Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko161
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
Asceus
Asceus

Asceus

Dołączył 12 lat i 1 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 2368
  • Znaleziska 180
  • Mikroblog 2188
  • Obserwujący 3
  • Obserwowane 44
ThisSpitefulSnake33
ThisSpitefulSnake33
10.05.2026, 08:41:28
  • 0
#xtb Dobra, to jak to jest z tym xtb w kwestii bezpieczeństwa? Jakiś czas temu pojawił się słynny wpis o włamaniu na konto: https://wykop.pl/link/7744253/o-gigantycznych-masowych-kradziezach-na-platformie-xtb. Ale wyszło, że chłop nie miał ustawione 2FA. Wszędzie roi się od komentarzy, że i tak mimo ustawionego 2FA są jakieś włamania i inne dziwne akcje. Chce zacząć inwestować na IKE, ale tego typu akcje mnie powstrzymują. Co począć?
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Asceus
Asceus
Asceus 10.05.2026, 10:30:40 via Wykop
  • 0
@ThisSpitefulSnake33: https://inwestomat.eu/czy-twoje-konto-maklerskie-jest-bezpieczne/
  • Odpowiedz
seb-mlotkow
seb-mlotkow
seb-mlotkow
09.05.2026, 09:24:54
  • 0
Wie ktoś dlaczego na stronie XTB.com widzę jakiegoś etfa, a w aplikacji go już nie ma ?
#gielda
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Asceus
Asceus
Asceus 09.05.2026, 11:25:07 via Wykop
  • 1
dostępny tylko w IBKR


@pepedros: Jest w BOSSA.
AtlasETF nie aktualizuje dostępności u brokerów na bieżąco.
Asceus - >dostępny tylko w IBKR

@pepedros: Jest w BOSSA.
AtlasETF nie aktualizuje do...

źródło: bossa

Pobierz
  • Odpowiedz
pigmej4ever
pigmej4ever
08.05.2026, 18:14:27
  • 3
#gielda #xtb #interactivebrokers

Do tej pory inwestowałem u polskich maklerów (xtb, mbank). Teraz chciałem zainwestować w spółkę z rynku którego nie oferują więc założyłem konto na ibrk. Stąd pytanie do osób korzystających z tej platformy, WY TAK ŻYJECIE????? Od środy próbuje wpłacić tam pieniądze ale jest to droga przez mękę, pierwotnie wysłałem tam pieniądze z revoluta klasycznym przelewem wedle informacji na stronie środki miały być dostępne
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Asceus
Asceus
Asceus 08.05.2026, 18:32:24 via Wykop
  • 4
@pigmej4ever: U wielu brokerów pierwsza wpłata służy do aktywacji/weryfikacji i zajmuje to dłużej (i chociażby w BOSSA też tak jest, więc nie tylko zagranicą).

Poza tym wiele zagranicznych firm finansowych krzywo patrzy na przelewy z Revoluta, szczególnie gdy mowa o pierwszym przelewie weryfikacyjnym. Więc zapewne to jest powodem wydłużenia czasu.

Normalnie IBKR ma rachunek w PLN w ING i na niego wpłacasz z polskiego banku.
  • Odpowiedz
Imperator_Wladek
Imperator_Wladek
06.05.2026, 13:37:03
  • 1
27 ETF-ów
Tyle ma w sobie "Subfundusz Strategia na min. 7 lat" (dawniej "mFundusz dla odważnych")

https://www.analizy.pl/fundusze-inwestycyjne-otwarte/SKR97/strategia-na-min-7-lat#
#gielda #tfi
Imperator_Wladek - 27 ETF-ów
Tyle ma w sobie "Subfundusz Strategia na min. 7 lat" (da...

źródło: image

Pobierz
  • 33
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Asceus
Asceus
Asceus 06.05.2026, 15:34:00 via Wykop
  • 1
kto normalny w to inwestuje


@thisguy1: Większość polaków...
Banki reklamują i wciskają TFI, bo na tym zarabiają.
Asceus - >kto normalny w to inwestuje

@thisguy1: Większość polaków...
Banki reklamuj...

źródło: tfi

Pobierz
  • Odpowiedz
Asceus
Asceus
Asceus 06.05.2026, 15:38:39 via Wykop
  • 2
Pewnie jakies baby w zarzadzie siedza i mecza bule i sie zdecydowac nie moga najeden to biera wszystkie 5 XD2


@adamsowaanon: Zgodnie z dyrektywą UCITS udział jednego "funduszu w funduszu" nie może przekroczyć 20%.

W ETFach też tak jest.
Np. Vanguard LifeStrategy 80% mógłby się składać z 2 ETFów - 80% Vanguard FTSE All-World + 20% ETF na obligacje.
A przez regulacje musieli to rozbić na:
Asceus - >Pewnie jakies baby w zarzadzie siedza i mecza bule i sie zdecydowac nie mog...

źródło: v80a

Pobierz
  • Odpowiedz
Asceus
Asceus
Asceus 08.05.2026, 11:28:19 via Wykop
  • 0
no a domy maklerskie nie zarabiają na ETF, nie?


@jokerkroker: Na pewno nie tak jak banki na TFI.
Nie dostaną chociażby zupełnie nic od dostawcy ETFa za to że klient go kupi, w przeciwieństwie do sprzedaży zwykłego funduszu (już pomijając, że banki mają też swoje własne fundusze, to wtedy tym bardziej zarabiają bo sprzedają swój produkt).

Więc dla przeciętnego domu maklerskiego to czy ktoś kupi ETFa czy zupełnie inny instrument
  • Odpowiedz
Asceus
Asceus
Asceus 08.05.2026, 11:37:46 via Wykop
  • 0
A jak jesteś taki zorientowany to mi powiedz ile zapłacę w XTB od 300 zł wpakowanych w indeks Franklina na Korei


@jokerkroker: Jak zrobisz to tak jak należy robić w XTB (zakup na rachunku prowadzonym w walucie w której się handluje) to nie zapłacisz nic.

Jak pod tezę skorzystasz z faktu, że XTB ma jedne z najdroższych przewalutowań na rynku i zrobisz to nieoptymalnie to prowizja wyniesie 0,5%.
  • Odpowiedz
Asceus
Asceus
Asceus 08.05.2026, 11:47:58 via Wykop
  • 0
A jak dołożymy to że zmiany ETF-ów tego samego użytkownika są +/- kilkanaście razy częstszy niż obrót na TFI to wychodzą z tego duuuże pieniądze


@jokerkroker: Pokaż dane, bo inaczej to argument który sobie sam wymyśliłeś.

Przed chwilą zresztą Ci napisałem, że chociażby w XTB można obracać ETFami bez prowizji.
  • Odpowiedz
Asceus
Asceus
Asceus 08.05.2026, 11:51:49 via Wykop
  • 0
No blisko, tyle, że kupując walutę gdziekolwiek już jesteś +/- 2% stratny


@jokerkroker: Skoro jesteś stratny tyle to może zacznij wymieniać po korzystniejszym kursie? Większość wymienia jakoś po <0,2%, a da się też taniej, ja wymieniam EUR/PLN po kursie rynkowym bez żadnej prowizji, więc nic nie jestem stratny.
  • Odpowiedz
Asceus
Asceus
Asceus 08.05.2026, 12:25:56 via Wykop
  • 1
@jokerkroker: Np. w Zen
Poza tym Unicredit ma spread ~0% (kurs międzybankowy) dla EUR/PLN
  • Odpowiedz
UsmiechnietyAnon
UsmiechnietyAnon
05.05.2026, 18:04:58
  • 7
#gielda #xtb
Szczurze dawaj tego etfa na pamięciorze do cholery. Ile można weryfikować. Jak ktoś z xtb tutaj mirkuje to weźcie przyśpieszcie ruchy bo pieniądzem uciekają ludziom
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Asceus
Asceus
Asceus 05.05.2026, 18:31:32 via Wykop
  • 0
Szczurze dawaj tego etfa na pamięciorze do choler


@UsmiechnietyAnon: DRAM.US nie dodadzą, XTB nie ma ofercie (normalnych) ETFów z USA.
Co najwyżej mogą dodać CFD na tego ETFa.
  • Odpowiedz
nabla-delta
nabla-delta
05.05.2026, 12:42:44
  • 0
#gielda ma ktoś instrukcję do tego całego IBKR?
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Asceus
Asceus
Asceus 05.05.2026, 14:38:16 via Wykop
  • 0
@nabla-delta: IBKR ma
https://www.interactivebrokers.com/campus/traders-academy/beginner-trading/
https://www.interactivebrokers.com/campus/trading-lessons/ibkr-campus-education-and-tutorials/
  • Odpowiedz
tomkom
tomkom
05.05.2026, 13:05:49
  • 4
zwolnienie z podatku do 100 000 zł dotyczyć będzie jedynie akcji spółek, których kapitał zakładowy jest denominowany w złotych. To wyraźna definicja, która obejmuje spółki polskie oraz wyklucza notowane na GPW spółki zarejestrowane w innych krajach (np. Żabka, Pepco itp.).

Pełna lista smieciuchow by się przydała
#gielda
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Asceus
Asceus
Asceus 05.05.2026, 14:32:17 via Wykop
  • 1
@pepedros: @UsmiechnietyAnon Tu jest lista (po odznaczeniu polski w krajach) - https://www.gpw.pl/spolki
  • Odpowiedz
UsmiechnietyAnon
UsmiechnietyAnon
05.05.2026, 09:03:20
  • 11
#gielda #micron #sandisk #pamieciorze #xtb

Potwierdzamy otrzymanie wniosku dotyczącego ETF:
- Nazwa: Roundhill Memory ETF
- Ticker: DRAM
- ISIN: US77926X3200
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Asceus
Asceus
Asceus 05.05.2026, 10:16:16 via Wykop
  • 1
@UsmiechnietyAnon: Przecież XTB nie daje dostępu do ETFów z USA, więc tego ETFa nie dodadzą na pewno.
  • Odpowiedz
Asceus
Asceus
Asceus 05.05.2026, 10:29:50 via Wykop
  • 0
@nabla-delta: @UsmiechnietyAnon Może im się coś pomieszało i miał być ale jako ETF CFD.
Nie mają normalnych ETFów z USA przecież.
  • Odpowiedz
Jaregg
Jaregg
Jaregg
04.05.2026, 09:17:12
  • 0
#ike #xtb #mbank #emakler #gielda

Witam. Przeniosłem ostatnio IKE z XTB do eMaklera w celu obniżenia opłat za przewalutowanie ponieważ kupuje tylko zagraniczne ETF (0,1% vs 0,5%). Chciałem sobie porównać ceny tego samego ETF w dwóch miejscach (co prawda w XTB już na zwykłym koncie) i nie rozumiem dlaczego jest taka niekorzystna cena w eMaklerze. Tak powinno być czy ja czegoś nie
Jaregg - #ike #xtb #mbank #emakler #gielda

Witam. Przeniosłem ostatnio IKE z XTB do ...

źródło: 1000008768

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Asceus
Asceus
Asceus 04.05.2026, 11:33:13 via Wykop
  • 2
@Jaregg: To wynika ze różnej specyfiki działania brokerów.
XTB zarabia na przewalutowaniu i przewalutowuje samodzielnie - stosuje własny kurs (czyli zna go na bieżąco) + prowizję 0,5%
mBank nie zarabia na przewalutowaniu, ani go nie wykonuje - przewalutowuje zagraniczny broker (który realizuje zalecenia na giełdach zagranicznych) po swoim kursie (międzybankowy + ~0,1%), mBank nie ma własnego kursu w tym przypadku i do wyliczeń stosuje kurs NBP, do tego doliczane jest
  • Odpowiedz
Asceus
Asceus
Asceus 04.05.2026, 11:57:44 via Wykop
  • 1
Mimo to nie rozumiem dlaczego posiadając IUSQ w XTB i jego obecność w eMakler na koncie jest ISAC. Nie jest to dla mnie kluczowe ale nie jestem w stanie zrozumieć tego mechanizmu transferu


@Jaregg: mBank jeszcze do niedawna nie miał w ofercie IUSQ, jedynie ISAC.
Nie wiem kiedy dokładnie go dodali ale ostatnią aktualizację oferty ETF-ów mieli 29.04.2026

Obstawiam, że gdy dokonywałeś transferu to IUSQ jeszcze nie było, więc po
  • Odpowiedz
sqrvol
sqrvol
30.04.2026, 07:05:49
  • 10
Jakby ktoś miał wątpliwości to szczur nie ściemnia i raportuje nasz papier do KDPW.
#gielda #xtb
sqrvol - Jakby ktoś miał wątpliwości to szczur nie ściemnia i raportuje nasz papier d...

źródło: Screenshot_20260430_090350_Gmail~2

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Asceus
Asceus
Asceus 30.04.2026, 11:18:20 via Wykop
  • 0
co stawiało znak zapytania czy te akcje na pewno są zarejestrowane na nasze dane osobowe.


@sqrvol: Nie stawiało, wiadomo że nie są, bo to tak nie działa. W KDPW w tym przypadku rachunki ma bezpośredni uczestnik - XTB.
Ma tam:
- zbiorczy rachunek własny (tam jest rejestrowane to w co XTB sam inwestuje - jeśli tak robi, oraz np. akcje kupione do podziału na ułamki - na GPW)
- zbiorczy rachunek na rzecz klientów
  • Odpowiedz
Asceus
Asceus
Asceus 30.04.2026, 11:21:03 via Wykop
  • 0
raportuje nasz papier do KDPW.


@sqrvol: Nie raportuje, tylko odpowiada na zapytanie wystosowane przez KDPW w związku z chęcią ustalenia akcjonariuszy przez spółkę. Więc to nie jest domyślne raportowanie wszystkiego, tylko udzielanie informacji dotyczące akcjonariuszy konkretnej spółki na żądanie.

Jak spółka chce ustalić akcjonariuszy to musi wysłać zapytanie do KDPW ale KDPW nie potrafi udzielić odpowiedzi na takie pytanie samodzielnie, tylko przekazuje zapytanie dalej do brokera, a dopiero broker wskazuje
  • Odpowiedz

612

Firefox 149 z silnikiem do blokowania reklam i trackerów od Brave

Firefox 149 z silnikiem do blokowania reklam i trackerów od Brave

Firefox 149 otrzymał adblock-rust, silnik do blokowania reklam i trackerów znany z przeglądarki Brave. Na razie nie jest aktywny domyślnie i wymaga ręcznej konfiguracji, ale obsługuje listy filtrów.

matixrr
z
antyweb.pl
dodany: 28.04.2026, 16:44:45
  • 74
  • #
    firefox
  • #
    brave
  • #
    adblock
  • #
    ublock
  • #
    internet
  • #
    informatyka
Asceus
Asceus
Asceus 29.04.2026, 11:11:04 via Wykop
  • 2
nie działa. Musisz mieć jakąś inną wersję Firefox na android.


@cuceusz: Działa w standardowej wersji, tylko trzeba wejść przez chrome://geckoview/content/config.xhtml
sqrvol
sqrvol
28.04.2026, 12:14:36
  • 3
A takie powiadomienia wysyła broker który nie jest kasynem cfd.
#gielda #xtb #saxo
sqrvol - A takie powiadomienia wysyła broker który nie jest kasynem cfd.
#gielda #xtb...

źródło: Screenshot_20260428_140918_One UI Home

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Asceus
Asceus
Asceus 28.04.2026, 16:37:19 via Wykop
  • 0
broker który nie jest kasynem cfd


@sqrvol: To jest główne kasyno, XTB (jako pośrednik) korzysta z Saxo do CFD na Akcje i ETFy ( ͡€ ͜ʖ ͡€)
  • Odpowiedz
ethize
ethize
23.04.2026, 10:31:11
  • 14
#gielda ahh ta słynna stabilność IBKR, nie to co XTB
ethize - #gielda ahh ta słynna stabilność IBKR, nie to co XTB

źródło: 1000016205

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Asceus
Asceus
Asceus 23.04.2026, 12:59:39 via Wykop
  • 0
dla mnie wygrywaja nawet z revolutem jesli chodzi o przewalutowanie


@lubie_malowac_obrazy: "Nawet z Revolutem" to nie jest żaden wyczyn, bo Revolut od dłuższego czasu ma kiepskie kursy, nawet niektóre kantory bankowe mają lepsze ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W każdym razie IBKR ma znacznie tańsze przewalutowanie 0.03% (automatyczne) lub 0,002% min 2$ (ręczne)
od Saxo - 0,25%
  • Odpowiedz
Asceus
Asceus
Asceus 23.04.2026, 13:05:22 via Wykop
  • 0
@ethize: IBKR to moloch więc tam jest wszystko dużo bardziej rozbudowane i skomplikowane niż u przeciętnego mniejszego brokera.

Warto zwrócić uwagę, że tam masz różne giełdy z różnymi opłatami - jak ktoś korzysta z polskiego brokera to jest przyzwyczajony, że ETF pod danym tickerem kupuje się na konkretnej giełdzie, w IBKR może być dostępny na wielu.
Oraz że możesz sobie wybrać sposób rozliczania tiered lub fixed, który będzie bardziej opłacalny
  • Odpowiedz
Glimpse0fTheFuture
Glimpse0fTheFuture
23.04.2026, 12:39:21
  • 0
CZy środki z XTB mogą zostać rozkradzione jak w zonda?

#gielda
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Asceus
Asceus
Asceus 23.04.2026, 12:40:05 via Wykop
  • 1
@Glimpse0fTheFuture: Było już nie raz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
https://wykop.pl/wpis/85850941/jaka-jest-szansa-ze-xtb-nie-bedzie-drugim-zondacry
  • Odpowiedz
pesymistyk
pesymistyk
22.04.2026, 19:56:38
  • 1
Jeśli mam konto na #revolut to mogę założyć Podstawowy rachunek płatniczy? Żeby założyć PRP jest warunek, że nie posiada się żadnego innego konta w polskim banku.

A zakładając konto w revolut w Polsce dostaje się własny polski numer konta w UniCredit

To się liczy jako polskie konto w banku, czy nie?

#banki #pytaniedoeksperta #pytanie #bankowosc
pesymistyk - Jeśli mam konto na #revolut to mogę założyć Podstawowy rachunek płatnicz...

źródło: revolut-vs-unicredit-modern-fintech-vs-traditional-bank

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Asceus
Asceus
Asceus 22.04.2026, 21:07:21 via Wykop
  • 3
@pesymistyk: Nie liczy, bo nie masz rachunku w Unicredit, rachunek zbiorczy tam ma Revolut. Ty dostajesz jedynie wirtualny IBAN umożliwiający sortowanie (przypisanie do konkretnego użytkownika R) przelewów.
  • Odpowiedz
Gennosuke
Gennosuke
22.04.2026, 12:24:38
  • 5
#gielda Pchamy coraz więcej w ETF-y
https://www.analizy.pl/raporty/39637/aktywa-polakow-w-etf-ach
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Asceus
Asceus
Asceus 22.04.2026, 13:22:29 via Wykop
  • 1
a jakie tickery mają te aktywne ETF dostępne w Polsce?


@nabla-delta: Jest ich dużo
  • Odpowiedz
Hfishman1
Hfishman1
22.04.2026, 11:07:21
  • 122
#gielda Właśnie zakończyła się cześć główna. Pytania żadnego nie zadałem, ale był Holender, starszy facet zadowolony z rozwoju firmy, bo ma ponad 6 tysięcy % zwrotu z akcji. ( ͡° ͜ʖ °) Inny akcjonariusz przygotował chyba 6 stron różnych pytań. Co do ryzyk dla ASML i konkurencji to zdają sobie sprawę że inni też się rozwijają, ale dla nich najważniejszy jest rozwój i innowacje i mają plan
Hfishman1 - #gielda Właśnie zakończyła się cześć główna. Pytania żadnego nie zadałem,...

źródło: IMG_20260422_122304

Pobierz
  • 36
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Asceus
Asceus
Asceus 22.04.2026, 11:57:17 via Wykop
  • 0
to na naszej giełdzie to chyba inaczej działa, na XTB wydanie zaświadczenia to 50 zł


@spinor: Za zagraniczne też w XTB trzeba zapłacić.

Rejestracja uczestnictwa w Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy (WZA) dla spółek notowanych na rynkach zagranicznych - 250 EUR


Ogólnie to zależy po prostu w jaki sposób odbywa się rejestracja w przypadku danej spółki. No i czy ktoś chce głosować, czy nie.
  • Odpowiedz
Asceus
Asceus
Asceus 22.04.2026, 12:09:57 via Wykop
  • 0
jak dla vipow


@Hfishman1: To by było jakbyś w systemie rejestracji wybrał odpowiednią opcje ( ͡€ ͜ʖ ͡€)
Asceus - >jak dla vipow

@Hfishman1: To by było jakbyś w systemie rejestracji wybrał ...

źródło: 1

Pobierz
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 9
  • Strona 3 z 9
  • >

Osiągnięcia

  • Rocznica
    od 22.04.2026

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 22.09.2016

    Gadżeciarz
  • Komentator
    od 16.02.2026

    Komentator

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking