Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko166
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
Ciastek993

Ciastek993

Dołączył 8 lat i 3 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 10878
  • Znaleziska 5090
  • Mikroblog 5788
  • Obserwujący 3
  • Obserwowane 17

29

Naukowcy odkryli, jak gołębie nawigują po planecie.

Naukowcy odkryli, jak gołębie nawigują po planecie.

Naukowcy odkryli, jak gołębie nawigują za pomocą pola magnetycznego Ziemi. Ich kwantowy kompas ukryty jest w wątrobie. Kluczową rolę odgrywają makrofagi wypełnione żelazem, które reagują na pole magnetyczne i przekazują sygnały do mózgu ptaków w pochmurne dni lub w nocy.

makrofag74
z
youtube.com
dodany: 17.06.2026, 05:59:17
  • 16
  • #
    golebie
  • #
    nawigacja
  • #
    ciekawostki
  • #
    makrofagi
  • #
    biologia
  • #
    nauka
Ciastek993
Ciastek993 17.06.2026, 08:57:56 via Wykop
  • 1
Gołębie to latające szczury, tylko że otoczone jakimś chorym bambinizmem.
  • 5
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Ciastek993
Ciastek993 17.06.2026, 14:48:41 via Wykop
  • 2
@grzesiek_888: @60scnds Zaopiekujcie się gołębiami z gniazda które hoduje mój sąsiad na swoim parapecie, nad moim balkonem, zapraszam serdecznie. Polecam poczytać przed przyjęciem takiej dobroci chociażby o kleszczach gołębich, a taka ciekawostka dla was, obsrane wszystko wokół przez gołębie równa się smród, poniszczona elewacja, ubrania, i robactwo, mnóstwo robactwa.

Ja wcześniej gołębie miałem w nosie od lata to i tyle, dopiero jak człowiek napotka gniazdo takich gołębi nad swoim

1722

W Polsce trwają masowe, ale ciche zwolnienia. "Tego nie ma w statystykach"

W Polsce trwają masowe, ale ciche zwolnienia. "Tego nie ma w statystykach"

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że na polskim rynku pracy nie ma żadnych znaczących zmian. Ani nie ogłasza się masowo zwolnień grupowych, ani rekrutacji. Po cichu dochodzi jednak do bardzo znaczącej rewolucji na rynku pracy.

VoxClamantisInDeserto
z
next.gazeta.pl
dodany: 14.06.2026, 16:01:51
  • 644
  • #
    polska
  • #
    praca
  • #
    gospodarka
  • #
    ekonomia
  • #
    spoleczenstwo
  • #
    kryzys
Ciastek993
Ciastek993 14.06.2026, 17:46:55 via Wykop
  • 139
@K-S-: Dodatkowo najgorsze jest to że nie ma nowej, innej pracy, nie da się już z miejsca jak te 2-3 lata temu znaleźć jakiegoś innego miejsca zatrudnienia, ciężko jest nawet o tzw g---o robotę na czas szukania normalnej pracy.
Ludzie którzy nie musieli szukać pracy w ostatnich latach nie zdają sobie sprawy co się dzieje na rynku.
Ciastek993
Ciastek993 13.06.2026, 21:02:40
  • 0
Hahaha do domu szwajcraki
#mecz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ciastek993
Ciastek993 11.06.2026, 19:04:41
  • 3
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ciastek993
Ciastek993 11.06.2026, 19:02:23
  • 2
Wszystkie chipsy i ciasto zjadłem 2h przed meczem kutfa jego mać
#mecz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ciastek993
Ciastek993 11.06.2026, 19:00:40
  • 0
Jaki Kraj taki hymn:ddd mogli już puścić jakaś piosenkę chwaląca jakiegoś narko bossa
#mecz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ciastek993
Ciastek993 11.06.2026, 18:57:21
  • 6
Kurtki jakby w kosmos lecieli
#mecz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ciastek993
Ciastek993 11.06.2026, 18:54:13
  • 0
Puste trybuny:ddd
#mecz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Bnkpl
Bnkpl
11.06.2026, 18:13:41
  • 1
#mecz
Do dzisiaj pamiętam jak rozczarowujący był Mundial 2010 z j------i wuwuzelami po wspaniałym 2006
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ciastek993
Ciastek993 11.06.2026, 18:16:12 via Wykop
  • 0
@Bnkpl: dla mnie mundial bez trąbek to nie mundial
  • Odpowiedz
OgolnieRzeczBioracGeneralnie
OgolnieRzeczBioracGeneralnie
11.06.2026, 18:11:53
  • 3
#mecz I co z tą ceremonią otwarcia? Bo na tvp sport kilka godzin p------ą od dupie maryni a mecz o 21
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ciastek993
Ciastek993 11.06.2026, 18:14:49 via Wykop
  • 1
@OgolnieRzeczBioracGeneralnie: była i to c-----a, lepiej sobie waka teledysk na yt odpalić i udawać że żyjemy te xx lat wcześniej w tych lepszych czasach.
  • Odpowiedz
Ciastek993
Ciastek993 11.06.2026, 17:54:54
  • 3
Ło rany mogłaby waka waka po prostu zaśpiewać
#mecz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ciastek993
Ciastek993 11.06.2026, 17:52:23
  • 5
Na razie c---a grają, ojebiemy ich
#mecz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ciastek993
Ciastek993 11.06.2026, 17:51:20
  • 2
No ja jebe czemu nie dali rozpoczęcia w fullhd 4k w tvp 1 czy 2 tylko w 480p na tvp sport :dd
#mecz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

dzieju41
dzieju41
11.06.2026, 16:53:22
  • 1
#mecz O której ceremonia otwarcia bo nie znoszę tego bla bla bla.
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ciastek993
Ciastek993 11.06.2026, 17:01:52 via Wykop
  • 1
@dzieju41: nikt nic nie wie
  • Odpowiedz
Ciastek993
Ciastek993 11.06.2026, 16:52:56
  • 1
Czyli o której ma być sama ceremonia otwarcia że Shakira ma tańczyć i śpiewać? Mecz o 21.
#mecz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ciastek993
Ciastek993
Autor
11.06.2026, 17:01:08 via Wykop
  • 0
@dzieju41: @domp12 @AndrzejTrapper P------e nie jest po prostu napisane o której ma to być, niby na logikę jeśli na TVP ogólnym zaczynają transmisję o 20:25 to wtedy ta ceremonia powinna się zacząć, no ale jak tu kolega napisał że 90 minut ma Shakira tańczyć to niwim. P------e zrobiliby to w Europie to takich jaj nie byłoby
  • Odpowiedz
kaoen9
kaoen9
11.06.2026, 16:42:30
  • 5
#mecz
Tak mi wmawiali pół roku temu ze mecze będą tak przyjemnie ułożone dla Europejczyków a tu nawet ćwierćfinał w środku nocy xD To ja juz wolałem katar w zimę. Kijowo będzie.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ciastek993
Ciastek993 11.06.2026, 16:53:23 via Wykop
  • 0
@kaoen9: no c-------a
  • Odpowiedz

35

2-latek wyszedł ze żłobka, a opiekunki nawet się nie zorientowały!

2-latek wyszedł ze żłobka, a opiekunki nawet się nie zorientowały!

Zaledwie 2-letni Dawid wyszedł poza teren placówki i błąkał po targowisku, podczas gdy opiekunki miały nawet nie zorientować się, że brakuje dziecka. Sprawa tym bardziej zszokowała mieszkańców, że rok temu w tym samym żłobku doszło już do podobnej sytuacji.

matixrr
z
przegladregionalny.pl
dodany: 10.06.2026, 13:09:38
  • 4
  • #
    warszawa
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
  • #
    afera
  • #
    dzieci
  • #
    rodzicielstwo
Ciastek993
Ciastek993 11.06.2026, 03:51:56 via Wykop
  • 1
Żłobki, przedszkola w szczególności te prywatne to patologia, duża ilość latających dzieciaków, w grupie często chore dzieci które powinny mieć osobistych opiekunów ba placówki dostają pieniądze żeby mogły zatrudnić opiekunów tylko dla takich dzieci ale ciekawostka nie robią tego.
Kończy się tak że w grupie masz 16 dzieciaków na 2 opiekunki, w tym 1-2 zaburzone które rozwalają wszelkie plany na dzień, a w ciągu dnia mnóstwo zajęć dodatkowych, grupy się mieszają, nauczycielki
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Pwner
Pwner
09.06.2026, 18:54:10
  • 1
Zaciąłem się przed tą kratą w tym starym klasztorze (Gorn tam prowadził przez zębacze po kamień), jakieś polysły?
Ciężko to nawet wygooglować bo googluje tę pierwszą kratę którą się otwiera kołowrotkiem :c
#gothic
Pwner - Zaciąłem się przed tą kratą w tym starym klasztorze (Gorn tam prowadził przez...

źródło: image

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ciastek993
Ciastek993 09.06.2026, 18:55:56 via Wykop
  • 1
@Pwner: Myślałem że to wiedźmin ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 25
  • Strona 1 z 25
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 08.08.2018

    Komentator
  • Rocznica
    od 12.03.2026

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 26.04.2018

    Gadżeciarz
  • Mikroblogger
    od 27.08.2018

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking