Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko170
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
Jgruyf
Jgruyf

Jgruyf

Dołączył 6 lat i 4 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 5935
  • Znaleziska 365
  • Mikroblog 5570
  • Obserwujący 11
  • Obserwowane 124

1

Port w Shenzhen obsłużył ponad milion pasażerów w I kwartale 2026 roku

Port w Shenzhen obsłużył ponad milion pasażerów w I kwartale 2026 roku

Tego mi brakowało od początku świrusa do poruszania się po Azji rowerem. Dodaj promy z Inczion czy Osaki do Chin i można planować kolejny wyjazd.

Jgruyf
z
portalmorski.pl
dodany: 17.05.2026, 12:00:09
  • 7
  • #
    chiny
  • #
    korea
  • #
    wietnam
  • #
    rower
  • #
    azja
Jgruyf
Jgruyf
Jgruyf
Autor
17.05.2026, 12:05:34 via Android
  • 0
Wśród tego miliona obsłużonych pasażerów byłem i ja
  • 6
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Jgruyf
Jgruyf
Jgruyf
Autor
17.05.2026, 12:23:26 via Android
  • 0
@kotbehemoth: Żałuję, że jak byłem w Korei nie dostałem wizy do Chin. Wtedy jeszcze była wymagana. Odpuściłem aplikację, bo to było udowadnianie, że nie jestem wielbłądem. Pojechałem do Japonii. A piękny plan mialem. Wziąć prom z Inczon do Łej Hai, przejechać do Dalian rowerem i wrócić do Korei promem. Plan dalej aktualny. Kombinuję jak go wykonać.
Jgruyf
Jgruyf
Jgruyf
Autor
przedwczoraj, 22:18:49 via Android
  • 0
@kotbehemoth: Nie orientujesz się czy promy Xiamen/Kinmen są dostępne dla obcokrajowców. To byłby świetny pomysł na przedłużenie pobytu w Chinach. W necie są sprzeczne info. Że niby bardzo zależy od aktualnej sytuacji politycznej. Tak samo promy Fuzhou/Matsu. Te są ciekawe, bo można dalej na Tajwan płynąć. Z rowerem to najlepsze wyjście. Nocleg w cenie.
Jgruyf
Jgruyf
Jgruyf 21.06.2026, 14:05:56
  • 1
Kim Te Hi (김대희) #koreanka #cheerleaderka
Jgruyf - Kim Te Hi (김대희) #koreanka #cheerleaderka
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

12

Wielki głód w Chinach: 40 lat później

Czterdzieści lat temu Chiny pogrążyły się w największym na świecie głodzie: między wiosną 1959 a końcem 1961 roku około 30 milionów Chińczyków zmarło z głodu, a mniej więcej tyle samo urodzeń zostało utraconych lub opóźnionych. Głód miał przytłaczające przyczyny ideologiczne, plasując się obok dwóch

Badmadafakaa
z
pmc.ncbi.nlm.nih.gov
dodany: 20.06.2026, 11:48:49
  • 1
  • #
    chiny
  • #
    historia
  • #
    ciekawostkihistoryczne
Jgruyf
Jgruyf
Jgruyf 20.06.2026, 15:31:44 via Android
  • 4
Nie wiedziałem. Świetny artykuł z 1999. Dobrze że Mirek pokopał w archiwach.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

alkoJezus
alkoJezus
19.06.2026, 17:12:32
  • 1394
Taki oto prezent dostałem od małżonki na 40 urodziny
Pijcie za mnie kompot

#zwiazki #rozwod
alkoJezus - Taki oto prezent dostałem od małżonki na 40 urodziny
Pijcie za mnie kompo...

źródło: 1000014953

Pobierz
  • 180
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jgruyf
Jgruyf
Jgruyf 19.06.2026, 22:24:37 via Android
  • 1
@Pan_Slon:

"10 miesięcy temu się wyprowadziła, to nie prezent niespodzianka"

"@alkoJezus: smieci same sie wyniosły, zajebiscie"

Nawet 2 razy
  • Odpowiedz
kochamcovid
kochamcovid
19.06.2026, 19:39:18
  • 0
Mam dwa pytania:

Czy ktoś może polecić jakąś restaurację z dobrym, polskim jedzeniem na zaznaczonym obszarze? Niezależnie od cen, byle było dobrze i aby to było jedzenie tradycyjne, bez udziwnień. Także może być restauracja z jedzeniem powiedzmy kaszubskim czy pomorskim, taka regionalna, ale najlepiej typowo taka ogólnopolska. Dodatkowym plusem byłoby menu w języku hiszpańskim (bo będę miał znajomych gości z tego kraju), ale to tylko dodatkowy atut i nie jest kluczowe.

Druga
kochamcovid - Mam dwa pytania:

Czy ktoś może polecić jakąś restaurację z dobrym, pol...

źródło: 1000025587

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jgruyf
Jgruyf
Jgruyf 19.06.2026, 21:24:55 via Android
  • 0
@kochamcovid:
Jgruyf - @kochamcovid:

źródło: 1000007203

Pobierz
  • Odpowiedz
Jgruyf
Jgruyf
Jgruyf 19.06.2026, 18:39:01
  • 0
#koreanski #szybkikurs

하루 하루 haru haru - dzień w dzień (haruj haruj)
먹어 bogo - jedz
이상의 isange - insane, nienormalny
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

477

Prawie 40% Polaków ma problem z rozumieniem tekstu. To cichy hamulec gospodarki

Prawie 40% Polaków ma problem z rozumieniem tekstu. To cichy hamulec gospodarki

Polacy wypadli najgorzej w tekstach kompetencji dorosłych wśród wszystkich państw członkowskich OECD.

ObserwatorGospodarczy
z
obserwatorgospodarczy.pl
dodany: 18.06.2026, 08:46:16
  • 223
  • #
    polska
  • #
    nauka
  • #
    ekonomia
Jgruyf
Jgruyf
Jgruyf 19.06.2026, 13:37:28 via Android
  • 0
Pytania są tendencyjne
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

1327

Dawid Kacprzyk zwolniony ze Szpitala Południowego w Warszawie

Dawid Kacprzyk zwolniony ze Szpitala Południowego w Warszawie

Dawid Kacprzyk zwolniony ze Szpitala Południowego w Warszawie dowiedziało się Polskie Radio RDC.

kubaowo
z
rdc.pl
dodany: 17.06.2026, 12:10:49
  • 196
  • #
    warszawa
  • #
    lekarz
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
  • #
    pieniadze
Jgruyf
Jgruyf
Jgruyf 17.06.2026, 16:47:31 via Android
  • 0
@marqsk: PiS wybory wygrał.
lubie-sernik
lubie-sernik
17.06.2026, 15:39:47
  • 365
W moim budynku pracuje taka laska z krótkimi włosami co się bardzo do mnie uśmiecha. Inne też się czasem uśmiechną ale ta wyjątkowo bardzo się uśmiecha.

W każdym razie dziś się jej bardziej przyjrzałem i wydaje mi się, że to jest jednak chłop.

Ta #tajlandia to jedna wielka pułapka.

Na
  • 34
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jgruyf
Jgruyf
Jgruyf 17.06.2026, 15:50:26 via Android
  • 15
Jgruyf

źródło: 1000007480

Pobierz
  • Odpowiedz
Jgruyf
Jgruyf
Jgruyf 17.06.2026, 13:49:40
  • 2
Odnośnie afery Starbucks #korea polecam serial Youth of May z 2021 o tamtych wydarzeniach w Kłangdżu w maju 1980. Właśnie na tapecie. Cóż za zabieg okoliczności. Trafiłem tu za #aktorka Kim Se Røk (김새록). W Kłangdżu spędziłem 2 noce jadąc rowerem wzdłuż rzeki Yong San z tamy w Damyang do Møkpø.
#viki #drama #kdrama #starbucks
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

kotbehemoth
kotbehemoth
17.06.2026, 14:09:37 via Android
  • 1
@Jgruyf: jest też fajny fabularny, choć oparty na prawdziwej historii, film A Taxi Driver z 2017 gdzie akcja dzieje się podczas tych zamieszek (czy raczej masakry)
  • Odpowiedz
Bakerovsky
Bakerovsky
14.06.2026, 13:54:21
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jgruyf
Jgruyf
Jgruyf 16.06.2026, 22:13:42 via Android
  • 0
@Bakerovsky: chłosta to raczej za splunięcie, gumę do żucia, palenie i chodzenie po kwaterze na waleta.
  • Odpowiedz
Jgruyf
Jgruyf
Jgruyf 17.06.2026, 13:20:07 via Android
  • 0
@Jgruyf: Jednak pojechałem. Raczej mandat lub grzywna.
  • Odpowiedz

4

SS Tank day w rocznicę powstania - to była promocja w Starbucks.

SS Tank day w rocznicę powstania - to była promocja w Starbucks.

Marketingowa katastrofa Starbucks w Korei. Akcja z czołgami w dniu pamięci ofiar Gwangju skończyła się bojkotem i dymisją szefa. 22 wszystkie sklepy w tym państwie będą zamknięte po 15, a pracownicy szkolenie z historii kraju. AI ponoć robiło tą kampanię.

DriveSpace
z
bbc.com
dodany: 17.06.2026, 11:07:37
  • 2
  • #
    starbucks
  • #
    koreapoludniowa
  • #
    kawa
  • #
    marketing
  • #
    sztucznainteligencja
Jgruyf
Jgruyf
Jgruyf 17.06.2026, 12:57:53 via Android
  • 1
Cóż za zabieg okoliczności. Aktualnie leci #kdrama Youth of May z 2021 właśnie o tamtych wydarzeniach w Głangdżu w maju 1980.
#viki #drama.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

kotbehemoth
kotbehemoth
15.06.2026, 09:54:32
  • 16
Chiński koteczek w Szanghaju
Ciekawostka: kot po chińsku to 猫 māo i brzmi trochę jak miauczenie. Ale ponoć nie ma dowodów że pochodzenie jest onomatopeiczne.

#koteczkizprzypadku
kotbehemoth - Chiński koteczek w Szanghaju 
Ciekawostka: kot po chińsku to 猫 māo i br...

źródło: 17815172532660

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jgruyf
Jgruyf
Jgruyf 16.06.2026, 21:52:19 via Android
  • 0
@kotbehemoth: Kot w Makau
Jgruyf - @kotbehemoth: Kot w Makau

źródło: 1000005538

Pobierz
  • Odpowiedz
Jgruyf
Jgruyf
Jgruyf 16.06.2026, 21:58:38 via Android
  • 0
@thekrepa: To 80% chińskich znaków. Radykał główny podaje kategorie hasła. Tu zwierzę (to po lewej). Pies 狗 (gau/nasze chał) ma ten sam radykał (z lewej). Drugi radykał ma podpowiadać wymowę. Znaczeniowo może być kompletnie bez sensu, ale wymowę podpowiada. Dlatego mimo że chińskie pismo fonetyczne nie jest, to jednak jest. I Chińczyk mimo że widzi znak pierwszy raz w życiu może go odczytać poprawnie. Dla mnie dość sprytne i piękne.
  • Odpowiedz
Jgruyf
Jgruyf
Jgruyf 16.06.2026, 15:01:27
  • 1
Poznaj Arisę jedną z najpiękniejszych #azjatka #japonka na YT
Jgruyf - Poznaj Arisę jedną z najpiękniejszych #azjatka #japonka na YT
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

szajabusa1337
szajabusa1337
szajabusa1337
25.05.2026, 16:35:18
  • 0
#finanse #wyjazd #podroze #wakacje Hej, lecę pierwszy raz za granicę na staż do Brukseli. I chciałbym się Was zapytać, która opcja lepsza. Revolut czy Zen? Będzie to mój główny i jedyny środek płatniczy.
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jgruyf
Jgruyf
Jgruyf 25.05.2026, 16:48:35 via Android
  • 1
@szajabusa1337: Weź co najmniej parę. Ja używam Wise i Revolut. Jestem bardzo zadowolony. Chętnie otworzę coś jeszcze. Taka dywersyfikacja bezpieczeństwa za granicą.
  • Odpowiedz
Jgruyf
Jgruyf
Jgruyf 16.06.2026, 13:29:20 via Android
  • 0
@szajabusa1337: Właśnie odebrałem kartę Zen. Czekam na N26. Z Revoluta będę powoli rezygnował. Chcą w Ognivo? To dziękuję. Nie w państwie z gówna i kartonu. Zostaję przy Wise. Każde ma swoje wady i zalety. Np. problem z wpłatą środków na Wise. Jednak myślę że aktualnie będzie optymalny układ na podróże po świecie. Żeby się nie obudzić z ręką w nocniku.
  • Odpowiedz

521

5 miesięczna pralka Hisense zalała mi dom. Producent nawet jej nie obejrzał.

Bardzo nie polecam pralki Hisense Seria 5i oraz podejścia producenta do zgłoszeń gwarancyjnych. Pralkę zakupiłem 02.01.2026 r. Przez pierwsze miesiące działała bez zarzutu i byliśmy z niej zadowoleni. Potem zalała mi dom...

Milosz01ht
z
wykop.pl
dodany: 16.06.2026, 08:37:37
  • 145
  • #
    hisense
  • #
    pralka
  • #
    awaria
  • #
    zalanie
  • #
    wydarzenia
  • #
    ubezpieczenia
Jgruyf
Jgruyf
Jgruyf 16.06.2026, 13:10:52 via Android
  • 1
@Milosz01ht: Do 6 miesięcy bodajże domniemywa się, że produkt jest wadliwy. Producent powinien udowadniać, że jest inaczej. Nie ty.

1723

W Polsce trwają masowe, ale ciche zwolnienia. "Tego nie ma w statystykach"

W Polsce trwają masowe, ale ciche zwolnienia. "Tego nie ma w statystykach"

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że na polskim rynku pracy nie ma żadnych znaczących zmian. Ani nie ogłasza się masowo zwolnień grupowych, ani rekrutacji. Po cichu dochodzi jednak do bardzo znaczącej rewolucji na rynku pracy.

VoxClamantisInDeserto
z
next.gazeta.pl
dodany: 14.06.2026, 16:01:51
  • 651
  • #
    polska
  • #
    praca
  • #
    gospodarka
  • #
    ekonomia
  • #
    spoleczenstwo
  • #
    kryzys
Jgruyf
Jgruyf
Jgruyf 14.06.2026, 21:50:22 via Android
  • 0
@Stitch: Z takimi cwaniakami zawsze mam wielką przyjemność spotkać się w sądzie pracy.

1606

Śledztwo w sprawie urzędniczki przeglądającej dane Mentzena umorzone

Kobieta stwierdziła że nie przeglądała danych, karty dostępowej nie usuwa z czytnika jak wychodzi, a hasło trzyma pod klawiaturą. Trzymajmy kapelusze w dobie KSEF

kampro
z
facebook.com
dodany: 14.06.2026, 17:49:25
  • 136
  • #
    firma
  • #
    podatki
  • #
    dzialalnoscgospodarcza
  • #
    biznes
  • #
    polityka
Jgruyf
Jgruyf
Jgruyf 14.06.2026, 21:23:57 via Android
  • 5
@MiKeyCo: Prokurator nie jest taki glupi. On się nawet nie wysila, bo wie że i tak tfu sąd kobiecinie niczego nie dołoży. Sam to ćwiczyłem kilka razy. To są moje i prokuratora wnioski z doświadczeń z kastą. Po prostu nie ma sensu.
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 21
  • Strona 1 z 21
  • >

Osiągnięcia

  • Rocznica
    od 23.02.2026

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 27.11.2022

    Gadżeciarz
  • Komentator
    od 10.08.2023

    Komentator
  • Mikroblogger
    od 14.08.2023

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking