Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko167
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
DeringeR

DeringeR

Dołączył 9 lat i 2 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 329
  • Znaleziska 58
  • Mikroblog 271
  • Obserwujący 2
  • Obserwowane 0
DeringeR
DeringeR 10.04.2025, 15:12:28
  • 0
#monitory
Porównanie dla Dell 27 G2724D vs Gigabyte M27Q vs Iiyama GB2770QSU-5/6?
Czy ktoś testował te monitory obok siebie - bo specyfikacja podobna (RTINGS, MONITOR UNBOXED, STILGAR) ale nie mogę nigdzie znaleźć recenzji Iliama więc brakuje mi porównaniu do poprzednich.

Gigabyte M27Q tańsze 300zł ale zastanawiam się czy ma gorsze kolory od Dela bo trochę mniejszy kontrast i jasność.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czoso
Czoso
06.04.2025, 09:52:06
  • 1698
#nieruchomosci
Czoso - #nieruchomosci

źródło: temp_file5449133883024961616

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

DeringeR
DeringeR 06.04.2025, 18:10:16 via Wykop
  • 0
@Czoso: nk wyjaśni czemu dev tak robią?
  • Odpowiedz
DeringeR
DeringeR 06.04.2025, 17:54:58
  • 0
Diagnostyka Toyoty 2019r. z komputera
Chce się pobawić diagnostyką bez wydawania milionów.
Doczytałem się że oficjalny program to Techstream i można go uruchomić na kablu Mini VCI J2534.
1. Czy ktoś ma zaufane źródło programu za free? Bo wszystko scrackowane jest na jakiś ruskich serwerach ew. podejrzane klucze z aliexpress.
2. Czy ten kabel Mini VCI J2534 losowy za 120zł z allegro się nada czy mogą być jakieś problemy?
#mechanikasamochodowa #toyota #cracking
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

rtp_diov
rtp_diov
rtp_diov
07.04.2025, 09:55:29 via Wykop
  • 1
@DeringeR: nie bawiłem się tak zaawansowanie, ale do prostych rzeczy wystarczał ten obd bluetooth i telefon z androidem. Było tam ileś aplikacji dostępnych do diagnostyki min. baterii itd.
  • Odpowiedz
inXe
inXe
25.03.2025, 21:07:45
  • 0
Mircy, szukam sobie #monitor do #gry i pracy. Z ciekawych pozycji w oko wpadły mi:
KOORUI GN10 27
AOC Q27G3XMN
XIAOMI G PRO 27i

Ktoś wybierał spośród tych monitorów? Ktoś ma któryś i odradza z jakiegoś powodu? Albo chwali sobie? #pcmasterrace też taguje może przyciągnie więcej użytkowników tego typu monitorów ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

DeringeR
DeringeR 25.03.2025, 21:16:39 via Wykop
  • 0
@inXe: ale przecież takie ogólnie pytania dadzą odpowiedz "no fajny fajny", każdy poleci to co ma

te miniledy są niedopracowane i lepiej poczekac na nowe generacje jak koniecznie chcemy HDR
  • Odpowiedz
DeringeR
DeringeR 24.03.2025, 23:10:40
  • 0
AUTO do jazdy miejskiej 10km dziennie + 1x/msc ekspresówka 50km / używane 20-40tys. zł / 2 osoby / małe do parkowania
1. Czy Toyota Aygo to dobry wybór? Co jeszcze polecicie z tańszych?
2. GPT mówi że roczne koszty dla np. Toyota Aygo benzyna to 1600zł. Hybryda/gaz 300zł mniej. Plug-in 900zł mniej. Elektryk 1000zł mniej.
Czy warto szukać hybryd/hybryd plug-in lub elektryków przy tak małej ilości jazdy czy raczej dopłata jest zbyt
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

NuklearnySzpadel
NuklearnySzpadel
NuklearnySzpadel
25.03.2025, 00:43:28 via Wypiek
  • 1
@DeringeR
Aygo nie użytkowałem, ale jeśli nie wymagasz dynamiki ani super wyciszenia, to na jednorazowe strzały ekspresówką wystarczy. Na pewno krótkie przełożenia dadzą się we znaki i spalanie w trasie nie będzie rewelacyjne przez jazdę na wysokich obrotach.

Skoro gaz jest tak opłacalny przy częstszej jeździe to dlaczego producenci nie instalują go domyślnie w wybranych modelach?


Zależy którzy. Dacia oferuje. Największy problem z fabrycznym LPG jest taki, że jak czasem założą jakąś zagraniczną
  • Odpowiedz
PiotrFr
PiotrFr
25.03.2025, 05:30:14 via Wykop
  • 2
@DeringeR:

Skoro gaz jest tak opłacalny przy częstszej jeździe to dlaczego producenci nie instalują go domyślnie w wybranych modelach?


Bo LPG w większości krajów nie jest wyjątkowo nisko opodatkowane jak w Polsce, więc oszczędności nie są takie duże. Najpierw były popularne diesle, później bezpośredni wtrysk, więc coraz mniej aut się nadawało. W małym aucie zawsze to wyższa cena, trzeba mieć miejsce na butle itp, a statystycznie małe auta robią małe
  • Odpowiedz
Larsberg
Larsberg
15.03.2025, 15:25:03
  • 4
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

DeringeR
DeringeR 23.03.2025, 18:37:43 via Wykop
  • 0
@Larsberg: Zwiększenie FPS działa, ale sam upscaling u mnie niestety nie. Próbowałem w przeglądarce czy w filmach i potrafi powiększyć obraz 2x ale nie poprawia jakości ;/ Na na youtube pokazuja jak to pięknie potrafi np anime dać w 4k
  • Odpowiedz
Milegodniawszystkim
Milegodniawszystkim
Milegodniawszystkim
16.03.2025, 09:40:46
  • 0
warto ten oled brac jak tv wymieniam raz na 10 lat? czy lepiej wziac mini led
sie boje o to wypalenie, a tez nie chce sie martwic ogladajac, ze zaraz mi sie cos wypali
nie ogladam tvp po 11 h dziennie, ale jakies gierki czlowiek potrafi latami grac po 1-2h dziennie

#tv #telewizory #lg #led #elektronika #technologia #monitory
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

DeringeR
DeringeR 23.03.2025, 17:20:11 via Wykop
  • 0
@Milegodniawszystkim: AOC mini-led - brakuje mu oprogramowania, łatwego ściemniania czy przełączania trybów
do tego local dimming powoduje migotanie (ważne jak ktoś jest wrażliwy i dłuższe siedzenie go męczy)
za kilka miesięcy lub dłużej powinny wyjść nowe modele na IPS

generalnie ten miniled jest dobry a nawet lepszy od OLEDOW (wg niektorych) w dzień, dzięki dobrej jasnośći
OLEDY lepiej wieczorami
  • Odpowiedz
DeringeR
DeringeR 11.03.2025, 20:51:32
  • 0
#samochody #motoryzacja
1. Czy ta oferta jest dobra? Może da się znaleźć podobne auto w dobrej jakości taniej?
Dlaczego VIN nie jest podany? Dlaczego sprzedawca nie ma gotowej diagnostyki tylko kupujący sam musi ją robić - to każdy kupujący będzie osobno robić przegląd?
otomoto.pl/osobowe/oferta/toyota-aygo-toyota-aygo-1-0-vvt-i-color-edition-ID6HcTEC.html

2. Jak ogólnie kupić używane auto za 20-40k? Stacja diagnostyczna czy przegląd w serwisie? Na co zwrócić uwagę?
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

DeringeR
DeringeR
Autor
11.03.2025, 21:52:14 via Wykop
  • 0
@trzaichlac69: przyjacielu, czy mógłbym Cie prosić abyś zaznaczył mi jakoś w paincie te wade? bo ja totalnie tego nie widze, a chce przestrzec kupujacego przed tą podejrzana oferta

sprzedawca zamiast podać vin wpisał same xxxx, a nawet majac vin rozumiem że trzeba kupić płatny raport bo strona rządowa chyba nie pokazuje danych z zagranicy

ale tak przy okazji: czy takie polepienie powypadkowego auta praktycznie zmniejsza jego wartość? w sensie czy
  • Odpowiedz
DeringeR
DeringeR
Autor
14.03.2025, 15:41:09 via Wykop
  • 0
@czlowiekproso: dobra ale tutaj 170k przebiegu
te Aygo miało 20k przebiegu za 40k pln

musze zrobić research o autach 20-40k pln na jakiś forach bo nawet nie wiem gdzie szukać
auto ma być małe dla dwóch osób do miasta
  • Odpowiedz
DeringeR
DeringeR
Autor
14.03.2025, 15:42:41 via Wykop
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
DeringeR
DeringeR
Autor
15.03.2025, 23:58:12 via Wykop
  • 0
@czlowiekproso: u nas tylko 2 osoby + zakupy ;p

automat ma sens, wezme pod uwage
ale przebieg 170k to ile trzeba odlozyc na wczesniejsze naprawy, kolejne 10kpln? przekracza limit...

popatrze jeszcze czy coś jest na rynku w przedziale 20-30k pln
  • Odpowiedz
staley
staley
staley
05.03.2025, 09:07:53
  • 0
#oszczedzanie #lokata #finanse

Czesc, jaką lokate byscie polecili? Odkładam pieniadze na dom, chce po prostu wplacac na konto i miec pewność, ze nie beda tracic na wartosci przez inflacje, tyle i az tyle. Jestem zielony w lokatach i tego typu sprawach wiec co byscie polecili?
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

DeringeR
DeringeR 14.03.2025, 15:45:32 via Wykop
  • 0
@Norskee: jak to są słabe, wszędzie widzę lokaty 5-7% a wcześniej było po kilka procent max...?
  • Odpowiedz
kerri
kerri
kerri
04.03.2025, 20:16:48
  • 0
Potrzebuje monitor do gier. Mam na oku Gigabyte m27q rev 2.0 za 780 zł (1440p, 165hz, 27", ips, dobre pokrycie barw). Czy dostane w tej cenie coś lepszego czy brać ten? budżet to maks 800 zł, nie ma szans na więcej.
#monitory #komputery #pcmasterrace
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

DeringeR
DeringeR 07.03.2025, 20:31:27 via Wykop
  • 0
@kerri: q-30 jest polecany za 1000zł, qe dużo negatywow o gorszej jakosci, kątach widzenia... mimo że na papierze lepszy

Dell G2724D alternatywnie

wydaje mi się że warto dopłacić 200zł, ale jak kto uważa
  • Odpowiedz
DeringeR
DeringeR 07.03.2025, 18:55:51
  • 1
Dlaczego?
Przecież wtedy można by wykleić gabinet kolorowymi plakatami, dołożyć długopisy, podkładki na stół i wycieraczki. Wtedy rozwiązania problemu zdrowotnego jakoś same się nasuwają.

I jeszcze lekarz mógłby wypisywać więcej danego leku aby zebrać potrzebne dane dla zapewniania pacjentom bezpieczeństwa i lepszej jakości leczenia. Dodatkowo miałby zapewniony udział w konferencjach medycznych gdzie jeszcze lepiej pozna zastosowania i wskazania danego środka. To chyba dobre... dla pacjentów?

Nie rozumiem.
DeringeR - Dlaczego? 
Przecież wtedy można by wykleić gabinet kolorowymi plakatami, d...

źródło: IMG_20240919_133351

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

DeringeR
DeringeR 28.02.2025, 18:16:20
  • 0
FPS HZ MONITORY
Czy jak (RTX 3060) w szybkich grach mam 60-100fps, to jest sens kupować monitor 144/180hz zamiast 100hz?
Czy przy przeglądaniu neta lub graniu w wolne gry typu strategie zobaczymy różnice?
Dodatkowe hz redukują ghosting na VA ale raczej wybiorę IPS.
#technologia #monitory

ps. znacie jakiś grupki fb discordy gdzie można uzyskać techniczną wiedzę o hardware?
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

DeringeR
DeringeR 27.02.2025, 20:36:10
  • 0
Monitory/matryce IPS vs VA
Bardzo bardzo chciałem dać szansę VA bo doceniam czerń ale jak popatrzyłem w sklepach to nawet ciemniejsze sceny z gier są lepsze na IPS... jedynie całkowicie czarny ekran to wygrywa VA
no chyba że w przyciemnionych warunkach wygląda to zupełnie inaczej?
a pozostają gorsze kolory i ewentualny ghosting

pytanie: czy jak mam w fpsach 60-100klatek, a więcej tylko przy bardziej statycznych rzeczach (strategia i praca biurowa) to czy
DeringeR - Monitory/matryce IPS vs VA
Bardzo bardzo chciałem dać szansę VA bo docenia...

źródło: IMG_20250226_161921

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

DeringeR
DeringeR
Autor
27.02.2025, 20:36:31 via Wykop
  • 0
@DeringeR:
DeringeR - @DeringeR:

źródło: IMG_20250226_161946

Pobierz
  • Odpowiedz

2005

#niewidaćpomnie - razem dla mężczyzn w kryzysie psychicznym

Pokaż treści 18+

#niewidaćpomnie - razem dla mężczyzn w kryzysie psychicznym

Czy wiesz, że mężczyźni odbierają sobie życie blisko 5 razy częściej niż kobiety? W ciągu ostatnich 5 lat liczba prób samobójczych wśród mężczyzn wzrosła o 23%. W samym 2024 r. życie odebrało sobie 4088 mężczyzn, czyli ponad 84% wszystkich samobójstw w Polsce.

maniek-stary666
z
siepomaga.pl
dodany: 23.02.2025, 09:05:07
  • 444
  • #
    depresja
  • #
    samotnosc
  • #
    samobojstwo
  • #
    psychologia
  • #
    siepomaga
  • #
    zrzutka
DeringeR
DeringeR 24.02.2025, 14:39:38 via Wykop
  • 1
Czy są jakieś fundacje pomagające finansowo mężczyznom np. w przypadku chorób chronicznych? Ja choruje od 15-18 roku życia i nigdy nie doświadczyłem żadnej większej pomocy od nikogo mimo iż próbowałem we wszystkich możliwych instytucjach. Przez to nie mogłem się rozwinąć ani zdobyć większego wykształcenia, chociaż niewielka pomoc pomogłaby mi z rehabilitacją i najważniejszymi wydatkami.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

487

Straciła pieniądze we wpłatomacie? Bank reklamacji nie uznaje

Straciła pieniądze we wpłatomacie? Bank reklamacji nie uznaje

Mariola Sikora walczy z bankiem o 10 tys. zł, które - jak twierdzi - straciła we wpłatomacie. - Włożyłam 10 tys. zł. Cze

starnak
z
interwencja.polsatnews.pl
dodany: 20.02.2025, 16:18:44
  • 181
  • #
    polska
  • #
    bank
  • #
    pieniadze
  • #
    bankowosc
  • #
    bankomat
DeringeR
DeringeR 20.02.2025, 22:28:34 via Wykop
  • 0
@Krupier: na pewno 14?

gpt: W przypadku banków, brak odpowiedzi na wniosek lub reklamację w określonym terminie może oznaczać automatyczne uznanie roszczenia, ale zależy to od rodzaju sprawy i przepisów prawa bankowego.

Reklamacje w bankach – termin odpowiedzi
Zgodnie z ustawą o rozpatrywaniu reklamacji przez podmioty rynku finansowego (art. 6 ustawy z dnia 5 sierpnia
DeringeR
DeringeR 18.02.2025, 16:26:50
  • 1
Czy ktoś ubiegał się o wypłatę ubezpieczenia w UNICA lub innej firmie w podobnej sprawie? Wołam też elektryków.
Miałem rzadką awarię prądu w bloku i poszły dyski i gniazdo laptopa. Administracja nie przyznaje się do winy, ale raport technika z tej samej administracji mówi że faktycznie dochodziło do zaburzeń prądu w mieszkaniu,.
Mogę dostać opinie z serwisu że dyski są zepsute i laptop był spalony, ale nie bardzo jak udowodnić że doszło
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

DeringeR
DeringeR 07.02.2025, 20:32:49
  • 0
Czy jest coś lepszego niż Moto Edge 40 neo? Do 1000pln.
Cienki/lekki max. 6,5 cala.
Prosty, czytelny + dobry aparat.
Bez grania.
Żeby się nie rysował trzymany w torebce.

Pod
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

zaye93
zaye93
07.02.2025, 21:16:04 via Wykop
  • 1
@DeringeR Nie ma nic lepszego w tej cenie lekkiego i cienkiego. Aparat podobno przyzwoity. Tylko zagięty ekran jest mało praktyczny. Choć telefon ma ip68, etui i folię/szkło warto kupić.
  • Odpowiedz
krdewra
krdewra
krdewra
08.02.2025, 08:28:24 via Wykop
  • 0
@DeringeR:
Ja nalepilem to: https://pancernik.eu/motorola-edge-40-neo/szklo-hartowane/bizon-glass-hydrogel-front-2-sztuki

Raz poodstawalo mi na bokach ekranu, ale za drugim razem nalepilem dobrze
  • Odpowiedz
DeringeR
DeringeR 04.02.2025, 21:41:14
  • 2
OLX - dlaczego jak ktoś kupi dany przedmiot to ogłoszenie dalej wisi i trzeba ręcznie zdjąć?
To powoduje że kolejne 20 osób napisze czy jest dostępne bo nie wie czy jest aktualne i po prostu nie ma przesyłki włączonej czy co....
nie rozumiem
#olx
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

kaktus_z_ostrymi_kolcami
kaktus_z_ostrymi_kolcami
kaktus_z_ostrymi_kolcami
05.02.2025, 07:47:15 via Wykop
  • 0
@DeringeR: tego nikt chyba nie rozumie, chociaż ja zostawiam do wglądu do czasu aż sprzedający zatwierdzi, że wszystko gra. Bo po zakończeniu i usunięciu kupujący nie ma już dostępu do ogłoszenia z przedmiotem, który kupił.
  • Odpowiedz
DeringeR
DeringeR 31.01.2025, 16:26:23
  • 1
Golarka/maszynka rotacyjna do golenia. Czy może być tak że NOWE ostrza golą gorzej, zacinają, szarpią?
Mam Enchen Blackstone i ostrza używane pół roku działają nieźle a nowe tragedia.

Można jakoś naostrzyć ostrza? Coś są sposoby że posmarować smarem i przetrzeć gładkim papierem ściernym.
A może po prostu dać smaru tylko jakiego?

#golenie #golarki #mezczyzna #barber
DeringeR - Golarka/maszynka rotacyjna do golenia. Czy może być tak że NOWE ostrza gol...

źródło: image

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

DeringeR
DeringeR
Autor
31.01.2025, 16:33:19 via Wykop
  • 0
@Megasuper: faktycznie może tak być bo mają inny znaczek niż oryginalne i trochę gorzej wchodzą do slota
zamiast "enchen" jest jakiś znaczek, a opakowanie jest troche inne - są napisy ze niby enchen ale firma to jakiś qiaopusi smart

bede reklamować na allegro o zwrot kosztow, ale jak oglądam ostrza to są identyczne

nie wiem może ta sama fabryka je robi a te gorszej jakosci to na lewo walą czy
DeringeR - @Megasuper: faktycznie może tak być bo mają inny znaczek niż oryginalne i ...

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz
DeringeR
DeringeR 23.01.2025, 23:18:25
  • 0
Jak bezpieczne jest kupowanie używanych CPU i płyt głównych na OLX? A co z dyskami, grafikami i RAM?
Czy w przypadku problemów ze sprzętem działa jakoś ten Program Ochronny czy nadal to ściema?
Jak bezpiecznie jest na FB marketplace?
Są jeszcze inne stronki prócz allegro?

Chce ryzen 5 5500/5600 i płytke b450
#informatyka #komputery #olx
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

DeringeR
DeringeR
Autor
23.01.2025, 23:31:43 via Wykop
  • 0
@toby34: sporo ofert jest że nie sprzedają przez przesyłke olx a tylko odbiór osobisty
moga miec jakiś racjonalny powód żeby nie używać przesyłki olx?
przecież to raczej kupujacy ryzykuje skoro ten pakiet ochronny nie dziala

https://www.olx.pl/d/oferta/procesor-amd-ryzen-5-5600x-am4-CID99-ID145WFk.html?reason=observed_ad
https://www.olx.pl/d/oferta/procesor-ryzen-5-5500-CID99-ID14599w.html?reason=observed_ad
jeden chce przedpłate drugi bez ocen...
  • Odpowiedz
DeringeR
DeringeR
Autor
23.01.2025, 23:51:11 via Wykop
  • 0
a skoro pakiet ochronny nie ma sensu to można bez niego kupować? bo to chyba prawie 10% ceny jest
  • Odpowiedz
DeringeR
DeringeR
Autor
24.01.2025, 20:27:19 via Wykop
  • 0
@kromeczek: niestety większość ogłoszeń tego co szukam to 0 opinie, ale konta założone np 2 lata temu
niby może tak być że ktoś chce tylko te płyte i inne części sprzedać i dopiero coś wystawił

ja nie rozumiem jak to możliwe że takie scamy istnieją bo przecież gdyby policji się chciało to mogliby pewnie bez problemu IP typa i nara
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 10
  • Strona 3 z 10
  • >

Osiągnięcia

  • Rocznica
    od 31.03.2026

    Rocznica
  • Mikroblogger
    od 01.02.2025

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking