Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko132
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
AndreWayda

AndreWayda

Dołączył 1 mies. temu
  • Obserwuj

To konto jest obecnie zbanowane.

  • Akcje 251
  • Znaleziska 156
  • Mikroblog 95
  • Obserwujący 0
  • Obserwowane 4

891

Ukrainiec, który wjechał nad Morskie Oko oburzony 5 letnim zakazem

Ukrainiec, który wjechał nad Morskie Oko oburzony 5 letnim zakazem

"Jestem człowiekiem i mogę popełniać błędy, mimo wszystko niczego nie ukradłem, nie uszkodziłem i nikomu nie zrobiłem krzywdy.[...] Jeżeli chodzi o ewentualne ograniczenie możliwości poruszania się po terytorium Polski przez następne pięć lat, uważam takie stwierdzenia za bezpodstawne".

bytre
z
przegladsportowy.onet.pl
dodany: 25.05.2026, 14:16:39
  • 312
  • #
    cudzoziemcy
  • #
    imigranci
  • #
    deportacja
  • #
    prawo
  • #
    wydarzenia
AndreWayda
AndreWayda 26.05.2026, 18:18:28 via Wykop
  • 1
On tylko na minutkę, jest biednym chorym imigrantem. Może polsat się zaangażuje w sprawę?
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

AndreWayda
AndreWayda 27.05.2026, 17:41:33 via Wykop
  • 0
Onet nęka dla pieniędzy Ukraińców? Uuuuuu zaraz polsat wpadnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

AndreWayda
AndreWayda 27.05.2026, 17:38:22
  • 2
#cyberbezpieczenstwo

Bardzo ciekawy live o przepisach w Polsce

LIVE o KSC2/NIS2 z Łukaszem Wojewodą, (cyber)Dyrektorem z Ministerstwie Cyfryzacji

#dzialalnoscgospodarcza #it #programista15k #python #php #wydarzeniait #polska #programowanie #niebezpiecznik #informatyka #prawo #programista #itsecurity
AndreWayda - #cyberbezpieczenstwo 

Bardzo ciekawy live o przepisach w Polsce 

LIVE ...
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

stuparevic
stuparevic
27.05.2026, 18:07:18 via iOS
  • 0
@AndreWayda: zapis będzie dostępny później?
  • Odpowiedz
xede
xede
xede
27.05.2026, 21:16:52 via Wykop
  • 1
@kondor_20_zglos_sie: stary nie gada sie o niewolnictwie 21 wieku, to zle jest ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
ithilcrackk
ithilcrackk
26.05.2026, 14:03:40
  • 738
ochujeli? #inpost XDDDDD
Ja myślałem, że to tylko na memach takie rzeczy a dopadło i mnie
ithilcrackk - ochujeli? #inpost XDDDDD
Ja myślałem, że to tylko na memach takie rzecz...

źródło: 1000004674

Pobierz
  • 87
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

AndreWayda
AndreWayda 26.05.2026, 20:12:17 via Wykop
  • 0
Czekam aż wypracują jakieś siłowniki które będą wysuwały paczkę, chociaż gorzej jak komuś wyrzuci ze skrytki i się zepsuje XDD


@ithilcrackk: wystarczy uchwyt do kartonu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz

545

Odkurzacze, lodówki i ekspresy do kawy. Tak posłowie wydają sejmową kasę na biur

Odkurzacze, lodówki i ekspresy do kawy. Tak posłowie wydają sejmową kasę na biur

279 720 zł to maksymalna kwota, jaką każdy poseł mógł rozliczyć w ramach ryczałtu na prowadzenie biura poselskiego za 20

starnak
z
wiadomosci.wp.pl
dodany: 25.05.2026, 06:21:04
  • 104
  • #
    polska
  • #
    sejm
  • #
    biuraposelskie
  • #
    poslowie
AndreWayda
AndreWayda 26.05.2026, 19:26:03 via Wykop
  • 0
@Aik32fr45yd: mamy mobywatela to by zrobili głosowanie nad każdą ustawą w telefonie dostępna dla każdego ( ͡° ͜ʖ ͡°)

355

Lot, który ujawnił brak kontroli nad polską przestrzenią lotniczą.

Lot, który ujawnił brak kontroli nad polską przestrzenią lotniczą.

Samolot wleciał w polską przestrzeń powietrzną i wylądawał na lotnisku na Bemowie. Przez cały lot nikt go nie kontrolował.

uzupelnijprofil
z
youtube.com
dodany: 25.05.2026, 13:13:30
  • 80
  • #
    lotnictwo
  • #
    samoloty
  • #
    polska
  • #
    sluzbyspecjalne
  • #
    bezpieczenstwo
  • #
    wojsko
AndreWayda
AndreWayda 26.05.2026, 10:35:54 via Wykop
  • -3
@Danuel: Śmianie się z Korei Płn. czy Rosji za cenzurę internetu, inwigilację i kontrolę społeczeństwa było modne dopóki Zachód nie zaczął robić własnych wersji tego samego. Weryfikacja wieku, filtrowanie treści, blokady platform, cyfrowa kontrola — kiedy robią to „tamci”, to totalitaryzm, a kiedy UE, to „dla bezpieczeństwa”. Różnica dziś jest bardziej w skali niż w samym kierunku zmian.
AndreWayda
AndreWayda 26.05.2026, 10:36:07 via Wykop
  • -2
UE to oczywiście nie Korea Północna, ale zabawne jest to, że rzeczy, z których ludzie śmiali się w kontekście Rosji czy Chin — kontrola internetu, cenzura, cyfrowa identyfikacja — coraz częściej pojawiają się też na Zachodzie. Warto przynajmniej zauważyć kierunek zmian zamiast udawać, że temat nie istnieje.
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

AndreWayda
AndreWayda 26.05.2026, 13:37:11 via Wykop
  • 0
@Injection: a co w tym nie prawdy?

737

Mój dom - moja twierdza. Policyjni związkowcy chcą zmian w obronie koniecznej

Mój dom - moja twierdza. Policyjni związkowcy chcą zmian w obronie koniecznej

Policyjni związkowcy chcą zmian w przepisach dotyczących obrony koniecznej oraz odpowiedzialności funkcjonariuszy za użycie broni palnej. Odpowiednia petycja trafiła już do Sejmu.

Tomek3322
z
infosecurity24.pl
dodany: 25.05.2026, 11:14:41
  • 117
  • #
    policja
  • #
    bronpalna
  • #
    bron
  • #
    prawo
  • #
    polska
AndreWayda
AndreWayda 26.05.2026, 11:17:54 via Wykop
  • 0
Mój dom - moja twierdza. Yhy ile razy policja wchodzi bez nakazów do polskich domów? Chyba tak powinien działać ten program a nie odwrotnie XD
  • 3
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

AndreWayda
AndreWayda 26.05.2026, 13:31:20 via Wykop
  • 0
@dziupla666: podejrzenie nagrywania fabryki pampersów jako obiekt strategiczny ( ͡° ͜ʖ ͡°)

1008

Grecki alfabet

Test - nie wykopywać. Sprawdzam czy wykop usuwa greckie litery z opisów znalezisk. , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

zetisdead
z
en.wikipedia.org
dodany: 25.05.2026, 12:27:29
  • 66
  • #
    jezykiobce
AndreWayda
AndreWayda 26.05.2026, 10:37:54 via Wykop
  • 3
Α α, Β β, Γ γ, Δ δ, Ε ε, Ζ ζ, Η η, Θ θ, Ι ι, Κ κ, Λ λ, Μ μ, Ν ν, Ξ ξ, Ο ο, Π π, Ρ ρ, Σ σ ς, Τ τ, Υ υ, Φ φ, Χ χ, Ψ ψ, Ω ω
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

karpikmirek88
karpikmirek88
25.05.2026, 17:43:39
  • 1159
Dobra... to jest P------E co my tutaj zrobiliśmy... trzęsę się caly z wrazenia. O tym co zrobil wczoraj wykop prawdopodobnie beda mowic kiedys na lekcjach historii

UZBIERALIŚMY PONAD 700 PLUSÓW co przekłada się na 70.1 grosza na zbiórke

Niestety siepomaga pozwala na wpłate minimum 1 złotego wplacic nie da rady ale i tak jestem wzruszony na to jaką historie wczoraj stworzyliśmy jako internet. Jesteście BOHATERAMI <3 Dziękuje wam!

https://wykop.pl/wpis/86232541/dobra-c--j-raz-sie-zyje-zrobmy-to-jako-wykop-dla-d
@karpikmirek88 +776
dobra c--j, raz sie żyje, zróbmy to jako wykop, dla dzieciaczków

za każdego plusa wpłacam 0,1 grosza na zbiórke łatwo ganga

pokazmy jak wspaniala spolecznosc tworzymy
#latwogang
więcej
  • 57
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

AndreWayda
AndreWayda 25.05.2026, 21:53:16 via Wykop
  • 2
@karpikmirek88: ehh te siepomaga chciałem 1 grosza wpłacić już po tych akcjach ale jak od 1 zł wpłata i im śmierdzi pieniądz na biednych/chorych to nara im ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz

1287

Moje ciało, mój wybór mówią mężczyźni. Kto ma iść do wojska?

Moje ciało, mój wybór mówią mężczyźni. Kto ma iść do wojska?

Kobiety, które przechodzą na emeryturę pięć lat wcześniej niż mężczyźni. I mężczyźni, których obowiązkiem jest służba wojskowa. Tego świata już nie ma. Wie to Katarzyna Pełczyńska-Na

Poludnik20
z
rp.pl
dodany: 25.05.2026, 05:07:03
  • 233
  • #
    polska
AndreWayda
AndreWayda 25.05.2026, 09:07:39 via Wykop
  • -6
U mnie w robocie na budowie coraz więcej kobiet już jakieś 10-15% to całkiem sporo, zadowolone bardzo i w wieku 20-55 gdzie te 55 to zachowanie i wygląd jak 35 dobre ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

AndreWayda
AndreWayda 24.05.2026, 19:46:39
  • 0
#latwogang
I co roku impreza z wospem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

smutny_kojot
smutny_kojot
24.05.2026, 16:58:21
  • 248
Sumując obie zbiórki #latwogang na razie wpłaciłem 0 zł i 0 groszy (słownie zero złotych). Kolejną aktualizację podam przy okazji trzeciej zbiórki.
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

AndreWayda
AndreWayda 24.05.2026, 18:18:58 via Wykop
  • 1
@smutny_kojot: ja charytatywnie nie byłem u fryzjera ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz

74

Mentzen radzi młodym, by pili alkohol. "Nie piją (...), nie ma z tego dzieci"

Mentzen radzi młodym, by pili alkohol. "Nie piją (...), nie ma z tego dzieci"

Zdaniem Sławomira Mentzena młodzi ludzie powinni robić tylko trzy rzeczy: uczyć się, pracować i... pić alkohol. W jego ocenie istnieje związek między spadającą dzietnością a mniejszym spożyciem alkoholu wśród młodych ludzi.

laciate
z
rynekzdrowia.pl
dodany: 22.05.2026, 11:58:38
  • 56
  • #
    polityka
  • #
    ciekawostki
  • #
    polska
  • #
    heheszki
  • #
    lewica
  • #
    zdrowie
AndreWayda
AndreWayda 23.05.2026, 10:16:51 via Wykop
  • 1
wystarczy zniżkę dla stundentów na a-----l że w cenie 15zł za pół litra a nagle by skoczyła dzietność x4
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

705

Decyzja Prezydenta - Nie odbierze odznaczenia Kornelii Wieczorek

Decyzja Prezydenta - Nie odbierze odznaczenia Kornelii Wieczorek

Temat zamknięty, zwykły hejt z każdej strony.

maakumba
z
kobieta.onet.pl
dodany: 21.05.2026, 09:05:00
  • 86
  • #
    prezydent
  • #
    korneliawieczorek
  • #
    nawrocki
  • #
    polityka
AndreWayda
AndreWayda 22.05.2026, 10:31:24 via Wykop
  • 0
bierze snusy, cokolwiek to jest, bo nikt normalny "tego" nie używa


@patryk-wuwuw: w Skandynawii to nie palą papierosów, częściej używają tych snusów. To pewnie nie są normalni ( ͡° ͜ʖ ͡°)
LM317K
LM317K
21.05.2026, 19:20:45
  • 8
Dziś wieczorem kolejny lot Starshipa - Starship Flight 12. Okno startowe 00:30 do 2:00 czasu polskiego
#starship #spacex #startyrakiet
To będzie szczególnie ważna misja, bo po raz pierwszy poleci nowa wersja rakiety: Starship V3 / Block 3. SpaceX zapowiada sporo zmian względem poprzednich testów — większą wydajność, ulepszoną osłonę termiczną i poprawki pod pełną wielokrotność użycia.

W planie misji m.in.:
- wypuszczenie testowych satelitów Starlink v3 (makiety / symulatory
LM317K - Dziś wieczorem kolejny lot Starshipa - Starship Flight 12.  Okno startowe 00...

źródło: obraz

Pobierz
LM317K - Dziś wieczorem kolejny lot Starshipa - Starship Flight 12.  Okno startowe 00...
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

AndreWayda
AndreWayda 21.05.2026, 21:01:06 via Wykop
  • 1
@LM317K: już jest live na yt https://wykop.pl/link/7948791/najwazniejszy-lot-starshipa-na-zywo-lot-12
  • Odpowiedz
AndreWayda
AndreWayda 21.05.2026, 20:41:31
  • 13
#spacex #kosmos #starship #technologia #nauka #astronomia

Dzisiaj w nocy może się wydarzyć coś naprawdę grubego dla programu Starship — około 00:30 startuje Flight 12, czyli pierwszy lot Starshipa V3 🚀

Hehe kolejna rura Elona wybuchnie, test wersji, która ma docelowo robić regularne loty, tankowanie na orbicie i wynosić nową generację Starlinków. SpaceX wrzuca tam masę zmian względem poprzednich lotów, więc będzie co
AndreWayda - #spacex #kosmos #starship #technologia #nauka #astronomia

Dzisiaj w noc...
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

czesio-1975
czesio-1975
czesio-1975
22.05.2026, 06:09:17 via Wykop
  • 2
no i nie poleciała... może w nocy z piątku na sobotę się uda...
  • Odpowiedz
paliwoda
paliwoda
22.05.2026, 06:50:24 via Wykop
  • 2
Zajebisty stream ze startu. Ponad 3 godziny gapienia się na stojącą rakietę i ch… ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz

4

Najważniejszy lot STARSHIPA NA ŻYWO (Lot 12)

Najważniejszy lot STARSHIPA NA ŻYWO (Lot 12)

Już 22 maja, pół godziny po północy odbędzie się jeden z najważniejszych lotów w historii programu Starship! To debiutowy lot trzeciej generacji rakiety, który ma zapoczątkować nową erę, gdzie Starship stanie się rakietą w pełni operacyjną. Tankowanie na orbicie, nowa generacja Starlinków...

AndreWayda
z
youtube.com
dodany: 21.05.2026, 20:39:04
  • 0
  • #
    starship
  • #
    spacex
  • #
    startyrakiet
  • #
    ciekawostki
  • #
    nauka

761

Marek Sobolewski on X: "W ciągu 8 lat liczba urodzeń spadła w Polsce o 41%.

Marek Sobolewski on X: "W ciągu 8 lat liczba urodzeń spadła w Polsce o 41%.

W ciągu 8 lat liczba urodzeń spadła w Polsce o 41%. I nie było powiatu, w którym nie byłoby tego spadku. Gorzej, że ten kryzys jest bardzo nierównomiernie rozłożony – w 77 powiatach spadek był co najmniej dwukrotny, a w Sopocie czy Przemyślu niemal trzykrotny.

Gatts19
z
x.com
dodany: 19.05.2026, 20:18:51
  • 552
  • #
    polska
  • #
    demografia
AndreWayda
AndreWayda 20.05.2026, 12:04:23 via Wykop
  • 1
@QBA__: jak to nie? 800+ na drugie psiecko i będzie się kręcić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
AndreWayda
AndreWayda 20.05.2026, 11:18:10
  • 0
#manifestacja #protest
o co walczone jest dzisiaj?

https://www.youtube.com/watch?v=eGG2ZQku9FE
AndreWayda - #manifestacja  #protest
o co walczone jest dzisiaj?

https://www.youtube...
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

AndreWayda
AndreWayda
Autor
20.05.2026, 11:19:44 via Wykop
  • 0
ale słaby, nie ma co ogladac
  • Odpowiedz
AndreWayda
AndreWayda 20.05.2026, 10:58:07
  • 4
Mam na lodówce wydrukowane firmy i marki nestle i staram sie nie korzystać z ich marek, wolę kupić np podróbkę niemieckiej produkcji nutelli 2x taniej bez oleju palmowego #zdrowie i lepsza ekonomia kraju bez takich marek #ekonomia
AndreWayda - Mam na lodówce wydrukowane firmy i marki nestle i staram sie nie korzyst...

źródło: 17792745738932769485159504611906

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

PiersKurczaka
PiersKurczaka
20.05.2026, 11:06:20 via Wykop
  • 2
@AndreWayda: a z olejem palmowym to nie jest tak, że on nie jest niezdrowy, tylko że produkcja jakoś szkodzi naturze?
  • Odpowiedz
Ukasz03
Ukasz03
20.05.2026, 12:13:59 via Wykop
  • 0
@PiersKurczaka: to też, ale z tego co kojarzę zdrowiu szkodzą oleje utwardzane (gdzie głównie palmowego się używało)
  • Odpowiedz

285

Pamięć RAM zaczęła się od małych ferrytowych pierścieni

Pamięć RAM zaczęła się od małych ferrytowych pierścieni

75 lat temu, 11 maja, inżynier elektryk z MIT Jay Forrester złożył wniosek patentowy na pamięć ferrytową z wyborem współprądowym. Brzmi jak techniczna ciekawostka z muzealnej gabloty, ale w praktyce była to jedna z tych technologii, bez których historia komputerów wyglądałaby zupełnie inaczej.

ochucki
z
pixelnerd.pl
dodany: 18.05.2026, 20:59:59
  • 35
  • #
    komputery
  • #
    informatyka
  • #
    ram
  • #
    pamiec
  • #
    historia
  • #
    ciekawostki
AndreWayda
AndreWayda 19.05.2026, 19:03:35 via Wykop
  • -4
a były bugi? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Strona 4 z 6
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 10.06.2026

    Komentator

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking