Znajoma wchodziła piechotką na Morskie Oko to jakiś bezczelny góral wiozący turystów na bryczce z koniem zaśmiał się do niej i powiedział "co pieniążków nie ma na przejażdżkę?" jprd ludzie wstydu nie mają #zakopane #polska
Chłopak popełnił samobójstwo, po tym jak miesiącami był nękany przez rówieśników. Szkoła nabrała wody w usta i nic nie zrobiła, mimo że rodzice zgłaszali sprawę.
@brednyk: W szkole do której chodzą moje dzieciaki, mój znajomy był świadkiem jak w klasie jego córki (9) dzieciaki wyzywały się od Ch..w i k...w, zwrócił im uwagę tak dosyć dosadnie, aby tego nie robiły i że zachowują się niewłaściwie. Zgłosił to do dyrekcji, a pani wicedyrektor powiedziała, aby tak więcej nie robił ponieważ rodzice tamtych dzieciaków mogą go zgłosić na policję za znęcanie się i groźby. Inny przypadek -
@ostatni_lantianin @real_scoria : kto pierwszy pobiegnie i się poskarży to wygrywa. Konsekwencje są straszne, wizyta kuratora i pełna utrata zaufania przez dziecko do instytucji państwowych. Każdą jedną rzecz będę zgłaszać dyrekcji na piśmie z potwierdzeniem. Nie ma chyba innego wyjścia. Stare baby zesrają się przed każdym papierem. Starsza córka dopiero po jakimś czasie zaczęła opowiadać co się działo u niej w szkole (na szczęście już ją zmieniła), ciągłe szydzenie z
Czy to już moment, w którym polski rynek pracy zaczyna się chwiać? Takie pytanie pojawia się coraz częściej, bo sygnałów ostrzegawczych przybywa. Przez kraj przetacza się fala zwolnień w międzynarodowych korporacjach, które pod presją rosnących kosztów pracy przenoszą działalność.
Lewica lubi to. Teraz postulat o zwiększenie zasiłku dla bezrobotnych i kilka procent poparcia w górę. Super się zdobywa poparcie kosztem ogółu społeczeństwa. Wszyscy niech zdychają, rząd się wyżywi.
Agnieszka Dziemianowicz-Bąk oceniła w wywiadzie na łamach czwartkowej "Gazety Wyborczej", że jest ogromny problem z wypychaniem na B2B osób, którym się to nie opłaca. Reforma PIP jest m.in. po to, by ukrócić kombinatorstwo podatkowe - wskazała.
Wygląda na to ze po dzisiejszym dniu zaczynamy sie zbliżać do rzeczywistej liczby ofert sprzedaży nieruchomości - większość z jawnymi cenami. Właśnie na portalu https://pokazcene.com/ zostało zaimportowane 85 000 cen ofertowych z dane.gov.pl https://pokazcene.com/
Z takich zawodów, które wymarły to ciekawy był zawód "operatora windy", tzw. elevator operator. W czasach kiedy ludzie jeszcze nie wiedzieli jak korzystać tej technologicznej nowinki, zatrudniano takich operatorów, których praca polegała wyłącznie na naciskaniu guzika oraz zamykaniu i otwieraniu drzwi. Obecnie zawód już wymarł, a wszyscy dawni operatorzy przekwalifikowali się na pokrewne profesje, najczęściej pośrednika w obrocie nieruchomościami.
@mickpl: wolę oddać komuś do sprzedaży swoje nieruchomości niż się użerać z debilami, mieszkanie 300 000 k negocjacje rzędu 50 i jeszcze problemy ponieważ suszarka która jest w cenie się psuje, albo kredytowcy, którzy podpisują umowy , a później idą do banku sprawdzać czy mają zdolność, już nic nie wspomnę o fliperach, negocjacje po 100K i tylko marnowanie czasu, wolę komuś zapłacić po sprzedaży niż samemu czas tracić, czasami mam
Waldemar Buda, minister rozwoju, przygląda się mocno rynkowi pośrednictwa nieruchomości. Widzi bowiem, że jest na nim coraz więcej nieprawidłowości, np. pobieranie opłat od dwóch stron transakcji. Dlatego chce zmian w przepisach. Popierają go sami agenci nieruchomości, bo przykładów patologii jest c
Ewentualnie można zrobić system jak w na zachodzie, np. w Belgii, pośrednik jest po to, aby przygotować ofertę i ją wyeksponować, jeżeli ktoś chce to kupić to sprawa jest przekazywana do prawników/notariusza i pośrednik nie odpowiada za formalności. W Anglii sama procedura sprzedaży może trwać 3 miesiące i potrzebne jest sprawdzenie przewodów wentylacyjnych, elektrycznych , pozwolenia na rozbudowę/przebudowę zanim podpisze się akt przenoszący własność.
@MxS89: akt z prawem pierwokupu będzie zakładać, że jeżeli miasto się nie zdecyduje to ty podchodzisz do aktu, jeżeli nie dostaniesz w tym czasie finansowania z banku to lipa. Kiedy dostaniesz decyzję kredytową to i tak będziesz mieć trochę czasu na uruchomienie.
@MxS89: musisz dopytac w banku, czy będzie dopisek w umowie o tym, że jednym z warunków wypłaty kredytu będzie nie skorzystanie z miasta z prawa pierwokupu, jeżeli miasto skorzysta z tego to bank nie zrobi wypłaty i wątpię, aby były konsekwencje
Szanowny @m_b, @a_s, Szanowny [$~905d008258e80a434c394803eeb5aeac~$] Jako jeden z użytkowników zaniepokojony obecną sytuacją na portalu oraz w Polsce, w szczególności na stacjach paliw, zwracam się do Was z prośbą o zorganizowanie #ama z Prezesem PKN Orlen!
@Hrjk: Jestem ciekaw, jakby to wyglądało, może tak: "Dzień dobry. K---a, ja p------e, mam na imię Daniel i dbam o wasze k---a portfele. Benza po dwie dyszki, mordo"
W tych trudnych czasach dobrze wiedzieć, że są jeszcze uczciwi pośrednicy, którzy szczerze powiedzą ile można zarobić na inwestycji w nieruchomości. #nieruchomosci #inflacja
Nie ma to jak praca przy odpowiedniej muzyce. Trzecia kawa wjeżdża, słuchawki na uszach, oferty same się wprowadzają, aż chce się żyć ( ͡°͜ʖ͡° )つ──☆*:・゚ #muzyka #pracbaza