Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko172
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
DeringeR

DeringeR

Dołączył 9 lat i 2 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 329
  • Znaleziska 58
  • Mikroblog 271
  • Obserwujący 2
  • Obserwowane 0
Yhcruncy2
Yhcruncy2
Yhcruncy2
29.06.2025, 17:13:03
  • 0
Czy są jakieś wcierki dla osoby, które chcą wspomóc swoje włosy albo mają lekki problem z zakolami?

Bo nie chciałbym się ładować na finasterydy albo minoxidil (chociaż tutaj nwm czy są jakieś skutki uboczne). Na wykopie widziałem jak ktoś mówił o jakiś wcierkach dziwnych, ale one chyba nie są nawet w Polsce zatwierdzone.

I tak sobie przeglądałem czy są jakieś sklepy trychologiczne albo czy jakieś kliniki polecają jakieś produkty i w sumie to wiele
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

DeringeR
DeringeR 14.07.2025, 19:08:09 via Wykop
  • 0
@Yhcruncy2: optymalna metoda to:
finasteryd microdawka (max 0.1/100g) + minoxidil 2-5% w formie receptury aptecznej (wcierka), recka od dermatologa
wcierka w takich microdawkach jest równie skuteczna a praktycznie nie ma uboków

do tego wcierki ziołowe typu jantar (bez alko) lub banfi
+ dobre witaminki do łykania, kwasy tłuszczowe itd.
  • Odpowiedz

4

Duże zmiany w funkcjonowaniu Urzędów Pracy. Nowe zasady już weszły w życie

Pokaż treści 18+

Duże zmiany w funkcjonowaniu Urzędów Pracy. Nowe zasady już weszły w życie

1 czerwca 2025 r. weszły w życie nowe przepisy dotyczące polskiego rynku pracy. Swoim zakresem obejmują one m.in. bezrobotnych. Zmiany dotyczą również zasad rejestracji czy kontaktu z urzędem

mieszkamzmamusia
z
zielonalinia.gov.pl
dodany: 06.06.2025, 12:56:00
  • 10
  • #
    neet
  • #
    przegryw
  • #
    bezrobocie
  • #
    pup
  • #
    urzadpracy
  • #
    pracbaza
DeringeR
DeringeR 16.06.2025, 15:04:06 via Wykop
  • 0
@Xvenowski: "Czyli 3 lata jest zarejestrowany, potem go usuwają, ale po miesiącu może znów wrócić na 3 lata?
masz już odpowiedź na te kwestie?
ja się rejestrowałem (ponownie) od kilku lat, czasem z przerwami po kilka dni

mogę nawet odbyć rozmowę z urzędem lub jakąś firmą, ale potrzebuje ubezpieczenia żeby kontynuować leczenie...
Patryk4
Patryk4
Patryk4
05.06.2025, 20:02:34
  • 0
Są jakieś nowe przepisy bezrobotnych i teraz można max 3 lata być zarejestrowanym (czyli mieć ubezpieczenie zdrowotne), do tego wizyty co 30 dni obowiązkowo. Jak tanim innym sposobem zyskać ubezpieczenie zdrowotne? Wykupując w NFZ to ponad 750zł na miesiąc, dużo za dużo.
#neet #pup
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

DeringeR
DeringeR 16.06.2025, 14:48:36 via Wykop
  • 0
@Patryk4: a jak się chodzi na spotkania/do firm na podpis to można być nadal zarejestrowanym po 3 latach wykreślają?
miały być przepisy gdzie każdy ma ubezpiecznie pomijając urząd pracy a wprowadzili coś zupełnie innego...

"bezrobotny może być w rejestrze urzędu pracy nieprzerwanie maksymalnie przez 3 lata"
a jak się przerwie na kilka dni lub dłużej to znów można?
a zresztą zadzwonie do mojego urzędu i się zapytam
  • Odpowiedz

403

Lekarze chcą zarabiać co najmniej trzy średnie krajowe. "Będą zamykane oddziały"

Lekarze chcą zarabiać co najmniej trzy średnie krajowe. "Będą zamykane oddziały"

Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy domaga się, by od lipca lekarze specjaliści zatrudnieni na umowie o pracę otrzymywali co najmniej trzy średnie krajowe, czyli obecnie 24,5 tys. zł brutto miesięcznie. Związek argumentuje, że obecne wynagrodzenia nie odpowiadają kwalifikacjom i odpowiedzialności

airaG
z
medonet.pl
dodany: 15.06.2025, 12:07:05
  • 198
  • #
    polska
  • #
    nfz
  • #
    sluzbazdrowia
  • #
    zdrowie
  • #
    lekarz
  • #
    pieniadze
DeringeR
DeringeR 15.06.2025, 23:03:56 via Wykop
  • 0
@czupakadabra: 3. dobrze ale jak zrobić taki system? jedyna opcja to przez oficjalne konto przez IKP ale czy w jakimś kraju funkcjonuje coś takiego?

2. a dlaczego nie może być częściowo prywatnie? większość lekarzy nie da rady się utrzymać tylko z prywatnej - nawet jak ktoś jest dobry to nie zaczyna od razu 100% prywatnie bo musi zbudować baze pacjentów
DeringeR
DeringeR 15.06.2025, 15:48:56
  • 0
Program Moje Zdrowie
IKP - NFZ

Czy na podstawie odpowiedzi w ankiecie można dostać większy/mniejszy panel badań? Wiek poniżej 30.
Wcześniej w programie 40+ ankieta nie miała znaczenia.

#profilaktyka #zdrowie #ikp #nfz #pytanie
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

DeringeR
DeringeR
Autor
15.06.2025, 16:15:26 via Wykop
  • 2
@DeringeR: a w sumie można edytować ankiete, więc sprawdziłem
więcej palenia/picia itd. doda nam badania z zakresu wątroby
stan psychiczny czyli ostatnia ankieta nic nie zmienia :(
DeringeR - @DeringeR: a w sumie można edytować ankiete, więc sprawdziłem 
więcej pale...

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz
Bakerovsky
Bakerovsky
26.05.2025, 14:16:48
  • 0
Cześć Mirki,

byłem dzisiaj po 2 latach na badaniach profilaktycznych krwi i wyszło mi TSH na poziomie 4,85 gdzie zakres jest 0,30-4,50.

Czy jest szansa aby zbić to dietą lub zmianą jakiś nawyków? Mam 28 lat i jestem przerażony.

Dzięki
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

DeringeR
DeringeR 15.06.2025, 15:57:55 via Wykop
  • 0
@azurri: ale masz Hashimoto tzn autoimmunologie, wychodzą przeciwciała?
  • Odpowiedz
kamieniarz
kamieniarz
03.06.2025, 12:15:01
  • 0
Korzystał już ktoś z programu Moje Zdrowie? Na początku maja wypełniłem ankietę, miałem tam listę chyba 12 sugerowanych badań, dzisiaj dzwonię do mojej przychodni i niestety nadal nie mają od "szefowej" wytycznych... Czy to w ogóle działa?

#profilaktyka #zdrowie #ikp #nfz #pytanie
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

DeringeR
DeringeR 15.06.2025, 15:40:43 via Wykop
  • 0
Czy na podstawie odpowiedzi w ankiecie można dostać większy/mniejszy panel badań?
Wcześniej w programie 40+ ankieta nie miała znaczenia.
  • Odpowiedz
TiniMini__PL
TiniMini__PL
TiniMini__PL
06.02.2025, 06:58:15
  • 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

DeringeR
DeringeR 04.06.2025, 15:16:30 via Wykop
  • 0
sprawdzić 70 jutr


@TiniMini__PL: nie dziwie się jak walisz max dawki na start

układ nerwowy przy pierwszym kontakcie z substancja bardzo dokladnie ocenia i decyduje jak będzie ją tolerować - dlatego jak ktoś zaczyna od microdawek albo chociaż minimalnych to będzie mieć permamentnie lepszą
  • Odpowiedz
Theobromine
Theobromine
09.05.2025, 15:01:51
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

DeringeR
DeringeR 29.05.2025, 13:27:47 via Wykop
  • 1
@michal-glus1000: Problem jest tak, że niemal każdy ma takie przemyślenia. Bo po prostu zawsze wyskakuje tolerka (np. zostaje wrażliwość na GABA ale spada na dopamine, wiec efekt euforii zanika). No chyba że chińczyki zmienili formułe pheni bo jest kilka form ;p

Niestety, ta tolerka potem nie chce wrócić do zerowego punktu. Dlatego należy zaczynać już ze wsparciem układu który stymulujemy.

Jest coś takiego, że przy próbowaniu nowej substancji układ nerwowy
  • Odpowiedz
DeringeR
DeringeR 17.05.2025, 21:15:44
  • 1
Gdzie i jak kupić tanio proste, dobrej jakości ubrania?

Chce kupić kilka rzeczy jak t-shirty, spodenki dresowe. Jednokolorowe - biały lub czarny. Przewiewny, wygodny materiał, luźny krój. Ekonomicznie, nic markowego. Bez szkodliwych materiałów.
Jeszcze buty na zewnątrz, duży rozmiar 48 które nie obcierają palców. Barefoot?
Materiał na t-shirty to szukać bawełna 100%, czy może jakaś wiskoza, len, lyocell?
Czy wystarczy patrzeć po składzie czy raczej patrzeć na daną markę?
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

DeringeR
DeringeR
Autor
17.05.2025, 23:48:28 via Wykop
  • 0
@incelowski: to ja myślałem że koszulki można z allegro a buty lepiej przymierzyć na miejscu ;p
  • Odpowiedz
DeringeR
DeringeR 17.05.2025, 16:24:16
  • 7
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

DeringeR
DeringeR
Autor
17.05.2025, 16:47:37 via Wykop
  • 0
Naturalnie jak nie podziałają antyhistaminy 3 gen+rupafin to jedziemy z 2 gen.
Sterydy MIEJSCOWE dałbym jako ostatnią linię obrony, no ale polecam jednak zacząć od czarnuszki :)
Mamy jeszcze łagodny kromoglikan sodu do oczu.
  • Odpowiedz
Wixu
Wixu
22.04.2025, 13:52:16
  • 0
Za chwilkę będę mieć nowego PC i myślałem nad zakupem monitora. Do tej pory działalem na 27 calach w full hd, ale to chyba czas, żeby przeskoczyć na 1440p. W ogóle ceny wydaja się śmiesznie niskie, bo widziałem na promocjach różne gejmingowe modele typu Acer Nitro nawet za 600 zł, pytanie tylko jak z jakoscia. Czy da rade dorwać niezły monitor 27-32 cale w 1440p, przy odświeżaniu +100hz za +/- 1000 zł?
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

DeringeR
DeringeR 01.05.2025, 16:37:00 via Wykop
  • 0
@Wixu: Przetestowałem kilka i najlepiej: AOC AG275QXN VA 900zł lub Legion R27qe IPS 800zł
VA ma minimalny ghosting ale problemy z VRR które najlepiej wyłączyć
IPS ma gorszy kontrast (czerń i biel), przez co przeglądanie neta ale też w pewnym stopniu każdy obraz nie wygląda tak dobrze jak na VA

Oba mają wysoką jasność 400 nitów+, doskonałe kolory i droższe monitory niewiele więcej dają. Chyba że miniled za 1400 dopiero.
  • Odpowiedz
DeringeR
DeringeR 05.05.2025, 14:13:41 via Wykop
  • 0
@Wixu: legion to IPS wiec raczej VRR bedzie ok dzialac ;p
  • Odpowiedz
DeringeR
DeringeR 06.05.2025, 14:24:43 via Wykop
  • 0
@Wixu: Ten IPS ma bardzo słabe kąty wg. recenzji. Ja przesiadałem się ze starego TN więc nie zauważyłem aż tak - nawet przy przeglądaniu neta bo przecież tekst jest na środku. Ale ja siedze 80-90cm od monitora.
A to niesamowite że w grach dodaje się efekt winety żeby zaciemnić brzegi XD

Możesz zamówić tego VA co podałem (wg mnie ma lepsze kąty i znakomity kontrast i jasność) lub innego IPS
  • Odpowiedz
DeringeR
DeringeR 06.05.2025, 14:26:00 via Wykop
  • 0
@Wixu: wpisz sobie na ceneo/allegro przedział cenowy i zaznacz od 400 nitów dla IPS/VA to zobaczysz jak mało jest propozycji
  • Odpowiedz
DeringeR
DeringeR 06.05.2025, 14:27:45 via Wykop
  • 0
@Wixu: jeszcze jest cud techniki czyli AOC miniled z prawdziwym HDR ale to 1400pln
  • Odpowiedz
Chrystus
Chrystus
04.05.2025, 09:21:12
  • 1
Zauważyłem dwa pixele na nowym monitorze IPS. Nigdy wcześniej nie miałem IPS, tylko zawsze VA. Pogodzić się z tym, czy zwracać monitor?
#komputery #monitory
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

DeringeR
DeringeR 06.05.2025, 14:16:25 via Wykop
  • 1
@Piesa: Nic się nie poprawiło. Często musi być 2 martwe pixele ALE... najczęściej jest problem z SUBpixelem czyli świeci ale na inny kolor a nie że całkiem padł. I tu musi być np. 5 albo 2 koło siebie. Przynajmniej w Lenovo ;p
  • Odpowiedz
Tratak
Tratak
16.04.2025, 17:36:10
  • 0
Mam takie pytanie do Was. Pierwszy raz kupiłem sobie monitor z HDR, włączam film i normalnie jasność obrazu mnie oślepia. To normalne, że śnieg chce mi wypalić oczy? Nie powiem, odzwierciedleniem barw jest niezłe, z wyłączonym HDR'em obraz też jest bardzo dobry, ale mocno przesycony.
#monitory #telewizory #technologia
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

DeringeR
DeringeR 01.05.2025, 18:39:21 via Wykop
  • 0
@Tratak: a może podaj model?
  • Odpowiedz
ziolo20
ziolo20
ziolo20
18.04.2025, 11:21:51
  • 0
#monitory Hej, polećcie jakiś monitor 27 cali, okolice 1500pln, ma być grane na nim.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

DeringeR
DeringeR 01.05.2025, 18:38:49 via Wykop
  • 0
@ziolo20: AOC miniled za 1400 to najtańszy monitor z pełnym HDR, ale nie zawsze HDR jest dobry w grach
  • Odpowiedz
Chrystus
Chrystus
18.04.2025, 17:47:05
  • 0
Krótkie pytanie. Zawsze miałem monitory VA, a z IPS-ami to miałem do czynienia tylko z laptopami w pracy, u znajomych itp.
Niby VA smuży, ale szczerze to nie mam porównania, bo nie wiem jak to wygląda na IPS-ie. Może mając IPS bym zwrócił uwagę na wady monitorów VA.
Za to z tego co słyszałem to przy IPS-ach w nocy, przy czarnym tle, widoczne stają się podświetlenie ekranów na rogach monitorów. A że
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

DeringeR
DeringeR 01.05.2025, 18:37:28 via Wykop
  • 1
@Chrystus: VA z niskim czasem reakcji nie smuży lub jest to bardzo ciężkie do zauważenia, a nadal ma znacznie lepszy kontrast
AOC AG275QXN VA za 900zł przykład takiego monitora - biel i czerń jest niesamowita
  • Odpowiedz
Uuroboros
Uuroboros
29.04.2025, 21:34:04
  • 0
Ciekawe czy kiedyś monitory miniled albo oled będą dostępne w normalnych cenach w standardzie 4k i 240-600hz. Np do tysiąca złotych.
Patrzą sobie czasem na rynek i gul mi skacze że takie monitory teraz kosztują tyle co ja za pc dałem, taniej jest kupić telewizor oled.
#monitory
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

DeringeR
DeringeR 01.05.2025, 16:33:08 via Wykop
  • 0
@pink-parrot: dlaczego spadek dostępności, zmniejszą produkcje?
  • Odpowiedz

13

Bot do wysyłania najnowszych ofert z serwisów Allegrolokalnie, Olx i Otomoto.

Bot do wysyłania najnowszych ofert z serwisów Allegrolokalnie, Olx i Otomoto.

Witam Mirków, Napisałem Bota w serwisie Telegram (komunikator, taki jak Whatsapp czy Messenger, mniej więcej) Krótko, Bot śledzi za nas oferty na serwisach: olx.pl , otomoto.pl i allegrolokalnie.pl i wysyła nam powiadomienie od razu gdy pojawi się nowa może śledzić do 3 linków na raz. OpenSource

muskel
z
wykop.pl
dodany: 17.10.2020, 18:21:00
  • 22
  • #
    technologia
  • #
    zainteresowania
  • #
    python
  • #
    programowanie
DeringeR
DeringeR 22.04.2025, 14:36:37 via Wykop
  • 0
Działa lub ktoś ma alternatywne? Oferty GPU znikaja po kilku sekundach...
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

626

Grozili porwaniem dzieci i śmiercią. Gangsterzy skazani

Pokaż treści 18+

Grozili porwaniem dzieci i śmiercią. Gangsterzy skazani

Chcieli siłą przejąć kontrolę nad finansami zakopiańskich spółek deweloperskich, przyznali się do winy. Wyroki: 1 rok, rok w zawieszeniu na 3 lata bo przyznał się i bardzo żałuje. Trzeci nadal poszukiwany, ma odsiadkę 2 lata za napad z maczetą. Brr, jakie straszne kary dla wielkich gangsterów xD

arinkao
z
24tp.pl
dodany: 13.04.2025, 11:06:28
  • 42
  • #
    nierpolicja
  • #
    kryminalne
DeringeR
DeringeR 13.04.2025, 16:05:54 via Wykop
  • 2
@reveil: ale tak samo ludzie bronią NFZ, policji czy jakichkolwiek instytucji publicznych w stanie rozkładu, bo stwierdzając że one działają dobrze sami mogą czuć się bezpieczni - w innym razie musieli by o siebie zadać
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10
  • Strona 2 z 10
  • >

Osiągnięcia

  • Rocznica
    od 31.03.2026

    Rocznica
  • Mikroblogger
    od 01.02.2025

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking