w Polsce.

Jacek Bartosiak na temat podsycania nastrojów antyukraińskich w Polsce.

Bartosiak u Rymanowskiego o pragmatycznym podejściu do polityki historycznej w kontekście interesów bieżących - na którego to, pragmatycznego podejścia, głęboki deficyt cierpi duża część polskiego społeczeństwa.

tombeczka
z
x.com
dodany: 22.06.2026, 08:30:28
  • 198
  • #
    bartosiak
  • #
    ukraina
  • #
    politykahistoryczna
  • #
    geopolityka
  • #
    wojna
RM_PL
RM_PL 22.06.2026, 17:31:45 via Wykop
  • 48
Szkoda, że część polskiego społeczeństwa woli żyć przeszłością kompletnie zapominając o przyszłości.>

Szkoda, że ukraiński rząd woli żyć przeszłością i zamiast stworzenia nowej legendy założycielskiej (mając idealne do tego warunki portretując siebie jako obrońców Europy przez ruskimi) to woli brnąć w wychwalanie obrzydliwych zbrodniarzy doskonale wiedząc, że takie zagranie odbije się negatywnie w Polsce.
Powtórzę to jeszcze raz: Ukraina ma prawo to zrobić (może nawet wychwalać pewnego akwarelistę, SS Galizien albo zmienić
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

2326

Lekarz milioner z PiS przyspawany do stołka dyrektora od 18 lat

Lekarz milioner z PiS przyspawany do stołka dyrektora od 18 lat

Jest dyrektorem szpitala, ale jeździ też na karetce i dorabia w innym szpitalu, mimo że ma zakaz. W ten sposób zarobił w

aiksto
z
wiadomosci.wp.pl
dodany: 22.06.2026, 10:12:38
  • 125
  • #
    pis
  • #
    polska
  • #
    lekarz
  • #
    lekarze
  • #
    lekarz100k
  • #
    polityka
RM_PL
RM_PL 22.06.2026, 13:04:58 via Wykop
  • 1
To raczej krecia robota tuskofilów, którzy teraz przeszukują Polskę wszech i w poprzek w poszukiwaniu lekarzy z PiS

@ibilon: To też dobra sprawa, bo odkrywane są kolejne machloje. Nieważne z jakiej opcji politycznej - oszust to oszust. A i burzy się w ten sposób ponadpartyjne/niepisane zasady w stylu "tej sprawy nie ruszamy bo sami też jesteśmy w to umoczeni".

żeby zwalić całą aferę na nich.

@ibilon: No tylko
Sossija
Sossija
22.06.2026, 04:22:00
  • 375
#ukraina #rosja #krym Letnie turystyczne klimaty na okupowanym Krymie. Paliwa nie ma, pociągi nie jeżdzo... ja chcę w mackwu...
Sossija - #ukraina #rosja #krym Letnie turystyczne klimaty na okupowanym Krymie. Pali...
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

RM_PL
RM_PL 22.06.2026, 08:34:57 via Wykop
  • 10
ale trzeba być ruskim przyglupem żeby pojechać na wakacje na cypel pośrodku wojny połączony z resztą Rosji jednym mostem XD

@jamajskikanion: Ale ona jest z Moskwy i pewnie ogólnie nie interesowała się polityką, więc wojna nie powinna jej dotyczyć xD
  • Odpowiedz
RM_PL
RM_PL 22.06.2026, 08:55:25 via Wykop
  • 4
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz

538

Rosja wstrzymała sprzedaż paliwa dla osób prywatnych na okupowanym Krymie

Rosja wstrzymała sprzedaż paliwa dla osób prywatnych na okupowanym Krymie

Gubernator Siergiej Aksionow poinformował, że osoby prywatne i firmy będą odsyłane ze stacji paliw, a paliwo będzie sprzedawane wyłącznie agencjom rządowym odpowiedzialnym za zapewnienie funkcjonowania i bezpieczeństwa Krymu.

Nusantara
z
bbc.com
dodany: 21.06.2026, 10:38:08
  • 48
  • #
    wojna
  • #
    rosja
  • #
    ukraina
RM_PL
RM_PL 21.06.2026, 16:53:49 via Wykop
  • 29
@kondensator_z_piekla: "Paliwo będzie dostępne wyłącznie dla służb państwowych, które zapewniają funkcjonowanie i bezpieczeństwo Republiki Krymu."
Gratuluję - w ten sposób każda cysterna i zbiornik paliwa jest teraz obiektem wojskowym :)
Lolenson1888
Lolenson1888
21.06.2026, 07:29:07
  • 824
#pyrkon #heheszki #humorobrazkowy
Lolenson1888 - #pyrkon #heheszki #humorobrazkowy

źródło: pov-wchodzisz-do-meskiego-wc-na_2022-06-20_18-34-41

Pobierz
  • 60
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

RM_PL
RM_PL 21.06.2026, 14:38:45 via Wykop
  • 2
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz

489

Gabbard ujawniła dokumenty obciążające Fauciego ws. ogłoszonej pandemii

Tulsi Gabbard, kończąca dziś swoją misję na czele wywiadu USA, ujawniła dokumenty obciążające dr. Anthonyego Fauciego, którego instytut finansował badania nad wirusami w instytucie wirusologii w Wuhan.

glaaki
z
dorzeczy.pl
dodany: 19.06.2026, 23:53:50
  • 80
  • #
    pandemia
  • #
    covid19
  • #
    koronawirus
  • #
    chiny
  • #
    usa
  • #
    wojna
RM_PL
RM_PL 21.06.2026, 12:01:16 via Wykop
  • 1
Przecież to PiS wprowadził lockdowny, paszporty i szczepienia 🤣

@Adam909: No ciężko żeby wprowadził to ktoś inny kiedy to za PiSu wybuchła ta cała pandemia. Rozumiem, że jakby u władzy było np. PO to by nie wprowadzili tego wszystkiego?
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 15
  • Strona 1 z 15
  • >

Osiągnięcia

  • Rocznica
    od 18.02.2026

    Rocznica
  • Komentator
    od 13.04.2026

    Komentator

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking