Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko172
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
kasyks
kasyks

kasyks

Dołączył 3 lata i 11 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 86
  • Znaleziska 14
  • Mikroblog 72
  • Obserwujący 0
  • Obserwowane 9

264

AMA Andrzej Dragan zapraszam do zadawania pytań :)

AMA Andrzej Dragan zapraszam do zadawania pytań :)

Cześć,nazywam się Andrzej Dragan, jestem fizykiem teoretykiem. Lewą ręką zajmuję się też fotografią i filmem, a w poprzednim tysiącleciu aktywnie działałem na amigowej demoscenie.

andrzejdragan
z
wykop.pl
dodany: 52 min temu
  • 255
  • #
    ama
  • #
    ciekawostki
  • #
    nauka
  • #
    fizyka
  • #
    gruparatowaniapoziomu
kasyks
kasyks
kasyks 10 min temu via Wykop
  • 0
Dzień dobry,

w jednym w wywiadów określił Pan "Zagubioną Autostradę", w reżyserii maestro Davida Lyncha, jednym ze swoich ulubionych filmów. Dlaczego akurat to dzieło, i czy ceni Pan bardziej Lyncha z przełomu XX/XXI w., czy tego bardziej trzymającego się "klasycznej" narracji opowieści z lat 80. i 90.? Celowo nie zahaczam o "Głowę do wycierania", bo to pewnie pytanie z zakresu: "Czy Einstein się mylił?".
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

KRZYSZTOF_DZONG_UN
KRZYSZTOF_DZONG_UN
4 godz. i 47 min temu
  • 15
Cała ta afera grubymi nićmi szyta. O ile we wpychanie się w kolejki jestem w stanie uwierzyć, o tyle jakieś szatanistyczne rytuały nad zgonami to już jedno wielkie XDDD

#kanalzero #bekazpisu #afera
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

kasyks
kasyks
kasyks 4 godz. i 14 min temu via Wykop
  • 8
@KRZYSZTOF_DZONG_UN: Za bardzo się wszyscy ekscytujecie, skaczecie sobie do gardeł, jedni zaciekle bronią KO, drudzy bezgranicznie ufają narracji Kanału Zero. Poczekajmy na fakty, nie bądźcie pożywką dla partii politycznych.
  • Odpowiedz

1062

Trzaskowski wiedział o nieprawidłowościach w Szpitalu Południowym i Kacprzyku.

Rafał Trzaskowski informacje o nieprawidłowościach w Warszawskim Szpitalu Południowym i działalności Dawida Kacprzyka dostał 19 lipca 2025 r., czyli niemal rok temu. Poinformował go o tym ordynator chirurgii szpitala w prywatnej rozmowie przez komunikator internetowy.

Serghio
z
zero.pl
dodany: 19.06.2026, 12:00:50
  • 150
  • #
    polska
  • #
    afera
  • #
    lekarz100k
  • #
    sluzbazdrowia
  • #
    polityka
  • #
    trzaskowski
kasyks
kasyks
kasyks 19.06.2026, 12:46:35 via Wykop
  • 15
Całe szczęście, że to zero.pl. Pójdzie narracja, jak to Stanowski wchodzi w dupę PiS-owi, organizuje nagonkę, i w ogóle "Studio YaYo".
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

kasyks
kasyks
kasyks 19.06.2026, 16:10:36 via Wykop
  • 3
@washington: Jacy "my"? Wyśmiewam jedynie mechanizm obronny wielu zwolenników obecnej władzy, ale i przeciwników Stanowskiego. Z pewnością PiS jest mu bliższy niż partie KO, wobec których jest mocno przeczulony, ale ktoś też musi im patrzeć na ręce, tak jak TVN walczył z propagandą TVP za czasów PiS-u. No bo, jaka jest alternatywa? TV Republika zachowująca się jak szczujnia?
HoroLive
HoroLive
16.06.2026, 06:47:58
  • 608
Przypominam, że najlepsze w życiu co może Cię spotkać, to:

Kochająca żona/mąż, zdrowe dziecko i swoje mieszkanie/dom.

Dopiero później są to podróże, kariera i inne hobby ( ͡º ͜ʖ͡º)

#zwiazki #niepopularnaopinia #niebieskiepaski #rozowepaski
  • 145
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

kasyks
kasyks
kasyks 16.06.2026, 10:31:27 via Wykop
  • 4
@HoroLive:

Nawet w najgorszym wypadku 2x minimalna + 800 plus, w ciąz stać CIę na to dziecko wynajmując 2 pokoje.


Teraz to dodałeś do pieca.
  • Odpowiedz
krucjan
krucjan
21.05.2026, 10:32:18
  • 466
#polskiedomy #humorobrazkowy
krucjan - #polskiedomy #humorobrazkowy

źródło: IMG_20260521_120339~2

Pobierz
  • 72
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

kasyks
kasyks
kasyks 21.05.2026, 12:12:34 via Wykop
  • 0
@krucjan: Pierwsze wiosło to Dean czy Ibanez?
  • Odpowiedz
Hole_to_another_universe
Hole_to_another_universe
27.02.2026, 10:36:39
  • 52
I co prawaki? Ostatnio czytałem że nie ma globalnego ocieplenia bo jest śnieg w zimie (co powinno być standardem a nie wyjątkiem, wręcz ewenementem że cały kraj o tym mówił), więc pewnie 18 stopni w lutym was przekona że jednak jest globalne ocieplenie. Czy może w drugą stronę tak to nie działa? XD jak dowody są przeciwko nam to tym gorzej dla dowodów ( ͡º ͜ʖ͡º) #
Holetoanother_universe - I co prawaki? Ostatnio czytałem że nie ma globalnego ocieple...

źródło: 1000005817

Pobierz
  • 36
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

kasyks
kasyks
kasyks 27.02.2026, 13:14:55 via Wykop
  • 3
Czy wy, bez wzajemnego kategoryzowania na "prawaków" i "lewaków", nie potraficie prowadzić normalnej dyskusji? Wszędzie ironia, sarkazm i szyderstwo.
  • Odpowiedz
Tony47
Tony47
Tony47
25.02.2026, 09:12:16
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

kasyks
kasyks
kasyks 25.02.2026, 09:43:51 via Wykop
  • 2
@Tony47: Może "Droga" Cormaca McCarthy'ego? Chociaż podobieństw do Metra nie ma zbyt wielu.
  • Odpowiedz
Aldona_Lipska
Aldona_Lipska
25.02.2026, 07:15:17
  • 229
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

kasyks
kasyks
kasyks 25.02.2026, 08:29:14 via Wykop
  • 0
@Aldona_Lipska: Jedna mała uwaga: nie nazywajmy PiS-u oraz Konfederacji partiami konserwatywnymi. Konserwatyzm to szacunek do prawa oraz porządku społecznego. Wyżej wymienione ugrupowania to po prostu odłamy prawaków-fundamentalistów, co obok prawdziwego konserwatyzmu nawet nie stali.
  • Odpowiedz
kasyks
kasyks
kasyks 25.02.2026, 08:48:39 via Wykop
  • 0
@Aldona_Lipska: Nie zamierzam się kłócić, pewnie masz rację. Uderza mnie jedynie fakt, jak polskie partie - i nie mam na myśli wyłącznie tych uznawanych za "prawicowe" - przewartościowały klasyczne idee nurtów politycznych, choć może to jest właśnie jakaś ewolucja tożsamościowa, za którą nie nadążam.
  • Odpowiedz

15

Mieszkania stoją puste, podaż przebiła popyt. "Deweloperzy czują presję". Co zro

Mieszkania stoją puste, podaż przebiła popyt. "Deweloperzy czują presję". Co zro

- Mamy w ofercie mieszkania, które są już oddane do użytkowania, ale jeszcze nie znalazły swojego nabywcy. Udział takich lokali jest coraz większy.

MakiawelicznyAltruista
z
next.gazeta.pl
dodany: 13.02.2026, 12:56:29
  • 3
  • #
    nieruchomosci
  • #
    mieszkanie
  • #
    mieszkaniedeweloperskie
  • #
    kredythipoteczny
kasyks
kasyks
kasyks 13.02.2026, 13:07:25 via Wykop
  • 0
Ciekawe, ile z tych mieszkań przebija 30m2.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

wshk
wshk
wshk
30.01.2026, 06:12:09
  • 944
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 75
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

kasyks
kasyks
kasyks 30.01.2026, 06:48:06 via Wykop
  • 1452
@wshk: Nieprzygotowaność XD
  • Odpowiedz

879

Nie ma mieszkania, nie ma dzieci. Narasta frustracja młodego pokolenia

Nie ma mieszkania, nie ma dzieci. Narasta frustracja młodego pokolenia

Ponad połowy młodych nie stać na mieszkanie. Z kolei aż 69 proc. uważa, że brak własnego lokum jest barierą w decyzji o posiadaniu dzieci.

WiadomosciWarszawa
z
forsal.pl
dodany: 28.01.2026, 09:16:55
  • 466
  • #
    mieszkanie
  • #
    nieruchomosci
  • #
    kredythipoteczny
  • #
    wynajem
kasyks
kasyks
kasyks 28.01.2026, 13:40:20 via Wykop
  • 9
To zbyt szeroki problem, aby upychać go do jednej kategorii, w tym przypadku: braku mieszkań. My, co prawda, mamy mieszkanie na kredyt, choć niewysoki, i po zapłacie raty oraz rachunków sporo nam zostaje, ale jednak nie garniemy się do posiadania dzieci, a jesteśmy we dwoje - z żoną, jeśli ktoś miałby wątpliwości - po trzydziestce. Dlaczego nie chcemy mieć dzieci? Nie czujemy instynktu, szkoda nam czasu, świat za wiele oferuje, by dać
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

kasyks
kasyks
kasyks 28.01.2026, 15:07:54 via Wykop
  • 3
@Senex: Dwie, niestabilne emocjonalnie dziewczynki, jedna o imieniu "Koniunktura", druga, ta brzydsza: "Dekoniunktura". A odpowiedzi na te pytania to raczej trzeba oczekiwać do osób, w których gestii jest zapewnienie dobrobytu naszej zielono-szarej-cebulowej krainy.
Schwarzfahrer
Schwarzfahrer
14.01.2026, 07:42:25
  • 66
Jak to jest, że lekarze, prawnicy, przedsiębiorcy po prostu pracują i oszczędzają. Ewentualnie kupią jakieś mieszkania pod wynajem i ziemię. Obligacje to już szczyt.

Natomiast na giełdzie, forexie i w krypto i inwestują z tego co widać najczęściej Mariusze z magazynu robiący za minimalną?

#gielda #przemysleni #pieniadze #biznes #pracac #pracbaza #niebieskiepaski #rozowepaski
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

kasyks
kasyks
kasyks 14.01.2026, 11:32:13 via Wykop
  • 0
@Schwarzfahrer: Sam fakt, że u osób pracujących fizycznie z dużo mniejszym dochodem wzrosła świadomość zabezpieczenia kapitału, jakkolwiek niewielki by on był, pozytywnie nastraja na przyszłość. Powszechny dostęp do narzędzi (chociażby XTB) ułatwił takim osobom edukację w tymże obszarze. Kilkanaście lat temu w Polsce utrzymywało się przeświadczenie, że giełda papierów wartościowych to przestrzeń zarezerwowana tylko dla maklerów w drogich garniakach (to oczywiście tylko parafraza, proszę nie łapać za słówka). Naturalnym skutkiem
  • Odpowiedz
kasyks
kasyks
kasyks 31.10.2025, 10:25:08
  • 6
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ben-cole
ben-cole
22.10.2025, 11:24:40
  • 318
#psy #psiarze #zwiazki
Nie ma to jak po ciężkim dniu pracy wrócić do domu, wziąć kąpiel i położyć się obok żony w pachnącej pościeli na której wcześniej dupą siedział pies. Smutna rzeczywistość wielu cuckoldów.
ben-cole - #psy #psiarze #zwiazki
Nie ma to jak po ciężkim dniu pracy wrócić do domu,...

źródło: dog

Pobierz
  • 32
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

kasyks
kasyks
kasyks 22.10.2025, 12:56:07 via Wykop
  • 2
@ben-cole: To jakaś aluzja względem własnych doświadczeń czy projekcja majacząca w Twojej głowie? Ty, jak i wielu Tobie podobnych, znalazłeś sobie pole do wylewania jadu, a wydarzyła się tragedia. Tego rodzaju posty nic nie wnoszą, tylko obnażają Wasze tendencje do szufladkowania ludzi.
  • Odpowiedz
akaisterne
akaisterne
10.10.2025, 15:25:56
  • 5
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

kasyks
kasyks
kasyks 11.10.2025, 04:56:43 via Wykop
  • 1
@akaisterne: Steven Wilson w całej swojej twórczości czerpie z progresywnego rocka lat 60',70' czy 80'. A z Alanem akurat mu po drodze, pracowali razem chociażby przy trzecim solowym albumie Wilsona: "The Raven That Refused to Sing (And Other Stories)", gdzie Parsons był producentem oraz inżynierem dźwięku. Ot, taka ciekawostka.
  • Odpowiedz
Majster_2
Majster_2
14.08.2025, 09:23:18
  • 8
takie dzisiaj zakupy na GPW zrobiłem, a co
#gielda
Majster_2 - takie dzisiaj zakupy na GPW zrobiłem, a co
#gielda

źródło: temp_file1048300828406000169

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

kasyks
kasyks
kasyks 14.08.2025, 10:23:01 via Wykop
  • 0
@Majster_2: Tak to, kurna, bywa.
  • Odpowiedz
Matula11
Matula11
Matula11
14.08.2025, 08:27:06
  • 0
Czy uwazacie, ze zakladanie konta w #xtb po ostatniej aferze to dobry pomysl?
Cos sie zmienilo na portalu? A moze jest lepsza alternatywa?
#inwestycje #gielda
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

kasyks
kasyks
kasyks 14.08.2025, 10:17:53 via Wykop
  • 0
@Matula11: Nie znajdziesz alternatywy, odłóż swoje wszelkie troski i wbijaj na pokład. Tylko nie zapominaj o kole ratunkowym.
  • Odpowiedz
dcichon
dcichon
08.08.2025, 05:46:20
  • 18
#kpo #polityka co to za wybuch narzekania na kpo, bez żadnego kontekstu i newsa?

Podejrzane, ze ludzie w piątek o 7 rano budzą sie i od razu postanawiają narzekać na temat, którego jeszcze wczoraj nie było :v
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

kasyks
kasyks
kasyks 08.08.2025, 08:06:28 via Wykop
  • 0
@dcichon: A musisz mieć newsa? Najlepiej jeszcze okraszonego subiektywnym spojrzeniem, który nakieruje Cię na prawidłowy model myślenia? Wystarczy wejść na stronę podaną wyżej i wnioski wysnuć samemu.
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • Strona 1 z 3
  • >

Osiągnięcia

  • Rocznica
    od 27.06.2025

    Rocznica

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking