@fervi @vulcanitu: cale to środowisko dzisiaj jest ... dziwne. Ostatnio oglądając jeden z ostatnich Lunduke Journal dowiedziałem sie, że ChatGPT nie chce udzielać odpowiedzi kim Lunduke jest :d
@Marco_Inaros: Mówisz, że to my jesteśmy przewrażliwieni, ponieważ Nawrocki odebrał jakiś symbol komuś kto nazywa oddziały imieniem bohaterów UPA, czy starają się o przeniesienie i pochówek Bandery na Ukrainie?
@Marco_Inaros: Nie wiem po co sam tyle agresji z siebie wyrzucasz. Tak Ukraińcy mają prawo nazywać jednostki dowolnymi nazwami. Tak samo Polacy mają prawo tego nie poważać i przyznawać odznaczenia komu chcą
Jestem pewny, że taki sam lub większy skandal by wywołała niemiecka jednoska Bohaterów Waffen SS lub japońska jednostka Bohaterów Nankinu
@Marco_Inaros: Nie, Ty tak to widzisz. W świat poszła po prostu informacja, że zabrano Zełenskiemu order z powodu nieporozumień historycznych. Takie BBC dość dobrze problem opisało. Tak jak pisałem wcześniej, taki sam lub większy skandal by wywołała niemiecka jednostka Bohaterów Waffen SS, lub japońska jednostka Bohaterów Nankinu. Różnica jest taka, że o SS lub Nankinie świat słyszał, o Wołyniu do tej pory nie za bardzo. Teraz jest też szansa, by
@Marco_Inaros: Co więc proponujesz na takie zagrywki Ukrainy? Po prostu nic nie robić i dalej im sypać pieniędzmi bez słowa? Ukraińcy wiedzą jaki jest odbiór UPA w Polsce a mimo to temat jest przez nich ruszany. Decyzja była dobra ponieważ odebranie orderu nie ma żadnego znaczenia poza symbolicznym
@Marco_Inaros: tylko ze reakcja nie była w żaden sposób awanturnicza. Były próby rozmów, były oczekiwania na kontakt ze strony Ukraińców. Kontaktu nie bylo. Mam wrażenie ze sam to mocno wyolbrzymiasz
@Marco_Inaros: dalej nie rozumiem. Z Twoich wypowiedzi ciagle wynika by nic nie robić a w końcu Ukraińcy z jakiegoś powodu sami przyjdą temat ruszyć. Czyli jak Rosjanie czy Ukraińcy bezczeszczą groby czy pamięć po rozszarpanych Polakach jedyną reakcję jaką sugerujesz to nie robienie niczego i w tym przypadku po prostu dalsze słanie Ukrainie pieniędzy i sprzętu
Uwazam ze zolnierze, ktorzy ryzykuja codziennie zyciem w tej wojnie maja prawo do nazwania swojej formacji jakkolwiek tylko chca. A skoro to powoduje bol d--y prawakoidow w Polsce to tymbardziej to popieram
To pierwsze tłumaczenie Łozińskego było moim pierwszym podejściem. Nie dałem rady tego skończyć i oddałem wujowi książkę (a miał takie dziwne duże wydanie wszystkich ksiąg w jednej). Kupiłem później swoją wersję nie patrząc kto to tłumaczył i okazało się, że to też Łozińśki, ale już po poprawkach i czytało się to przyjemnie. Takie nazwy lub
@fidelio-fidelio: Niezbyt chce mi się to ciągnąć, szczególnie kiedy stosujesz taki prostacki whataboutism. Temat dotyczy tylko Zełenskiego i nazwy jednoski "Bohaterów UPA". Do tego są prace na przeniesieniem i ponownym pochowaniem Bandery na terenie Ukrainy więc jednak ten kult zbrodniarzy na Ukrainie istnieje i ma się dobrze
Napiwrew jest "a bo tu taj jest coś innego ..." a później jeszcze zmieniasz temat i piszesz o nadaniu obywatelstwa a nie o
W mieście wdrażany jest system oparty na sztucznej inteligencji, który ma analizować ruch tramwajów i zapobiegać kolizjom. Rozwiązanie ma poprawić bezpieczeństwo i zmniejszyć liczbę wypadków.
O to, czy obciążenia podatkowe i składkowe w Polsce są za wysokie, można się spierać w nieskończoność. Prawdziwym problemem jest zróżnicowanie tych obciążeń, które straciło wszelki związek ze zróżnicowaniem dochodów. Źródłem tej patologii jest nadmiar przywilejów dla samozatrudnionych.
Zwolennicy zaostrzenia podkreślają, że osoby mieszkające w Danii powinny dostosować się do kultury albo wyjechać. Ich zdaniem zasłanianie twarzy jest symbolem separatyzmu i utrudnia integrację, komunikację oraz budowanie spójnego społeczeństwa opartego na duńskich wartościach świeckich i równości.
źródło: obraz
Pobierzhttps://www.wionews.com/trending/fact-check-did-jeff-bezos-say-human-use-of-water-is-slowing-down-ai-1781967987089