Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko150
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
Kemo

Kemo

Dołączył 3 lata i 10 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 7992
  • Znaleziska 4894
  • Mikroblog 3098
  • Obserwujący 5
  • Obserwowane 113
Lukardio
Lukardio
23.06.2026, 04:54:16
  • 20
#polska #demografia #amazon #antykapitalizm #neuropa #4konserwy #elonmusk #rakcontent #ai #sztucznainteligencja #indie
Lukardio - #polska #demografia #amazon #antykapitalizm #neuropa #4konserwy #elonmusk ...

źródło: obraz

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Kemo
Kemo 23.06.2026, 07:06:16 via Wykop
  • 1
@Lukardio @PopeLeon:
https://www.wionews.com/trending/fact-check-did-jeff-bezos-say-human-use-of-water-is-slowing-down-ai-1781967987089
  • Odpowiedz
fervi
fervi
22.06.2026, 20:40:30
  • 7
Osoba administrująca ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#linux
fervi - Osoba administrująca ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#linux

źródło: Zrzut ekranu z 2026-06-21 16-16-06

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Kemo
Kemo 22.06.2026, 21:16:13 via Wykop
  • 3
@fervi @vulcanitu: cale to środowisko dzisiaj jest ... dziwne. Ostatnio oglądając jeden z ostatnich Lunduke Journal dowiedziałem sie, że ChatGPT nie chce udzielać odpowiedzi kim Lunduke jest :d
  • Odpowiedz

10

Steam Machine kosztuje więcej niż PlayStation 5 Pro. Test Digital Foundry

Steam Machine kosztuje więcej niż PlayStation 5 Pro. Test Digital Foundry

Digital Foundry przetestowało Steam Machine. Nowa konsola PC Valve kosztuje od 4389 zł i oferuje wydajność zbliżoną do PS5

gaming_mode
z
gamingmode.pl
dodany: 22.06.2026, 17:25:09
  • 23
  • #
    gry
  • #
    steam
  • #
    valve
  • #
    steamos
  • #
    linuxgaming
  • #
    steammachine
Kemo
Kemo 22.06.2026, 17:30:48 via Wykop
  • 13
Kemo

źródło: image

Pobierz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

342

Sprawa UPA i Orderu Orła Białego to nie przypadek. Generał Komornicki mówi o pla

Sprawa UPA i Orderu Orła Białego to nie przypadek. Generał Komornicki mówi o pla

- Nie patrzmy przez pryzmat jednego wydarzenia. Działania Ukrainy mają charakter systemowy

jaros69-ja
z
wydarzenia.interia.pl
dodany: 20.06.2026, 20:32:58
  • 103
  • #
    wojna
  • #
    polska
  • #
    ukraina
  • #
    polityka
  • #
    wydarzenia
  • #
    informacje
Kemo
Kemo 20.06.2026, 20:58:01 via Wykop
  • 180
To była celowa wrzutka, żeby nas skłócić, ośmieszyć i pokazać w oczach Europejczyków i Stanów Zjednoczonych jako państwo nieodpowiedzialne i kłótliwe.


@jaros69-ja: wiec to tylko potwierdza, że Ukraina działa jak rozwydrzony gówniarz i ciężko ją traktować jako partnera w jakichkolwiek rozmowach
Kemo
Kemo 21.06.2026, 16:54:55 via Wykop
  • 8
@Marco_Inaros: Mówisz, że to my jesteśmy przewrażliwieni, ponieważ Nawrocki odebrał jakiś symbol komuś kto nazywa oddziały imieniem bohaterów UPA, czy starają się o przeniesienie i pochówek Bandery na Ukrainie?

Według Ciebie jaka powinna być stosowna reakcja na to? Próby szukania kompromisu ze strony polskiej były, to Ukraina się z tego wycofała
https://wiadomosci.wp.pl/zelenski-nie-dzwoni-do-nawrockiego-szanse-na-kompromis-maleja-7297797348485152a
Kemo
Kemo 21.06.2026, 17:30:27 via Wykop
  • 9
@Marco_Inaros: Nie wiem po co sam tyle agresji z siebie wyrzucasz. Tak Ukraińcy mają prawo nazywać jednostki dowolnymi nazwami. Tak samo Polacy mają prawo tego nie poważać i przyznawać odznaczenia komu chcą

Jestem pewny, że taki sam lub większy skandal by wywołała niemiecka jednoska Bohaterów Waffen SS lub japońska jednostka Bohaterów Nankinu
Kemo
Kemo 21.06.2026, 17:43:33 via Wykop
  • 10
@Marco_Inaros: Wywołuje. Teraz po prostu zmieniasz temat i stosujesz whataboutism. Rozmawiamy o Zełenskim a nie Mussolinim
Kemo
Kemo 21.06.2026, 18:10:04 via Wykop
  • 8
@Marco_Inaros: Nie, Ty tak to widzisz. W świat poszła po prostu informacja, że zabrano Zełenskiemu order z powodu nieporozumień historycznych. Takie BBC dość dobrze problem opisało. Tak jak pisałem wcześniej, taki sam lub większy skandal by wywołała niemiecka jednostka Bohaterów Waffen SS, lub japońska jednostka Bohaterów Nankinu. Różnica jest taka, że o SS lub Nankinie świat słyszał, o Wołyniu do tej pory nie za bardzo. Teraz jest też szansa, by
Kemo
Kemo 22.06.2026, 09:02:11 via Wykop
  • 3
@Marco_Inaros: Co więc proponujesz na takie zagrywki Ukrainy? Po prostu nic nie robić i dalej im sypać pieniędzmi bez słowa? Ukraińcy wiedzą jaki jest odbiór UPA w Polsce a mimo to temat jest przez nich ruszany. Decyzja była dobra ponieważ odebranie orderu nie ma żadnego znaczenia poza symbolicznym
Kemo
Kemo 22.06.2026, 10:02:03 via Wykop
  • 2
@Marco_Inaros: tylko ze reakcja nie była w żaden sposób awanturnicza. Były próby rozmów, były oczekiwania na kontakt ze strony Ukraińców. Kontaktu nie bylo. Mam wrażenie ze sam to mocno wyolbrzymiasz
Kemo
Kemo 22.06.2026, 12:13:38 via Wykop
  • 4
@Marco_Inaros: dalej nie rozumiem. Z Twoich wypowiedzi ciagle wynika by nic nie robić a w końcu Ukraińcy z jakiegoś powodu sami przyjdą temat ruszyć. Czyli jak Rosjanie czy Ukraińcy bezczeszczą groby czy pamięć po rozszarpanych Polakach jedyną reakcję jaką sugerujesz to nie robienie niczego i w tym przypadku po prostu dalsze słanie Ukrainie pieniędzy i sprzętu
Obserwatornik
Obserwatornik
Obserwatornik
22.06.2026, 09:05:00
  • 6
#wykop Chyba was p------o z tymi reklamami
#firefox #ublockorigin #ublock
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Kemo
Kemo 22.06.2026, 09:58:59 via Wykop
  • 0
@Obserwatornik: coś się zmieniło z reklamami? U mnie chyba po staremu
  • Odpowiedz
KIaudik
KIaudik
22.06.2026, 06:26:54
  • 4
Uwazam ze zolnierze, ktorzy ryzykuja codziennie zyciem w tej wojnie maja prawo do nazwania swojej formacji jakkolwiek tylko chca.
A skoro to powoduje bol d--y prawakoidow w Polsce to tymbardziej to popieram

A prawaki w ryk (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Kemo
Kemo 22.06.2026, 06:40:06 via Wykop
  • 9
@KIaudik: spoko, też czekam na niemieckie oddziały Bohaterów Waffen SS lub japońskie oddziały Bohaterów Nankinu
  • Odpowiedz

15

"Władca Pierścieni": wydawnictwo Muza wznawia trylogię Tolkiena. Nowe okładki

"Władca Pierścieni": wydawnictwo Muza wznawia trylogię Tolkiena. Nowe okładki

Dawno nie było żadnego nowego wydania "Władcy Pierścieni" na rynku, więc... już za chwilę będzie ( ʖ )

bukins
z
ksiazki-fantasy.pl
dodany: 21.06.2026, 15:37:54
  • 11
  • #
    ksiazki
  • #
    tolkien
  • #
    fantasy
  • #
    wladcapierscieni
  • #
    fantastyka
  • #
    czytajzwykopem
Kemo
Kemo 21.06.2026, 16:25:17 via Wykop
  • 2
@Leel00: A ja lubię poprawione tłumaczenie Łozińskiego
Kemo
Kemo 21.06.2026, 18:18:45 via Wykop
  • 0
@Leel00 @zimowyporanek @Danuel: Bagosz był niezły ale rozwalił mnie najbardziej Merry jako Radostek

To pierwsze tłumaczenie Łozińskego było moim pierwszym podejściem. Nie dałem rady tego skończyć i oddałem wujowi książkę (a miał takie dziwne duże wydanie wszystkich ksiąg w jednej). Kupiłem później swoją wersję nie patrząc kto to tłumaczył i okazało się, że to też Łozińśki, ale już po poprawkach i czytało się to przyjemnie. Takie nazwy lub
Kemo
Kemo 21.06.2026, 18:39:04 via Wykop
  • 0
z Diuną znowu poleciałeś


@Danuel: Jeśli się w czytasz w moją wypowiedź to znajdziesz tam: "a przynajmniej początek, bo nie skończyłem"

W każdym razie LotR był wydany w tłumaczeniu Łozińskiego w dwóch wersjach
fidelio-fidelio
fidelio-fidelio
21.06.2026, 08:32:20
  • 4
#polityka #wojna #bekazpodludzi
Pawło Szandruk dowódca SS galizien jest odznaczony Virtutti Militari.

Czy pan Doktur juz mu odebrał order czy studia kończył na Collegium Tumanum?
fidelio-fidelio - #polityka #wojna #bekazpodludzi
Pawło Szandruk dowódca SS galizien ...

źródło: 1000151466

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Kemo
Kemo 21.06.2026, 08:52:47 via Wykop
  • 1
@fidelio-fidelio: Twierdzisz, że obie osoby powinny mieć odznaczenie czy że obu powinno się zabrać?
  • Odpowiedz
Kemo
Kemo 21.06.2026, 09:15:45 via Wykop
  • 2
@fidelio-fidelio: Niezbyt chce mi się to ciągnąć, szczególnie kiedy stosujesz taki prostacki whataboutism. Temat dotyczy tylko Zełenskiego i nazwy jednoski "Bohaterów UPA". Do tego są prace na przeniesieniem i ponownym pochowaniem Bandery na terenie Ukrainy więc jednak ten kult zbrodniarzy na Ukrainie istnieje i ma się dobrze

Napiwrew jest "a bo tu taj jest coś innego ..." a później jeszcze zmieniasz temat i piszesz o nadaniu obywatelstwa a nie o
  • Odpowiedz
Gymasturbator
Gymasturbator
20.06.2026, 20:58:46
  • 4
#ufo #kosmita #pytaniedoeksperta #paranormalne
Gymasturbator - #ufo #kosmita #pytaniedoeksperta #paranormalne

źródło: SQURWYSYNEQ

Pobierz

Budzisz się w środku nocy i nad twoim łóżkiem stoi jakaś postać, reakcja?

  • Panika, krzyk i przerażenie.. 13.1% (11)
  • paraliż, stan przedzawałowy 28.6% (24)
  • Lekki uśmiech i dalej idę spać 58.3% (49)

Oddanych głosów: 84

  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Kemo
Kemo 20.06.2026, 21:06:59 via Wykop
  • 2
@Gymasturbator: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Kemo - @Gymasturbator: ( ͡° ͜ʖ ͡°)

źródło: 142182

Pobierz
  • Odpowiedz

730

USA przegrało wojnę z Iranem.

USA przegrało wojnę z Iranem.
DziobakPepe
z
en.wikipedia.org
dodany: 20.06.2026, 11:58:37
  • 176
  • #
    usa
  • #
    iran
  • #
    izrael
  • #
    trump
  • #
    swiat
  • #
    bliskiwschod
Kemo
Kemo 20.06.2026, 21:01:58 via Wykop
  • 11
@Imie_Lukasz_Nazwisko_PoTacie: lepiej uważaj
Kemo - @ImieLukaszNazwisko_PoTacie: lepiej uważaj

źródło: 142181

Pobierz
KolegaCzlowieka
KolegaCzlowieka
KolegaCzlowieka
20.06.2026, 08:25:43
  • 284
Dzikie słowiańskie ludy, kiedy trzeba wziąć się za teraźniejszość i przyszłość, a nie działać według emocji, kompleksów i partykularnych interesów.

#ukraina
KolegaCzlowieka - Dzikie słowiańskie ludy, kiedy trzeba wziąć się za teraźniejszość i...

źródło: image

Pobierz
  • 35
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Kemo
Kemo 20.06.2026, 08:48:21 via Wykop
  • 113
Dzikie słowiańskie ludy, kiedy trzeba wziąć się za teraźniejszość i przyszłość, a nie działać według emocji, kompleksów i partykularnych interesów.


@KolegaCzlowieka: A wystarczyło nie promować UPA. Chyba są też jakieś ruchy by przenieś Banderę na Ukrainę i tam ponownie pochować

Ukraińcy mają prawo wybierać swoich bohaterów. Tak jak i my mamy prawo odznaczać kogo chcemy
  • Odpowiedz

3

Wrocław: Sztuczna inteligencja ma zapobiegać zderzeniom tramwajów

Wrocław: Sztuczna inteligencja ma zapobiegać zderzeniom tramwajów

W mieście wdrażany jest system oparty na sztucznej inteligencji, który ma analizować ruch tramwajów i zapobiegać kolizjom. Rozwiązanie ma poprawić bezpieczeństwo i zmniejszyć liczbę wypadków.

Nick7C5
z
businessinsider.com.pl
dodany: 20.06.2026, 08:09:11
  • 3
  • #
    wroclaw
  • #
    tramwaje
  • #
    kolizje
  • #
    ai
  • #
    sztucznainteligencja
  • #
    ciekawostki
Kemo
Kemo 20.06.2026, 08:25:03 via Wykop
  • 1
Mam wrażenie, że tylko Wrocławianie mają z tym problem ( ಠ_ಠ)
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

932

UE odrzuca petycję Stop Killing Games. Gracze nie odpuszczają

UE odrzuca petycję Stop Killing Games. Gracze nie odpuszczają

Komisja Europejska odrzuciła petycję Stop Killing Games. Gracze przenoszą walkę do Parlamentu Europejskiego. Sprawdź, co dalej.

IGNPolska
z
pl.ign.com
dodany: 17.06.2026, 07:23:51
  • 66
  • #
    gry
  • #
    uniaeuropejska
  • #
    stopkillinggames
  • #
    petycja
Kemo
Kemo 19.06.2026, 19:01:44 via Wykop
  • 0
Gdyby tylko tak ludzie walczyli w sprawie Chat Control ...
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

372

Polski system podatkowy zupełnie się wynaturzył

Polski system podatkowy zupełnie się wynaturzył

O to, czy obciążenia podatkowe i składkowe w Polsce są za wysokie, można się spierać w nieskończoność. Prawdziwym problemem jest zróżnicowanie tych obciążeń, które straciło wszelki związek ze zróżnicowaniem dochodów. Źródłem tej patologii jest nadmiar przywilejów dla samozatrudnionych.

ukojenie
z
money.pl
dodany: 18.06.2026, 23:23:56
  • 81
  • #
    antykapitalizm
  • #
    kapitalizm
  • #
    polityka
  • #
    polska
  • #
    gospodarka
  • #
    ekonomia
Kemo
Kemo 19.06.2026, 17:57:44 via Wykop
  • -2
@LegendarnyOdkurzacz: na kogo głosować?
HumanBeing
HumanBeing
19.06.2026, 12:11:00
  • 0
Gdzie można pobrać lub obejrzeć edgerunners z polskim dubbingiem za darmo? Na darkclub nie ma
#piratujo #edgerunners
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Kemo
Kemo 19.06.2026, 16:59:34 via Wykop
  • 0
@f-kekonia: Ma i jest nawet ok. Podobało mi się w polskiej wersji
  • Odpowiedz
simon-talles
simon-talles
simon-talles
18.06.2026, 16:49:29
  • 29
#ukraina nic tak nie cieszy kwiczenie jak świnie ruskich
simon-talles - #ukraina nic tak nie cieszy kwiczenie jak świnie ruskich
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Kemo
Kemo 18.06.2026, 17:41:20 via Wykop
  • 0
@simon-talles:
Kemo - @simon-talles:

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz

2357

Dostosuj się albo wyjedź. Dania zaostrza wojnę z burkami

Zwolennicy zaostrzenia podkreślają, że osoby mieszkające w Danii powinny dostosować się do kultury albo wyjechać. Ich zdaniem zasłanianie twarzy jest symbolem separatyzmu i utrudnia integrację, komunikację oraz budowanie spójnego społeczeństwa opartego na duńskich wartościach świeckich i równości.

digital-nexus
z
digitalnexus.pl
dodany: 18.06.2026, 07:19:26
  • 260
  • #
    dania
  • #
    swiat
  • #
    informacje
  • #
    wydarzenia
  • #
    muzulmanie
  • #
    religia
Kemo
Kemo 18.06.2026, 16:42:57 via Wykop
  • 3
@Latarenko: może teraz nagra film jak zdejmuje hijab muzułmankom by sprawdzić jak się czują?
Leniek
Leniek
18.06.2026, 13:16:01
  • 1
#rosja #wojna #ukraina

Co to za kopułę tam tak w------o w kosmos? Ma ktoś filmik?
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Kemo
Kemo 18.06.2026, 13:28:06 via Wykop
  • 0
@Leniek: dosłownie drugi wpis pod Twoim
  • Odpowiedz
Mariuszzuk
Mariuszzuk
Mariuszzuk
18.06.2026, 12:51:15
  • 93
Flinstonowie, wersja kacapska. Ruscy pchają swoje samochody w kolejce do stacji paliw xd

https://streamable.com/hxhxw3

#wojna #rosja #ukraina
Mariuszzuk - Flinstonowie, wersja kacapska. Ruscy pchają swoje samochody w kolejce do...
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Kemo
Kemo 18.06.2026, 12:57:43 via Wykop
  • 45
@Mariuszzuk: pchać swojego złoma kilka kilometrów w ogóle bez pewności, że się go zaleje ... Chyba bym po prostu wybrał rower
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 20
  • Strona 2 z 20
  • >

Osiągnięcia

  • Rocznica
    od 21.08.2025

    Rocznica
  • Komentator
    od 26.06.2026

    Komentator

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking